Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 21:18   #61
Quote:
leeonaa kaže: Pogledaj post
Ja s njim stvarno skoro pa ni ne komuniciram
Kako onda znaš šta on hoće da tvoj muž radi u svoje slobodno vrijeme?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:20   #62
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Bogati, gdje zivis ti, u Zanzibaru?
Kak bi to isfinancirao s kakvih 20 000 eurona?
Pa to je sasvim dovoljno za sredit kat nagradjene kuce kod roditelja. A on je izabrao tezi put i puno vece izdatke za vlastiti dom i dusevni mir.
Bar sam ja tako shvatila
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:18   #63
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako onda znaš šta on hoće da tvoj muž radi u svoje slobodno vrijeme?
mami prenosi naredbe da bi nama rekla, ako mama ne prenese onda ona dobije po nosu, ako kaže da nećemo opet dobije
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:38   #64
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Mama ti "donosi" tatu u kuću, a kada se sukob zaoštri biti će na njegovoj strani.
Točno. Uigrani tandem.
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako onda znaš šta on hoće da tvoj muž radi u svoje slobodno vrijeme?
Mama prenosi tatine željice i naredbe. Ali ne, ona ne sudjeluje, nikako ne, ona je samo žrtva.

Autorice, a kakav bi ti savjet točno željela i kako znaš da "mama dobije po nosu" i kako to točno izgleda?
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:09   #65
Quote:
leeonaa kaže: Pogledaj post
mami prenosi naredbe da bi nama rekla, ako mama ne prenese onda ona dobije po nosu, ako kaže da nećemo opet dobije
ako ti je već stalo do majke, a kažeš da jest, onda je iskopčaj iz ovog 'gluhog telefona'
sama se obrati ocu kao odrasla, a k tomu i samostalna osoba
ne skrivaj se iza nje, niti dozvoli da se ona skriva iza tebe
otac ti je, po svemu sudeć, zlostavljač i takav će eventualno začepiti tek kad propisno dobije po lajavoj gubičetini
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 00:26   #66
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
Pa to je sasvim dovoljno za sredit kat nagradjene kuce kod roditelja. A on je izabrao tezi put i puno vece izdatke za vlastiti dom i dusevni mir.
Bar sam ja tako shvatila
Ma shvatio sam ga i ja, dont sikiriki, malo se zafrkavam.
Al inace, dobra kola, srediti 80 kvadrata i putovanje svijetom ne idu u istu rečenicu, da je ne znam sta u pitanju.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 01:23   #67
Quote:
leeonaa kaže: Pogledaj post
mami prenosi naredbe da bi nama rekla, ako mama ne prenese onda ona dobije po nosu, ako kaže da nećemo opet dobije
Pa ćeš biti dobra kćer i uništiti si brak i s vremenom sjebati i svoje dijete da zaštitiš mamu koja tebe nikad nije?

Ajde nemoj, ha?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 01:35   #68
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa ćeš biti dobra kćer i uništiti si brak i s vremenom sjebati i svoje dijete da zaštitiš mamu koja tebe nikad nije?

Ajde nemoj, ha?
Pa ima ljudi koji vole patiti, ili bar vole da izgleda kao da pate...
Ima svakakvih persona
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 02:38   #69
Ja isto imam alkosa za oca, uglavnom i sestra i ja smo nakonhrpe psiho terapija konacno,shvatile. Rez iz zivota, nuzna komunikscija i to je to, sve ostalo rez, nema kontakata mjesecima, nema price o nasim vezama i zivotima, nema posjeta cestih, par put godisnje ibok. Jer cim se malo vise bavimo oko njega, evo nas na pocetku. Odrasla si osoba, imas dijte imuza, oca nisi birala, tvoja mama je odabrala takav zivot kao i moja, rjesenja uvijek ima vjeruj mi. Ti si razmisli sto tije bitno, tvoj otac ili tvoje dijete imuz, ne moze ti otac unistit vezu, kao sto nije ni moj moju, to mozes jedino tiako se ne otrgnes. Moj savjet je da se maknes od oca u svim asprktima i nadjes dobrog terapeuta za traume. Sorry za felere, na mobu sam i uzasna jE tipkovnica

Poslano sa mog ONE TOUCH 4033X koristeći Tapatalk
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 05:52   #70
Leeonaa
Znaci problem koji imas je rijesiv u 30 sekundi.
Nazove te, kaze sto treba radit, kazes da necete jer vam se neda, kad krene vikat poklopis mu i sto moze nista, gunđat jedino.
Drugi put isto.
Treci.
Trideset treci..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:09   #71
Nigdje ne vidim kao se njegovo ponasanje reflektira na vas brak. Da li se ti i muz svadjate zbog oca? Autorica uopce ne opisuje taj dio. (Il sam ga previdila)

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:16   #72
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Leeonaa
Znaci problem koji imas je rijesiv u 30 sekundi.
Nazove te, kaze sto treba radit, kazes da necete jer vam se neda, kad krene vikat poklopis mu i sto moze nista, gunđat jedino.
Drugi put isto.
Treci.
Trideset treci..
Što može? Na žalost, ako do kraja poludi, može doći do njih i poubijati ih. Ionako je autorica rekla da je obitelji već prijetio s tim.

