Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 16:00   #1
Lunch box- priprema hrane za djecu

Dragi roditelji, susreli smo se sa novim pravilima u novoj sredini a jedan od njih je i Lunch box...čudesna kutijica za hranu.

Djeca nemaju obroke u jaslicama, vrtiću, školi .....sami pripremamo hranu za njih i nosimo sa sobom, osoblje ih hrani (jaslička i vrtička djeca do 3g) i tu im mogu podgrijati, školarci jedu za vrijeme kad je užina i nema podgrijavana hrane.

Osim što nismo navikli na takav način obroka, teško mi je pripremiti zdravu i klincima jestivu hranu svaki dan , malenom za jaslice užinu i ručak još ok ali školarcu već teže jer ne jede sve.

Imam osjećaj da provodim cjeli dan kuhajući i razmišljajući što svaki dan pripremiti.
Doručkuju kod kuće, školarcu spremim užinu-obično neko voće, za dodatak toast, mlijeko u tetrapaku...i sad tu kreču varijante i izvedenice.
U školi je od 8.15 do 14 h, nakon čega slijedi ručak koji obavezno je kuhani.
Gledajući da 'oni' promoviraju zdravu prehranu tako da nema slatkog, čokolade i junk food-a u školi, sokova čak ni prirodnih, samo voda koju sami nosimo.
Teško je držati to na temperaturi razreda kad je jako toplo i nikad ispod 15'C po zimi. Ljeta su prevruća za jelo ali djeca moraju nešto pojesti.

Kako organizirate takvu vrstu hrane, kada ju pripremate, ranije zamrznete pa ujutro skuhate/spećete...ili kako?
Svaki dobronamjerni savijet bi nam pomogao
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:07   #2
Kupiš termos posudice za hranu i bok.

edit: Evo, toga po internetu koliko hoćeš.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch

Zadnje uređivanje chocolatecookie : 07.10.2014. at 16:31.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:41   #3
Vidiš vidiš..termos posude za juhu se nisam sjetila uopće, ja svih tih recepata imam na bacanje ali moj školarac ne jede kruh, sendviće niti tome slično, krekere..itd. i tu mi je teško,...ne smiju donjeti nešto što bi mogli proliti i zamazati učionicu.
Nekako smo sad uveli jako tanku šnitu tosta istostiramo i na to mu stavimo sastrane namaze koje može mazati, zato pohani kruh voli .....
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:44   #4
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji, susreli smo se sa novim pravilima u novoj sredini a jedan od njih je i Lunch box...čudesna kutijica za hranu.

Djeca nemaju obroke u jaslicama, vrtiću, školi .....sami pripremamo hranu za njih i nosimo sa sobom, osoblje ih hrani (jaslička i vrtička djeca do 3g) i tu im mogu podgrijati, školarci jedu za vrijeme kad je užina i nema podgrijavana hrane.

Osim što nismo navikli na takav način obroka, teško mi je pripremiti zdravu i klincima jestivu hranu svaki dan , malenom za jaslice užinu i ručak još ok ali školarcu već teže jer ne jede sve.

Imam osjećaj da provodim cjeli dan kuhajući i razmišljajući što svaki dan pripremiti.
Doručkuju kod kuće, školarcu spremim užinu-obično neko voće, za dodatak toast, mlijeko u tetrapaku...i sad tu kreču varijante i izvedenice.
U školi je od 8.15 do 14 h, nakon čega slijedi ručak koji obavezno je kuhani.
Gledajući da 'oni' promoviraju zdravu prehranu tako da nema slatkog, čokolade i junk food-a u školi, sokova čak ni prirodnih, samo voda koju sami nosimo.
Teško je držati to na temperaturi razreda kad je jako toplo i nikad ispod 15'C po zimi. Ljeta su prevruća za jelo ali djeca moraju nešto pojesti.

Kako organizirate takvu vrstu hrane, kada ju pripremate, ranije zamrznete pa ujutro skuhate/spećete...ili kako?
Svaki dobronamjerni savijet bi nam pomogao
Stvarno ne shvaćam. Gdje je to? Koje obroke trebate pripremiti? Koliko obroka? Za koju dob?
Spominješ jaslice i školu? Što jedu i kada izvan vrtića/škole?
Napiši nekako ovako:
prvi obrok kod kuće: žitarice s mlijekom (6.30)
drugi obrok: u vrtiću/školi: priprema se kod kuće i nosi u vrtić/školu (8.30)
užina: u vrtiću/ školi: priprema se kod kuće i nosi u vrtić/školu (10.00)
ručak: kod kuće (12.30).
Imam ideja, no trebala bih pojedinosti.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 18:51   #5
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Vidiš vidiš..termos posude za juhu se nisam sjetila uopće
Ne mora uopće bit samo za juhu, ako je hrana u termos posudi ne moraš razmišljati o tome da smije stajati u toploj učionici i da ne riskiraš trovanje hranom.
Quote:
moj školarac ne jede kruh, sendviće niti tome slično, krekere..itd. i tu mi je teško,...
Pa šta jede? Postoji brdo hrane koja nije kruh.

