Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 01:03   #41
Ne znam... Te stvari se moraju vidjeti na pocetku (ima onih koji dobro skrivaju, ali ipak se odaju s vremena na vrijeme). Dapace, jedna od bitnih stvari kod muskarca mi je bilo da je normalan, kako bi se reklo, da se mozemo i rastati kao ljudi. Imam u blizini vise parova kod kojih je ocito da se vec na pocetku znalo da ce biti problema, kod nekih su se vec razvile stvari u tom smjeru, kod nekih JOS nisu, ali ljudi vrlo brzo pokazu na cemu si s njima, pitanje je koliko neki zazmire iz ovih ili onih razloga ili se tjese da ce biti bolje.

Mi nismo stara garda, ali od prvog dana dijelimo sve, i poslove i financije, i tugu i srecu. Nema tu moje-tvoje i to mi je nekako normalno.
I logicno mi je u toj situaciji jedino da oni zajedno nastupe prema starcima u smislu- ulozit cemo toliko i toliko i makar dok se to ne isplati racunajuci prema uobicajenoj stanarini imamo pravo biti u stanu, a za kasnije vidite. Ali nikako da se muz i zena u startu nadmudruju.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 01:06   #42
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Postoji opcija da bračni drugovi reguliraju financijski dio putem ugovora. Samo što nitko ne misli da je to nešto romantično.
Nije da ova ova žena iz priče mora pristati na polovni auto i pokupiti se podvijena repa.
Postoji sud, dokazivanje, podigneš novce, daš ih mami ili ako si stariji na primjer sestri, i ti dokazuj godinama na što su i gdje otišli. Kako neki forumaši savjetuju: Kaži da si potrošio u kazinu i na kurve.

Pravno da se to riješi, možda bi bilo manje interesnih brakova, no sigurno bi bilo manje i prepucavanja oko djece i svega nemilog što prati konfliktne rastave.

Prosto da dođe svijest u glavu da ako on zarađuje 12 000 a ona 4000 on njoj treba dati 4000 i onda da vide zajedno što će i kako će. To ja zovem zajedništvom. I suprotno, bez rasprave.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 01:19   #43
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da je kod tebe tako i čestitam na bavljenju poljoprivredom. Ja isto vjerujem u brak i neko zajedništvo, u kom nema kalkulacija, niti bi ih trebalo. Ali mi nemamo dobar pravni model, jer su ljudi poput njega, recimo da uloži dio svoga i izgubi, nezaštićeni, pa se ni ne suduju. Počesto odustanu, prepuste tih ne prevelikih deset-pedeset-stotinu tisuća kuna.

Viđeno puno puta u rastavama brakova kod žena. Još ako je bila nezaposlena, malo tko razmišlja koliko je stvarno materijalno zakinuta i, otvoreno rečeno, pokradena.

Nedavno čitam na jednom drugom portalu, žena 52 godine, podigla troje djece svojom plaćom, muž, škrtac cijeli život čuvao svoje, ni kune u kuću, ima ušteđevinu preko 200 000 eura, našao ženu mlađu 35 godina i prvoj nudi polovni auto i ćao đaci.

Boli me to. Voljela bih da se promijeni.

Gledam ja i čitam idealiste i svijesna sam i razumijem njihovo zgražanje na razmišljanje o materijalnome, no, sve to izgleda bespredmetno tako dugo dok do problema ne dođe.
A kada dođe, velika je razlika imaš li dobra primanja koja su dostatna za samostalan nastavak života, kojima ćeš imati polaznu točku za dobivnje primarne skrbi ako u braku ima djece - ruku na srce, nijedan se roditelj - majka posebno - ne želi toga odreći - i kojima ćeš si osigutati siguran smještaj, i imovinu koja će tome pridonjeti ili ćeš završiti kao beskučnik.

