Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2012., 14:07   #21
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
..... nekako razmisljajuci o djeci trenutno ih vidim samo sa njim.

Meni su 33, muzu 35, a ovom drugom 29.
i oko čega, onda, dvojiš?

to što on sad radi za tebe radi iz straha od samoće, baš kao što si i ti sputana strahom od sela
bez brige, selo će nakon senzacije vašeg razvoda, već za tri dana naći novu temu
baja is offline  
Old 04.07.2012., 14:43   #22
Kojem braku? Bojim se da to nije brak ni u jednoj sferi života osim na papiru.
dct4 is offline  
Old 04.07.2012., 14:49   #23
Makni se od obojice na neko vrijeme, razmisli i donesi odluku...

Tek kad se makneš od obojice ćeš shvatiti kojeg želiš..

I brak je brak i da ga ljudi tako olako ne shvaćaju ne bi bilo toliko razvoda koliko ih danas ima...
Koji nadimak? is offline  
Old 05.07.2012., 21:06   #24
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

U braku sam 10godina bez dice. Udala sam se iz ljubavi ali iz navike jer smo dugo bili skupa, ustvari on je bio taj koji je toliko zelio brak, ja sam bila ta koja je bila nesigurna dali je to ispravan korak ali na kraju sam ipak pristala jer mislila sam da je to normalno da se covjek promislja kod takve velike stvari..
Najgora opcija ti se udat za nekoga da se spasi nefunkcionalna,a duga veza od prekida,
ili da te neki neodlučnik koji ionako ne zna šta hoće od života zaprosi samo zato jer je u sebi osjetio da bi to mogao biti kraj i da ti je na otpisu...
Ako tokom veze primjetiš da ti netko ne odgovara,a posebno ako se radi o ne baš kratkoj vezi,nikakvo prstenovanje ni ceremonije neće tog nekog stvorit karakterno boljim i više odgovarajućim partnerom...
Nekad je NE najbolja moguća opcija,samo do tog zaključka se obično dođe prekasno i to tek kad se gleda retrogradno...
Misli na budućnost,šta će ti muž s kojim ionako ne činiš zajednicu!?
Pa ako si već i duševno ostavljena solo(od strane tog "muža"),onda bolje bit i papirnato sama.
Ako ništa drugo,bar si onda nećeš imat razloga za uskraćivat poznanstva i upoznavanje novih osoba koje ti moguće i puno više odgovaraju..

Partijaneri su jako nezahvalan materijal za brak.Njima je najbolje da ostanu sa svojim mamama koje će im kuhat ,prat i čekat (što im u krajnju ruku kao mamama i pristaje,jel),a oni nek onda partijaju do mile volje...

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 05.07.2012. at 21:30.
Lyte-as-a-rock is offline  
Old 06.07.2012., 00:46   #25
Spakuj svoje kofere i bježi. U ovom tvom "mraku-braku" nema ništa, sem tvoje nesigurnosti i njegove tobožnje probuđenosti, ali zapamti "vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada".
Imaš čovjeka kojeg voliš i koji te voli.
Bježi...dok još možeš.
Moja najbolja prijateljica je ostavila muža i sa dvoje djece otišla živjeti sa drugim i dan danas....nakon 10 tak godina je zaljubljena i sretna...što trebaš više od toga...probuditi se uz nekoga koga želiš i koga voliš...koga želiš poljubiti, sa kime se osjećaš sretnom i potpunom...ovakvu šansu možda više nikada nećeš dobiti.
jelena1777 is offline  
Old 06.07.2012., 11:04   #26
Hvala vam svima na odgovrima. Iako malo brutalno zvuce ove stvari sto se napisali za moj brak uvidjam lagano da ste u pravu, ne samo da uvidjam nego osjecam u sebi vec danima kako me sve vise gusi iznutra osjecaj sto sam na mjestu gdje jesam.