Dakle, hrana obavezno mora bit kuhana, ali može bit kruh i namaz, i ne smije bit tekuća.

Ajde to pojasni malo, molim te.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:59   #6
Jaslička dob bebe od 1,7 mj.(doručak kod kuće oko 7,30am), bočica adaptiranog mlijeka uz žitarice
-boravak u jaslicama je od 8,30 do 14 h u tom vremenu treba pojesti užinu i ručak, nešto između obavezno, tekući jogurt, voćni jogurt...itd, ovisno što beba voli.

Ovdje roditelji prakticiraju dati djetetu u jaslicama hladnu pastu s povrćem bez umaka uz štpiće sira, kreker, voće.

Školska dob- boravak u školi od 8,15 do 14 h i treba pojesti voćni obrok i užinu/ručak ovisi kako što hoće ALI ne prakticiraju tekući obrok, jogurte i slično da se ne zamaže prostor u kojem borave jer jedu u učionici...i ne mogu ga poslati baš s hrpu posudica, stavim jednu i u tu jednu imamo pretince u koje stavim odvojeno hranu.


Pretežno nose svi, toast sendvić i neku vočku plus bočicu vode.
Poslije škole, jaslica kod kuće jedu kuhani obrok što sam taj ili dan ranije pripremila ili to bude samo večera, i tu jedu ko vukovi.
__________________
The light of morning decomposes everything

Zadnje uređivanje Little Floramy : 07.10.2014. at 21:04.
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:30   #7
Pašta s pestom i naribanim sirom.
Hladna salata od riže (vjerojatno postoji 700 varijacija).
Štapići celera i mrkve s humusom.
Tvrdi sir i paradajz i grisini.
Kuskus s nečime.
Suho voće i orašasti plodovi ako nemaju alergičara.
Jabuka i maslac od kikirikija.

Štajaznam, mogu do sutra pisat, pojma nemam šta on jede i ne jede i di zapinješ s idejama. Mislila sam da mu treba baš kuhani ručak i da kuhaš ručke za školu i za doma i da ti je pun kufer, njemu zapravo treba neka marendica.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 09:42   #8
Nakuhavanje uglavnom i priprema toga, organizicacija mi fali a ne ideje, recepta imam ali mi je nakuhavanja preko glave, jednostavno sam.

Sad smišljam kako postaviti da mi to nije takav gubitak vremena i tlaka, a da klinci budu zadovoljni i siti
Kuham većem, kuham manjem, kuham nama..... nije da to ne volim ali me izludi tako svaki dan jer ovdje nemaš baš nešto gotovo kupiti što bi dijete moglo prizalogajiti, sve im je sa lisnatim tijestom i cjedi se mast/ulje....tako da to nikad ne kupujemo.

Došla sam do ideje da jedan dan napravim za cijeli tjedan obroke samo za školu i odvojim ih, pa ako ih treba speći ujutro ih samo bacim na tavicu.
Jedna velika stvar koju sam si naručila a puno će mi značit (jer ju nisam ponjela) je el.rezač hrane, salate, povrća...da si skratim vrijeme s rezuckanjem.
I naručila sam si one šarene folije za zamatanje s likovima, vrečice za kranu i konteneriće za umak pa startamo kad stignu, rezač za kruh u obliku životinja za tostiranje,...jedva čekam da stignu.

Sad nije vruće, oko 25'C je malo više možda pa me strah da takve stvari se ne pokvare na sobnoj temp. zatvorene u plastiku, to je više od 4 sata kako stoji, pa ću probati naći termos posudu većeg formata.
__________________
The light of morning decomposes everything

Zadnje uređivanje Little Floramy : 08.10.2014. at 09:55.
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 12:37   #9
Postoje i torbe za ručak koje izoliraju.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:28   #10
Najbolja opcija ti je termo vrećica ili torba. Ostale posudice ti ne trebaju biti termo izolacijske ako ih staviš u termo torbu.

