Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 14:04   #4081
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na ljepotu dotičnih,nego na modu. Talijanke se jako sređuju, talijani tkđ. pretjerano,svi mi izgledaju gay ,njemci isto imaju smisla za modu..to sam mislila. A mi se slično oblačimo njima. Dok irci i englezi imaju neki svoj đir koji je meni užasan. Evo, ja si nisam kupila 2 komada odjeće u irskoj,jer mi je sve ružno,pa sve kupujem na netu.

Dakle,prezentacija..možda zato izgleda da nisu lijepe. Ali i inače mi idu na živce ti stereotipi da su negdje žene ljepše,a negdje ružnije..a svugdje je uglavnom isti prosjek.

Kao hrvatice su na glasu kao lijepe, samo ne znam zašto ..ili evo tebi talijanke i španjolke, dakle sviđa ti se latino tip žena, dok je meni dosadan i sve su mi slične ili iste. Uglavnom smeđe oči i smeđa kosa i sve slične..stvar je ukusa, naravno.
Vidiš, uglavnom si me krivo shvatila i procjenila.

Talijanke i Španjolke imaju stila. Talijanke su meni debelo preglasne i više mi liče na curice od 15-16 godina, a to mi nije nešto privlačno, i tamne su. Ali da se znaju prezentirati, itekako. Isto je i sa Španjolkama, samo što su Španjolke uz to i guzatije i sisatije i deblje.

Hrvatice, uglavnom, jesu ljepše od Britanki i Irkinja. Irkinje su još ok, ali Britanke, one prave Britanke, ajme majko. Em su ružne, uglavnom, a mislim da svaka ima 100 funti šminke na sebi minimum.

Ja ipak više volim tu Slavensku ljepotu, jebiga, ipak mi cura Srpkinja.

Kao što kaže kolega, Talijanke, Španjolke, meni isto liče na ciganke, a to mi nije privlačno. Još nadodaj da ti u Irskoj i UK stvarno ima solidan broj pravih cigana, jebiga. Međutim, taj stil odijevanja je meni totalno out. Nigdje veze.

Kažem, Irkinje još kako koja tako-tako, ali u Londonu i Manchesteru, kaos živi. Ne kažem, ostalo dijelovi možda drukčije, ali nisam bio, pa ne znam. U Irskoj isto samo Dublin, ali jebiga, to im je pola države.

Meni neke Irkinje izvlači njihov bijelji ten i pjege, te znaju bit slatke.

Što se tiče građevina, nisi baš u pravu, jer po tome što kažeš, ispada da je cijela Hrvatska Zagreb, a u biti primorski dio nema veze sa srednjeeuropskim stilom gradnje, recimo.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:58   #4082
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
London nije cijela Engleska. Naravno da je tamo drugačije kad je svjeski centar mode,a da ne govorimo koliko nacija je tek tamo izmješano i to već desetljećima. Ali pogledaj im arhitekturu koju su donijeli i u Irsku. Pa katastrofa. Gledaš li kad british serije, pa onda njihove stanove i uređenja..naspram ostatka svijeta? Drugačiji su, definitivno nazadniji u nekim stvarima od ostatka Europe. I još neke sitnice koje valjda samo žesnko oko može primjetiti..ma nisu ni blizu onome što mi smatramo lijepim i modernim,a naš stil je prilično europski,iako kao što ti kažeš uniformiran. Ali treba imati smisla za obući se, svojevrsan talenat, a to nije vezano ni za naciju,jer i kod nas ima žena koje iskaču iz okoline.
Ali je i naša uniformiranost na nekom nivou..mi smo premali za velike odskoke kao što je to recimo moguće u Londonu,ako me razumiješ..

Meni osobno splićanke nisu ni ljepše ni ružnije od ostatka...možda vam već sama okolina čini privid da su ljepše..ipak ljeto,more..žene u haljinicama,pa onda i veći grad,urbani..nekako sam svugdje naišla na lijepe i ružne, ali onda upravo okolina, moda, običaji čine razliku koje vam se više sviđaju ili vas odbijaju..ne bih rekla da se negdje isključivo rađaju ljepše..sorry,ali ne.

no ovo nije tema za ovu temu..htjedoh samo reći da ovo žene su im ružne ne drži vodu. Ne mislim ni on engleskinjama da su ružne. Dapače i tamo sam vidjela neviđenih ljepotica..
Ne bih bas po nekim serijama sudio unutarnji interijer engleskih stanova, vidio sam ih dosta koji itekako odskacu.