Osjecam strah od toga koraka koji je ogroman i najvise se bojim da taj moj strah bude razlog moga ostanka u braku. Ne znam kako protiv njega???
Prva stvar koju sada zelim uraditi je idem za tjedan dana sama na more, zelim biti sama da bolje mogu o svemu razmislit, udaljit se od svega skupit snage napravit neke korake.
Muz mi govori ako mozes ostani jos duze na moru da se malo odmoris (nada se ako odem da ce mi poceti faliti) jos mi kaze znas da ce ovo bit moj prvi rodjendan gdje ti neces bit uz mene ( 3 dana poslje mog odlaska ima rodjendan), a ja sam ostala iznenadjena da se uopce nisam sjetila, ni mislila na njega kako u tome vremenu ima rodjendan dok sam rezervirala mjesto na moru..nikad mi se to jos nije desilo da sam njegov rodjendan potpuno zaboravila u sve ove godine.

Ta se ideja sa morem mome novom "decku" ili "ljubavniku" ( ne znam kako ga nazvati jer mi oboje glupo zvuci) ni malo ne svidja jer je jako ljubomoran..ne znam cega se on sada boji, kaze da se brine da cu na moru nekoga naci kao da je meni pored ovog ovdje svega jos do nekog treceg. Uglavnom dao mi je rok da se odlucim, a ja to nisam napravila i on je sada odlucio prekiniti svaki kontakt samnom.
Radio je to i ranije par puta davao mi nekakve rokove poslje svadja (a nase svadje uvijek su bile samo zbog te moje odluke) samo svaki put nakon dan bi se javio i rekao je da pristaje na sve dok sam god pored njega,ali ovaj put nekako mi je izgledao da to stvarno misli.
Kaze boli ga kad vidi kako nam je lijepo kad smo zajedno i da nakon toga svega ja se vracam svake veceri njemu i osjeca da na ovaj nacin ne moze vise nastaviti jer ga ovo vec podosta i psihicki unistava.
nesigurna123 is offline  
Old 06.07.2012., 11:13   #27
Ima li netko sa slicnim iskustvom poput moga da je ostao u braku ili ipak otisla na kraju.. zanimaju me iskustva tudja..pogotovo onih koji su zbog straha ostale?
nesigurna123 is offline  
Old 06.07.2012., 11:35   #28
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Prva stvar koju sada zelim uraditi je idem za tjedan dana sama na more, zelim biti sama da bolje mogu o svemu razmislit, udaljit se od svega skupit snage napravit neke korake.
Muz mi govori ako mozes ostani jos duze na moru da se malo odmoris (nada se ako odem da ce mi poceti faliti) jos mi kaze znas da ce ovo bit moj prvi rodjendan gdje ti neces bit uz mene ( 3 dana poslje mog odlaska ima rodjendan)


Ta se ideja sa morem mome novom "decku" ili "ljubavniku" ( ne znam kako ga nazvati jer mi oboje glupo zvuci) ni malo ne svidja jer je jako ljubomoran.. kaze da se brine da cu na moru nekoga naci kao da je meni pored ovog ovdje svega jos do nekog treceg. Uglavnom dao mi je rok da se odlucim, a ja to nisam napravila i on je sada odlucio prekiniti svaki kontakt samnom.
...
Po mom skromnom mišljenju ne valja ti ni osoba A ni osoba B..
Osoba A ti vjerovatno sugerira da odeš na more što dulje kako bi se u skladu s tim i on sam što dulje mogao zabavljati...jer...vuk dlaku mijenja,ali ćud nikada...
....tj. vjerovatnije je da se on nada da ćeš ti njemu počet faliti,a ne da je u pitanju obratno...

Dok osoba B vjerovatno razmišlja o mogućnosti pojave osobe C zato jer ti ne vjeruje po pitanju odanosti općenito kao osobe ili jer bi i sam mogao imat još neku kombinaciju za koju ne znaš ili bi koga mogao potražit...
Meni se nijedan od njih ne čini kao ok stvor za budućnost,ali bi ti ovaj drugi mogao biti dovoljan motivator da si skineš omču oko vrata koju si s stavila s ovim prvim...