Moja mala je vegetarijanac i ne jede kruh. Ne hrani se u školi.
Što se tiče recepata, ima ih fakat brdo, već ti je kuki dala dobre prijedloge,

domaći crispy pops + povrće
slane palacinke
slatke palacinke
tost
+ namazi koje i sada koristiš
voće...
voćne salate
salate s tjesteninom...
domaći slanci sa šunkom i sirom
pecivo od kukuruznog brašna sa sirom
...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 01:02   #11
retra ti dozvoljavaš da ti kćer koja je u razvoju bude vegetarijanac?!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 01:42   #12
It is the position of the American Dietetic Association and Dietitians of Canada that appropriately planned vegetarian diets are healthful, nutritionally adequate, and provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases. Approximately 2.5% of adults in the United States and 4% of adults in Canada follow vegetarian diets. A vegetarian diet is defined as one that does not include meat, fish, or fowl. Interest in vegetarianism appears to be increasing, with many restaurants and college foodservices offering vegetarian meals routinely. Substantial growth in sales of foods attractive to vegetarians has occurred, and these foods appear in many supermarkets. This position paper reviews the current scientific data related to key nutrients for vegetarians, including protein, iron, zinc, calcium, vitamin D, riboflavin, vitamin B-12, vitamin A, n-3 fatty acids, and iodine. A vegetarian, including vegan, diet can meet current recommendations for all of these nutrients. In some cases, use of fortified foods or supplements can be helpful in meeting recommendations for individual nutrients. Well-planned vegan and other types of vegetarian diets are appropriate for all stages of the life cycle, including during pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence. Vegetarian diets offer a number of nutritional benefits, including lower levels of saturated fat, cholesterol, and animal protein as well as higher levels of carbohydrates, fiber, magnesium, potassium, folate, and antioxidants such as vitamins C and E and phytochemicals. Vegetarians have been reported to have lower body mass indices than nonvegetarians, as well as lower rates of death from ischemic heart disease; vegetarians also show lower blood cholesterol levels; lower blood pressure; and lower rates of hypertension, type 2 diabetes, and prostate and colon cancer. Although a number of federally funded and institutional feeding programs can accommodate vegetarians, few have foods suitable for vegans at this time. Because of the variability of dietary practices among vegetarians, individual assessment of dietary intakes of vegetarians is required. Dietetics professionals have a responsibility to support and encourage those who express an interest in consuming a vegetarian diet. They can play key roles in educating vegetarian clients about food sources of specific nutrients, food purchase and preparation, and any dietary modifications that may be necessary to meet individual needs. Menu planning for vegetarians can be simplified by use of a food guide that specifies food groups and serving sizes.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12778049



Nadam se da je ovo dovoljno da topik ne postane kotilište optužaba za zanemarivanje djeteta brokulom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:55   #13
Kad i kako pripremate hranu za lunch box....to meni fali,recepte i sve drangulije termo vrečice i termo lunch box imamo, kutijica milion...fali nam termos za juhu/nešto iz čeg bi lakse jeo hranu koja bi zadržala toplinu ...i to ćemo kupiti

Retra obično joj svaki dan prije škole radiš užinu/ručak ili da ranije, navečer a tu mislim i pod kuhano ako nosi u školu?

..ajde plisssss da se ne dovodimo tko s čim dijete hrani jeli to zdravo, dobro i normalno ili smo nenormalni i tovimo djecu....ajmo bez toga
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:47   #14
Uopće ne razumiješ šta tebe zapravo muči.

Za početak, vjerojatno si svjesna toga da hrvatski školarci ne nose takve lunchboxeve u školu.

Ali kakve savjete trebaš, "ujutro ustaneš, narežeš jabuku, uzmeš badema, grožđica, staviš u posudicu, staviš u luchbox. Ili navečer skuhaš paštu/rižu/napraviš kuskus, napraviš hladnu salatu, staviš u frižider, ujutro posudicu prebaciš u lunchbox. Ili navečer radiš palačinke, dio odvojiš za drugi dan, ujutro iz frižidera prebaciš u lunchbox. Ili ujutro narežeš povrće na štapiće, u jednu posudicu staviš humus, dodaš grisine, zatvoriš lunchbox"? Ako se kuha, napraviš to usput dok kuhaš ručak/večeru dan prije i staviš u frižider, ako je nešto što samo treba narezat i ako si ti ujutro doma možeš narezat ujutro.

Zbilja sam zbunjena.


