Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2017., 00:37   #81
@rocker1987
Nisam mislia na gradove kao što su Kutina, Sinj, Knin, Gospić i Korenica (koje ti navodiš.. Tamo ne bi nikada ni živjela (osim da moram).
Ovdje mislim na na manje gradove koji su bliže Zg, a imaju apsolutno sve potrebno za život, a cijene stanova su pristojne, a ne napuhane kao u Zg. Možda u Zg prije nađeš posao, ali koliko je plaćen i to je pitanje. Nije bitno samo raditi. Bitno je i što radiš i koliko si plaćen za to. U drž. firmi možeš dobiti samo posao preko veze, a kod privatnika radiš za neku sitnu lovu, bez plaćenog prijevoza i još te maltretira.
Ona gužva i buka u Zagrebu je neizdržava. Kad je špica ljudi su toliko živčani, milion automobila, pa tramvaju, ma užas.
Imam kolegicu koja živi u Dubravi, a radi u bolnici Sr.Milosrdnice. Putuje oko 45 minuta do posla. Isto toliko traje putovanje iz obližnjeg gradića do zg. Pa ti sad vidi što se više isplati.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:46   #82
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
@rocker1987
Nisam mislia na gradove kao što su Kutina, Sinj, Knin, Gospić i Korenica (koje ti navodiš.. Tamo ne bi nikada ni živjela (osim da moram).
Ovdje mislim na na manje gradove koji su bliže Zg, a imaju apsolutno sve potrebno za život, a cijene stanova su pristojne, a ne napuhane kao u Zg. Možda u Zg prije nađeš posao, ali koliko je plaćen i to je pitanje. Nije bitno samo raditi. Bitno je i što radiš i koliko si plaćen za to. U drž. firmi možeš dobiti samo posao preko veze, a kod privatnika radiš za neku sitnu lovu, bez plaćenog prijevoza i još te maltretira.
Ona gužva i buka u Zagrebu je neizdržava. Kad je špica ljudi su toliko živčani, milion automobila, pa tramvaju, ma užas.
Imam kolegicu koja živi u Dubravi, a radi u bolnici Sr.Milosrdnice. Putuje oko 45 minuta do posla. Isto toliko traje putovanje iz obližnjeg gradića do zg. Pa ti sad vidi što se više isplati.
Jel moguce da smo iz istog grada?
Ja putujem 45 minuta do posla u zg.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:46   #83
Imenuj ti nama te gradove blizu Zg-a di se dade nać posao u realnom sektoru a da nije do 3000kn prosjek. Ok, osim Varaždina.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:48   #84
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
@rocker1987
Nisam mislia na gradove kao što su Kutina, Sinj, Knin, Gospić i Korenica (koje ti navodiš.. Tamo ne bi nikada ni živjela (osim da moram).
Ovdje mislim na na manje gradove koji su bliže Zg, a imaju apsolutno sve potrebno za život, a cijene stanova su pristojne, a ne napuhane kao u Zg. Možda u Zg prije nađeš posao, ali koliko je plaćen i to je pitanje. Nije bitno samo raditi. Bitno je i što radiš i koliko si plaćen za to. U drž. firmi možeš dobiti samo posao preko veze, a kod privatnika radiš za neku sitnu lovu, bez plaćenog prijevoza i još te maltretira.
Ona gužva i buka u Zagrebu je neizdržava. Kad je špica ljudi su toliko živčani, milion automobila, pa tramvaju, ma užas.
Imam kolegicu koja živi u Dubravi, a radi u bolnici Sr.Milosrdnice. Putuje oko 45 minuta do posla. Isto toliko traje putovanje iz obližnjeg gradića do zg. Pa ti sad vidi što se više isplati.
E ovo mi nije jasno. Pa nije Zagreb Peking. To možda traje nekih sat vremena i lakoćom se izbjegne.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:52   #85
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zašto stalno spominješ da se bavim građevinom? Bavim se ITem. To što moji grade zgradu i radio sam u građevini, pa se dijelom razumijem malo više od prosječnog čovjeka, je ipak nešto drugo i nema veze sa strukom.