Danas je pravni sustav ipak bolje posložen nego prije nekoliko godina - ako se ne varam, sada se bračna imovina dijeli po pola, bez obzira na fizički i financijski doprinos pojedinca, no, kao što si navela, uvijek postoji mogućnost da jedna strana skriveno od druge gomila novce na skrivenom računu.
Naravno da u takvom braku puno toga nije kako treba, no, ljudi iz nekih svojih razloga tavore u njemu - između ostaloga možda i zbog financijske ovisnosti, ili jednostavno nemaju snage ili hrabrosti izaći iz njega.
Iskreno, ne znam šta je bolje - svaki partner samostalno raspolagati svojim prihodima ili zajednički račun.
Ja znam da moje gospodarstvo ne bi moglo napredovati niti opstati da imamo podijeljene prihode. A ne znam kako bih se ja nosila sa emotivnom stranom takvog načina života - bi li bilo onog bespogovornog bračnog povjerenja da imamo svatko svoju imovinu.
Iako je gruntovno zapravo imamo - svaki pola, ali u našem mentalnom sklopu - to je "naše."

Imovina stečena prije braka, ili nasljedstvo je posebna imovina, i ta je imovina zapravo upitna - ako se ona zajednički potroši i dođe do prekida braka, teško da će se moći povratiti iz zajedničke imovine.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 01:32   #44
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Gledam ja i čitam idealiste i svijesna sam i razumijem njihovo zgražanje na razmišljanje o materijalnome, no, sve to izgleda bespredmetno tako dugo dok do problema ne dođe.
A kada dođe, velika je razlika imaš li dobra primanja koja su dostatna za samostalan nastavak života, kojima ćeš imati polaznu točku za dobivnje primarne skrbi ako u braku ima djece - ruku na srce, nijedan se roditelj - majka posebno - ne želi toga odreći - i kojima ćeš si osigutati siguran smještaj, i imovinu koja će tome pridonjeti ili ćeš završiti kao beskučnik.

Danas je pravni sustav ipak bolje posložen nego prije nekoliko godina.

Iako je gruntovno zapravo imamo - svaki pola, ali u našem mentalnom sklopu - to je "naše."
Potpisujem to. No ljudi počesto u veze ulaze bez razmišljanja, neki se čak i vjenčaju bez prethodnog zajedničkog života. Ne možeš čovjeka tako dobro upoznati samo izlaženjem, realno.
Nisu svi skloni ni racionalnom trošenju, ima nepromišljenosti i života na dug i previše. Teško je sve iskalkulirati, iako je moj stav da uložiti u neku edukaciju, možebitno prekvalifikaciju, naučiti još nešto čime kasnije biti konkurnetniji, uvijek dobra stvar i stavljam je ispred putovanja i bilo kojeg hira uređenja, od tipa, 800 kuna za svjetiljku.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 01:42   #45
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ne misliš li da imaš preležeran stav?

Šta bi autor trebao - zarađivati i ulagati u tuđe?
Sta u tudje? Ljudi mu daju da zivi tranu mukte, sve sto treba je stan srediti, kupiti si novi frizider, mozda promijeniti plocice, lustere i takve pizdarije koje ce mu zivot uciniti ugodnijim. Lovu bi alternativno ionako platio nekome za najam stana i nakon nekoliko godina imao nista svejedno.

I da ga zena otjera, koji ce mu qrac njezin frizider ili stednjak?
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 01:56   #46
Mi smo uredili stan od muževog tate, a uskoro selimo u naš stan. Nije da mi je previše žao novaca, namještaj nosimo sa sobom, a ovo ostalo smatramo da smo pridonijeli jer smo tu živjeli nekoliko godina. A i dijete nam je bilo malo, pa nam je bio potreban komfor.

Ja sam isto na strani idealista , nema šanse da razmišljam na takav način. Kada bi se pitala kao autor što u slučaju razvoda, smatrala bi da mi nešto ne štima s vezom. Znam da to ne mora biti tako, ali u mom slučaju je. Vjerojatno je stvar u tome da sam totalni naivac, al to već znam