A sto se arhitekture tice, Irci kao da nisu bili kolinija Engleza, uzeli su gotovo nista od njih a ono sto su uzeli su zasrali. Dublin nema niti jednu velebnu palacu ili arhitektosnko djelo koje iskace. Ona 'Georgian' arhitektura kojom se tolko dice i zbok koje ne grade nebodere, mozda ima povijesnu vrijednost ali nikako estetsku.
Kao recimo i s busevima. Uzeli su buseve na kat ali i dalje ljudi ulaze i IZLAZE na prednja vrata bez obzira da li bus imao srednja ili ne. A jos k tome placa se kovanicama i dok se izredaju spore babe s hrpom kovanica prodje vrijeme. I tako na svakoj stanici.
U Londonu se koriste samo Oyster kartice (nesto kao LeapCard) ili contactless debit kartice, ulazi na prednja a izlazi na ostala vrata. Protok brz.
Ima tu jos hrpa primjera gdje dobar koncept zaseru.
Ali im je barem vlast bila dovoljno pametna da shvati da nisu sami sposobni pa su doveli strane korporacije koji su pokrenuli ekonomiju u nebesa - i svaka im cast na tome.
Hrvatska se jos valja u kaljuzi plagijatora, uhljeba i satorasa i broji krvna zrnca, seksulane skolonosti, i slicno.
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:05   #4083
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Vidiš, uglavnom si me krivo shvatila i procjenila.

Kažem, Irkinje još kako koja tako-tako, ali u Londonu i Manchesteru, kaos živi. Ne kažem, ostalo dijelovi možda drukčije, ali nisam bio, pa ne znam. U Irskoj isto samo Dublin, ali jebiga, to im je pola države.
Ja bih rekao da su Irci pa i Skoti (Kelti) lijepsi od svog zenskog spola. Sto se tice Engleza, ima ih svakakvih naravno; meni su napete mulatkinje, ali ima ih svih rasa i nacionalsnoti pa se nadje zgodnih.

A sto se tice Manchestera ili Londona, probaj Birmigham! Jao majko moja, i sami Englezi kazu da su tamo najruzniji primjeri njihove nacije. I bogme jesu. Isao sam u toliko klubova tamo, od jednog do drugog i sve dogville! Kao da im je nesto u vodi koju piju, neki hormoni ruznoce. LOL
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:20   #4084
Quote:
Damien69 kaže: Pogledaj post
Ne bih bas po nekim serijama sudio unutarnji interijer engleskih stanova, vidio sam ih dosta koji itekako odskacu.

A sto se arhitekture tice, Irci kao da nisu bili kolinija Engleza, uzeli su gotovo nista od njih a ono sto su uzeli su zasrali. Dublin nema niti jednu velebnu palacu ili arhitektosnko djelo koje iskace. Ona 'Georgian' arhitektura kojom se tolko dice i zbok koje ne grade nebodere, mozda ima povijesnu vrijednost ali nikako estetsku.
Kao recimo i s busevima. Uzeli su buseve na kat ali i dalje ljudi ulaze i IZLAZE na prednja vrata bez obzira da li bus imao srednja ili ne. A jos k tome placa se kovanicama i dok se izredaju spore babe s hrpom kovanica prodje vrijeme. I tako na svakoj stanici.
U Londonu se koriste samo Oyster kartice (nesto kao LeapCard) ili contactless debit kartice, ulazi na prednja a izlazi na ostala vrata. Protok brz.
Ima tu jos hrpa primjera gdje dobar koncept zaseru.
Ali im je barem vlast bila dovoljno pametna da shvati da nisu sami sposobni pa su doveli strane korporacije koji su pokrenuli ekonomiju u nebesa - i svaka im cast na tome.
Hrvatska se jos valja u kaljuzi plagijatora, uhljeba i satorasa i broji krvna zrnca, seksulane skolonosti, i slicno.