Govorim ti iz iskustva građevinara, ako ti pukne fasada i počne se lomiti, puknut će ti bilo što ispod nje, jer ti je završni sloj pretežak da ono ispod izdrži, bez obzira koliko dobro bilo pričvršćeno. Ako će samo napuknuti, opet ti je skoro pa isto, osim ako ne misliš ostaviti par mjeseci, onda je problem s tim što će se vuna natopiti, a onda je možeš samo baciti.

Šta ti je uopće polistirol?

Inače, objekti iznad 400 kvadrata, moraju biti s vunom, jednostavno nemaš izbora.

Ne govorim ti o 5 soba viška, nego da će ti uvijek kuća, kao izbor, biti nešto veća od stana koji gledaš kupiti.


.
Fasada puca ako:
- Izolacija nije kvalitetno zaljepljena
- Mrežica nije kvalitetno postavljena, mrežica se treba utopiti na sloj ljepila ne deblji od 2-3 mm, dakle mrežica treba biti sa vanjske strane i time daje čvrstoću zbog toplinskih operećanja na površini fasade
- Uglovi nisu armirani pod kutem od 45 stupnjeva
- Sloj ljepila je prevelik
- Na fasadu je stavljen kamen direktno na polistirol a ne na tiplovani stirodur..

Dakle fasada puca jer majstori nisu kvalitetno obavili posao ili su koristili neodgovarajuća ljepila i armaturne mrežice

Polistirol je stručni naziv za stiropor.

Zato i kažem kuća je skupa ako se nekvalitetno radi, onda imaš nekvalitetnu fasadu koja puca i traži spašavanje, ili imaš nekvalitetan stan u novogradnji sa fušerskom fasadom. Kad se sve zbroji kuća po m2 nije skuplja za održavanje od stana, a nije ni skuplja za izradu ako ju sam radiš, što je i nekakva logika jer što je zgrada nego kuća u povećanom omjeru...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:57   #86
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ona gužva i buka u Zagrebu je neizdržava. Kad je špica ljudi su toliko živčani, milion automobila, pa tramvaju, ma užas.
Imam kolegicu koja živi u Dubravi, a radi u bolnici Sr.Milosrdnice. Putuje oko 45 minuta do posla. Isto toliko traje putovanje iz obližnjeg gradića do zg. Pa ti sad vidi što se više isplati.
Mene muka uhvati od tih Zg gužvi, gade mi se a samo navratim.. Da moram svaki dan čamitu u gužvi sat vremena za na posao i sat sa posla ubio bih se. Ja do posla vozim oko 25km svaki dan i za to mi u prosjeku treba pola sata, pri čemu svaki put ulazim u Split...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:58   #87
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Imenuj ti nama te gradove blizu Zg-a di se dade nać posao u realnom sektoru a da nije do 3000kn prosjek. Ok, osim Varaždina.
U Hr se svugdje teško pronalazi posao, pogotovo dobro plaćeni.
Opće poznato je da ako nemaš vezu ne možeš doći u dobru firmu.
Isto tako je i u Zg. Doduše, tamo se lakše može naći posao, ali kakav i za koliku plaću? Nitko ne plaća prijevoz, osim drž. firmi.
Raditi tamo u nekoj trgovini ili kafiću ili biti bauštelac?
Nađi posao u uredu sa dobrom plaćom.
Zašto su toliki mladi ljudi otišli van ako ima posla u Zg?
Ako ga ima toliko kao što vi pričate, onda neka se svi dosele u Zg i problem riješen.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:02   #88
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mene muka uhvati od tih Zg gužvi, gade mi se a samo navratim.. Da moram svaki dan čamitu u gužvi sat vremena za na posao i sat sa posla ubio bih se. Ja do posla vozim oko 25km svaki dan i za to mi u prosjeku treba pola sata, pri čemu svaki put ulazim u Split...
Pa u večini tih gužvi sudjeluju ljudi koji ne žive u Zagrebu nego u njegovoj okolici. Takav bar ja dojam imam.Zagreb je idealne veličine za jedan relativno miran i ne pretjerano stresan život ako imaš mrvicu para.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:02   #89
Neznam dal primjećuješ, al prije "navale" na Irsku, mlađarija iz Slavonije je navalila na Zg. Neki na faks pa posao, neki odmah na posao.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:05   #90
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
U Hr se svugdje teško pronalazi posao, pogotovo dobro plaćeni.
Opće poznato je da ako nemaš vezu ne možeš doći u dobru firmu.
Isto tako je i u Zg. Doduše, tamo se lakše može naći posao, ali kakav i za koliku plaću? Nitko ne plaća prijevoz, osim drž. firmi.
Raditi tamo u nekoj trgovini ili kafiću ili biti bauštelac?
Nađi posao u uredu sa dobrom plaćom.
Zašto su toliki mladi ljudi otišli van ako ima posla u Zg?
Ako ga ima toliko kao što vi pričate, onda neka se svi dosele u Zg i problem riješen.
Pa možeš ti nači neke ofrlje poslove od cirka 4 do 5 soma ali za slične takve poslove vani dobiješ i do troduplo više. Nema baš puno nezaposlenih u Zagrebu. Samo nesretno zaposlenih i sretno nezaposlenih. Naravno da oni na gradskoj i državnoj dudi uživaju u blagostanju.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:06   #91
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
U Hr se svugdje teško pronalazi posao, pogotovo dobro plaćeni.
Opće poznato je da ako nemaš vezu ne možeš doći u dobru firmu.
Isto tako je i u Zg. Doduše, tamo se lakše može naći posao, ali kakav i za koliku plaću? Nitko ne plaća prijevoz, osim drž. firmi.
Raditi tamo u nekoj trgovini ili kafiću ili biti bauštelac?
Nađi posao u uredu sa dobrom plaćom.
Zašto su toliki mladi ljudi otišli van ako ima posla u Zg?
Ako ga ima toliko kao što vi pričate, onda neka se svi dosele u Zg i problem riješen.

