Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 17:39   #41
Ima li zainteresiranih za temu?

Moj sin uskoro puni 10 godina i zasad nemamo vecih problema sa njim-
osim sto je cesce sklon promjenama raspolozenja i sto je manje spreman za razgovor...

Izgleda da ulazi u pubertet i priznajem da me to pomalo plasi...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 19:04   #42
ja se već bojim ove teme
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:14   #43
Moj ima deset i pol. Kad pročitam ovo:

Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
...Sve mu je dooosadnoo.
Ništa mu se ne da.
Izbjegava održavanje osobne higijene.
Zanemaruje obaveze i kod kuće i u školi.
Cereka se bez veze.
Ima pojačan apetit.
Sve informacije iz njega izvlačim naokolo,ko neki špijun
Ima toga još...
...
moj je u pubertetu oduvijek . Dobro, unazad godinu i pol ipak ima promjena - koluta očima, plače ako mu prst pokažeš u krivom trenutku, užasno mu idemo na živce ako se usudimo nešto priupitati, a već koji mjesec se vide i prištići.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 08:06   #44
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Ima li zainteresiranih za temu?

Moj sin uskoro puni 10 godina i zasad nemamo vecih problema sa njim-
osim sto je cesce sklon promjenama raspolozenja i sto je manje spreman za razgovor...
Izgleda da ulazi u pubertet i priznajem da me to pomalo plasi...
Potpuno isto i moj , za mjesec i pol će 10 god.
Promjena na tjelu još nema apsolutno nikakvih...

Ima li tko za preporučiti kakvu dobru knjigu o pubertetu, sa slikama kako se tijelo mjenja..., kupila bi mu (nam) za rođendan
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 08:08   #45
E da, i ovo što onix kaže, plakanje... pa toliko nije bio uvredljiv i plakao kad je imao godinu dana...
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:08   #46
Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
E da, i ovo što onix kaže, plakanje... pa toliko nije bio uvredljiv i plakao kad je imao godinu dana...
Moj,zasad,zna biti na ivici suza,za glupost,naravno...

Valja nam se,izgleda,oboruzat zivcima debelim ko sajla od lifta...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:17   #47
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Moj,zasad,zna biti na ivici suza,za glupost,naravno...

Valja nam se,izgleda,oboruzat zivcima debelim ko sajla od lifta...
debelim ko deblo,bolje rečeno

moj će pomladak za 2 mj. imati 13
drma li ga drma,počelo negdje s 9-10 a prestat će nikad
mi smo glupi,njegove teorije najbolje,on sve zna
raspravljao bi do besvijesti,oscilacije u raspoloženju variraju brzinom munje
plače i cendra više nego prvih 5 godina skupa,kad je u boljem raspoloženju samo bi se mazio,ljubio
istovremeno vrlo zreo i veeelika beba

nek nam je Bog na pomoći
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:29   #48
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
debelim ko deblo,bolje rečeno

moj će pomladak za 2 mj. imati 13
drma li ga drma,počelo negdje s 9-10 a prestat će nikad
mi smo glupi,njegove teorije najbolje,on sve zna
raspravljao bi do besvijesti,oscilacije u raspoloženju variraju brzinom munje
plače i cendra više nego prvih 5 godina skupa,kad je u boljem raspoloženju samo bi se mazio,ljubio
istovremeno vrlo zreo i veeelika beba

nek nam je Bog na pomoći


Vidim-bit ce veselja...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 09:55   #49
ma ko sa 12 nije usao u pubertet? pa tepe klince psihicki zestoko vec sa 10-11, kako ne bi s 12
ali no, nema veze, ja mislim da je bolje da krenu sto kasnije da od pocetka budu sto spremniji sami voditi racuna o svojim obavezama i ispunjavat zadatke.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 10:02   #50
Pubertet se sad pomakao i naprijed, moha necakinha dobila prvu mengu, a jos nije napunila 10.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 10:08   #51
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Pubertet se sad pomakao i naprijed, moha necakinha dobila prvu mengu, a jos nije napunila 10.
ja sam dobila menstruaciju s 9,5 godina, a nisam baš nova generacija.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 13:34   #52
ja bila kod mog ginića i kažem ja njemu da ću mu doći sa curom starijom kada bude imala 12 godina oko razgovora menstruacije i razgovora o eventualnom cjepljenju protiv HPV-a.. A on meni reče, kada? ja ponovim 12 god (6 razred osnovne) a on meni reče - mama, danas vam djeca dobivaju menzes u 3 razredu osnovne škole (9 godina)... zaista me je prizemljilo i zamislilo....