I ja smatram da je bolje skroz se maknuti nego mu se suprostavljati.
Ako je nekakva komunikacija baš nužda, na očite provokacije odgovoriti šutnjom. Nek se svađa sam sa sobom. Sve ostalo je preopasno s takvim ljudima kojima su argumenti prijetnje ubojstvom.
klišej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:15   #73
Ja jako dobro znam kak je to kad živiš u nečijoj kući, u kojoj si ti nečije dijete, u kojoj ti ne radiš, ali ne želiš biti ničiji rob i marljivo si kad možeš namakneš koju kunu, a zna te se i ismijat.
Znam kako je to kad se rade računi bez krčmara, a kad ti se nameće na nos da živiš na tuđi račun. Ne kažem da je netko loš, niti ikog krivim u svojoj kući, ali nedam se zajebavat nikom. Ne uspoređujem se s tobom jer si ti više postigla u životu i lakše se vjerojatno možeš maknuti iz te situacije. Samo znam kako ja planiram.

Al jasno sam dao do znanja:

a) da ću se prvom prilikom maknut ako zatreba ako ikad dobijem posao u ovoj državi, a možda ću morat i van jer godine idu, a posla nema

b) nisam ja nikog molio da mene napravi

c) nikad nikog za novac ne moljakam

d) ništa ja nikome ne dugujem jer mi je savjest mirna, a sebe smatram dobrim čovjekom


Savjetujem ti da se s mužem makneš, a majka ako želi neka dođe do vas a nekim od familije da vidi dijete, a dugove riješite da imate mirnu budućnost. Starom zabrani pristup vašoj kući ak treba i nastavi prijetit, ili usnimajte razgovore pa nek sjedi godinama. Iako mislim ako nije loš čovjek, dosta je nesređen, a ak jest, najbolje promijenit državu i otić s mamom. Takvi su kao tempirana bomba, ak mu neš napraviš odeš ti u zatvor na kraju, jer te takav odma prijavi za šamar, a ak ne prijaviš pitanje je vremena kad takav prolupa i bez povoda.

Najbolje šutjet i maknut se, a on nek se sa svojom sudbinom dalje igra. Znam ja dobro te poljoprivrednike kojima svi drugi sve trebaju radit imam jednog sličnog doma, a izgovor mu je, ak nebum ja na svojih 2 rali, i da svi tak kažu tko bi išta radio i stavljao na stol. Dođe mi da glavom zid probijem i mislim si, teško takvoj državi s takvim poljoprivrednikom, da je on poljoprivrednik kopao bi kukuruz il čarao, a ne da ga šprica i ima na kukuruzu minus na kraju i truje sam sebe i obitelj špricivom koje ionak uzrokuje rak. Da apsurde dalje ne nabrajam.

Budi svoja, budi pametna i zaštiti si obitelj al se ne zamjeraj nekome tko očito ima mentalne i psihičke probleme samo živite svoj život i budite sretni u vlastitoj obitelji. Majka ti nažalost ima svoj život i ona mora iz toga sama izaći ili potražiti pomoć institucija, maknut se i nać posao, ima takvih ustanova. Iako kažem teško je na kraj s ljudima koji prijete nasiljem.

Ja osobno nasilne ljude ne volim i ne bojim se nasilja takvih, jer bi ga prikovao za pod momentalno, al razumijem kako je nemoćnim ljudima koji se boje žrtvovat vlastiti život i dijete, ne mogu ni zamisliti kako bi meni bilo u toj situaciji da imam ženu i dijete.

Zadnje uređivanje Midfielder : 24.08.2016. at 12:29.
Midfielder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:25   #74
Quote:
klišej kaže: Pogledaj post
Što može? Na žalost, ako do kraja poludi, može doći do njih i poubijati ih. Ionako je autorica rekla da je obitelji već prijetio s tim.

I ja smatram da je bolje skroz se maknuti nego mu se suprostavljati.
Ako je nekakva komunikacija baš nužda, na očite provokacije odgovoriti šutnjom. Nek se svađa sam sa sobom. Sve ostalo je preopasno s takvim ljudima kojima su argumenti prijetnje ubojstvom.
Onda nek se ni nejavljaju na pozive.
Jednostavno. Jos krace.
Ocito sama nije sa sobom rijesila sto zeli nazalost.

