Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 22:20   #121
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
u prijevodu? nije zadovoljan ničime? ili?
To mi se činio kao kulerski način za reći kako je svjestan druge i treće istine, te da u tom jabijoš prepoznaje ono što se tu naziva taṇhā.
Bredon is offline  
Old 07.02.2017., 22:25   #122
Quote:
Bredon kaže: Pogledaj post
To mi se činio kao kulerski način za reći kako je svjestan druge i treće istine.
preelaborirano za ovu uru.
wild rider7 is offline  
Old 07.02.2017., 22:34   #123
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Forumski red flag mi je kad netko stavi nauljenu steroidnu konjinu u avatar.

Edit: i ako vjeruje u horoskop
Kaj si u horoskopu?
Flat is offline  
Old 07.02.2017., 23:18   #124
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kaj si u horoskopu?
Kad smo kod toga, meni je malo što u životu bilo red flag, a trebalo je biti. Astrologija zauzima prvo mjesto. Luđak koji me uhodio se ozbiljno bavio astrologijom.

Meni red flag nije isto što i neke stvari kije me odmah odbiju, tipa konzervativnost ili vjerski fanatizam. Red flag mi je kao neki alarm koji se javi odjednom javi kod osobe koja mi se sviđa.

Na prvom mjestu mi je vrijeme. Nemam ni ja nikad vremena i najradije bih da mi dan traje duplo duže, ali isto tako znam da se vrijeme može stvoriti. Čim netko nema vremena jasno mi je koliki je otprilike interes.

Druga stvar je suptilna manipulacija. Kad imam osjećaj da netko govori ono što ja želim čuti i to samo zato što misli da ja to želim čuti, najpametnije mi je odmah odustati.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 08.02.2017., 00:52   #125
Prije 2,5 godine sam ismijavao astrologiju pa mi je trebala nekakva utjeha pa sam se navukao na to citajuci zabavne horoskope ocekujuci da ce sutra biti bolje jer horoskop tako kaze.
Flat is offline  
Old 08.02.2017., 18:49   #126
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Prije 2,5 godine sam ismijavao astrologiju pa mi je trebala nekakva utjeha pa sam se navukao na to citajuci zabavne horoskope ocekujuci da ce sutra biti bolje jer horoskop tako kaze.
Nemam ja ništa protiv astrologije, dapače Natalna karta mi je baš divna pa je teško ne povjerovati u to

Ali kad je osobi od preko 30 godina jedina tema o kojoj satima melje horoskop - red flag
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 08.02.2017., 19:28   #127
Nisam nikad bio na dejtu ali ako bi bio kao onaj na razgovorima za posao sa psihologom, sa njezinim pitanjima tipa vrline i mane, gdje se vidiš za X godina, što bi sve bio spreman učiniti za mene itd. pobjegao bih glavom bez obzira.
drumforce is offline  
Old 08.02.2017., 23:26   #128
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nisam nikad bio na dejtu ali ako bi bio kao onaj na razgovorima za posao sa psihologom, sa njezinim pitanjima tipa vrline i mane, gdje se vidiš za X godina, što bi sve bio spreman učiniti za mene itd. pobjegao bih glavom bez obzira.
A gdje se ti vidis za deset godina?
To ti je u stvari pitanje o cemu sanjas.
Flat is offline  
Old 09.02.2017., 02:10   #129
Izostanak seksa na prvom spoju. U tom slučaju nešto ne štima
Upster is offline  
Old 09.02.2017., 10:39   #130
Quote:
Upster kaže: Pogledaj post
Izostanak seksa na prvom spoju. U tom slučaju nešto ne štima
Treba ti ženski wingman onda, znam ja jednu Ana Silov se zove.
Bugsy93 is offline  
Old 09.02.2017., 11:01   #131
Pitanja tipa "Jesi li ti NAŠ?" i "Zašto ne ideš u crkvu?".
__________________
x
Call me The Breeze is offline  
Old 09.02.2017., 20:53   #132
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Treba ti ženski wingman onda, znam ja jednu Ana Silov se zove.
Ne piše da ga mora biti. Loš znak je ako ga nema.
Upster is offline  
Old 10.02.2017., 13:02   #133
Evo primjera što bi meni bio red flag da sam žensko. Nabasao sam na članak o nekom reality show-u kod nas i obratite pozornost na zadnjeg lika koji je predstavljen tamo:
http://www.jutarnji.hr/spektakli/rea...crkvu/5596083/