Ti o arhitekturi palača,a ja o običnim kućama i stanovima, zgradama za srednji sloj, čega je najviše, a ne o nikakvim odskocima u uređenju i povijesnoj jezgri.

No, nebitno. Očito imamo različita viđenja istog, pa se složimo da se ne slažemo. Eto, sad tek nismo nikome pomogli
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:27   #4085
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
Ti o arhitekturi palača,a ja o običnim kućama i stanovima, zgradama za srednji sloj, čega je najviše, a ne o nikakvim odskocima u uređenju i povijesnoj jezgri.

No, nebitno. Očito imamo različita viđenja istog, pa se složimo da se ne slažemo. Eto, sad tek nismo nikome pomogli
Trilla jesi li ti bila u UK?
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:05   #4086
Quote:
Damien69 kaže: Pogledaj post
Trilla jesi li ti bila u UK?
Pitanje smatram provokatorskim s obzirom na ono što sam pisala. Šta da ti odgovorim na to,jel retoričko?
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:59   #4087
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
Pitanje smatram provokatorskim s obzirom na ono što sam pisala. Šta da ti odgovorim na to,jel retoričko?
Pitanje nije retoricko. Stavila si jednu bivsu kolonijalnu silu od 65 mil stanovnika u isti kos s jednom od njenih bivsih i nevaznih kolonija velicine pola Londona.
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 16:36   #4088
Quote:
Damien69 kaže: Pogledaj post
Pitanje nije retoricko. Stavila si jednu bivsu kolonijalnu silu od 65 mil stanovnika u isti kos s jednom od njenih bivsih i nevaznih kolonija velicine pola Londona.

joj..forum i forumske rasprave i razumijevanje pročitanog

Kakve veze ima ovo što si ti sad napisao s onim što sam ja rekla. Gdje sam ih stavila u isti koš osim u arhitekturi i uređenju? I što je čudno u tome da kolonijalna sila ima utjecaj na koloniju? Ili susjedna država? Nije li tako svugdje?

Kad ti već moram crtati, reci mi čija je georgijanska, nešto manje viktorijanska arhitekura u Irskoj izvorno? Čije su red brick houses, jebeni slash windowsi koje ne može oprati izvana osim ako nisi u prizemlju, pa su im prozori uglavnom prljavi izvana? Niti ih možeš otvarati do kraja,priznajem mene to užasno nervira jer je nepraktično i kako sam rekla i prljavo..čije su kuće u nizu,cottages i semidetached house? Da me jebeš ne znam zašto su ih tako radili,a još manje zašto ih i dalje tako grade?? Sorry na psovanju,ali nervira me njihova arhitektura i to ne malo kao što vidiš. Unutrašnja uređenje su im tkđ slična. Tvrdiš da nije tako,jer si vidio moderne kuće i stanove? Vidjela sam i ja, ali sam ih više vidjela u Hr gdje je normalno da kad se gradi novo da se radi u modernom stilu,a ovdje i uk i dalje vidim kuće na isti jebeni kalup, a stare možda 20 god.

Na novim zgradama i dalje vrlo često rade te slash prozore. Meni je to da izludiš. A možda sam i osjetljiva jer imam arhitekta u obitelji i nervira me ta nepraktičnost i držanje tradicije tako slijepo.

Mogla bi nabrojati još milion stvari,ali mi se neda,jer nema veze s temom uopće. Meni se engleska arhitektura ne sviđa i ne govorim o palačama i dvorcima , nego o zadnjem stoljeću gradnje. Mislim da su nazadni. U uk sam bila i u manjim mjestima,gradićima i jako su slična irskim, bila sam jer imam rodbinu tamo.

A ako ćemo o starim zgradama, znači tim gregorijanskim po Dublinu i Londonu, pa nema šanse da su istom rangu sa austro-ugarskom gradnjom, recimo u nas. Već su ih tada šišali.

