Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2016., 21:53   #141
stavim joj muffin, ili ujutro odnrznem.ili napravim onaj iz mikrovalne. nekan suhe banane, nekd jabuku, nekad bademe ljesnjake brusnice...
pogledam jelovnik i vidim, ako je za rucak neko peceno meso ili riba, stavim joj vise
ak je nekaj kaj jede, dobije samo voce ili to suho nesto
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:55   #142
kako je isti broj obroka? jedan manje je. plus, kod nas su u vrticu imali voce cijeli dan dostupno pa bi si gladni uzeli
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:59   #143
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
maloj svaki dan u plasticnu zdjelicu stavim nekoliko mandarina...
da ja ovo dam svom za marendu pitao bi me "a što ima konkretno za jest?"

moj doručkuje ujutro, a za šk. marendu uzima neko pecivo (uvijek bira drugo)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:02   #144
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kako je isti broj obroka? jedan manje je. plus, kod nas su u vrticu imali voce cijeli dan dostupno pa bi si gladni uzeli
u našem vrtiću su tri obroka - doručak, ručak i užina, kao i u školi.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:20   #145
kakadu, nemaju uzinu izmedju dorucka i rucka?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:27   #146
ne. doručak je u 8 i 30, a ručak u 11 i 30.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:43   #147
u zg to? fakat nisam cula
ali nvm, mojoj je veci problem slaba uzina popodne kad je, pogotovo ako je nakon nekog rucka kaj nema sanse da jede.
nekidan je bila za rucak pecena piletina i mlinci, poucena iskustvom od pretproslog puta znala sam da nije bijelo neg neki komad s kosti i da nema sanse da bu jela. a za uzinu vocni jogurt
jbg, spakirala sam joj dva muffina, jedan slani jedan vocni
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 23:11   #148
Ja uopce ne gledam sto je na meniju. Jede vise-manje sve, ak joj se bas nesto posebno ne svidi prezivjet ce do iduceg obroka. A i uvijek moze pojesti duplu pociju priloga (tjesteninu, rizu i sl). Sendvice radim samo za izlete (to me uvijek posebno podsjeti jer zna da doma nema kruha pa ako ne kaze na vrijeme ne bu nis od sendvica )
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 08:58   #149
zato joj ja stavim nekaj postenije ako joj je i prilog nejestiv ko ti mlinci
"mlohavi, sluzavi na pola kasasti" meni se samo od njenog opisa digo zeludac, jos njena faca dok ih je opisivala ...
inace, obavijestila me da samo.ona i jedna curica imaju nekaj zdravo za jesti i da bi joj mogla dati cipikao nekad brzo smo rascistili za sta sluzi eventualno nosenje hrane u skoli
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 10:10   #150
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kako je isti broj obroka? jedan manje je. plus, kod nas su u vrticu imali voce cijeli dan dostupno pa bi si gladni uzeli
Nama je jedan obrok manje, ali u principu je ista količina hrane, jer su u vrtiću imali voće prije ručka, pa oko 15 h marendu, a sad u školi imaju marendu za koju dobiju npr. komad kruha s namazom i voće.

Btw koja rastrošnost ovo s dostupnim voćem čitav dan!


Ja nisam još išla pročitati školski jelovnik al ovo što mi mali prenese, najveća je razlika kod doručka, u vrtiću su imali kruh s namazom, musle i sl, sad bude i pizza i mini burek i tako svašta nešto junkasto, al meni je to ok, nek jede kalorije, to je najbolje i unesti ujutro
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 10:14   #151
jbg, razmazila sam se s vrticem jabuke ili banane ili mandarine su stajale uvijek vani u hodniku i tko god je trazio je dobio
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 11:44   #152
Da se osvrnem na hranu....
Moji mi se zale da su gladni.....
I vjerujem da jesu jer im je dosta cesto mlijecno na meniju za dorucak / uzinu, a moji to ne jedu....
Ja im spremim voce: mandarine, jabuke, grozdje, banane
Krekere....
Mini lino pilowse
Sendvic od kruha, maslaca i domaceg pekmeza
Doma znam napraviti kiflice obicne ili punjenje
Keksice

Mislim neki dan su za dorucak dobili snitu kruha i POLA hrenovke....POLA....da dobro ste procitali....POLA....
pa kak nece do rucka krepat od gladi....

Eh da....kod nas je naglaseno da nema REPETE

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 12:41   #153
Opet ja padobranac na temi

jel se vi sjecate nase prehrane u osnovnoj?

mi smo imali 1 dnevno "rucak/uzina/jelo" - veliki odmor. od 1-4 razreda poslije 2 sata, 5-8 poslije 3 sata.

i uvijek je bilo isto, snita kruha s namazom (marmelada, maslac, sirni namaz, pasteta ili u boljim danima 1 hrenovka) + caj/kakao + vocka (jabuka, naranca, mandarina). i to smo placali cca 35kn mjesecno


edit: nakon skole se islo doma, nije bilo produzenog boravka.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 12:45   #154
u nasoj skoli je bio i dorucak i rucak za boravkase i to u 80tima kakva je hrana bila ne znam jer nisam jela
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:07   #155
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
u nasoj skoli je bio i dorucak i rucak za boravkase i to u 80tima kakva je hrana bila ne znam jer nisam jela
moram pitat mamu kolko smo placali, ali (u 80tima) mlijecni obrok je ujutro bio izvrstan; ne samo namazi, nego piroske, krafne, nekad su bili puzici i saft u tragovima i mali komadic krastavca, hrenovke-cijele
jedino je lose bilo zganci s mlijekom
rucak je bio sa juhom i glavnim jelom i uvijek salata, i mogli su ga uzet i oni koji nisu bili boravak (iako mislim da su to bila djeca slabijeg imovinskog, da oni to nisu niti placali).