Zbog stare se ne treba bojat, da ona misli da ce je ubit otisla bi odavno.
Ovako stara dopusta da joj dica pate, znaci da njoj nije bitno.
Kaze ide kod njih samo da se mala i stara druze, sto stara ne dolazi kod nje vidit malu?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:15   #75
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
i majka i otac imaju kao roditelji odgovornost za dobrobit djece
pa kao treba i jedno protiv drugoga
otac je ujebao stvar djelovanjem, majka nedjelovanjem
Kod mene je ova stvar, i zato su oboje na standby dok se ne srede, ako se srede.
Oboje treba otkantati, jer majka če uvijek prenositi stvari koje otac diktira a to ne treba slušati, taj otrov koji prosipaju.
Roditelji koji odmažu djeci nisu roditelji, nisu ni ljudi več kako je spomenuto to su neprijatelji nažalost.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:49   #76
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Tako možeš reći i za oca "on bi bolje, ali prosto nije znao". On je aktivni zlostavljač i nasilnik, ali ona je facilitator provođenja tog nasilja. Da u toliko godina nije uspjela zaštititi svoju djecu, čak i sada kad joj je lakše jer ne žive s njima, to ne vjerujem. Da je htjela - našla bi način. Da je baš stopostotno ista kao otac - nije, ali da je svetica mučenica bez ikakve krivnje - to također nije.

U svakom slučaju, slažem se s ovim dijelom da mora smisliti model u kojem će sama viđati unuku, a ako ne pronađe način, udaljiti se dok ne smisli nešto. U svakom slučaju - mene takav otac ne bi više nikad vidio.

Moj otac je bio nešto bolji od autoričinog, no opet ne kako bi trebao i prije godinu i pol dana je nešto zeznuo i nakon toga mi se više uopće nije javio. Za mene je on prekrižen. Ovo je bila samo kulminacija cijelog života isprika, neispunjenih obećanja, laži, muljanja i rađenja žrtve od sebe i stavljanja sebe u ulogu djeteta, a mene, svoje jedino dijete, u ulogu roditelja. Zbog svog mentalnog zdravlja sam povukla crtu i rekla dosta. Moj muž je isto napravio sa svojim ocem koji je bio i ostao alkoholičar i strašno neugodan tip koji ga je cijeli život psihički zlostavljao i pokušao prenijeti taj isti model prenašanja na unuku i na mene - snahu. Tu je muž stvarno pokazao zube i također rekao dosta. I bome nam ništa ne fali. Pomiriš se s time nakon nekog vremena, a eventualna krivnja i pitanja "je li moglo biti drugačije" nestanu.
Moj stari , majka da bi prikrila činjenicu da on nikad nije htio, bio spreman, želio biti roditelj se ufurala u Gebels ulogu propagandiste. Jednako katastrofičnu i lažnu. Žena je uspjela sprječavati godinama da itko s ikim razgovara u obitelji da ne bi neka pitanja i problemi izašli na vidjelo.

Nakon godina uvlačenja mene u svoje pizdarije, uplićući mi se u život, sam se fizički distancirala. Još uvijek nemrem u detalje od sramote kaj sam si sve dozvolila.

Nakon jedno tri godine su se stvorili uvjeti za početak neke nove komunikacije. Ali po mojim uvjetima. Mojim granicama. Jasnim i izgovorenim. Naravno da su stvari vrlo brzo eskalirale, jer su stari obrasci ponašanja, neprepoznati, ignorirani bili tu. Oboje su se ufurali u ulogu žrtve, nabijajući svima grizodušje. Zadnji incident, ja gubim živce, izgovaram sve što ih ide u životu, stari me tjera iz kuće, ja mijenjam bravu na svom stanu jer imaju ključ za svaki slučaj.

Moj muž tad preuzima ulogu medijatora, u dogovoru sa mnom, poziva ih kod nas. Sve su dobili još jednom, ali mirno. Prvi put, u mom životu, se moj otac ispričao. Rasplakao.

Nemam iluzija, neće biti puno bolje jer su oni daleko od mijenjanja. Stvar je postavljanja granica, preko koji ćeš puštati ljude u svoj život koliko i kako TEBI odgovara.