vis a vis teme - čitam ju i čitam i nekako si mislim, možemo mi djeci mnogo toga olakšati, preduhitriti razgovorom i situacijama, ali nekako mislim da i djeca moraju neke stvari sama proživjeti i stvoriti neki stav (vlastiti dječiji) o njima... Neke stepenice se mogu olakšati, neke i preskočiti ali neke stvari dijete mora samo doživjeti, proživjeti i iz toga nešto naučiti...što će mu olakšati nošenje sa vršnjacima i nošenje samih spoznaja o sebi i svijetu oko sebe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 15:18   #53
Meni lara pitanje nije najjasnije.

Razgovor oko menzesa s ginicem? Wtf?!
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 12.12.2014. at 15:31.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 15:33   #54
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
ja sam dobila menstruaciju s 9,5 godina, a nisam baš nova generacija.
I sama znas da nisi tada uklapala u prosjek
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:02   #55
pubertet počinje prvim vanjskim znakovima - dlake, cice. često majke promjene u ponašanju (nervoza, nadurenost, povremeni bezobrazluk) koje su rezultat kopiranja starijih prijatelja pripisuju pubertetu. po toj logici, moja je u pubertet ušla s 2g i 2 mj, a realno je u zakašnjelom pubertetu, koji je počeo sa punih 11. prije trideset godina prvu menstruaciju djevojčice su dobivale u prosjeku između 12.5 i 13 g, danas je prosijek ravnih 12.

larazg, razgovor o menstruaciji trebalo je obaviti puno ranije, što vjerojatno jesi. moja ima 12g i baš sam se prije par dana sjetila da joj nisam objasnila i pokazala kako se stavlja uložak. sve zna teorijski, no praktične stvari su jednako bitne. što se cijepljenja tiče, razmisli i odluči sama. dijete samo eventualno odvedeš. mislim da ću i ja cijepiti, bez obzira na visoku cijenu i ne baš visoku učinkovitost cijepiva. što se dobi cijepljenja tiče, koliko sam shvatila u priči s farmaceutom koji je radio na prodaji i promociji cjepiva protiv hpv-a, nije bitno da je baš dvanaest, već da je par godina prije prvih odnosa.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:18   #56
Nije li to za sedmasice besplatno?
Ovdje pise da je, za Zagreb.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:41   #57
gradovi imaju mogućnost platiti cijepljenje, a prije par godina je jednom gradu (mislim karlovcu) proizvođač donirao cjepivo. po napisanom, za zg sedmašice je besplatno. i svakako fakultativno, da se neki nadobudni new age roditelji ne zabrinu da će im cijepiti djecu bez njihovog pristanka.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 12:09   #58
pa ne vjerujem da je sad baš pravilo da se ulazi u pubertet sa 9 i dobije menzis.....možda se granica malo pomakla,ali dajte nemojte me zazat da je 9 većina curica....
moja ima friško 9 i nema ničega....niti rastu sisice niti je nervozna i čudljiva....
ja sam dobila sa 12 i po i tako je većina curica u mom razrdu....12-13 godina
mali ima 11 i polako ide ka pubertetu...počelo je filozofiranje i grintavost....dlačice isto pomalo.....rekao je da su počele rast i da moram sad znat da je on u pubertatu i da to uvijek imam na umu
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 12:39   #59
Ovo me strefilo. Baš sam jučer pomislila kako bi trebalo opet krenuti s tim cjepivom za HPV jer imam curu u 6 razredu. Kažem opet jer imam i dvoje dost starijih. Njih smo cijepili prije kakvih 6-7 godina. I dečka i curu. Koštalo je dosta, ali se zezamo da smo uložili u njihov ljubavni život do sada par tisuća kuna, a dalje kak im bude. Ova šestašica je luuuuda. Pošto imam iskustva više se ne uzrujavam. Mirno srežem prostačenje i te pokušaje zafrkavanja, a ostalo je ignor. To prođe ko odrezano oko 17, pa sam živce spakirala u vrećicu. Imam još jednu manju pa će mi živci dobro doć.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.