I više neću raspravljati o tome.


edit: da ne kažem da je sve loše, jedino što mi je lijepo u irskoj su gotičke crkve. Izvana. Iznutra nisam baš bila osim u par, jer nisam vjernik. Ali izvana su mi prekrasne.
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:17   #4089
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post

pričaš bezveze, sa hrvatskim minimalcem se preživit ne može, sa irskim moze,dosta teško ali može, znam jer sam radio za minimalac.......a da mi neko u hrvatskoj za nkv fizikalu ponudi 10 000 kn irska me nikad ne bi ni vidila, tako da ne stoji ovo da takve poslove niko ne bi radio u hr....poslove sam u hrvatskoj odbijao isključivo zbog premale plaće


OK, ajmo ovako? Koliko košta popravljanje karijesa u Irskoj?
Koliko je to u odnosu na mjesečnu minimalnu plaću i kolko popravljanje karijesa košta preko HZZO-a u Hrvatskoj u donosu na minimalac?

Što msilete, je li bolje financijski raditi npr 3 mjeseca u Irskoj i ništa ne trošiti osim minamalno za hranu i onda nekoliko mjeseci normalno živjeti u HRvatskoj i tako do daljnjega dok se nešto značajno ne promijeni,
ili je bolje cijelo vrijeme u Irskoj rintati za minimalac i živjeti u vlažnoj sobici nadati se iz godine u godinu da ne oboliš ili nešto slično i da možda jednog dana zapravo možda doguraš da živiš u nešto boljim uvijetima?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 22:42   #4090
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
OK, ajmo ovako? Koliko košta popravljanje karijesa u Irskoj?
Koliko je to u odnosu na mjesečnu minimalnu plaću i kolko popravljanje karijesa košta preko HZZO-a u Hrvatskoj u donosu na minimalac?

Što msilete, je li bolje financijski raditi npr 3 mjeseca u Irskoj i ništa ne trošiti osim minamalno za hranu i onda nekoliko mjeseci normalno živjeti u HRvatskoj i tako do daljnjega dok se nešto značajno ne promijeni,
ili je bolje cijelo vrijeme u Irskoj rintati za minimalac i živjeti u vlažnoj sobici nadati se iz godine u godinu da ne oboliš ili nešto slično i da možda jednog dana zapravo možda doguraš da živiš u nešto boljim uvijetima?
Ok vidim da trolas ali nemogu... Zasto se radit za minimalac uzima kao sigurna stvar i jedina opcija? Ako je to tvoj osobni maksimum u zivotu netrebas druge trpat u isti kos.
tehnomax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 00:34   #4091
Čovjek koji misli da su Irkinje/Britanke lijepe u rangu Španjolki/Talijanki/Južnih Slavena je jednostavno slijep.
MrJinks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 15:51   #4092
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
OK, ajmo ovako? Koliko košta popravljanje karijesa u Irskoj?
Koliko je to u odnosu na mjesečnu minimalnu plaću i kolko popravljanje karijesa košta preko HZZO-a u Hrvatskoj u donosu na minimalac?

Što msilete, je li bolje financijski raditi npr 3 mjeseca u Irskoj i ništa ne trošiti osim minamalno za hranu i onda nekoliko mjeseci normalno živjeti u HRvatskoj i tako do daljnjega dok se nešto značajno ne promijeni,
ili je bolje cijelo vrijeme u Irskoj rintati za minimalac i živjeti u vlažnoj sobici nadati se iz godine u godinu da ne oboliš ili nešto slično i da možda jednog dana zapravo možda doguraš da živiš u nešto boljim uvijetima?
Nema šanse da osoba koja u Irskoj radi za minimalac, u Hrvatskoj ima prosječnu plaću i obrnuto. To zaboravi. U Irskoj taj rad za minimalac može potrajati eventualno godinu dana, ako je osoba ne baš snalažljiva, svi ostali ti uglavnom rade za više, barem oni s kojima sam osobno pričao.

Inače, u Irskoj se uglavnom priča o minimalnoj satnici, a to se vrlo brzo preraste, osim ako te netko nije prevario, što nije baš neka ogromna rijetkost, ali je rijetko u odnosu na Hrvatsku.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:16   #4093
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
joj..forum i forumske rasprave i razumijevanje pročitanog

Kakve veze ima ovo što si ti sad napisao s onim što sam ja rekla. Gdje sam ih stavila u isti koš osim u arhitekturi i uređenju? I što je čudno u tome da kolonijalna sila ima utjecaj na koloniju? Ili susjedna država? Nije li tako svugdje?

