Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 18:40   #2821
Iskreno, nitko ne pije sam iz gušta ako je to svaki dan. Možda si to priča.
Frend mi je jedno vrijeme imao naviku piti sam svaki dan i bila sam zabrinuta za njega. Srećom, prestalo je s promjenom životnih okolnosti.
Imala sam u obitelji social drinkera koji je po stare dane počeo svaki dan piti i na kraju je umro od alkohola. Alkohol je gadan, mijenja karakter, uništava sve pred sobom. Cigareta to ne radi, jedino što umreš od raka pluća. Od alkohola i puno prije smrti prestaneš biti funkcionalna jedinka.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:43   #2822
Dobro, možda ako je baš svaki, svaki dan, onda da. Iako, isto ako netko ima tu naviku čaše crnog vina iza jela, pa makar jeo sam, onda opet ne. Ja si tu i tamo dopustim hedoniziranje.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:01   #2823
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A čemu odmah uvredljivost?
Da, što god konzumiraš na dnevnoj bazi od takvih sredstava, spada pod ovisnost.
Jedna cigareta dnevno također.
Jedno piće dnevno također. To jest alkoholizam. Nema teorije da ijednom doktoru objasniš da moraš popiti jedno piće dnevno, a da nisi alkos. Tako se počne... kako se završi, zna se.
Za razliku od tebe, liječnici znaju što je alkoholizam.

Je li alkoholičar i onaj tko uopće ne pije preko tjedna, a onda za vikend popije 5 pivi? To nerijetko bude više alkohola nego onaj tko konzumira 5 malih pivi tijekom tjedna. No, čak ni tih 5 pivi subotom navečer nije neka drastična količina, ako se rasporedi na 5 sati koliko obično traje izlazak. To su ti 2,5 litre tekućine. Od toga se (u navedenom vremenskom periodu) većina muškaraca ni ne napije (možda budu blago pripiti). Po tvojoj definiciji pola Hrvatske su alkoholičari.

No, radi se o tome da u praksi rijetko tko pije samo 1 cugu dnevno ili zapali 1 cigaretu dnevno. Čak i ako netko ima takvu praksu, ne možemo takvu osobu svesti pod definiciju ovisnika.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 20:50   #2824
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Za razliku od tebe, liječnici znaju što je alkoholizam.

Je li alkoholičar i onaj tko uopće ne pije preko tjedna, a onda za vikend popije 5 pivi? To nerijetko bude više alkohola nego onaj tko konzumira 5 malih pivi tijekom tjedna. No, čak ni tih 5 pivi subotom navečer nije neka drastična količina, ako se rasporedi na 5 sati koliko obično traje izlazak. To su ti 2,5 litre tekućine. Od toga se (u navedenom vremenskom periodu) većina muškaraca ni ne napije (možda budu blago pripiti). Po tvojoj definiciji pola Hrvatske su alkoholičari.

No, radi se o tome da u praksi rijetko tko pije samo 1 cugu dnevno ili zapali 1 cigaretu dnevno. Čak i ako netko ima takvu praksu, ne možemo takvu osobu svesti pod definiciju ovisnika.
Pa pjeni se ti koliko hoćeš, ali ja sam tu definiciju čula upravo od liječnika.
Ja se ne zavaravam da nisam ovisna o cigaretama, ti se slobodno zavaravaj da nisi alkos ako piješ jednu dnevno. Tvoja stvar.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:16   #2825
pa sad,da pijem jedno pićence dnevno ne bi se baš´nazvala ovisnikom....
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:27   #2826
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa pjeni se ti koliko hoćeš, ali ja sam tu definiciju čula upravo od liječnika.
Ja se ne zavaravam da nisam ovisna o cigaretama, ti se slobodno zavaravaj da nisi alkos ako piješ jednu dnevno. Tvoja stvar.
Ja uopće ne govorim iz svojeg aspekta. Alkohol slabo pijem, cigarete prezirem. Evo, na druženju vorumaša jučer sam popio 2 pive i jedan shooter, manje nego neke vorumašice

Samo reagiram kad netko piše gluposti.

Jedna cuga dnevno je toliko mala količina alkohola, da nema znatnog utjecaja na motoričke i psihosomatke funkcije, pa takvo pijenje ne možemo ni nazvati alkoholizmom. Više si zaglibila ti sa svojom kutijom (ili koliko već trošiš) dnevno, nego osoba s jednim pićem dnevno (ukoliko se toga doista može pridržavati, što je naravno rijetkost).
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:42   #2827
Mislim da postoje dvije razine alkoholizma, psihička i fizička. Psihička je ona gdje netko u nekim situacijama spontano uzima alkohol, a fizička kada netko gotovo ne funkcionira bez alkohola.


Inače, pisao je forumaš koji radi i živi u Njemačkoj već desetljećima da se kod njih u situacijama gdje nekoga uhvate u vožnji pod utjecajem alkohola(pretpostavljam mladi vozači, ali davno sam čitao) vozača podvrgavaju ponovnoj kontroli u roku x mjeseci, i ako je konzumirao išta za to vrijeme, smatra se ovisnikom.