I kako misliš da će jest juhu ako jogurt ne smije?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:42   #15
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Kad i kako pripremate hranu za lunch box....to meni fali,recepte i sve drangulije termo vrečice i termo lunch box imamo, kutijica milion...fali nam termos za juhu/nešto iz čeg bi lakse jeo hranu koja bi zadržala toplinu ...i to ćemo kupiti

Retra obično joj svaki dan prije škole radiš užinu/ručak ili da ranije, navečer a tu mislim i pod kuhano ako nosi u školu?

..ajde plisssss da se ne dovodimo tko s čim dijete hrani jeli to zdravo, dobro i normalno ili smo nenormalni i tovimo djecu....ajmo bez toga
Zavisi što nosi, neke stvari joj samo mogu tutnuti u torbu prije nego idem na posao, a pecivo, palačinke, pizzu, salatu its bih spremila vecer prije, stavila u frižider i ujutro joj stavila u torbu.
Jasno je da se nećeš dići ujutro u 3 da ispećeš pecivo od dizanog tijesta ili narežeš povrće za salaticu.

Što se tiče juhe, ne znam koliko ti je to pametna opcija (moguće da sam u krivu), ali juhu ti dijete može pojesti i kada dođe doma. Ziher sam da poslije škole nije na pašteti i čipsu. Samo juhu ti ne može nositi, znači da će nositi još nešto, a gledaj da to što nosi uzima što manje mjesta i da se što jednostavnije može pojesti.

Trenutno nosi voće u školu jer jede ko bauštelac prije škole. Kuham joj mozzarellu i prije škole potamani mozzarellu s rajčicom.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
retra ti dozvoljavaš da ti kćer koja je u razvoju bude vegetarijanac?!
Naravno.
Uz ono što je kuki ovdje stavila, savjetovala sam se s liječnikom od male jer sam bila skeptična (ja sam iber gurman ). Njen liječnik je dobro nutricionistički potkovan i na makrobiotici je i rekao je da je dobro izbalansirana lakto-ovo prehrana najbolja opcija za dijete u razvoju.
Dakle, mala jede puno svježeg voća i povrća, a od namirnica životinjskog podrijetla konzumira jaja i mlječne proizvode.
Ona se osjeća dobro, a ja je podržavam koliko mogu.

Okolina uglavnom reagira poput tebe.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Nadam se da je ovo dovoljno da topik ne postane kotilište optužaba za zanemarivanje djeteta brokulom.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:20   #16
... ne ne bi mu stavila u tu posudicu juhu, nego sam napisal da bih kupila tu malo pliću i okruglu termosicu jer bih mu ponekad stavila neki topli obrok unutra, ne tekući.

chocolatecookie pa napisala sam što me mući ...znam kako se radi u hrv... živjela sam dugooo u njoj
Imam osjećaj da uz kuhanje/pripremanje provedem veći dio dana kojeg bih radije provela nekako drugačije a ne s nožom ili kuhačom u ruci, tu trebam organizacijsku pomoć nekog tko hendla bebu i školarca sa dva obroka dnevno, 5 dana tjedno.

Sad ću probati da jedan dan provedem u pripremi svim namirnica i sortiranju, kako bih lakše funkcionirala kroz tjedan.
Ujutro klinci klopnu nešto za doručak doma, ali ne uvijek...pa zbog toga školarcu moram malo podebljati užinu za školu....
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 02:40   #17
Ali trebaš marendicu za školu, ne još jedan skuhani obrok.

Ne hendlam bebu i školarca, ali dugo se zajebavam u kuhinji ako imam vremena i volje. Ako ne, internet je, hvala svemu, pun recepata za obroke koji su gotovi u manje od pol sata, da kuham za četvero kupila bih moulinexov fresh express ili nešto slično da brže režem povrće, možeš i nać nešto što volite i napravit u većoj količini i zamrznut, i bok. Paštu/rižu/kuskus za klinca pripremiš dok se kuha nešto drugo, staviš u frižider. Ponekad ubaciš flapjackove možda, ili tako nešto.

Dojma sam da si kompliciraš život bez potrebe, ili kronično ne razumijem topik.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 03:37   #18
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Naravno.
Uz ono što je kuki ovdje stavila, savjetovala sam se s liječnikom od male jer sam bila skeptična (ja sam iber gurman ). Njen liječnik je dobro nutricionistički potkovan i na makrobiotici je i rekao je da je dobro izbalansirana lakto-ovo prehrana najbolja opcija za dijete u razvoju.
Dakle, mala jede puno svježeg voća i povrća, a od namirnica životinjskog podrijetla konzumira jaja i mlječne proizvode.
Ona se osjeća dobro, a ja je podržavam koliko mogu.

