Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2010., 18:46   #81
A kakav je ovaj?

U braku 2 godine. Pre braka mamica i tatica uradili svasta nesto, pa se zamerili njemu i sadasnjoj snaji.

Ali kako vreme prolazi, sve se zaboravlja (jer lako je svome oprostit)...

I sada je zamrzivac pun nekih stvari koje mama salje. Zena nema mesta ni parce slanine tu staviti.
Zove roditelje svaki dan da im cuje glas. Tripuje se da ce nesto propustiti, pa ide svake nedelje bar 2x kod njih.

A kada dodje sa rucka: uh kako je napravila pohovano meso i salatu. Joj kako je isekla paradajz.....

Ona:Zasto nesto ne ucis da nadjes bolje radno mesto i vise zaradjujes? Znas da ako zatrudnim ja necu moci sigurno 6 meseci da radim... I od cega cemo?

On:A nije vazno, ja cu sada da uzimama od njih pare, a posle cemo kod njih i jescemo sto i oni...

On:
Moj tata cuva stan kada smo na odmoru, znas neko ce nam pokrasti stvari..

...

I sada, posto on naravno nece da zaradjuje/ potrudi se bar, vec uzima od njih u svojih 32, oni mu sve vise pune pamet nekim seljackim i zastarelim fix idejama. Zahtevaju od njega da dodje za nege gluposti. Ako se ne javi 4 dana, sto ne zoves, sto ovo, sto ono.


Zena spremi rucak, on donese sarme od mame . Inace mama sprema : sarme, snicle, pohovano meso i kobasice. I tako u krug.


Ja sve ovo dozivljavam kao da ima tu malo problema sa nepresecenom pupcanom vrpcom.

Something more:

Mama mu kupuje gace, on sam nece, a zena nema nameru to raditi umesto njega bass iz razloga da se malo trgne. Da bar nesto radi sam.
Mama mu kupuje duksice, on ne moze sam.
Mama mu salje sladoled.
mama mu salje meso za rucak, a on ni jaje ne zna isprzit. (valjda bi zena trebala bas to meso u nesto staviti???)


I kada zena kaze da njoj ovo nije normalno, ona je zla i treba se leciti.

Zadnje uređivanje joxurge : 18.08.2010. at 18:52. Reason: dodavanje
joxurge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:50   #82
Quote:
joxurge kaže: Pogledaj post
Znas da ako zatrudnim ja necu moci sigurno 6 meseci da radim...
Njemu je fino, on ima mamu i tatu i oni ga hrane i brinu se za njega i pune mu frižider i paze mu stan i sve.

Gdje je mozak ženi koja planira dijete u takvom braku?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:58   #83
Znaci tebi se ovo ne cini normalnim?
Nije tipa: zena luda, sta ima lose da COVEKA u 32 pomazu roditelji?!

Inace, zena nece dete, ne u ovoj situaciji. Ako ona ne radi nema para za kiriju, ma ni za sta.
Po njemu bi ona trebala rodit, otic kod njih i traziti od MAME za kremu i parce kruha?
joxurge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:11   #84
Quote:
joxurge kaže: Pogledaj post
Znaci tebi se ovo ne cini normalnim?
Nije tipa: zena luda, sta ima lose da COVEKA u 32 pomazu roditelji?!

Inace, zena nece dete, ne u ovoj situaciji. Ako ona ne radi nema para za kiriju, ma ni za sta.
Po njemu bi ona trebala rodit, otic kod njih i traziti od MAME za kremu i parce kruha?
Naravno da nije normalno. Čovjek koji sa 32 godine ovisi o starcima je, po meni, balavac.
Druga stvar bi bila da oni njemu pomažu ako on ne može naći posao, pa ne radi jedno vrijeme (ali opet da traži posao). Koliko sam ja shvatila, on ne radi, niti se trudi naći posao, lakše mu je otrčati kod mamice i tatice
__________________
Like I give a coitus!
neenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:17   #85
Quote:
joxurge kaže: Pogledaj post
Inace, zena nece dete, ne u ovoj situaciji.
To je dobra odluka, situacija je takva da je u braku s nezrelim idiotom. Ako ipak želi dijete, preporučujem da nađe drugog muža.