Posla ima svugdje, ako moji meštri mogu raditi u fušu za još jednu plaću na tržištu koje je prezasićeno onda može bilo tko. No problem jest u tome što bi svi ljudi zeljeli raditi dobro plaćene poslove, u uredima, na toplom, da su uredno prijavljeni i osigurani. Toga nema ni vani a kamo li ovdje. Njemačka je puna imigranata bet radnih dozvola i prijave, većina njih radi i snalaze se na crno, kao što se i ovdje ljudi snalaze. Naši ljudi koji idu van ne idu gore kao direktori poduzeća već kao jeftina radna snaga, pa čak i oni visokoobrazovani. Istina velika je razlika ako ti ovdje ostane 1000kn u džepu a gore 500 eura, i ako ovdje nemaš posla a završio si fax pa moraš konobariti, zato i ideš vani.
Da ponovim , oni ljudi kojima treba posao oni si ga i pronađu, jer pokucaju na mnoga vrata, traže vezu, mijenjaju poslove, rade na crno, rade malo ovdje malo tamo i opet skupe za život. Skupe, kao što skupljaju oni koji se nisu snašli i u Njemačkoj i bilo kojoj drugoj državi. Bio u Švici i vidim samo crnje kako metu ulice i rade po bauštelama, u Parizu vidim crnje koje rade uslužne i slabo plaćene poslove, u Rimu ljudi krepavaju od visokih stanarina i malih plaća, to je ljudi realnost, jako malo ljudi može raditi lijepe i dobro plaćene poslove, život je gadan i ako se nisi snašao i sčepao priliku nitko ti ju neće pokloniti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:06   #92
Problem Zagreba i je taj što u njemu ima najmanje zagrebčana, a sve više doseljenika i što je još gore, to je u porastu. Onda si možete zamisliti kako će izgledati za deset petnaest godina.
Meni je ustvari pravi zg samo centar, a ne ona okolna naselja do kojih je tri dana jahanja kroz luđačku gužvu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:14   #93
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa u večini tih gužvi sudjeluju ljudi koji ne žive u Zagrebu nego u njegovoj okolici. Takav bar ja dojam imam.Zagreb je idealne veličine za jedan relativno miran i ne pretjerano stresan život ako imaš mrvicu para.
Zagreb evidentno ima jako loše riješenu prometnu infrastukturu. Dakle prvi rotor gužva, Velesajam gužva, AK kolodvor gužva, Slavonska/Ljubljanska gužva, centar gužva nad gužvama, gužve se protežu i na zaobilaznici što meni zaista nije jasno. Neki klinac tu ne valja, ili zabraniti ulazak vozilima u gradsko sjedište, uvesti par nepar, promovirati vožnju javnim prijevozom, stvarno nešto treba napraviti. Koja korist od tramvaja i buseva ako čame u gužvi sa ostalim vozilima.
U Beču sjedneš na metro, stanica do stanice je na minutu vožnje, uđeš, sjedneš, izađeš, čisto, uredno, efektno. Zagreb je u 19 stoljeću što se toga tiče, tramvaje po centru mogu vući i konjske zaprege isti bi efekt bio...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:17   #94
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Problem Zagreba i je taj što u njemu ima najmanje zagrebčana, a sve više doseljenika i što je još gore, to je u porastu. Onda si možete zamisliti kako će izgledati za deset petnaest godina.
Meni je ustvari pravi zg samo centar, a ne ona okolna naselja do kojih je tri dana jahanja kroz luđačku gužvu.
Zakaj bi to bil problem? Izgledat će odlično kao i sada.Ako ne i bolje. Ponavljam. Opako pretjerujete sa tom gužvom.Previše vijesti gledate gdje valjda moraju takve gluposti pisat. Svi uvijek stignu na posel ,a dolaze od svukud.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:19   #95
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
@rocker1987
Nisam mislia na gradove kao što su Kutina, Sinj, Knin, Gospić i Korenica (koje ti navodiš.. Tamo ne bi nikada ni živjela (osim da moram).
Ovdje mislim na na manje gradove koji su bliže Zg, a imaju apsolutno sve potrebno za život, a cijene stanova su pristojne, a ne napuhane kao u Zg. Možda u Zg prije nađeš posao, ali koliko je plaćen i to je pitanje. Nije bitno samo raditi. Bitno je i što radiš i koliko si plaćen za to. U drž. firmi možeš dobiti samo posao preko veze, a kod privatnika radiš za neku sitnu lovu, bez plaćenog prijevoza i još te maltretira.
Ona gužva i buka u Zagrebu je neizdržava. Kad je špica ljudi su toliko živčani, milion automobila, pa tramvaju, ma užas.
Imam kolegicu koja živi u Dubravi, a radi u bolnici Sr.Milosrdnice. Putuje oko 45 minuta do posla. Isto toliko traje putovanje iz obližnjeg gradića do zg. Pa ti sad vidi što se više isplati.
Meni jedino Velika Gorica ima smisla, ajde i Samobor, a ne znam kakve su cijene u Samoboru. U VG ako ćeš nešto kvalitetno, pa nije baš nešto puno jeftinije od Zagreba. Barem nije bilo dok sam tamo haračio.

