Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2023., 11:30   #6621
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ali kako stvarati vlastita klatna, možda pod ovim ne mislimo na isto.
Neki ciljevi koje želiš ostvariti.
Vzualizacija.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2023., 13:15   #6622
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Neki ciljevi koje želiš ostvariti.
Vzualizacija.
Da li je stvaranje klatna kada jako puno želim nešto? I da li je to dobro ili loše klatno. Prema Zelandu nijedno klatno nije zaista dobro. A ako se mnogo fokusiraš na nešto onda ti se to po principu klatna obije o glavu ili se okrene protiv tebe. Mogao bih da navodim više banalnih primera iz života koji to potvrđuju.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2023., 18:02   #6623
Ima li kakvih informacija o Vadimu Zelandu , a vezano za rat u Ukraini. Kako se on postavio ? Da li sugerira Putinu da vizualizira velike ruske pobjede ili veliko povlačenje u znak dobre volje
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2023., 18:25   #6624
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih informacija o Vadimu Zelandu , a vezano za rat u Ukraini. Kako se on postavio ? Da li sugerira Putinu da vizualizira velike ruske pobjede ili veliko povlačenje u znak dobre volje
I sam sam se zapitao koji je Zelandov stav na tu temu. No on nije duzan da javno iznosi svoje politicke stavove, kao ni bilo koje druge koji nemaju veze sa TR.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2023., 23:07   #6625
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
I sam sam se zapitao koji je Zelandov stav na tu temu. No on nije duzan da javno iznosi svoje politicke stavove, kao ni bilo koje druge koji nemaju veze sa TR.
Vjerojatno mu je TR. rekao da drži jezik za zubima. Da ga ne bi počastili sa novičokom
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 15:43   #6626
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Ako se smijem ubaciti. Ako si čitala transurfing Zeland spominje osjećaj duše. To bi značilo da prije svake odluke da idemo u određenom smjeru osluškivamo osjećaj duše unutar nas, duša će nam preko osjećaja dati odgovor. Sad to je malo kompleksno za dosta ljudi i za većinu slučajeva, ali najsigurnija stvar je da gledaš kako stvari idu, ako idu uz puno muke najbolje je odustati. Naravno da se treba potruditi i sam sebe pogurati i da trebamo poduzimati određene radnje uz disciplinu ka određenim ciljevima i zamislima. Ali neke velike žrtve ne treba pridonositi, jer takve velike napore trebaju samo klatnu i njegovim ciljevima.

Mislim da je Krešimir Mišak dao najbolji primjer kako to činiti. On je to nazvao kozmička tajnica, i zbilja je fascinantan sistem kad shvatiš da su njemu gosti za emisiju NRZ dolazili sami, nekakvim sinkronicitetima se sve posložilo. Ljudi koje je baš trebao nekako su se našli baš tad u Zagrebu itd. Ali i on sam kaže da je najteže jednostavno prestati planirati i prestati držati se svojih zamisli i prepustiti se planovima kozmičke tajnice. Doduše, kozmička tajnica bi više bila nešto što Zeland naziva "Moj svijet se brine o meni" nego alat za ostvarivanje svojih želja. Ali sad, radi diskusije možda naše želje i zamisli nisu najbolje za nas, jer planovi kozmičke tajnice na prvu se ne čine dobrima za nas. Ali to je samo zato što nam ona ne daje ono što želimo i ono što smo zamislili da bi bilo fino da je tako. Nego nam ona daje ono što trebamo i što je najbolje za nas. Mislim da većina ljudi ni ne zna što želi iako misli da zna, zato se iz prakse pokazalo da kozmička tajnica nekako zna što bi bilo najbolje za nas, tako bar ispadne na kraju jer sam i sam dobivao situacije i poslove za koje nisam ni mogao zamisliti da su mogući dok nisam odustao od svoje tvrdoglavosti. Nešto si zamislila, onda pokušaj. Ako ti ne ide ne moraš odmah odustati ali ostani budna, ako primijetiš da su komplikacije sve veće obustavi plan. Komplikacije su nekakvi znakovi koji ti govore da si na krivom putu. Pogledaj oko sebe, vrlo vjerojatno postoje drugi planovi koji te čekaju.