Ipak moram reći da mi je alarmantno njegovo razmišljanje što će biti s djetetom u slučaju razvoda. Stvarno mi je čudno tako razmišljati o djetetu koje nije ni zaćeto još ako imaš zdravu vezu. Al kažem, možda sam to samo ja.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 03:32   #47
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Najlošiji savjet. Nemoralan i pravno upitan.
U neka bolja vremena na forumu se nije smjelo savjetovati kršenje zakona RH.
laganje ženi je kršenja zakona RH ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 05:09   #48
Danas se sve to prati preko Fine, pa vidi se koliko ti sjeda na račun i od koga.
Zatajiti dio plaće i trpati ga sebi u džep umjesto u zajedničko kućanstvo i nije neki izbor jer to znači da si dogovorio s poslodavcem dio plaće na ruke i prijavu na manji iznos što opet znači da si samog sebe zakinuo takvim muljažama.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 05:38   #49
pa uzme na račun i prebaci na račun u sloveniji/austriju/ najbolje crnu goru
nije da mu žena gleda izbode i platnu listu valjda
ako je tako,ima većih problema
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 08:50   #50
Quote:
Bundesland kaže: Pogledaj post
Bilo je sličnih priča,evo jedne konkretne pa me zanima vaše mišljenje,možda se je netko i našao u sličnoj situaciji.

Ušao sam u brak,prije toga smo živjeli također zajedno.Spremamo se za dijete,volimo se,sretni smo,ali danas se je rastati lakše nego ikada.

Ja osobno,nemam ništa, imam plaću koja nije toliko loša za naše prilike,supruga nešto manju ali isto dobru,voli živjeti malo opuštenije i trošimo na putovanja,neku bolju prehranu...odu novci,recimo da ne škrtarimo na osnovnim stvarima,ali opet živimo daleko od nekog raskošnog života.

Žena je jedinica,i njezini imaju veliku kuću .....

Znam,postao sam i sam veliki materijalista,ali jbg ,godine ide,a eurići sve bitniji

Vaše mišljenje.

Bio bi lud da se uselis tamo. Zivio bi potpuno na njenom, odnosno, njihovom "terenu". Mislis da nebi cesto "progutao" nesto sto sto bi zelio reci svojoj supruzi ili njenim roditeljima, nesto sto im se mozda nebi svidjelo? Suti i trpi- pripremi se na to jer to te ceka. (ako dodje do takvih situacija).
Nemoj ulagati ni pod razno. Ti bi imao obaveze, ali nikakva prava, bas nikakva.
Ta kuca nije sada tvoja, niti ce ikada biti jer buduce nasljedje (zenino) nije i nikada nece biti bracna stecevina.
Da podje po zlu, nadoknadjeno ulozeno najvjerojatnije bi pokrilo samo troskove odvjetnika i sl.
Da podje po zlu, mislis da suprotna strana nebi navela: da, ulozio je, ali je zauzvrat ovdje stanovao, a sve ulozeno i sam koristio. Plus najvaznije: nitko ga uopce nije tjerao da ulaze, to je cinio potpuno dobrovoljno.


Ovo ti je iskren i dobronamjeran savjet jedne kcerke jedinice.


Sve u mom postu napisano naravno da vrijedi i da je temu otvorila neka xy snaha, a ne iskljucivo zet (u ovom slucaju ti).

Zadnje uređivanje dsvbo : 12.01.2017. at 09:27.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:05   #51
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Sta u tudje? Ljudi mu daju da zivi tranu mukte, sve sto treba je stan srediti, kupiti si novi frizider, mozda promijeniti plocice, lustere i takve pizdarije koje ce mu zivot uciniti ugodnijim. Lovu bi alternativno ionako platio nekome za najam stana i nakon nekoliko godina imao nista svejedno.

I da ga zena otjera, koji ce mu qrac njezin frizider ili stednjak?
Nije njemu problem kratkoročno biti u tuđemu, pitanje se postavla šta i kako kada ti pola svoga života provedeš u tuđem, pa recimo nakon dvadeset godina braka brak pukne, žena te izbaci na ulicu jer živiš u stanu njezinih roditelja, a vi kao par, a i ti kao sam nemaš ušteđevine, ili je ona neka mizerija jer ste usprkos solidnim primanjima kojima ste mogli kupiti zajednički njih umjesto u nešto svoje trošili u komotan život - visoki standard, putovanja.....Ona je u drugačijoj poziciji - nasljednica je po roditeljima, ne mora iseliti, ostaju joj djeca koju ćeš joj ti pomagati uzdržavati jednom trećinom svoje plaće.......

Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Mi smo uredili stan od muževog tate, a uskoro selimo u naš stan. Nije da mi je previše žao novaca, namještaj nosimo sa sobom, a ovo ostalo smatramo da smo pridonijeli jer smo tu živjeli nekoliko godina. A i dijete nam je bilo malo, pa nam je bio potreban komfor.