To ti sve smanjuje kvalitetu života. Naravno, VG je super ako radiš, recimo, blizu centra Zagreba ili na ruti kojom prolazi bus. Ako radiš na Kvatriću, 45 minuta do posla zaboravi. Iako možda postoji neka alternativna ruta, dok sam ja bio gore, nije postojala.

Što se tiče buke, ja se ne sjećam neke velike buke, a živio sam u Đubravi () i pored Kvatrića. Malo uvučen u kvart i to je to. Gužvu ionako nikako ne možeš izbjeći, svugdje je gužva, ako ništa, u busevima za ostala naselja je kaos ako je špica. Ako nije, nema skoro nikog, kao i inače u tramvajima po gradu, sve je to slično.

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Jel moguce da smo iz istog grada?
Ja putujem 45 minuta do posla u zg.
Očito ste oboje iz VG.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Fasada puca ako:
- Izolacija nije kvalitetno zaljepljena
- Mrežica nije kvalitetno postavljena, mrežica se treba utopiti na sloj ljepila ne deblji od 2-3 mm, dakle mrežica treba biti sa vanjske strane i time daje čvrstoću zbog toplinskih operećanja na površini fasade
- Uglovi nisu armirani pod kutem od 45 stupnjeva
- Sloj ljepila je prevelik
- Na fasadu je stavljen kamen direktno na polistirol a ne na tiplovani stirodur..

Dakle fasada puca jer majstori nisu kvalitetno obavili posao ili su koristili neodgovarajuća ljepila i armaturne mrežice

Polistirol je stručni naziv za stiropor.

