Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2014., 15:28   #221
Fantastično mi je kako neki ovdje dolaze solit pamet ljudima koji rade u školi, a na pitanje kako bi oni konkretno riješili neku problematičnu situaciju mi još nisu odgovorili
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 15:42   #222
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Prevolim čitati tvoje upise.

Samo sam ti to došla reći, a sad bježim da me majčice presvete, rodilje indigo i ine djece, ne bi razapele.


Ostavljaš me samu?!!

Kad bi roditelji samo znali kako djeca vole i trebaju strukturu. Svima bi bolje bilo, a najviše djeci. Al ovo je samo iluzorna lamentacija.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 16:08   #223
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
I ovo gledište, plaća mi nije visoka, ne moram se truditi i mogu kako hoću. To se može čuti samo od nastvnika, oni koji rade kod privatnika za 3000 kn, bi nakon takve rečenice letjeli kroz prozor.
Ne može to njima biti jasno dok svakog mjeseca dvostruki iznos, dakle oko 6000 kuna sjeda na račun, a godišnji odmor traje 4 mjeseca pa kad dođem na roditeljski još čujem zapomaganje "dajte ih vi (roditelji) nekako motivirajte jer mi u školi ne možemo Zar ne bi svaki učitelj trebao biti pedagog, motivator i prenositelj znanja.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 16:26   #224
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ne može to njima biti jasno dok svakog mjeseca dvostruki iznos, dakle oko 6000 kuna sjeda na račun, a godišnji odmor traje 4 mjeseca pa kad dođem na roditeljski još čujem zapomaganje "dajte ih vi (roditelji) nekako motivirajte jer mi u školi ne možemo Zar ne bi svaki učitelj trebao biti pedagog, motivator i prenositelj znanja.
Samo ovo zadnje. Pedagogija se počela pojavljivati negdje paralelno s idejom da djeci treba omogućiti da "pronađu sebe" i "razviju svoje potencijale".

Drugim riječima, kad su roditelji počeli zanemarivati odgoj. Što silom, zato jer nisu imali vremena, jer su radili većinu dana, što zato jer je odgoj teška i zahtjevna stvar. Lakše je dijete pustiti da se zabavlja i "pronalazi".

Onda se odgoj počeo malo-pomalo prebacivati na nastavnike. Do danas, roditelji su skroz prestali odgajati i sve je na nastavniku.

Ne, odgoj je nastavnicima nametnut. Oni su prenositelji znanja, a ne odgojitelji.

(Naravno, slika je malo pojednostavljena. Jasno je da granice nisu jasne i jednostavne, ali grubim crtama, to je to.)

Pogledajte malo svjetsku sliku -- svjetski najuspješniji đaci i studenti dolaze iz naroda s tradicijama vrlo striktnog odgoja i velikih zahtjeva na djecu. Još malo pa neće biti najuspješniji nego jedini uspješni.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 16:34   #225
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ne može to njima biti jasno dok svakog mjeseca dvostruki iznos, dakle oko 6000 kuna sjeda na račun, a godišnji odmor traje 4 mjeseca pa kad dođem na roditeljski još čujem zapomaganje "dajte ih vi (roditelji) nekako motivirajte jer mi u školi ne možemo Zar ne bi svaki učitelj trebao biti pedagog, motivator i prenositelj znanja.
Jel tebi bila skrivena adresa PMF-a ili FF-a pa nisi mogao upisati i završiti i ovako lagodno živjeti kao što opisuješ? Nadam se da ćeš dijete usmjeriti u ovo profitabilno komotno zanimanje.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 19:07   #226
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post


Ostavljaš me samu?!!

Kad bi roditelji samo znali kako djeca vole i trebaju strukturu. Svima bi bolje bilo, a najviše djeci. Al ovo je samo iluzorna lamentacija.


Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ne može to njima biti jasno dok svakog mjeseca dvostruki iznos, dakle oko 6000 kuna sjeda na račun, a godišnji odmor traje 4 mjeseca pa kad dođem na roditeljski još čujem zapomaganje "dajte ih vi (roditelji) nekako motivirajte jer mi u školi ne možemo Zar ne bi svaki učitelj trebao biti pedagog, motivator i prenositelj znanja.

Volim ovakve velepametne postove utemeljene na otrcanim klisejima.
Ako stvarno mislis da zaradjujem 6000 kn (10+godina staza) i da imam 4 mjeseca godisnjeg, pa sto nisi bio tako velepametan kad je trebalo i zavrsio neki fax s kojim si se mogao tako dobro uhljebiti i sad uzivati sve blagodati tog divnog i pozeljnog nastavnickog zvanja?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 22:02   #227
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Fantastično mi je kako neki ovdje dolaze solit pamet ljudima koji rade u školi, a na pitanje kako bi oni konkretno riješili neku problematičnu situaciju mi još nisu odgovorili
Prvo, nije naš posao da riješavamo problematične situacije u školi, drugo, što god da predložimo vi nađete sto zamjerki zašto nešto ne može, vama je "njet inženjering" misao vodilja.

Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ne može to njima biti jasno dok svakog mjeseca dvostruki iznos, dakle oko 6000 kuna sjeda na račun, a godišnji odmor traje 4 mjeseca pa kad dođem na roditeljski još čujem zapomaganje "dajte ih vi (roditelji) nekako motivirajte jer mi u školi ne možemo Zar ne bi svaki učitelj trebao biti pedagog, motivator i prenositelj znanja.
Nemaju 4 mjeseca godišnje, to nije istina, ali plaću oko 6000 kn imaju, barem nakon više godina staža.
Na te priče radite s djecom, motivirajte ih i slične pizdarije ( čita se: pomažite im oko učenja, zadaća, i svega) sam posebno alergičan, čemu služe nastavnici, ako nakon 4-7 sati svaki dan roditelji moraju još raditi s djecom?


Netko je spomenuo PISA testove, vidim da su nastavnici na njih posebno alergični, 100 postotni, objektivni dokaz kako hrvatsko obrazovanje ne valja, i kako se ništa ne poduzima, jer su rezultati svake dvije godine sve gori. Jesu i roditelji zato krivi? Ne rade dovoljno s djecom?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 22:15   #228
To o 6000kn je čista laž.
Takve plaće uključuju oveće naknade za prijevoz ILI ljude s više godina staža u kombiniranim razrednim odjelima (posebni uvjeti).


Mene iskreno boli kurac jel neko dijete motivirano.
Ja glumit majmuna preko svake mjere da motiviram nekog neću jer se vrlo brzo na djetetu može vidjeti treba li u njemu samo malo probuditi interes ili je potpuno nezainteresirano za predmet i boli ga kurac (i usput kod kuće laže roditeljima da je nastavnik dosadan i ne motivira ih, buuuu ).
Ove prve potaknem, ove druge ostavim na miru dok god izvršavaju minimum tražen od njih.


I ne znam gdje odrastaju roditelji koji misle da je njihovo dijete jebeni genij koje samo eto glupi nastavnik mora malo motivirati i potaknuti i ono će odmah procvjetati i motivirati se za svaki predmet.
DING DONG.
Neće.

Svi smo različiti i nitko nema talent ili interes za svaki predmet.

Mene isus krist ne bi motivirao za fiziku.
Jednostavno me nije zanimalo i radila sam na minimumu.

Isto je i s kemijom.
Koliko god ona bila zanimljiva, ja sam ju mrzila.


Ne znam zašto novija generacija roditelja svoju djecu smatra tolikim idiotima da uvijek i bezrezervno problem nađe u svemu drugome.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 22:18   #229
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Netko je spomenuo PISA testove, vidim da su nastavnici na njih posebno alergični, 100 postotni, objektivni dokaz kako hrvatsko obrazovanje ne valja, i kako se ništa ne poduzima, jer su rezultati svake dvije godine sve gori. Jesu i roditelji zato krivi? Ne rade dovoljno s djecom?

Jel tebi i sličnima pada na pamet da su svakako značajan čimbenik u sustavu obrazovanja i DJECA, a ne samo nastavnici?!


Zašto je kriv samo nastavnik, a ne dijete, koje roditelji potiču da krivi nastavnike za svaki kurac, i da pilji u fejzbuke, kupuje mu laptope i tablete i ajfone itd...?
Klinci su tromi, ne zanima ih ništa i samo žele ić na internet.
Zaglupljuju se, a većina ih ionako nije intelektualno preobdarena.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 22:22   #230
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Prvo, nije naš posao da riješavamo problematične situacije u školi,
naravno da je vaša pozicija puno bolja od toga: vi ste tu da nas sprečavate da to činimo.

Quote:
čemu služe nastavnici, ako nakon 4-7 sati svaki dan roditelji moraju još raditi s djecom?
Pitajte se, da, zašto pritišćete svoju djecu, zašto zahtijevate petice, zašto vam je trojka, uz koju stoji opisna riječ dobar smak svijeta, što vam znači odličnost, kad je to u ovoj hiperinflaciji odlikaša zapravo prosječnost.


Quote:
Netko je spomenuo PISA testove, vidim da su nastavnici na njih posebno alergični, 100 postotni, objektivni dokaz kako hrvatsko obrazovanje ne valja, i kako se ništa ne poduzima, jer su rezultati svake dvije godine sve gori. Jesu i roditelji zato krivi? Ne rade dovoljno s djecom?
Ti si ono završio dva fakulteta i školovao bi doma svoje dijete bolje od škole?