Okolina uglavnom reagira poput tebe.
pa znaš da nisam mislio ništa loše, nego ono dijete bi u razvoju trebalo jesti sve, zato sam to napisal.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 04:39   #19
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Zavisi što nosi, neke stvari joj samo mogu tutnuti u torbu prije nego idem na posao, a pecivo, palačinke, pizzu, salatu its bih spremila vecer prije, stavila u frižider i ujutro joj stavila u torbu.
Jasno je da se nećeš dići ujutro u 3 da ispećeš pecivo od dizanog tijesta ili narežeš povrće za salaticu.

Što se tiče juhe, ne znam koliko ti je to pametna opcija (moguće da sam u krivu), ali juhu ti dijete može pojesti i kada dođe doma. Ziher sam da poslije škole nije na pašteti i čipsu. Samo juhu ti ne može nositi, znači da će nositi još nešto, a gledaj da to što nosi uzima što manje mjesta i da se što jednostavnije može pojesti.

Trenutno nosi voće u školu jer jede ko bauštelac prije škole. Kuham joj mozzarellu i prije škole potamani mozzarellu s rajčicom.



Naravno.
Uz ono što je kuki ovdje stavila, savjetovala sam se s liječnikom od male jer sam bila skeptična (ja sam iber gurman ). Njen liječnik je dobro nutricionistički potkovan i na makrobiotici je i rekao je da je dobro izbalansirana lakto-ovo prehrana najbolja opcija za dijete u razvoju.
Dakle, mala jede puno svježeg voća i povrća, a od namirnica životinjskog podrijetla konzumira jaja i mlječne proizvode.
Ona se osjeća dobro, a ja je podržavam koliko mogu.

Okolina uglavnom reagira poput tebe.



A zašto tvoja kćer ne jede meso? Zato jer joj se ne sviđa ili joj ti ne dopuštaš? Ili postoji neki treći razlog?
Djeca vegetarijanci nisu česti u Hrvatskoj pa sam znatiželjan.
Pretpostavljam da je ona još u osnovnoj školi.
Klarion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 06:09   #20
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji, susreli smo se sa novim pravilima u novoj sredini a jedan od njih je i Lunch box...čudesna kutijica za hranu.

Djeca nemaju obroke u jaslicama, vrtiću, školi .....sami pripremamo hranu za njih i nosimo sa sobom, osoblje ih hrani (jaslička i vrtička djeca do 3g) i tu im mogu podgrijati, školarci jedu za vrijeme kad je užina i nema podgrijavana hrane.

Osim što nismo navikli na takav način obroka, teško mi je pripremiti zdravu i klincima jestivu hranu svaki dan , malenom za jaslice užinu i ručak još ok ali školarcu već teže jer ne jede sve.

Imam osjećaj da provodim cjeli dan kuhajući i razmišljajući što svaki dan pripremiti.
Doručkuju kod kuće, školarcu spremim užinu-obično neko voće, za dodatak toast, mlijeko u tetrapaku...i sad tu kreču varijante i izvedenice.
U školi je od 8.15 do 14 h, nakon čega slijedi ručak koji obavezno je kuhani.
Gledajući da 'oni' promoviraju zdravu prehranu tako da nema slatkog, čokolade i junk food-a u školi, sokova čak ni prirodnih, samo voda koju sami nosimo.
Teško je držati to na temperaturi razreda kad je jako toplo i nikad ispod 15'C po zimi. Ljeta su prevruća za jelo ali djeca moraju nešto pojesti.

Kako organizirate takvu vrstu hrane, kada ju pripremate, ranije zamrznete pa ujutro skuhate/spećete...ili kako?
Svaki dobronamjerni savijet bi nam pomogao

I kod mene je ista stvar,ludim vec neko vrijeme jer stalno moram razmisljati sta kuhati i ubaciti u lunch box
Ni jedno dijete ne voli istu stvar i ako nesto lagano smislim drugo nece da cuje.
Moja imaju rucak u skoli ali ni pod razno necu da jedu.Losa hrana skroz.
Ja obicno stavim neku vocku,flasu vode,neki snack bar,kiflu sa sirom.
Drugi dan pitu (burek najvise vole) opet neka vocka,voda,jogurt.
Treci dan napravim sendvice od pilecih prsa,stavim kokice u male snack vrecice,vocka,voda.
Napravim pileca prsa sa rizom (ovo isto jako vole) neki komad kruha,voda,vocka,stavim isto bademe,orahe u malu snack vrecicu.
Moji nemaju opciju za podgrijati hranu,kako je tako je.
Kendi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.