Ja sam isto na strani idealista , nema šanse da razmišljam na takav način. Kada bi se pitala kao autor što u slučaju razvoda, smatrala bi da mi nešto ne štima s vezom. Znam da to ne mora biti tako, ali u mom slučaju je. Vjerojatno je stvar u tome da sam totalni naivac, al to već znam

Ipak moram reći da mi je alarmantno njegovo razmišljanje što će biti s djetetom u slučaju razvoda. Stvarno mi je čudno tako razmišljati o djetetu koje nije ni zaćeto još ako imaš zdravu vezu. Al kažem, možda sam to samo ja.


E vidiš, to alarmantno ima i opet primjere iz reale - već sam jednom bila spomenula na drugoj temi - kćer naših prijatelja se udala - nije bila neka balavica, prešla je već bila tridesetu - primanja i više nego odlična, vanstandardna, no od početka braka ona i muž su raspolagali svatko sa svojima, a troškove zajedničkog života su financirarli po pola..Brak je puknuo kada je dijete imalo tri godine.
I pričala ona meni doslovno ovako - njoj se više isplati razvesti se jer je izračunala da će kao alimentciju za dijete dobivati od njega više nego on sada daje za pola njegovih potreba.

Tako da je, ružno je razmišljati šta će biti ako se u cijeloj priči pojavi i dijete, ali tko zna kao razmišlja, ili će kada šaputanje na jastuku zamjeni čista proračunatost druge strane razmišljati druga strana, i kako će se ponjeti.
U reali, nitko sretan, zaljubljen, o takvim mogućnostima ne razmišlja prije nego problemi iskoče. Zapravo malo tko.
Iz moje perspektive proteklog života koji je iza mene, meni je to sasvim normalno, ali isto tako, u doba mladosti, prvih desetak godina braka i ja sam razmišljala kao i ti - ma i samo razmišljanje o nekakvim takvim mogućnostima bilo bi svetogrđe uzvišenosti bračne institucije i emocija i predanosti bračnom partneru.
To ne znači da zagovaram teški realitet u bračnoj zajednici. Ako se ne utapaš svakodnevno u idili lelujavih oblačaka, ne vrijedi živjeti u braku.

Zadnje uređivanje JOHABI : 12.01.2017. at 09:52.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:11   #52
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa uzme na račun i prebaci na račun u sloveniji/austriju/ najbolje crnu goru
nije da mu žena gleda izbode i platnu listu valjda
ako je tako,ima većih problema
Ali je to opet bračna stečevina koja ide na pola ako do razvoda dođe. Ili misliš da to sud neće uzeti u obzir samo zato jer je netko neki dio love spremao na neki drugi račun. A o tome pričamo, o slučaju da dođe do razvoda a ne o slučaju u kojem ste sretni i sve štima.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:21   #53
Ja bi to rijesio tako da potpisemo papire di se u slucaju rastave sve dijeli na pola pa da svaka strana bude sretna i zadovoljna,odnosno da nitko ne bude zakinut i mislim da je to fer i posteno
Naravno treba se gledati i zajednicki ulog jer nema smisla ako muska osoba da cca 15 tisuc $ a zenska osoba 10 tisuc $

Ja kad sam sa bivsom uredjivao nasu sobu (zivjeli kod mojih) u 3 godine veze ja ulozio preko 10 tisuc kuna a ona jedva 1 tisucu kuna i iskreno nisam ocekivao da sam joj duzan vratiti tih 1 tisucu u te 3 godine zajednickog zivota no ona je trazila i to cak na jako losu i ruznu foru al ja ko ja vratio i taj njezin ulog pa je nakraju bilo cist racun,nema vise ljubavi,hvala i bok
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:51   #54
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Sta u tudje? Ljudi mu daju da zivi tranu mukte, sve sto treba je stan srediti, kupiti si novi frizider, mozda promijeniti plocice, lustere i takve pizdarije koje ce mu zivot uciniti ugodnijim. Lovu bi alternativno ionako platio nekome za najam stana i nakon nekoliko godina imao nista svejedno.

