Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2016., 03:18   #1
Porez na CMV a auto prodan.

Dakle 10.05.2016 sklopio sam i ovjerio kupoprodajni ugovor kod JB sa kupcem o prodaji mog automobila ,a dan prije u svojem MUPu vratio sam i odjavio reg.tablice sa tog auta ,da bi mi jučer došla uplatnica za plaćanje godišnjeg poreza za cestovna motorna vozila od 200 kuna. Normalno bi bilo da je porez išao na novog vlasnika jer ja sam svoje napravio što sam trebao a auto je i prodan u prvom polugodištu tekuće godine ,molim savjet što sad ,valjda moj odlazak u poreznu upravu i prigovor a ovoj bagri PM ti isti samo ljudima stvaraju probleme zar oni iz MUP-a ne dobivaju informacije kad je auto prodan i odjavljen.Za popizdit.
__________________
Mlajo
mlajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 03:58   #2
Placa onaj tko je vlasnik 31.03 tekuce godine....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 13:30   #3
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Placa onaj tko je vlasnik 31.03 tekuce godine....
Tocno tako,mada se moze poslati zamolba u poreznu da se trosak podijeli na oba vlasnika i samo je pitanje njihove dobre volje ali to mogu napraviti bez problema

Poslano sa mog SM-G930F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 18:42   #4
Quote:
ledozd kaže: Pogledaj post
Tocno tako,mada se moze poslati zamolba u poreznu da se trosak podijeli na oba vlasnika i samo je pitanje njihove dobre volje ali to mogu napraviti bez problema

Poslano sa mog SM-G930F
Da sam ja kupac, bilo bi problema
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 21:17   #5
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Da sam ja kupac, bilo bi problema
Ne bih se složio sa tobom dakle po tom zakonu ja sam bio vlasnik 3 mjeseca i plaćam porez za cijelu godinu a novi kupac je vlasnik ostalih 9 mj. ne plaća ništa ,nije bitno jel se radi o meni nego o bilo kome koja je to pravda ,jebe se njima oni će svoje dobiti nije važno od koga.
__________________
Mlajo
mlajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 21:49   #6
Quote:
mlajo kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio sa tobom dakle po tom zakonu ja sam bio vlasnik 3 mjeseca i plaćam porez za cijelu godinu a novi kupac je vlasnik ostalih 9 mj. ne plaća ništa ,nije bitno jel se radi o meni nego o bilo kome koja je to pravda ,jebe se njima oni će svoje dobiti nije važno od koga.
Ja sam u 5-tom mjesecu prodao auto prije 2g i u poreznoj su mi na zamolbu i prilozeni ugovor razdijelili porez na 2 djela.

Poslano sa mog SM-G930F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 23:47   #7
Quote:
ledozd kaže: Pogledaj post
Ja sam u 5-tom mjesecu prodao auto prije 2g i u poreznoj su mi na zamolbu i prilozeni ugovor razdijelili porez na 2 djela.

Poslano sa mog SM-G930F
Znači samo si poslao zamolbu i priložio ugovor? Djeluje prelagano

Ja sam isto kao i otvarač teme izvisio jedne godine sa tim porezom. Taj 31.03. je neki magičan datum.
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 00:09   #8
Odnio sam osobno u poreznu

Poslano sa mog SM-G930F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.