Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2013., 19:16   #1
Question Neopravdani izostanci

Bok bok svima ovako zanimaju me misljenja i roditelja i ucenika po ovom pitanju.. Uceenici dokle ste daleko spremni ic sto ce tice bjezanja.,gdje ugl budete i sta vam razrednici kazu na to. A roditelji kako opravdavate ponasanje svoje djece sto se tice bjezanja, kako postupate s njima, sta poduzimate da to prestane?? Inace sam ucenica koja to stalno ponavlja, neznam kako da prestanem uopce, dosta mi je kaznjavanja i snizenog vladanja :@ al opet me nesto vuce ajde ajde odi, koda moras bit na satu....znam da ce mi se to sve obit o glavu jednom al neznam vise. Ajmo dico i roditelji :) hvala!!!
sadgirlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 20:08   #2
bježiš na kavu?

pa ja kad bi bila u krizi za pobjeć a nebi smjela, onda bi si ili kupila nešto za pit i smjesti se udobno na svoje mjesto i isključi se zamisli da si u kafiću.. i ako is pušač zapali preko pet minuta odmora, ili ako baš ne možeš tokom sata pitaj na wc i uzmi si 5-10 minuta pauze..

i pokušaj si što više opravdat sati tipa muka mi je, vozački (ako si maturantica) ili trećašica, kod nekog malo boljeg proferosa pitaj da te pusti s dozvolom ako si mu draga i uzrona učenica jednom u polugodištu će te pustit..
ima načina...

ja sam pravdala sve.. al dobro, privatna škola, lakše je bio nego u običnoj..
meni su recimo zvali roditelje kad god bi picala al srećom stari nije strog i svaća poriv za odmorom.. i tolerirao je do neke granice, nemogu sad baš svaki tjedan po 2-3 sata izostat.. ono malo po malo..

ili radije odi prvi sat ako si putnik pa kaži da ti je bus kasnio, da tvoji nisu stigli dovest te jer se auto nije moglo upalit ili tako nešto..


ja sam imala najviše 14 to je ganica za snižavanje vladanja.. po meni se triba picat pametno ako se već picaje.. s trunkom inteligencije možeš opravdat sve..

a za roditelje, pa moj stari je ok, strog al shvaća da mi je nekad glava bila puna ludosti i da bi morala..

srećom nema više tih problema

koliko ti godina imaš uopće?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 20:46   #3
A 16
sadgirlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 20:58   #4
Moja stara je to jednostavno riješila.
O svakom nedolasku u školu su bili obaviješteni roditelji, neovisno jesam li imala ispričnicu ili ne.....
Tako sam ja zbog nekog glupog razloga markirala i moja mama je odlučila reći profesorici da mi da neopravdani, odlučila je da neće opravdavati gluposti....
To mi je bio prvi i zadnji put.....
__________________
In the end it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away
Ary@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 21:31   #5
Quote:
sadgirlll kaže: Pogledaj post
Bok bok svima ovako zanimaju me misljenja i roditelja i ucenika po ovom pitanju.. Uceenici dokle ste daleko spremni ic sto ce tice bjezanja.,gdje ugl budete i sta vam razrednici kazu na to. A roditelji kako opravdavate ponasanje svoje djece sto se tice bjezanja, kako postupate s njima, sta poduzimate da to prestane?? Inace sam ucenica koja to stalno ponavlja, neznam kako da prestanem uopce, dosta mi je kaznjavanja i snizenog vladanja :@ al opet me nesto vuce ajde ajde odi, koda moras bit na satu....znam da ce mi se to sve obit o glavu jednom al neznam vise. Ajmo dico i roditelji :) hvala!!!
Ako ti se bježi, ti bježi. Najbolje djeluju prirodne posljedice. A činiš mi se prilično pametna cura pa bi mogla znati koje bi to mogle biti.
Prirodne posljedice nisu ono što te snađe kad te uhvate (starci ili profesori), nego one koje će te snaći ako ne završiš školu (s prihvatljivim znanjem i ocjenama).