Naravno da mi to ne izgleda normalno, zaboga. "Nema veze šta nećemo imati za hranu kad rodiš, ić ćemo kod mojih na ručak." Ma spakovala bih ga i poslala njegovima preporučenom poštom, bez povratne adrese.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:52   #86
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
za koga se to kaze da je mamin sin? kakve karakteristike su tipicne za mamine sinove? i kada je stvarno vrijeme da taj mamin sin odraste i krene u svoj zivot kao muskarac??
kad za svaku hebenu stvar zove i traži dopuštenje od mame ....kad mu nakon 8 god braka pošta još uvijek dolazi kod mame...kad ga mam slomi jednom suzom(a došao je kao da će riješit stvar) ....kad žena iziđe ljuta ko ris iz kuće a on ostane kod mame, a poslije prizna da je žena bila u pravu...ufffff ima toga još
bluemood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 20:00   #87
Quote:
bluemood kaže: Pogledaj post
kad za svaku hebenu stvar zove i traži dopuštenje od mame ....kad mu nakon 8 god braka pošta još uvijek dolazi kod mame...kad ga mam slomi jednom suzom(a došao je kao da će riješit stvar) ....kad žena iziđe ljuta ko ris iz kuće a on ostane kod mame, a poslije prizna da je žena bila u pravu...ufffff ima toga još
Nije to mamin sin... to je pizdin dim
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 20:08   #88
Quote:
joxurge kaže: Pogledaj post
Znaci tebi se ovo ne cini normalnim?
Nije tipa: zena luda, sta ima lose da COVEKA u 32 pomazu roditelji?!

Inace, zena nece dete, ne u ovoj situaciji. Ako ona ne radi nema para za kiriju, ma ni za sta.
Po njemu bi ona trebala rodit, otic kod njih i traziti od MAME za kremu i parce kruha?
a di si našla tog tipa..izvukli su ga na lutriji pa si ga morala uzet ili šta?
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 20:10   #89
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
hebote, život se svodi oko toga tko bude kupovao gaće i čarape. Žene zbilja treba moći razumjeti.
ne kupovao, prao. maminim sinovima mamica pere gaće, a isto to očekuju od svoje žene. i najčešće nađu takve.
Hermina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 20:35   #90
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Nije to mamin sin... to je pizdin dim
hahahahhahaha i onda se upitaš kako ti ljudi opstaju na kugli zemaljskoj....jebemu
bluemood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:23   #91
Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
a kako od žene koja ima jak majčinski instinkt, i bira muškarce koji su mamini sinovi ,kako od nje napraviti normalnu ženu koja traži muškarca-partnera?..i jedno i drugo je nemoguće..ako to ljudi sami ne prepoznaju u sebi, i nežele živjeti kako su programirani, već postati zreli ljudi..
treba spojit te žene i mamine sinove - dobitna kombinacija

i onda žena prva umre i ovaj si jadan ne zna nać ni čarape ni gaće - vidjela na svoje oči
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:33   #92
svi pljujete po njemu ali ni ona nije zlatna.

draga, a zasto si se isla udavati za "takvog"?
htjela si se udati, a do tada nisi saznala kako maleni ne zna ni ispeci jaje?
pa ti to nije smetalo u vezi a sada ti odjednom smeta?

a na ovu tvoju izjavu kako sta cete ako zatrudnis, a nemate dovoljno para, zasto ti ne zaradis i ne ustedis, pa onda zatrudnis?
zasto planiras zatrudniti i prepustiti njemu da izdrzava tebe i dijete?
zivis u srednjem vijeku?

primitiva je nasla primitivu.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:35   #93
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
O da... imala sam maminog sina... i ostavila ga.

Već sam pisala o njemu, imao je 4 banke i vodio je mamu na more umjesto mene, živio sa mamom, mama mu kuhala i prala, uspoređivao moje kuhanje sa maminim, pitao mamu kojim putem da vozi da bi došao brže do cilja, poslušao mamu svaki put kad bi ga ona odgovorila od dolaska meni, skakao čim bi mamu trebalo voziti u vikendicu, hodao samo u uskim boksericama pred mamom, trčao nakon posla što prije doma da ga mama dugo ne čeka....