PISA testovi pokazuju koliko su petice vaše djece napumpane. Jer ste vi to tražili. Uživajte. Nisu nastavnici alergični na te testove. Obratno. Naivno se nadaju (oni su ipak entuzijasti) da će njihovi rezultati zamisliti nekog i da će se škole prestati baviti dadiljanjem vaše djece i početi ih obrazovati.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 22:33   #231
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
PISA testovi pokazuju koliko su petice vaše djece napumpane. Jer ste vi to tražili. Uživajte. Nisu nastavnici alergični na te testove. Obratno. Naivno se nadaju (oni su ipak entuzijasti) da će njihovi rezultati zamisliti nekog i da će se škole prestati baviti dadiljanjem vaše djece i početi ih obrazovati.
Odlično rečeno
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 22:34   #232
A i tebi je svaka na mjestu, sestro!
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 22:39   #233
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A i tebi je svaka na mjestu, sestro!
Mi smo finalni čavao u lijesu našeg obrazovanja

Samo čekam reakcije.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 22:52   #234
http://www.finland.hr/public/default...&culture=hr-HR

mislim da je informativno
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 22:56   #235
Znaš što si mislim? Roditelji s nama razgovaraju ovako, kao na ovom topiku, i kad dođu u školu. Nimalo ne skrivaju svoj prezir i omalovažavanje, jasno postavljaju svoje zahtjeve i očekivanja, demonstriraju svoju nadmenost. Jedina je razlika što mi to u školi odslušamo i puštamo ih u uvjerenju da nam je životna misija usrećiti njega i njegovo dijete. I da bismo to željele i da nam nije plaćeno, to nam je u krvi.

Oni zaista misle da ćemo mi biti bolji, motiviraniji , predaniji njihovoj djeci ako nam oni pokažu gdje nam je mjesto, a mjesto nam je da služimo i budemo kuš njegovom razmaženom i lijenom derištu.

Jebote, ja tako ni svog mehaničara ne tretiram. Kad mu odvezem auto, fina sam, ljubazna, prijazna i slatka jer si nekako mislim radije će se i bolje posvetiti mom autu nego da dođem nadrkana i osorna i da mi je svaka druga prijetnja inspekcijom ili novinarima.

Zvonit će. To mi je mantra. A poslije idem s Afrikom na kavu. I ta će nam djeca i njihovi roditelji bit nakon zvona zadnja rupa na svirali.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 23:08   #236
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

PISA testovi pokazuju koliko su petice vaše djece napumpane.
učenike ocjenjuju učitelji, zar ne?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 23:10   #237
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

Jebote, ja tako ni svog mehaničara ne tretiram. Kad mu odvezem auto, fina sam, ljubazna, prijazna i slatka jer si nekako mislim radije će se i bolje posvetiti mom autu nego da dođem nadrkana i osorna
hm.... je l tako tretiraš i učenike?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 23:12   #238
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
učenike ocjenjuju učitelji, zar ne?
Naravno!
To znači da dobar učitelj sebi dijeli petice.

Kad bude postojalo vanjsko vrednovanje znanja, onda će roditelj cijeniti profesora koji njegovo zlato nečem nauči, a ne onog koji mu briše šmrklje. Zasad se od nas traži da pišemo petice, inače imamo za vratom roditelje, savjetnike, inspekciju i novinare.

Izvolite svoje petice. Jebeni don Quijote ipak nisam.

edit: koljite se oko nabavljanja dodatnih bodova za upis u srednju školu. Nabavljajte liječničke potvrde, braniteljske i socijalne statuse, sportske uspjehe i utrkujte se u konkurenciji petnulaša. Buahahahaha...
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)

Zadnje uređivanje Perzefona : 16.03.2014. at 23:17.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 23:16   #239
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
hm.... je l tako tretiraš i učenike?
Ne. Zašto bih? Od njih ne trebam ništa.

A oni od mene?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 23:29   #240
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Mene iskreno boli kurac jel neko dijete motivirano.
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Klinci su tromi, ne zanima ih ništa i samo žele ić na internet.
Zaglupljuju se, a većina ih ionako nije intelektualno preobdarena.
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Zvonit će. To mi je mantra.
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Izvolite svoje petice. Jebeni don Quijote ipak nisam.

edit: koljite se oko nabavljanja dodatnih bodova za upis u srednju školu. Nabavljajte liječničke potvrde, braniteljske i socijalne statuse, sportske uspjehe i utrkujte se u konkurenciji petnulaša. Buahahahaha...
hvala isusu, budi i alahu da su mi potomci odrasli i da im ovakve spodobe nisu predavale ni u osnovnoj, ni u srednjoj, ni na faksu
ovo je fkt prejadno i pretužno
da imam tako malo godina, a toliko puno gorčine u sebi, stvarno bih se potrudila naći bolji posao
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.