Imaš li planove za budućnost? Kako ćeš te planove, pa i ako su najluđi,
ostvariti? Želiš se dobro zabavljati... bez love, bez zanimanja; prazne glave i džepa...? Nakon SŠ svi će se razići, svatko na svoju stranu. Misliš da će te netko čekati od tvojih na starom mjestu kad budeš imala 28? Bit ćete u parkiću i cugati crno vino s 30? Istina je, ostat će neki... s tri luka podočnjaka pod očima i bez cvonjka u džepu, bez nade i bez prave veze...

A ti bježi. Možda su tvoji roditelji ludi, možda su jako hrabri kad te puštaju da sama na svojoj koži iskušaš posljedice.

NITKO te ne može spriječiti u bježanju. Samo bježi. Uvijek ćeš ih sve nadmudriti. Naći ćeš ispriku, prevariti ih, biti pobjednica toga dana. A kako ćeš nadmudriti sebe, to sama vidi.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 14:43   #6
mama sam cure koja je na samom početku puberteta i imam ideju kako bi/ću ja postupiti u takvom slučaju.
niste toliko mali da ne bi odmah mogli osjetiti posljedice svojih postupaka. mnoge šesnaestogodišnjakinje nemaju privilegiju ići u školu već fizikale 12-15 sati na dan sa trbuhom. tako je u većini svijeta. u hr odrastao čovjek koji neopravdano izostane sa posla dobije otkaz (neopravdano je kad nije bolest ni godišnji odmor u pitanju). to bi značilo da se više nema novaca za režije, hranu, odjeću.
nisam tako stroga prema mladima pa bi moja kći da krene markirati ostala samo bez onoga što joj zakonski nisam dužna priskrbiti. svakako bi imala dovoljno hrane svakodnevno. one koje ne voli, ali je jeftina ili zdrava, imala bi odjeće i obuće koliko joj treba da se ne razboli i ne izgleda kao da ju je kanalizacija izbacila, imala bi pravo na san i malo druženja u našoj kući, pod mojim okom.
ostala bi bez mobitela, internet veze, ljepše odjeće, čokolade, izlazaka na kojima se može opustiti bez da ja kontroliram što radi...
sve to do kraja školske godine.

možda se ne bi naučila odgovornosti u smislu shvaćanja biti školovanja, ali bi naučila da nad popom ima popa, tko je jači taj tlači (posebno financijski jači), da u životu ništa nije besplatno, sve se vraća sve se plaća, kolko para tolko muzike...
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 10:10   #7
Valjda većina srednjoškoalca prođe tu fazu markiranja.
Mi smo to rješavali ovako - svaki neopravdani sat = jedan zabranjeni izlazak i minus tjedni džeparac.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 20:04   #8
Pikuli, ti bi se savršeno složila s mojim roditeljima........to zapravo djelu, kad naučiš da djela imaju posljedice i da ne zaslužuješ sve samo zato što dišeš
__________________
In the end it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away
Ary@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 21:31   #9

tough love.
vanjski svijet i svijet rada su puno okrutniji. što se prije to shvati, kasnije se lakše podnese.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 14:22   #10
Ja nekak mislim da bih povremene izostanke tolerirala. Ako ostale stvari generalno štimaju. Možda se varam.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 20:05   #11
ne bih tolerirala. Ako bi dijete bilo dovoljno "pametno" da se pokrije sa svih strana - znaci s jedne strane opravda sama svoje izostanke, osigura se da ja ne saznam, slaze ovdje, slaze tamo, nabavi lazne ispricnice i slicno, onda je dovoljno pametno da zna da svoje obveze mora izvrsiti. Ako je "glupo" pa ostane na meni da ja moram opravdati sate onda cu ja dijete nauciti lekciju i reci da ce ti sati ostati neopravdani.

Ne bi bilo u redu da izostaje zbog hodanja po kaficima, radije nek ode ranije u skolu, ili ostane poslije skole na kavama, nego da ne ide na nastavu.


sadgirlll - cime se u svom zivotu bavis osim skole, mozda ti fali neke zanimacije i kvalitetnog provodjenja vremena, pa ti se sve cini dosadnim i nezanimljiv i nemas motivacije...mozda je problem u tome.
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.