Kad ti već moram crtati, reci mi čija je georgijanska, nešto manje viktorijanska arhitekura u Irskoj izvorno? Čije su red brick houses, jebeni slash windowsi koje ne može oprati izvana osim ako nisi u prizemlju, pa su im prozori uglavnom prljavi izvana? Niti ih možeš otvarati do kraja,priznajem mene to užasno nervira jer je nepraktično i kako sam rekla i prljavo..čije su kuće u nizu,cottages i semidetached house? Da me jebeš ne znam zašto su ih tako radili,a još manje zašto ih i dalje tako grade?? Sorry na psovanju,ali nervira me njihova arhitektura i to ne malo kao što vidiš. Unutrašnja uređenje su im tkđ slična. Tvrdiš da nije tako,jer si vidio moderne kuće i stanove? Vidjela sam i ja, ali sam ih više vidjela u Hr gdje je normalno da kad se gradi novo da se radi u modernom stilu,a ovdje i uk i dalje vidim kuće na isti jebeni kalup, a stare možda 20 god.

Na novim zgradama i dalje vrlo često rade te slash prozore. Meni je to da izludiš. A možda sam i osjetljiva jer imam arhitekta u obitelji i nervira me ta nepraktičnost i držanje tradicije tako slijepo.

Mogla bi nabrojati još milion stvari,ali mi se neda,jer nema veze s temom uopće. Meni se engleska arhitektura ne sviđa i ne govorim o palačama i dvorcima , nego o zadnjem stoljeću gradnje. Mislim da su nazadni. U uk sam bila i u manjim mjestima,gradićima i jako su slična irskim, bila sam jer imam rodbinu tamo.

A ako ćemo o starim zgradama, znači tim gregorijanskim po Dublinu i Londonu, pa nema šanse da su istom rangu sa austro-ugarskom gradnjom, recimo u nas. Već su ih tada šišali.

I više neću raspravljati o tome.


edit: da ne kažem da je sve loše, jedino što mi je lijepo u irskoj su gotičke crkve. Izvana. Iznutra nisam baš bila osim u par, jer nisam vjernik. Ali izvana su mi prekrasne.
Ok, Trilla ne moras mi crtati - nije mi mozak 'otisao na kvasinu'.

Ja govorim opcenito o arhitekturi a ti o prozorima! Da su mnoge stvari ne prakticne to svi koji smo boravili na ovim otocima znamo, pocevsi od dvije odvojene slavine za vodu! I tu se slazem s tobom. Samo jos da dodam, pranje prozora iako vazno nije jedini problem, veci problem je nekvaliteta zbog kojeg su stanovi hladni jer ti prozori komotno 'dihtaju' i tesko je zagrijati prostor.

E sad, moja poanta je bila da su Irci vecinom uzeli od svojih kolonizatora ono sto je lose, a i to su vecinom uspjeli shebati. Po engleskim gradovima ima crvene cigle ali barem stavljaju neke bijele stokature oko prozora, vrata, i opcenito po fasadi da to izgleda puno ljepse od ravnih ciglenih zidova. To je prva stvar koju ces primjetiti kad dodjes iz Irske u neki engleski grad.

https://goo.gl/images/7FhB7X

https://goo.gl/images/MtmQWT

Drugo, ovdje ima daleko vise cistih bijelih zgrada, sa izbocenim prozorima, zaigranim fasadama, stanovima s visokim stropovima, a koje su meni izuzetno lijepe. Imas u Londonu hrpu takvih kvartova tako da crvena cigla definitivno ne prevladava. Takodjer ima jako, ali jako puno nove stanogradnje sto u Dublinu nema. Ono nesto oko Googla je novo, ali spram hrvatskih stanova to je jako lose.

E sad, urbanizacija s kucama u nizu u Zapadnoj Europi versus nahrupina svega i svacega, dovrsenog i nedovrsenog u HR je nesto posve drugo.