I da ga zena otjera, koji ce mu qrac njezin frizider ili stednjak?
S njegove strane gledano, 10-15k eura (koliko zacetnik teme pretpostavlja da bi trebalo uloziti) je takodjer novac bacen u vjetar. Ne dobiva bas nikakvo pravo na nekretninu, a dobro zboris kad kazes ""koji ce mu q njezin frizider ili stednjak"...jer to nakon par godina zaista ne vrijedi nista.

Nek on pusti te punce "sto mu daju mukte" nek oni i dalje iznajmljuju taj stan, pardon, najprije nek ga i u vlastitoj reziji i njihovom lovom urede za neko daljnje iznajmljivanje (iz zacetnikovog posta stjece se dojam da bi se stan nakon zadnjih podstanara trebao uredjivati).

Ako bi placali najam zacetnik teme dobio bi ono sto nema cijene: ravnopravnost na svim poljima zajednickog zivota sto nikada na njenom (njihovom) terenu nece imati.

Budimo iskreni, naspram zetova, punci ce uvijek imati vise postovanja ako se radi o nekom neovisnom zetu nego nekom koji je pod njihovim krovom ( i to jos mukte ).

Uostalom, zbog cega najam?
S 15k eura uloga najpametnije im bi bilo da zajednicki kupe (i zajednicki otplacuju) zajednicku nekretninu.
I to bi mu trebao biti apsolutni prioritet. Hebiga, cinjenica je da je ona i bez njega stambeno osigurana, a on nije.

Zadnje uređivanje dsvbo : 12.01.2017. at 09:59. Reason: 1
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:07   #55
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Ja bi to rijesio tako da potpisemo papire di se u slucaju rastave sve dijeli na pola pa da svaka strana bude sretna i zadovoljna,odnosno da nitko ne bude zakinut i mislim da je to fer i posteno Naravno treba se gledati i zajednicki ulog jer nema smisla ako muska osoba da cca 15 tisuc $ a zenska osoba 10 tisuc $

Ja kad sam sa bivsom uredjivao nasu sobu (zivjeli kod mojih) u 3 godine veze ja ulozio preko 10 tisuc kuna a ona jedva 1 tisucu kuna i iskreno nisam ocekivao da sam joj duzan vratiti tih 1 tisucu u te 3 godine zajednickog zivota no ona je trazila i to cak na jako losu i ruznu foru al ja ko ja vratio i taj njezin ulog pa je nakraju bilo cist racun,nema vise ljubavi,hvala i bok
Dobro zboris.

No, u ovom ili slicnim slucajevima to ne vrijedi.
Sumnjam da bi punci iz ove price (ili drugi) potpisali da u slucaju rastave kcerke jedinice zet dobije pola (da i zet bude sretan i zadovoljan ), jer eto ulagao je i on.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:11   #56
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
S njegove strane gledano, 10-15k eura (koliko zacetnik teme pretpostavlja da bi trebalo uloziti) je takodjer novac bacen u vjetar. Ne dobiva bas nikakvo pravo na nekretninu, a dobro zboris kad kazes ""koji ce mu q njezin frizider ili stednjak"...jer to nakon par godina zaista ne vrijedi nista.

Nek on pusti te punce "sto mu daju mukte" nek oni i dalje iznajmljuju taj stan, pardon, najprije nek ga i u vlastitoj reziji i njihovom lovom urede za neko daljnje iznajmljivanje (iz zacetnikovog posta stjece se dojam da bi se stan nakon zadnjih podstanara trebao uredjivati).

Ako bi placali najam zacetnik teme dobio bi ono sto nema cijene: ravnopravnost na svim poljima zajednickog zivota sto nikada na njenom (njihovom) terenu nece imati.

Budimo iskreni, naspram zetova, punci ce uvijek imati vise postovanja ako se radi o nekom neovisnom zetu nego nekom koji je pod njihovim krovom ( i to jos mukte ).

Uostalom, zbog cega najam?
S 15k eura uloga najpametnije im bi bilo da zajednicki kupe (i zajednicki otplacuju) zajednicku nekretninu.
I to bi mu trebao biti apsolutni prioritet. Hebiga, cinjenica je da je ona i bez njega stambeno osigurana, a on nije.