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 06.07.2012. at 11:40.
Lyte-as-a-rock is offline  
Old 06.07.2012., 13:40   #29
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Ima li netko sa slicnim iskustvom poput moga da je ostao u braku ili ipak otisla na kraju.. zanimaju me iskustva tudja..pogotovo onih koji su zbog straha ostale?
Gle, logično je da ti taj novi na jedan način daje ultimatum, jer...ili ćete biti skupa ili nećete. I to je okej što se tiče njega, dapače, većina muškaraca čak i voli imati dovoljno slobode, pa pristane biti sa nekim bez obzira što je taj u braku jer ih to ne obvezuje. Dakle to je za njega plus.
Minus je ta ljubomora koja mi se ne sviđa, jer na jedan način te sumnjiči već sada...znači nije baš dobro.
Muž ti daje sada sve što želiš kako bi te zadržao, ali....ne vjerujem da će se ikada promijeniti na bolje, jer...je takav kakav je. Možda u starosti kada više neće moći lunjati okolo, ali do tada ima još jako, jako puno vremena.
Ako voliš ovog prvog onda se izbori za tu vezu, ako nisi sigurna onda nemoj.
Nema 100% sigurnosti što god odabrala.
Strah? Straha će uvijek biti, ako se opet toliko bojiš promjene, onda ostani tu gdje jesi i čekaj...bolje dane.
Sretno.
jelena1777 is offline  
Old 06.07.2012., 13:56   #30
Meni ni ostanak s mužem ni odlazak s ljubavnikom ne izgledaju kao neka sreća. S prvim ćeš nastavit polako ugibati, a imaš 33 godine, stvarno nemaš ništa pametnije za raditi s ostatkom života od toga da polako sahneš?

Kod drugog mi se ne sviđaju izrazi poput "zaprijetio mi je, tjera me da, jako je ljubomoran, ne želi da idem na more sama".

No, nakon muža koji te tretirao kao namještaj većinu braka, vjerojatno ti je to raj. Nažalost.
chocolatecookie is offline  
Old 06.07.2012., 14:00   #31
Što imaš od tuđih iskustava? otići ćeš nakon što pročitaš da je neka Marina otišla? Ostati zato što je neka Ivana ostala i eno je k'o da je živa?

Puno bolje ti je razmisliti bi li otišla ako bi znala da nikad više nećeš sresti nikoga. To je jedan od načina da spoznaš želiš li se razvesti zbog sebe ili nekog drugog.
Lord Byron is offline  
Old 06.07.2012., 15:32   #32
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Iskreno i to sto ce selo reci. Dolazim iz male sredine gdje samo cekaju ovako nesto da bi poceli tracevi, a poznavajuci i svoje ne bi samnom vise pricali jer je to jedan drugi muskarac kojeg sam upoznala jos u braku.

Evo jedan primjer: Cijela ova prica me toliko optrecivala da sam sve ispricala svojoj jako bliskoj prijateljici kojoj sam mogla vjerovat, ona nakon toga prekinula je nase prijateljstvo jer ne zeli imati nikakva posla sa nekom osobom poput mene. Boji se da bi kad bi se to saznalo moglo i o njoj svasta pricati.

Bojim se tih reakcija.
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
naravno da zelim.obozavam djecu samo nije uspjelo do sada.
ovaj drugi isto kaze bio bi najsretniji covjek kad bi rodila njegovu djecu.. nekako razmisljajuci o djeci trenutno ih vidim samo sa njim.
Meni su 33, muzu 35, a ovom drugom 29.
I što će selo reći, osim da ti je muž bio "kriv" što nemate djece i da si se zato rastala.
Osim ako ne želiš da selo loše priča o njemu

Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Ima li netko sa slicnim iskustvom poput moga da je ostao u braku ili ipak otisla na kraju.. zanimaju me iskustva tudja..pogotovo onih koji su zbog straha ostale?
Koji crni strah? Pa da si i u najzatucanijoj selendri na svijetu, mislim da bi ti i u crkvi poništili takav brak iz gore navedenog razloga za koji prije braka nisi znala. A ako to netko takav "amenuje", selo ima biti kuš

A i najkonzervativniji među njima rekli bi ti ovo:
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
šta će ti muž s kojim ionako ne činiš zajednicu!?
...




Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Dok osoba B vjerovatno razmišlja o mogućnosti pojave osobe C zato jer ti ne vjeruje po pitanju odanosti općenito kao osobe ili jer bi i sam mogao imat još neku kombinaciju za koju ne znaš ili bi koga mogao potražit...
..
Ne vjerujem da je to u pitanju, nego da mu nije jasno da žena koja je 10 godina u braku ide sama na ljetovanje. I meni bi to bilo čudno i većini ljudi, ali kako nju muž "velikodušno pušta" jer mu nije važno, tako je to i njoj postalo uobičajeno. Ne radi se o ljubomori, nego o nerazumijevanju neuobičajenih stvari. A mogla bi jedno more i preskočiti, neće biti kraj svijeta. Da se stavi na njegovo mjesto, ne bi ni njoj fino sjelo da čeka da se on rastane od žene, a da na more ide sam bez nje, dok ona čeka da se on smisli za kog se odlučio.

Zadnje uređivanje -honey- : 06.07.2012. at 15:58.
-honey- is offline  
Old 06.07.2012., 16:26   #33
Nisu ti roditelji u braku s čovjekom kojeg ne voliš.
Tvoja bivša prijateljica nije ta koja je godinama čekala na komadiće pažnje.
Nije selo to, koje o svemu ovome razmišlja s grčem u želucu.
Što oni znaju kako je tebi.

Očito ih nije ni briga.

Postoje društva koja žrtvuju ljudsku sreću i zdravlje zbog nekakvih društvenih normi. Zapad se zgraža i zove ih primitivnima.
Slušaj selo, pa i dalje ostani u braku o kojemu razmišljaš s grčem u želucu, zbog čovjeka kojeg ne voliš, kojemu godinama nisi bila prioritet.
Ako želiš dobar izgovor, reci da hoćeš zatrudnjeti, da godinama niste uspjeli i da više ne možeš tako. Primitivan izgovor, ali vjerujem da će selo to pojesti k'o pas sa maslom. I onda radi što ti je volja.
SamoČitam is offline  
Old 06.07.2012., 16:28   #34
Quote:
SamoČitam kaže: Pogledaj post
Postoje društva koja žrtvuju ljudsku sreću i zdravlje zbog nekakvih društvenih normi. Zapad se zgraža i zove ih primitivnima.
Oprosti, živjet u današnjem svijetu i napisat ovo o Zapadu je... smiješno.
chocolatecookie is offline  
Old 06.07.2012., 16:29   #35
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Koji crni strah? Pa da si i u najzatucanijoj selendri na svijetu, mislim da bi ti i u crkvi poništili takav brak iz gore navedenog razloga za koji prije braka nisi znala. A ako to netko takav "amenuje", selo ima biti kuš
Evo, autorice, tu je riješenje.
SamoČitam is offline  
Old 06.07.2012., 16:31   #36
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Oprosti, živjet u današnjem svijetu i napisat ovo o Zapadu je... smiješno.
Kuš. Netko kome je riječ sela doseg još se to i može prodati
SamoČitam is offline  
Old 06.07.2012., 16:32   #37
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post

Ta se ideja sa morem mome novom "decku" ili "ljubavniku" ( ne znam kako ga nazvati jer mi oboje glupo zvuci) ni malo ne svidja jer je jako ljubomoran..ne znam cega se on sada boji, kaze da se brine da cu na moru nekoga naci kao da je meni pored ovog ovdje svega jos do nekog treceg. Uglavnom dao mi je rok da se odlucim, a ja to nisam napravila i on je sada odlucio prekiniti svaki kontakt samnom.
Radio je to i ranije par puta davao mi nekakve rokove poslje svadja (a nase svadje uvijek su bile samo zbog te moje odluke) samo svaki put nakon dan bi se javio i rekao je da pristaje na sve dok sam god pored njega,ali ovaj put nekako mi je izgledao da to stvarno misli.
Kaze boli ga kad vidi kako nam je lijepo kad smo zajedno i da nakon toga svega ja se vracam svake veceri njemu i osjeca da na ovaj nacin ne moze vise nastaviti jer ga ovo vec podosta i psihicki unistava.
Nesigurna, daj nam, molim te, ponovi koliko je taj novi frajer divan, krasan, pažljiv i obazriv...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Old 06.07.2012., 17:33   #38
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Po mom skromnom mišljenju ne valja ti ni osoba A ni osoba B..
Osoba A ti vjerovatno sugerira da odeš na more što dulje kako bi se u skladu s tim i on sam što dulje mogao zabavljati...jer...vuk dlaku mijenja,ali ćud nikada...
....tj. vjerovatnije je da se on nada da ćeš ti njemu počet faliti,a ne da je u pitanju obratno...