Ako si ti ili bilo tko drugi zainteresirana za to što Mišak ima za reći u vezi kozmičke tajnice javite mi se porukom pa ću vam poslati poglavlje iz njegove knjige. Nije dugačko poglavlje, svega nekoliko stranica, ali jako zanimljivo da pogledamo stvari iz druge perspektive. Iako mislim da su ljudi koji prate Mišaka čuli da često spominje kozmičku tajnicu u javnim nastupima.

moze li meni poglavlje
LyraVega is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 12:36   #6627
ja sam bio prvo imao dosta čudnih iskustava koja su me natjerala da dođem do Transurfinga.Zadnje dvije godine intenzivnije promatram highs and lows u životu te pokušavam pronaći realnost koja mi odgovara.Zadnje je iskustvo gdje sam na temelju čudnog spleta okolnosti dobio informaciju da postoji 5 slobodnih mjesta u tvrtki koja mi je odgovarala.Prošao sam jedno testiranje ali drugo prije komisije nisam.Tu je bio splet raznih sinkroniciteta koji su upućivali da sam na pravome putu ali eto.Izgleda da svijet se brine za mene te je rezervirao nešto zaista posebno jer drugačijeg objašnjenja nema.Smiješno ali čak mi se nudila i veza za ta radna mjesta na koju nisam mogao utjecati jer je osoba samo inicijativno mi htjela pomoći pa mi je kasnije rekla da je to gotova stvar haha.Bilo kako bilo, zanima me da li griješim kada baš i nemam jasan cilj?
kapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 15:33   #6628
Nov sam u ovome prilično ali čini mi se da je knjiga Transurfing in 78 days sasvim dobro štivo s praktičnom primjenom za postizanje konkretnih rezultata.Inače, tek sam na 9 danu jer slušam audio pa ujedno vodim dnevnik.Moja je ideja da se držim one budističke: prihvaćam samo ono što vlastitim istraživanjem ustvrdim da je nepobitno.
kapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 16:20   #6629
Quote:
kapa kaže: Pogledaj post
ja sam bio prvo imao dosta čudnih iskustava koja su me natjerala da dođem do Transurfinga.Zadnje dvije godine intenzivnije promatram highs and lows u životu te pokušavam pronaći realnost koja mi odgovara.Zadnje je iskustvo gdje sam na temelju čudnog spleta okolnosti dobio informaciju da postoji 5 slobodnih mjesta u tvrtki koja mi je odgovarala.Prošao sam jedno testiranje ali drugo prije komisije nisam.Tu je bio splet raznih sinkroniciteta koji su upućivali da sam na pravome putu ali eto.Izgleda da svijet se brine za mene te je rezervirao nešto zaista posebno jer drugačijeg objašnjenja nema.Smiješno ali čak mi se nudila i veza za ta radna mjesta na koju nisam mogao utjecati jer je osoba samo inicijativno mi htjela pomoći pa mi je kasnije rekla da je to gotova stvar haha.Bilo kako bilo, zanima me da li griješim kada baš i nemam jasan cilj?
Ono što sam primetio u sopstvenom životu je da mi se prilike stvore, ali se ispostavi da ja tu priliku ne mogu da iskoristim jer nemam odgovarajuće karakteristike ili zapravo to nije bila prava prilika nego se meni tako učinilo. Nekog dubinskog prelaska u varijantu gde ja ostvarim u potpunosti svoj cilj kod mene još nije došlo.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 16:54   #6630
Razumijem ali mi nema smisla onda sam niz događaja.Primjerice: nisam ni znao za slobodna radna mjesta.Poništen je jedan natječaj i dobio sam e-mail o drugoj prilici.A ako je riječ o neodgovarajućim karakteristikama onda zašto se uopće pojavljuje.To je sadizam onda ali šalu stranu.Ovo što se dogodilo u mojem slučaju mi je bilo interesantno jer ako to zaista vrijedi.Onda je pametnije iskušavati sve moguće i vidjeti što ti odgovara.Nego čitati razne knjige i govoriti si da je sve pink.
kapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 17:24   #6631
Quote:
kapa kaže: Pogledaj post
Razumijem ali mi nema smisla onda sam niz događaja.Primjerice: nisam ni znao za slobodna radna mjesta.Poništen je jedan natječaj i dobio sam e-mail o drugoj prilici.A ako je riječ o neodgovarajućim karakteristikama onda zašto se uopće pojavljuje.To je sadizam onda ali šalu stranu.Ovo što se dogodilo u mojem slučaju mi je bilo interesantno jer ako to zaista vrijedi.Onda je pametnije iskušavati sve moguće i vidjeti što ti odgovara.Nego čitati razne knjige i govoriti si da je sve pink.
Mislim da je reč o tome da nam univerzum da šansu, a mi ako je ne iskoristimo (recimo nemamo adekvatne skilove) to je naš problem.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 17:46   #6632
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Mislim da je reč o tome da nam univerzum da šansu, a mi ako je ne iskoristimo (recimo nemamo adekvatne skilove) to je naš problem.
Dobro, ali to može u nedogled.Dat ću ti primjer iz moga zadnjeg iskustva.Prođem testove i onda mi kažu da nisam prošao test ličnosti.Imam novu priliku odmah nakon te ali opet moram donijeti odluku gdje tražiti pripravništvo.
kapa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.