majketimileimuškarcu, dugo se već nisam ovak nasmijala

a koliko ste bili skupa ak se smije znat?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:45   #94
Quote:
Sundust kaže: Pogledaj post
pročitala sam sve vaše postove. i molim da mi objasnite je li i ovo spada pod ''maminog sina''...jer mislim da, da.
moj dečko ima 34g., ima super job i financijski je ok, ali i dalje živi sa starcima. e sad, mama mu ne djeluje posesivno, dapače, prema meni je ultra kind (ja imam 26) ono super ljubazna, draga, itd.
ni on inače nije nesamostalan, čak je vrlo sposoban...ali ipak udovoljava svakoj njenoj želji i prohtjevu, ako ga treba u tri ujutro, on će gdje god da je bez pogovora otići! nema šanse da joj kaže ne ili kasnije ću ili sad ne mogu, strpi se! puno je puta otkazao naše planove zbog njenih, ali zaista sitnjičavih, prohtjeva.
kako planiramo uskoro iznajmiti stan (iako se to stalno ''nenadano'' odgađa),zna doći na večeru do mene i par sam puta dobila napomenu ''moja mama to tako ne kuha!'', jednom mi je čak puko film i rekla mu nek'si ode onda mamici...bio mu bed te je zašutio...
što tu učiniti?
i ja mislim da spada

možeš ga probati "odvojiti" ali prvo živite zajedno neko vrijeme pa onda u brak tek kad vidiš da je "odvajanje" uspješno

što se primjedbi "mama to tako ne kuha" i sličnih - samo ga svaki put "pošalji" k mamici pa možda s vremenom prestane
uz to, možeš mu i objasniti da nisi reinkarnacija njegove mame
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:46   #95
stvarno sam se super nasmijala večeras
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 00:09   #96
kad dodes na njegovu svadbu i onda mamica kaze u 4h bendu da ode doma i njegovim gostima u svadbi.
i kad mu mama ne da da si kupi odijelo za svadbu koje zeli.
i kada mu zena pokusava peci kolace pa on kaze, "moja mama to tako ne radi, to nece bit dobro"
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 00:38   #97
Za ostalo razumijem gdje je problem, ali ovo?
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
hodao samo u uskim boksericama pred mamom
Trebao bi po doma hodati u hlačama od odijela, šta?

Quote:
bluemood kaže: Pogledaj post
kad za svaku hebenu stvar zove i traži dopuštenje od mame ....kad mu nakon 8 god braka pošta još uvijek dolazi kod mame...kad ga mam slomi jednom suzom(a došao je kao da će riješit stvar) ....kad žena iziđe ljuta ko ris iz kuće a on ostane kod mame, a poslije prizna da je žena bila u pravu...ufffff ima toga još
Meni je ovoga, onako, duboko žao. Mačka se potrudi osposobiti mladunčad za samostalno funkcioniranje, neke ljudske majke daju sve što mogu da si djecu što temeljitije emocionalno osakate tako da što duže i što snažnije budu o njima ovisna - što je, očito, ponekad destruktivnije nego da im stavljaju otrov u ručak da bi bila bolesna. Mislim da se tu može čovjeka pokušati nagovoriti na intenzivnu i vrlo kvalitetnu psihoterapiju, makar digli kredit za nju, ili čekati da gospođa umre pa ga onda nagovoriti na psihoterapiju, ili se razvesti.

Zadnje uređivanje chocolatecookie : 19.08.2010. at 01:07.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 08:05   #98
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Dobro ne nosi mi kavu, ali npr redovito mi donese već oguljeno voće bez da sam ju pitao ili tražio. A ako ostavim i ne pojedem onda me sljedeći dan pili par sati kako ona to meni radi, a ja neću pojesti
Ako ako joj kažem da više to ne radi, onda to samo traje 1 dan dok ne "zaboravi" da sam joj to rekao.

Ono rekao sam joj par puta da ću sam prati ili peglati svoje stvari kada mi trebaju (što sam i radio dok sam živio sam godinu dana), ali kao u njenoj kući to nemre tako

A zaključavanje ne ide, jer imam dvoje vrata u sobu i brava ne radi na jedim (a i onda moju sobu koristi za sve i svašta).
Probao sam joj objasniti da mora kucati prije nego ulazi ali to je samo završilo svađom.
Kao što sam rekao, za mene preseljenje je jedino riješenje koje ja vidim.