Dok osoba B vjerovatno razmišlja o mogućnosti pojave osobe C zato jer ti ne vjeruje po pitanju odanosti općenito kao osobe ili jer bi i sam mogao imat još neku kombinaciju za koju ne znaš ili bi koga mogao potražit...
Meni se nijedan od njih ne čini kao ok stvor za budućnost,ali bi ti ovaj drugi mogao biti dovoljan motivator da si skineš omču oko vrata koju si s stavila s ovim prvim...
ma muzu vjeruj mi trenutno nije ni najmanje do izlazaka, nije izasao dobrih par mjeseci ni jednom otkad je primjetio promjene kod mene. kaze da samo o meni razmislja jer ne bi zelio da dodje do toga da odem. evo danas kad je dosao sa posla donio mi je i cvijece sto godinama nije napravio osim za moj rodjendan, dan zena.
a osoba b jeste ljubomorna, razlog tome mozda jest sto ga je bivsa varala..ne znam. ma smetalo je njemu i napocetku ako bi me slucajno i neki muskarac malo vise gledao ali to je vec neko vrijeme prestalo.
trn u oku mu je to moje odlazenje na more i rekao je ako se odlucim za njega da tada to odlazenje sama na more mogu zaboravit sto mi je u neku ruku i slatko jer i meni je pun kuki ici sama na more i gledati okolo kako su svi sa nekim

Da bi on mogao nekoga potraziti ne vjerujem.
nesigurna123 is offline  
Old 06.07.2012., 17:44   #39
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Gle, logično je da ti taj novi na jedan način daje ultimatum, jer...ili ćete biti skupa ili nećete. I to je okej što se tiče njega, dapače, većina muškaraca čak i voli imati dovoljno slobode, pa pristane biti sa nekim bez obzira što je taj u braku jer ih to ne obvezuje. Dakle to je za njega plus.
Minus je ta ljubomora koja mi se ne sviđa, jer na jedan način te sumnjiči već sada...znači nije baš dobro.
Muž ti daje sada sve što želiš kako bi te zadržao, ali....ne vjerujem da će se ikada promijeniti na bolje, jer...je takav kakav je. Možda u starosti kada više neće moći lunjati okolo, ali do tada ima još jako, jako puno vremena.
Ako voliš ovog prvog onda se izbori za tu vezu, ako nisi sigurna onda nemoj.
Nema 100% sigurnosti što god odabrala.
Strah? Straha će uvijek biti, ako se opet toliko bojiš promjene, onda ostani tu gdje jesi i čekaj...bolje dane.
Sretno.
Razumjem ja da njega smeta moj odlazak i meni bi smetalo da sam na njegovom mjestu, davala bi i ja njemu sigurno neke ultimatume da se odluci..regairala bi isto kao on da sam na njegovom mjestu.

Mene sto jebe u ovoj cijeloj situaciji jeste vrijeme.. ide mi nekako prebrzo to i zato trazim vremena bar jos neko vrijeme jer mislim da bi sa vremenom postala sigurnija u svoju odluku.
nesigurna123 is offline  
Old 06.07.2012., 17:45   #40
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni ni ostanak s mužem ni odlazak s ljubavnikom ne izgledaju kao neka sreća. S prvim ćeš nastavit polako ugibati, a imaš 33 godine, stvarno nemaš ništa pametnije za raditi s ostatkom života od toga da polako sahneš?

Kod drugog mi se ne sviđaju izrazi poput "zaprijetio mi je, tjera me da, jako je ljubomoran, ne želi da idem na more sama".

No, nakon muža koji te tretirao kao namještaj većinu braka, vjerojatno ti je to raj. Nažalost.
Ovo prvo je ono cega se ocajno bojim da ce se desit i da bi nakraju sebe pocela mrziti i sve oko sebe jer nisam imala dovoljno muda.
nesigurna123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.