Zato i kažem kuća je skupa ako se nekvalitetno radi, onda imaš nekvalitetnu fasadu koja puca i traži spašavanje, ili imaš nekvalitetan stan u novogradnji sa fušerskom fasadom. Kad se sve zbroji kuća po m2 nije skuplja za održavanje od stana, a nije ni skuplja za izradu ako ju sam radiš, što je i nekakva logika jer što je zgrada nego kuća u povećanom omjeru...
Fasada će ti puknut i ako se nanosi kad je prevruće/prehladno ili ako nemaš dovoljno grunda. Ne znači da hoće, ali moguće. Na našem području, ne zaboravi mehanička oštećenja. Nema te kvalitete nanošenja, koliko te trusno područje jebe. Naravno, to ovisi o tome kakva je podloga ispod tvoje kuće.

Stirodur se samo stavlja na prvi red, kad se postavlja stiropor. Nikog nikad nisam vidio da stavlja cijelu fasadu u stirodur. Prekrut je, ispucat će, dok stiropor ima neka negativna svojstva za stajanje na podlozi.

Inače, čisto da se zna, i stiropor ti može upiti vodu. Ni ja nisam vjerovao dok nisam vidio.

Isto tako, znam kako se radi većina toga u građevini, radio sam sa svakakvim majstorima, što ne znači da znam sve, pogotovo ne za materijale, ali ovo s nanošenjem fasade svatko nauči u jedan dan, da ga nitko ne može prevariti na tome.

Ja znam za naziv polystyrene, za ovo nikad čuo, ali ok.

Recimo, meni je ekstra izolacija u pjeni, što rade Ameri, samo je mana što mora ići u sendvič.

Ne vidim zašto ne bi netko radio kuću "ključ u ruke" sistemom? Lakše je, imaš garanciju i nije skupo.

Zgrada te ispadne jeftinije i imaš velike razlike u površinama. Pogledaj koliko je to krova na koliko neto kvadrata, koliko je manje fasade, koliko je manje grijanja, ako su svi stanovi grijani i koliko su ti manji paušali.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:20   #96
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Posla ima svugdje, ako moji meštri mogu raditi u fušu za još jednu plaću na tržištu koje je prezasićeno onda može bilo tko. .
Točno, i, što misliš zašto slavonci dolaze radit u Zg i na more?
Pa doma nemaju kome raditi.
Nikome ne trebaju njihove usluge. Ili trebaju al potencijalni kupac nema novaca da ih plati

Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Problem Zagreba i je taj što u njemu ima najmanje zagrebčana, a sve više doseljenika i što je još gore, to je u porastu. Onda si možete zamisliti kako će izgledati za deset petnaest godina.
Meni je ustvari pravi zg samo centar, a ne ona okolna naselja do kojih je tri dana jahanja kroz luđačku gužvu.
Opaa, ajmo zabranit doseljavanje u Zg. jesi ti pravi zagrepčanin, od koljena sedmog?