Ne utapaj se u grizodušju, jer su to toksični roditelji koji te ne vole. Ej, vole sebe. To što čine se ne radi svom djetetu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:52   #77
Jučer smo prekinuli godišnji kod mojih i vratili se ranije kući. Razlog je moj kreten od oca. Meni to nije ništa novo, ja kod mojih idem samo zbog mame. Ona je budala što ga davno nije odjebala, ali to je njen život, a ona je u biti dobra duša i za mene i unuku bi dala sve. Uglavnom, ona dobro razumije zašto smo otišli.
Moj savjet i pokretačici i svima koji imaju takvu situaciju: roditelje niti ste birali niti ih možete zamijeniti. Pa ako nisu roditelji nego izvor jada i nesreće, odjebite bez imalo grižnje savjesti. I živite dalje svoj život s onima koje sami izaberete i s kojima se osjećate kao ljudi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:45   #78
Leeona,
gle... tvoja obitelj je tvoj svijet,tvoj svemir...ostali su samo sateliti...
Okreni se i posveti svom mužu i dijetetu...
Isto tako su jednom davno napravili i ti isti tvoji roditelji...
Nemoj se puno sekirat oko njih...
Normalno da će se otac pobunit i da će htjeti da bude po njegovom ili nikako drugačije...
Ako možeš postavi se i ti tako...e sad će bit po mom ili nikako...
Pa ako i bude nikako opet dobro...
Znaš kako kažu: "Bolje i bit sam nego u lošem društvu..."
Ti u svakom slučaju nećeš bit sama ...imaš SVOJU obitelj...
Bold is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:58   #79
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nakon jedno tri godine su se stvorili uvjeti za početak neke nove komunikacije. Ali po mojim uvjetima. Mojim granicama. Jasnim i izgovorenim. Naravno da su stvari vrlo brzo eskalirale, jer su stari obrasci ponašanja, neprepoznati, ignorirani bili tu. Oboje su se ufurali u ulogu žrtve, nabijajući svima grizodušje. Zadnji incident, ja gubim živce, izgovaram sve što ih ide u životu, stari me tjera iz kuće, ja mijenjam bravu na svom stanu jer imaju ključ za svaki slučaj.

Moj muž tad preuzima ulogu medijatora, u dogovoru sa mnom, poziva ih kod nas. Sve su dobili još jednom, ali mirno. Prvi put, u mom životu, se moj otac ispričao. Rasplakao.

Nemam iluzija, neće biti puno bolje jer su oni daleko od mijenjanja. Stvar je postavljanja granica, preko koji ćeš puštati ljude u svoj život koliko i kako TEBI odgovara.

Ne utapaj se u grizodušju, jer su to toksični roditelji koji te ne vole. Ej, vole sebe. To što čine se ne radi svom djetetu.
Mamekica, baš mi je žao da si i ti to doživjela. Moja se mama možda nije ponašala idealno jer me rodila jaaaako mlada, za vrijeme studija na teškom fakultetu, bez ičije podrške i bez ikakvog interesa mog oca za mene. Ipak, ona se tijekom godina toliko promijenila na bolje, da sada imamo fantastičan i krasan odnos. Dakle, dokaz da se može ako se hoće.

Nakon što mi se moj otac nije javljao godinu dana, ona ga je iz znatiželje nazvala da ga pita zašto je tako postupio, u jednom od najtežih trenutaka mog života i pogodi što je rekao? On čeka da se JA njemu ispričam. Kad ga je ona pitala zašto, napričao je toliko gluposti koje nemaju nikakve veze s istinom, čak je neke stvari i izmislio. Ona ga je, naravno, oprala zbog toga i onda me nazvao, na moj rođendan. Ja mu se nisam javila jer sam bila na poslu i nisam se htjela uzrujavati, poslao mi je poruku, odgovorila sam mu, on je odgovorio meni i to je bilo to. Prošlo je još 6 mjeseci od toga, a i dalje nema slike ni tona. Znam da se on nikad neće promijeniti, nema on kapacitete za to. I ok, neka mu bude, samo sa mnom više nikad neće imati nikakav odnos. Ne znam kako se ovo može popraviti? Tvoj primjer mi pokazuje da nikako ili gotovo nikako. Ti si dala sve od sebe i opet si na kraju ostala povrijeđena.

I slažem se - moj otac i takvi poput njega samo vide i vole sebe. Ako im drugi ne održavaju i ne podržavaju tu projekciju u glavi, oni se jednostavno udalje. Takve odnose im je lako održavati s djecom koja žude za njihovom ljubavlju i pažnjom i oprostit će svašta. S odraslim osobama puno teže.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 16:47   #80
Quote:
I slažem se - moj otac i takvi poput njega samo vide i vole sebe.
Mislim da je kod mog oca stvar u tome da ne voli sebe, pa ne voli ni druge, i svi su mu krivi jer on sebe ne zna zadovoljiti svojim životom. Zato moja majka voli najviše sebe, jer trpi starog naviše zbog materijalnog, i zanemaruje sebe, unuke...
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.