Nabavi oglasnik,raspitaj se među prijateljima ,pronađi neki dodatni posao iznajmi stan sa cimerom ili svojom djevojkom,podijeli troškove i odseli...nije lako ali može se ako se želi.Dosta izgovora.Ima stanova iako ne u centru grada ...već za 1200 kuna plus režije pa podijeli.Valjda možeš 1000 kuna zaraditi za stan i nekaj malo za hranu.Ne buš umro od gladi a i mama može pomoći sa skuhanim jelima jednom tjedno kad navratiš do nje.Mama se sve više veže uz tebe kao izvor veselja i ispunjivača njene potrebe za brigom o bebici iako je bebica već prevelika za kinderbet.
Mama je mama..divno što brine o tebi ali je posesivna.Nije na tebi da je uveseljavaš i ispunjavaš joj život.Poštovanje da ali robovanje ne pa makar isplakala ocean suza.Nema tu grižnje savjesti.Mama ti isto mora odrasti.
Sad prestani kukati i žaliti se a ako te još jednom čujemo da mami govoriš stara i da si bezobrazan i otresit prema njoj....grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Sad se pokreni.Nisi dijete.I prestani nalaziti izgovore i cviliti.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 10:17   #99
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
za koga se to kaze da je mamin sin? kakve karakteristike su tipicne za mamine sinove? i kada je stvarno vrijeme da taj mamin sin odraste i krene u svoj zivot kao muskarac??
Ja sam sa takvim bila u braku....mislim još sam, iako ne živimo skupa već jedan period.....
Moj je tipično oličenje maminog sinčića, i evo kako znam:
- on nikada niti jednu ženu neće voljeti kao svoju mamu
- njemu njegova mama je uvijek šišala nokte na nogama, pa bi sad i ja to trebala
- kad ga boli, ne pomišlja da zovne doktora ili ode do njega, nego prvo ide u mame i onda mama da neki lijek
- ako nam malenu zaboli, odvede je mami da mama uspostavi dijagnozu i da joj lijek (na što sam ja zadnji put poludila i dobro ih oboje ubila nisam )
- on bi sjeo za stol, a ona što god da radila, sve bi ostavila i išla njemu postaviti tanjur i pribor, te staviti u tanjur....
- redovito je kupila za njim... (i što je najgore sve je to očekivao od mene, jer to je njemu njeogova mama radila)
- kad smo se vjenčali, rekao mi je da ne može zamislit kako će on sad sa menom živjeti, da će njemu nedostajati njegova mama, sestre, kuća.....
- mama i dan danas mu kupuje donje rublje, jer se pokidalo, a ja neću, jer kad može na kladionu trošiti onda i sebi može kupiti čarape, donje rublje i sl....
- nitko nije kao njegova mama...
- kad se svađamo on moje može vrijeđati, a jeli se spomene kraljica majka, to eskalira skoro do fizičkog nasilja...jer tko sam ja da se diram u nju presvetu... dok jednom prilikom nisam rekla, slušaj dragi, pa nije se moja mama jebavala sa drugim dok je bila sa tatom tvojim u braku... to ga je odmah ušutkalo...ali mi je prijetio da će joj reć što sam rekla... rekla sam samo daj...
- i mama je ko sveta zlatna krava koju se ne smije krivo pogledati, bezgrešna... a kamoli biti bezobrazan prema njoj..

Kako to promijeniti??Ignoriranjem i ruganjem kad su oboje tu....ja sam njoj ispred njega rekla, pa jeli vi shvaćate koliko vas dvoje imate bolestan odnos??????Ona se samo nasmijala, a ja govorim, možete se smijati koliko želite, ali to je istina....a to je radi ovoga onoga...onda se počela izvlačiti...
A njemu redovito seruckati kako je pičkica i mamin sinčić.....

Eh da i kad sam otišla....mama je odmah pohitala opremiti mu stan, i kad sam joj rekla da bi joj bilo pametnije da se povuče i da neka shvati kako se ponaša, ona je meni rekla da je on njen sin i da im 50-ero djece da će mu kuhati i pomoći...i eno presveta dolazi svaki dan, nosi mu ručak, čisti, pere, ko je jebe...rekla sam u slučaju da se vratim sad znam koga ću unajmiti kao sluškinju...još ću je sa guštom ugnjetavat....

Zadnje uređivanje Žena : 19.08.2010. at 10:33.
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 10:28   #100
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni je ovoga, onako, duboko žao. Mačka se potrudi osposobiti mladunčad za samostalno funkcioniranje, neke ljudske majke daju sve što mogu da si djecu što temeljitije emocionalno osakate tako da što duže i što snažnije budu o njima ovisna - što je, očito, ponekad destruktivnije nego da im stavljaju otrov u ručak da bi bila bolesna. Mislim da se tu može čovjeka pokušati nagovoriti na intenzivnu i vrlo kvalitetnu psihoterapiju, makar digli kredit za nju, ili čekati da gospođa umre pa ga onda nagovoriti na psihoterapiju, ili se razvesti.
pa gospođa mama je emocionalni ucjenivač, mada to ona nikad neće priznat....što bi dizala kredit za terapiju ...nek je mama plati...jeftiniji je sporazumni....
bluemood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.