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Zagreb evidentno ima jako loše riješenu prometnu infrastukturu.
zagreb ima infrastrukturu zaostalu u 70tima.
Za početak neučinkovit javni prijevoz.
Premalo mostova preko save.
Novi Zg bez sadržaja-spavaona od grada.
Dio grada koji ima preko 150 000 stanovnika, nema svoju bolnicu,dok nije izgrađen Avenue mall nisu imali kino i trgovinu. Društveni standard na razini Korenice valjda. I onda mora bit kužva kad za svaki klinac moraš preko save, preko čak 3 mosta.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:20   #97
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa možeš ti nači neke ofrlje poslove od cirka 4 do 5 soma ali za slične takve poslove vani dobiješ i do troduplo više. Nema baš puno nezaposlenih u Zagrebu. Samo nesretno zaposlenih i sretno nezaposlenih. Naravno da oni na gradskoj i državnoj dudi uživaju u blagostanju.
Ako je tebi 4-5t kn sa sss prijatelju malo ja ne znam što bi ti htio i gdje ti misliš dda živiš. Onda si lijepo zasuči rukave, odi u neki fušeraj i zaradi duplo jer državi ne plaćaš porez. Tvojih 5000 kn poslodavac plati preko 8000 a meni kao poslodavcu to nikako nije malo jer mi ti kao radnik ne doneseš dovoljno para da bih ti platio plaću, zdravstveno, mirovinsko, ured, fotelju, računalo, mobitel, službeni automobil, grijanje, najam ureda i sve što ide uz tvoj posao... Vani idi raditi, za prosječnog Švabu živjet ćeš kao sirotinja, druga je stvar što je to tebi super...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:21   #98
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Zagreb evidentno ima jako loše riješenu prometnu infrastukturu. Dakle prvi rotor gužva, Velesajam gužva, AK kolodvor gužva, Slavonska/Ljubljanska gužva, centar gužva nad gužvama, gužve se protežu i na zaobilaznici što meni zaista nije jasno. Neki klinac tu ne valja, ili zabraniti ulazak vozilima u gradsko sjedište, uvesti par nepar, promovirati vožnju javnim prijevozom, stvarno nešto treba napraviti. Koja korist od tramvaja i buseva ako čame u gužvi sa ostalim vozilima.
U Beču sjedneš na metro, stanica do stanice je na minutu vožnje, uđeš, sjedneš, izađeš, čisto, uredno, efektno. Zagreb je u 19 stoljeću što se toga tiče, tramvaje po centru mogu vući i konjske zaprege isti bi efekt bio...
Ma kaj sam ja ljudima kriv kaj oni vole svi zasjest za volan i onda u isto vreme krenut na posel. Neka stoje u redu. Tko ih jebe. Imaš fala Bogu biciklo. Vlakove. Tramvajne. Cipelcug. Možeš krenut ranije pa dođeš u birtiju. Ma ja vjerujem da je to svugdje tak. Kaj bi vi u Pekingu,Istambulu i ostalim lijepim gradovima. Harakiri garant!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:24   #99
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ako je tebi 4-5t kn sa sss prijatelju malo ja ne znam što bi ti htio i gdje ti misliš dda živiš. Onda si lijepo zasuči rukave, odi u neki fušeraj i zaradi duplo jer državi ne plaćaš porez. Tvojih 5000 kn poslodavac plati preko 8000 a meni kao poslodavcu to nikako nije malo jer mi ti kao radnik ne doneseš dovoljno para da bih ti platio plaću, zdravstveno, mirovinsko, ured, fotelju, računalo, mobitel, službeni automobil, grijanje, najam ureda i sve što ide uz tvoj posao... Vani idi raditi, za prosječnog Švabu živjet ćeš kao sirotinja, druga je stvar što je to tebi super...
Ajde ne glupiraj se, to što je tebi 6000 kn super plaća, a vani ekipa radi za barem 50% više, tebe smeta? Jebiga, to ti je realnost.

A svaki kvalificirani radnik, vani, živi normalan život. Neki čak i život više srednje klase, vjerovao ili ne.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:26   #100
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ako je tebi 4-5t kn sa sss prijatelju malo ja ne znam što bi ti htio i gdje ti misliš dda živiš. Onda si lijepo zasuči rukave, odi u neki fušeraj i zaradi duplo jer državi ne plaćaš porez. Tvojih 5000 kn poslodavac plati preko 8000 a meni kao poslodavcu to nikako nije malo jer mi ti kao radnik ne doneseš dovoljno para da bih ti platio plaću, zdravstveno, mirovinsko, ured, fotelju, računalo, mobitel, službeni automobil, grijanje, najam ureda i sve što ide uz tvoj posao... Vani idi raditi, za prosječnog Švabu živjet ćeš kao sirotinja, druga je stvar što je to tebi super...
A otkud tebi ideja da je to meni malo? Pa jel ja živim i radim u Zagrebu ili sanjam o baušteli u Munchenu? Ja velim kako većina ekipe koju gledam promišlja. Neće raditi za te cifre. Ja sa tim nemam nikih problema. Mene stalno pitaju ljudi imam li koga za preporučiti za raznorazne ajmo reč tupaste poslove i ja nemam koga. Nitko neče,a ja više ni nemam hrabrosti nekog predložiti jer danas ljudi zaista puno sebe cijene i ne žele više raditi svašta za te cifre. Nego rađe odu van biti robovi za veču lovu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.