Tako da, s dvije pive tjedno nećete umirati, ali ovisnost postoji ako morate popiti te dvije pive tokom izlaska. Ali, ponavljam, postoji ovisnost"neću apsolutno prestati", ali i ona"ne mogu se kontrolirati".



P.S. Jedno vrijeme sam solo pio čašu bambusa pred spavanje. Nisam primjetio ništa depresivno prije, ili poslije, a što sada ne osjećam kada ne pijem ništa
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:45   #2828
Danas sam na Jamnici, 2. litra je na redu.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 05:02   #2829
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jeftilen s kilogramima sulfita u sebi? Pa zašto jednostavno ne opizdiš glavom o zid, učinak je isti?
Ovako duze traje.

Iako sutradan glava boli kao da sam i lupao glavom o zid.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Tko god ima naviku sam piti je alkos. To je gotova priča. Samo je pitanje vremena kad će postati totalni kroner.
Neki se trgnu, ako su baš jako mladi, ali ovo ostalo, kad zađu u tridesete pa svaki dan trknu jednu iza posla, gotovo je.

I ne kužim zašto bi itko sam pio, osim ponekad čaša vina kad se čovjek želi baš opustiti. Pa to je najdepresivnije moguće, još i produbi depru.
Jos mi samo ti falis pa da mi kazes sto sam. Zivot nije crno-bijel kakvim ga vidis nego je siv, i postoji dosta razloga zbog cega bi netko pio sam.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 06:42   #2830
Ja mislim da je ex anais ovisnik o prigovaranju. A to je gore i od cuge i od cigareta.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 07:11   #2831
Od ovisnica o prigovaranju se beži prek, k Žnidaršiću...

__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 07:45   #2832
Ja ne mislim da sam alkic jer ja pijem u medicinske svrhe,svi znamo da je jeger pun biljaka ....Za zelucek dušu dao
leilany is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:05   #2833
Quote:
leilany kaže: Pogledaj post
Ja ne mislim da sam alkic jer ja pijem u medicinske svrhe,svi znamo da je jeger pun biljaka ....Za zelucek dušu dao
Ma tak i ja provjeravam tu i tam kvalitetu psenice i hmelja u tim pivicama
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:16   #2834
https://www.youtube.com/watch?v=kmFE1OYCw8w

https://www.youtube.com/watch?v=GTp8J0F2CP4


Bože dobri, taman kad vi počnete sa AA mene uhvati treći Tomislav..
Maljciki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:51   #2835
Javljao sam se kokama na jebenom Badoo-u, bezuspješno, sjetih se da ima ova tema, ovdje je veća vjerovatnoća da se neko nadoveže na moj post, nego odgovor na jebenoj, navedenoj mreži.
https://www.youtube.com/watch?v=BZsN2D6Yq-0
Pozdrav braćo i sestre pijanci.
SergejKirijales is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 07:26   #2836
Quote:
Maljciki kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=kmFE1OYCw8w


Bože dobri, taman kad vi počnete sa AA mene uhvati treći Tomislav..
Super stvar,taman za pivkana
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:25   #2837
sto 5 pa opet........
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:50   #2838
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
pa sad,da pijem jedno pićence dnevno ne bi se baš´nazvala ovisnikom....
Medicina bi te proglasila ovisnikom . Svaka osoba koja popije jednu casu alkohola dnevno , poslije tri godine konsomacije je konsiderirana kao alkolizirana .
(nije isto kao alkoholicar ali nije daleko)

Da ne govorim ako se radi o vecoj kolicini alkohola unesenoj u organizam .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 10:49   #2839
Fali mi pozitivna energija drugih ljudi,okoline...
čeznem za nekim jednostavnim veselim bićem,samo da se i usput negdje,nakratko sretnemo i popričamo o nekim sretnim pričama.
ma da samo prođem pored nekog nepoznatog da osjetim tu pozitivnu vibru ljudsku - ne osjećam je u ljudima.
ljudi me gaze svojim jadom i zloćom,nisu u sebi za uspomenu ostavili ni malo onog staromodnog.
na kraju dođem do spoznaje da mi nitko nasmijan neće pasti s neba i da mi je najbolje sa solo drinkerima.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:11   #2840
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
Fali mi pozitivna energija drugih ljudi,okoline...
čeznem za nekim jednostavnim veselim bićem,samo da se i usput negdje,nakratko sretnemo i popričamo o nekim sretnim pričama.
ma da samo prođem pored nekog nepoznatog da osjetim tu pozitivnu vibru ljudsku - ne osjećam je u ljudima.
ljudi me gaze svojim jadom i zloćom,nisu u sebi za uspomenu ostavili ni malo onog staromodnog.
na kraju dođem do spoznaje da mi nitko nasmijan neće pasti s neba i da mi je najbolje sa solo drinkerima.
Pa ak nebu u zivo onda ti barem ja mogu tu na solo drinkerima doci nasmijan i potaknuti tebe na smijeh. Zivjela Perla
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.