moje dijete je pocelo jesti doma dorucak (nakon 5gdoina nejedenja, prestala je taman kad je u vrtic krenula), ovo u 09:30 joj je fino pa jede, i onda rucak u podne na koji do sada nije imala prigovor.

na uzinu se zali, cesto im je vocni jogurt (koji ne jede) ili smao voce (koje isto ne jede)
zapravo je ta uzina totalno bezvezna, vocni jogurt, keksi, sladoledi, pizdarije, ak dijete treba ostat nakon 14h u skoli, to nije nis.cak i za one koji pojedu cijeli rucak i ne jedu puno, ko moja.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:04   #156
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
moram pitat mamu kolko smo placali, ali (u 80tima) mlijecni obrok je ujutro bio izvrstan; ne samo namazi, nego piroske, krafne, nekad su bili puzici i saft u tragovima i mali komadic krastavca, hrenovke-cijele

na uzinu se zali, cesto im je vocni jogurt (koji ne jede) ili smao voce (koje isto ne jede)
zapravo je ta uzina totalno bezvezna, vocni jogurt, keksi, sladoledi, pizdarije, ak dijete treba ostat nakon 14h u skoli, to nije nis.cak i za one koji pojedu cijeli rucak i ne jedu puno, ko moja.
Ovaj mlječni obrok u 80-ima je bio strahota (pogotovo ako se sjetim boldanog). Gledajući po mojoj maloj koja ima problema sa želucem i viškom kiseline, ona to ništa ne bi smjela jesti. Ni krafne,ni hrenovke, ni piroške ni današnje bureke (kojih ima po školi), mafine...Hrana koja ne može biti nezdravija i za zdrave želuce.

Ova užina za boravkaše je takva kakva može biti za 2 i pol kune. Kad uđem u dućan, ja za 2 i pol kune ne mogu kupiti ništa što bi bilo imalo hranjivo. Možda ako razmišljam o nečem kuhanom bi se i dalo (možda griz?, pojma nemam koliko košta kad se gris kuha "naveliko").

KOd nas je ručak ok, uvijek ima voća, povrća, mesa, više-manje i neki desert npr. kolač s višnjama i sl.,biskvitni kolač i sl. No užina je skromnija, računa se da djeca skoro idu doma (mada to baš i nije tako, užina je u 14.45, ima djece koja ostaju do 17 h). Kažem, kakve su cijene, još se kod nas i dobro jede. Znam da to ovisi od škole do škole.

Kod moje mala u školi za užinu su često (za nju) nejestive stvari, mafini,krafne, slodoled, pekarski proizvodi (ima i voća, no nažalost moja to jede u tragovima, a citruse ni ne smije pa eto opet nejestivog). Tko bi nam svima ugodio...
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:34   #157
Piroska... Ja je se isto sjecam s nostalgijom, onako vruca, masna, puna sira. Pred par godina, inspirirana nostalgijom, uzela sam je u pekari i totalno razocarala - samo tijesto i sir u tragovima. Stedi se na svemu, cak i na piroskama... Mi smo nekad dobivali i pohani kruh posut kristal secerom i srdele iz konzerve.
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:39   #158
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Piroska... Ja je se isto sjecam s nostalgijom, onako vruca, masna, puna sira. Pred par godina, inspirirana nostalgijom, uzela sam je u pekari i totalno razocarala - samo tijesto i sir u tragovima. Stedi se na svemu, cak i na piroskama... Mi smo nekad dobivali i pohani kruh posut kristal secerom i srdele iz konzerve.
e pohani kruh sam zaboravila

za pirosku nisam sigurna dal je to danas stednja ili je ona i tada bila tako masna i odvratna

za 2,5kn, da ne moze se dobiti puno, al jbg, dajte nam onda normalan jogurt i snitu kruha, to sigurno kosta manje nego vocni.

i moze se naveliko svasta speci/skuhati/kupiti za tu lovu.
a uz to, za dve i pol kune se ne kuha, jer je to cijena koju roditelj placa, grad jos dodatno subvencionira do pune cijene.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:41   #159
ja sam iz te ruske piroske sir istresla uvijek i jela samo tijesto
jedino ona prava piroska lisnata kaj se cak jos uvijek prodaje u slasticarninpored mileniuma to je divota bilo, sve sam jela :S
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 12:31   #160
meni kod nas u školi:
ujutro neko pecivo i čaj
ručak nekad jestiv-nekad žlundre umjesto mesa u varivu
užina: 1 vočka, čitaj 1

ovaj petak osim što za ručak dobe neku ribicu ( pa su gladni nakon 1 sat ) za užinu je čokoladno mlijeko
nakon ručna u 12, dobije malo zaslađenog mlijeka u 15, i sa tima treba izdržati dok ne dođe doma i 17 ????
cijelo popodne i večer doma jede, jer se jadna nemože najesto dovoljno koliko je gladna preko dana

a ona je curica i jede malo...kako je tek dečkima

sad sam i ja počela pakirati joj krekere, jutros je nosila lisnato sa šunkom i sirom što je ostalo od sinoć
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.