A iz malo drugačije perspektive - niti ona ne može biti sigurna da je stambeno osigurana. Ona je potencijalni nasljednik, no, što ako se međuljudski odnosi sa roditeljima poremete u obimu da je oni odluče izostaviti iz nasljedstva, ili nešto drugo to uvjetuje?
Bolje pljunuti u šake i ako se može, privrijediti zajedničko svoje.
Muž i ja imamo dvije kuće, ogromno gradilište, puno hektara poljoprivrednog zemljišta.......pozamašne krajnje vrijednosti, i naravno, to je nasljedstvo naše dvoje djece.
No, tek po našoj smrti, kada ostane ono što nećemo potrošiti za naše potrebe. Jer samo sa mirovinama koje nas slijede neki standard života si nećemo moći priuštiti - pogotovo ne ovakav kakav imamo sada.
Oni to znaju i uredili su si prema tim kritetijima svoj način života.
Pomogli smo im pritom koliko smo u tim trenucima bili u mogućnosti, a ostatak ih slijeduje po onoj - čekaj magare da trava naraste.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:28   #57
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post

Ja sam isto na strani idealista , nema šanse da razmišljam na takav način. Kada bi se pitala kao autor što u slučaju razvoda, smatrala bi da mi nešto ne štima s vezom. Znam da to ne mora biti tako, ali u mom slučaju je. Vjerojatno je stvar u tome da sam totalni naivac, al to već znam

Ipak moram reći da mi je alarmantno njegovo razmišljanje što će biti s djetetom u slučaju razvoda. Stvarno mi je čudno tako razmišljati o djetetu koje nije ni zaćeto još ako imaš zdravu vezu. Al kažem, možda sam to samo ja.
Ja sam ista takva, naivna.

Ali, meni se ipak čini najbolje rješenje da starci njima prodaju taj stan ( može i po puno povoljnijoj cijeni, i pod cijenu dizanja kredita ), pa se to uračunava u bračnu stečevinu, i dijeli pravedno po pola.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:46   #58
Meni je malo prepesimistično tako unaprijed biti krajnje oprezan i proračunat. Nekako, mislim da je ružnjikavo i opterečujuće sve promatrati kroz prizmu što bi se sve moglo ružno dogoditi. Pogotovo ne zbog tričavih 100 tisuća kuna. Ima, naravno, loših primjera, ali započinjati s nekim zajednički život, u koji ulažeš cijeloga sebe, a da je kao najveći problem gubitak nekada u maglovitoj budućnosti tvoja polovina spomenutog iznosa???
Meni su to malo sumnjiva razmišljanja. Bez osnova i koja mirišu, ili zaudaraju, na malko dublji i drugačiji problem. Mislim, pa sutra netko od partnera slupa osrednji auto i nema tih istih novaca. I što onda, nenadoknadiva tragedija, kraj svijeta? Pa, neće baš biti tako, ha?! Brak, djeca, zajednički život, koštaju mnogo više, puno su veći izazov, među ostalim i materijalni.
Ja se uopće ne bih dobro osjećala da saznam da našu zajedničku budućnost zasjenjuje strah mog muža hoće li možda zbog te svoje odluke nekada biti oštećen za 50 tisuća kuna.....nikako ne bih!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:47   #59
Quote:
Bundesland kaže: Pogledaj post

Vaše mišljenje.


Namještaj koji možeš odnijeti sa sobom i ostale stvari zajedno financirajte, a uređenje nekretnine u građevinskom smislu neka ona financira...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:48   #60
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Ja bi to rijesio tako da potpisemo papire di se u slucaju rastave sve dijeli na pola pa da svaka strana bude sretna i zadovoljna,odnosno da nitko ne bude zakinut i mislim da je to fer i posteno
Naravno treba se gledati i zajednicki ulog jer nema smisla ako muska osoba da cca 15 tisuc $ a zenska osoba 10 tisuc $

Ja kad sam sa bivsom uredjivao nasu sobu (zivjeli kod mojih) u 3 godine veze ja ulozio preko 10 tisuc kuna a ona jedva 1 tisucu kuna i iskreno nisam ocekivao da sam joj duzan vratiti tih 1 tisucu u te 3 godine zajednickog zivota no ona je trazila i to cak na jako losu i ruznu foru al ja ko ja vratio i taj njezin ulog pa je nakraju bilo cist racun,nema vise ljubavi,hvala i bok
Problematičnih tisuću kuna? Isuse, pa gdje ih nalazite???
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.