Kakav je Zagreb kad se maknes iz strogog centra grada? Sokaci po Tresnjevci, kuce koje toliko iskacu jedna od druge po svojim gabaritima, u sokacima bez plocnika i bilo kakvog reda. Pogeldaj na sto lici takozvana 'elitna' podsljemsnka zona! A koliko tek kuca u HR uopce i nema fasadu pa ogoljena cigla prevladava?
E vidis meni je to uzas.
Kao i Novi Zagreb, urbanisticki koncept koji je ubio tradicionalnu ulicu; koncept pocet 1950ih na Zapadu ali vrlo brzo napusten na tom istom Zapadu. Kod nas se i dalje nastavlja.

Zagrebacki centar, mali kakakv je, je naravno puno ljepsi od Dublina, uredjeniji, i sofosticiraniji. Sa lijepo dotjeranim djevojkama, naravno.

Ali sve ono van centra je blagi uzas i vrlo dobar odraz mentaliteta.

E sad, netko ce opet reci da ovo nije tema. Bogme jeste.
Jer kad pisemo o nekoj destinaciji u kojoj se zelimo nastaniti na duze vrijeme tada tema nije samo cijena salame u Lidlu, nacin dobivanja PPS broja, cijena i dostupnost stanova, poslova, i slicno. Ove se teme ionako vrlo brzo obrade i odgovore na njih tako da bi se po tome ovaj forum mogao ugasiti jos prije 150ak stranica!

Sve je tema sto je vezano za odredjenu zemlju ili grad; klima, mentalitet lokalnog stanovnistva, arhitektura, nacin provodjenja slobodnog vremena, i slicno.

Jer kad prevazidjemo prvotne stvari, i pocnemo zaista zivjeti u odredjenoj zemlji/gradu tada ove druge, malo vise apstraktne stvari postanu vaznije od cijena u Lidlu, auto-osiguranja, cijena stanova, itd.
Te apstraktne stvari nam pocnu definirati kvalitetu zivota, a to je nadam se vecini na ovim forumima ONO najvaznije zbog cega su napustiili svoj dom u HR i otisnuli se u nepoznato.

P.S. Inace, svidjaju mi se vecina tvojih komentara, nisam ih komentirao do sada bas zato jer nije bilo potrebe, slazem se s njima.
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 14:36   #4094
slikice koje si stavio su samo malo ljepše/bogatije verzije aspolutno iste arhitekture. I da..kad smo kod tih slikica,ti nepostojeći balkoni,tamo su,ali kao da i nisu. Ne možeš ništa s njima.

Irska je bila jako siromašna i to se još uvijek jako vidi.

Urbanizam je kod nas nepostojeći od kad smo izašli iz Yuge. Do onda je urbanizma bilo, kad su se radile zgrade,radili su se i parkovi i mjesta gdje možeš s djecom,danas je divlja gradnja,jer smo neuređena,divlja država. Slažem se s tobom djelomično,ali mi se neda razglabat u čemu se ne slažem.

Naime, ne volim se raspravljat po forumu..izbjegavam maksimalno..U moju obranu zadnjeg neurotično napsianog posta je da sam trudna i moram svaki dan roditi,a mala neće van i mogla bih ubiti nekog i nemam živaca za ništa.

Mislim da ću se oprostit od teme na neko vrijeme, niti ću imati vremena piskarati..

Puno sreće i svako dobro onima koji misle u Irsku!

pozz
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:39   #4095
Damien69, potpuno si u pravu. sami odlazak u Belfast je arhitektonsko putovanje u drugi, uredeniji svijet. To sto ja zelim vidjeti irsku trobojnicu na sjeveru Irske, ne utjece na moje objektivne ocjene o katastrofalno uredenim irskim gradovima (sem Limericka).

Malo o stvarnosti za mlade Irce,

irska drzavna televizija:

Generation F'd (shebana generacija) i What is Generation F'd...

LP sa smaragdnoga otoka
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:10   #4096
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Splicanka, moras shvatit da ne razmisljaju svi kao ti.

Ja osobno poznajem 3 osobe koji dijele stan na 2 etaže, Dublin, svatko ima svoju sobu, zajedno se i hrane, stan 600€ sa rezijama, plus hrana 200€ mjesecno po osobi, rade za oko 10€ satnicu, cca 1.600€ mjesecno NETO, svi troje zadovoljni, kazu da imaju dovoljno za sve, ugodan zivot i ustede.
a kad su uzeli taj stan? u skorije vrijeme sigurno ne...za te novce stanova vise nema

Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila. Ima jako lijepih irkinja i jako zgodnih iraca. I zapravo kad im gledaš face,prepoznatljive su da su žene sitnije, imaju ta uska,nježna lica, nikada nemaju velike noseve,što je recimo vrlo često u nas!
ima lijepih, ali jako malo, da ne kazem iznimno....sjeti se izreke da jedna lasta ne čini proljeće

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ja znam da je meni Irac pricao da je u Zagrebu u Tkalčićevoj ulici za dva sata koliko su sjedili na terasi vidio vise lijepih zena nego u Dublinu za cijelu godinu.

Irkinje su uglavnom male i debeljuskaste.
to stoji, meni se isto nekoliko iraca zalilo na izgled irkinja, akad cuju odkud sam prvo sto mi kazu je da su hrvatice jako lijepe zene

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
OK, ajmo ovako? Koliko košta popravljanje karijesa u Irskoj?
Koliko je to u odnosu na mjesečnu minimalnu plaću i kolko popravljanje karijesa košta preko HZZO-a u Hrvatskoj u donosu na minimalac?

Što msilete, je li bolje financijski raditi npr 3 mjeseca u Irskoj i ništa ne trošiti osim minamalno za hranu i onda nekoliko mjeseci normalno živjeti u HRvatskoj i tako do daljnjega dok se nešto značajno ne promijeni,
ili je bolje cijelo vrijeme u Irskoj rintati za minimalac i živjeti u vlažnoj sobici nadati se iz godine u godinu da ne oboliš ili nešto slično i da možda jednog dana zapravo možda doguraš da živiš u nešto boljim uvijetima?
ako mislis raditi na minimalcu, po meni je najbolje svakih 8-9 mjeseci dati otkaz i doci u hrvatsku na mjesec-dva, jer je u irskoj zakon da ako ne radis citavu godinu imas pravo na potpuni povrat poreza, a to znaci cca. dvije minimalne plaće

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Nema šanse da osoba koja u Irskoj radi za minimalac, u Hrvatskoj ima prosječnu plaću i obrnuto. To zaboravi. U Irskoj taj rad za minimalac može potrajati eventualno godinu dana, ako je osoba ne baš snalažljiva, svi ostali ti uglavnom rade za više, barem oni s kojima sam osobno pričao.

Inače, u Irskoj se uglavnom priča o minimalnoj satnici, a to se vrlo brzo preraste, osim ako te netko nije prevario, što nije baš neka ogromna rijetkost, ali je rijetko u odnosu na Hrvatsku.
ovo nikako nije istina, u masi nkv poslova radi se godinama za istu plaću, moji kolege koji su godinama radili kao kitchen porteri imali su istu plaću kao i ja koji sam tek bio došao u firmu...ista je stvar sa radom u skladištu i radom preko agencija

@splićanka
koliko mjesta za izlazak ima taj gradić u kojem zivis? i kakvi su ljudi koje tamo sreces? koliko ima popratnih sadrzaja, koji nisu usko vezani za hranu/ugostiteljstvo? radis da bi živio, a ne zivis da bi radio

ako neko dvoji, neka ukuca na daft.ie, neki mali gradić pa ce vidit kolika je ponuda smjestaja, isto tako neka ode na irishjobs.ie ili jobs.ie, pa ce vidit ponudu poslova u malim gradovima......ako vec hoces ici u malu sredinu, prvo tamo nađi posao, pa tek onda smjestaj, u suprotnom bi ti se lako moglo desiti da zaglavis u nekoj pripizdini bez posla dugoročno
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 00:09   #4097
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
ako mislis raditi na minimalcu, po meni je najbolje svakih 8-9 mjeseci dati otkaz i doci u hrvatsku na mjesec-dva, jer je u irskoj zakon da ako ne radis citavu godinu imas pravo na potpuni povrat poreza, a to znaci cca. dvije minimalne plaće
Ovo je apsolutno netocno!

Ako zaradis kroz godinu manje od 13 500 eura ima se pravo na povrat kriznog poreza koji na 13 000 eura iznosi maksimalno 150 eura.

Ako se zeli uzeti cjelokupan porez onda se gubi pravo na eventualnu mirovinu jednog dana.

Takoder, godisnja zarada na minimalcu je cca. 18 000 eura i posto prve godine svaki radnik u Irskoj placa minimalni porez, porez na cca. 18k eura je cca. 300-500 eura a za 9 mj. rada jos i manji.


Ps. Bilo bi korektno da se ne savjetuje ljude sa savjetima koji nisu 100% tocni. Ono sto sam naucija u Irskoj je da od 10 savjeta 8 je beskorisno ili netocno i lupanje prazne slame.
hithard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:05   #4098
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post

ako mislis raditi na minimalcu, po meni je najbolje svakih 8-9 mjeseci dati otkaz i doci u hrvatsku na mjesec-dva, jer je u irskoj zakon da ako ne radis citavu godinu imas pravo na potpuni povrat poreza, a to znaci cca. dvije minimalne plaće
Ovo nije istina, dobro kaze Hithard.

Porez se racuna na godisnjoj razini a uplacuje tjedno ili mjesecno, ovisi kako dobivate placu. U slucaju da osoba ne radi mjesec ili dva godisnje znaci da je ostatak godine preplatila porez i da ima pravo na povrat poreza. Naravno sto je manja placa to je i manja uplata poreza, manja preplata i manji povrat poreza.
Znaci ako radis za minimalac uplacujes cca 38E mjesecno poreza. Ako jedan mjesec u godini ne radis imas pravo na povrat poreza u iznosu od 251E jer si toliko preplatio u 11 mjeseci rada. Ovo se odnosi na punu satnicu od 40 sati tjedno.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:40   #4099
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
pa rekao sam da se može preživit ali teško...što znači da ćeš morati zivit sa xy ljudi u sobi...ovi što pričaju hvalospjeve lažu ko psi! u irskoj se malo bolje preživljava nego u hrvatskoj, ali daleko je to od ugodnog i lijepog zivota

standard je u irskoj veci i nije ti isto kao u hr! omjer zena nije isti, u hrvatskoj od 10 nasumično odabranih zena na ulici, 5 ce biti prosjecno lijepe, 2-3 ful zgodne i mozda 1-2 ruzne, u irskoj od 10 zena, 6-7 ce niti ruzne, 2-3 prosjecno lijepe i tek ako imas srece naletit ces na 1 ful zgodnu od tih 10
Bio sam tamo i znam kako je. Ja ne spadam u one koji bi se zadovoljili sa unajmljivanjem sobe i širenju priče kako mi je super. Radio sam s ljudima koji su imali 10 godina Irskog staža kada sam ja došao, mogli su si priuštiti svašta, ali su na kraju birali sobu sa cimerima. U Galwayu nema pristojnog stana za manje do 1000€ mjesečno. Pa ti sad dodaj režije, hranu i recimo mjesečni pokaz za onaj ZET-like prijevoz od 60+€.

Vidio žene tamo. Odnos lijepih i ružnih isti kao i kod nas. Ne znam kakve kriterije ti imaš da ti ni jedna ne valja....
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:46   #4100
Neki nikako da shvate da se ne moze dobiti nazad porez koji se nije uplatio.

@GLAVATAR, najam kuce ili stana u Dublinu je oduvijek bio skup, da li ces naci ili neces dobar stan/kucu po dobroj cijeni ovisi o jako puno faktora, pa kako koga potrefi, ovih troje spomenutih su u taj stan uselili 21.12.2015., nađen je preko oglasa, nazvali, gazda bas bio u stanu, otisli, dogovorili se i uselili, ocito je gazda bio zadovoljan sa onim sto je vidio i cuo kad su dosli, a bas to je odlucujuce, kako se svidis gazdi, mozes ti nuditi 1.000€ vise ali ako se gazdi ne sviđas nece ti iznajmiti stan/kucu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.