Quote:
Željko Drenški 34-godišnji je Zagrepčanin i prometni tehničar po struci. Za sebe kaže da je 'živac' i da je jako ljubomoran, a bio je u braku te se rastao prije nekoliko godina. Radi kao poštar, a poslije posla i vikendima vozi za jednu taksi službu. U slobodno vrijeme trenira nogomet, a i nerijetko je u teretani gdje radi kao fitness trener. Ne privlače ga djevojke koje misle samo o novcu, koje nisu vjerne i koje samo izlaze van. Kaže da želi djevojku svojih godina koja je dobra, vrijedna i poštena.
Po meni je ovo psycho alert zbog potencijalne bolesne ljubomore zbog čega može doći do zabrane bilo kakvih izlazaka van, druženja s bilo kim, a to što znači "dobra, vrijedna i poštena" je vjerojatno vrlo podložno nekoj njegovoj osobnoj definiciji. I još naglašavanje da ga ne privlače djevojke koje misle samo o novcu (vjerojatno misli da ako ga neka odjebe to je zato jer on sam nema novaca, a svi znaju da cure samo to gledaju) i koje nisu vjerne (OK, rijetko kome se to sviđa i mislim da nije potrebno posebno to govoriti osim ako mu to ne predstavlja neki patološki strah od toga da ga cura ne prevari, a to sam zaključio zbog ostalih stvari koje je napisao).
Da sam žensko zaobilazio bih u širokom krugu.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 10.02.2017., 13:26   #134
To je reality show. Što tu više reći? Sve od ideje do kandidata je za jedan facepalm.
Zek0slav is offline  
Old 10.02.2017., 13:38   #135
Sve sta mi se svida kod muskarca padne u vodu čim počme sa ljubomorenjem, ispitivanjem, optuzivanjem. Nesigurnost s kojom tada zrači je totalno aseksualna i doslovno mi bude odbojan.
Gorgo is offline  
Old 10.02.2017., 15:06   #136
Quote:
GORGO kaže: Pogledaj post
Sve sta mi se svida kod muskarca padne u vodu čim počme sa ljubomorenjem, ispitivanjem, optuzivanjem. Nesigurnost s kojom tada zrači je totalno aseksualna i doslovno mi bude odbojan.
Meni je isto i sa ženama.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 19.07.2017., 14:59   #137
Quote:
Call me The Breeze kaže: Pogledaj post
Pitanja tipa "Jesi li ti NAŠ?"
ahaha, nikad doživjela, ali presmješno.

Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Druga stvar je suptilna manipulacija. Kad imam osjećaj da netko govori ono što ja želim čuti i to samo zato što misli da ja to želim čuti, najpametnije mi je odmah odustati.
Totalno! Shvatila sam da kod takvih pali povući se malo i zašutjet - onda odjednom ostanu bez ideje što bi pričali (jer nemaju feedback po kojem se cijelo vrijeme simultano ravnaju) pa se odjednom od nekog čudesnog lika koji vas toliko kuži i s kojim "postoji svemirska povezanost" pretvore u neku praznu, neinspirativnu ljušturu.

Dodatno:
- imitira tvoje pokrete, brzinu govorenja i slično
- sve želi nekako brzo: zatrpava porukama, pozivima, mailovima; ponaša se kao da ste u ozbiljnoj dugogodišnjoj vezi (a izlazite recimo dva tjedna)
- govori na drugom spoju da si ti njegova srodna duša
- na drugom spoju ispriča sve najveće traume iz djetinjstva (ne nije istraumatiziran, nego igra na kartu sažalijevanja)
- zatrpava lažnim komplimentima, preglasno se i neprirodno smije tvojim forama (koje uopće nisu trebale biti smješne) i glumi da je sav oduševljen tobom
- hvali se kako je on dobra i plemenita osoba (npr. ističe kako daje novac za djecu bez roditelja, za gladne u Africi i sl.)
- kao što je netko već napisao: ispituje te preintimne detalje iz tvog života (želi upoznati kako što doživljavaš, kako bi poslije mogao lakše manipulirati)

dalje se nemogu sjetiti

EDIT: sjetila sam se još:
- nema ni jednog prijatelja
- priča negativno o svima koje spomene
- priča loše o sebi (ako i sam prizna npr. da je zavidna osoba, da svih osuđuje i u svima vidi mane, da je posesivan itd. - bolje mu je vjerovati na riječ)
- stalno zove i provjerava gdje si, s kim si, gdje si bila, gdje ideš sada itd. (opet, govorim u prva dva tjedna "veze")

Zadnje uređivanje Alienica : 19.07.2017. at 15:22.
Alienica is offline  
Old 19.07.2017., 15:07   #138
Ide u crkvu. Podrzava Markicku. Slusa cajke.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 19.07.2017., 17:04   #139
Izjave tipa neman ja ništa protiv vjernika ali..
- neman ja ništa protiv pedera ali..
- ja sam dobar, ja sam vjeran, ja ne bi mrava zgazia
- psovke, pogotovo vjerske (a krunica u autu)
- zvanje žena droljama, kurvama, ženskim spolnim organima
- mizoginija i homofobija
- generalno mislit da imaju pravo kontrolirat šta bi žene tribale raditi, kako se ponašati i pogotovo da imaju pravo odlučivati o funkcijama ženskih tijela
- zgražanje na spominjanje menstruacije i izjednačavanje s njihovom možebitnom pričom o erekciji
- pričat da se žene pale samo na novce
- krivit sve i svakoga osim sebe za osobne neuspjehe
- narcisoidnost i samoživost
- škrtost
- preuveličavanje i nadodavanje detalja da bi se impresioniralo sugovornika
- ljubomora i kontroliranje
- konstantna negativnost
- nesamokritičnost
miss busy bee is offline  
Old 19.07.2017., 17:15   #140
au
na ovih par zadnjih postova dodajem/ponavljam još:

ono kad te netko šablonski komplimentira, sve je super i sve je naj što kažeš, a vidiš da te uopće ne sluša.
promašeni zaključci o mojoj osobnosti koji veze s vezom nemaju (ne mislim nužno na negativne, čak više pozitivne).
pretjerano povjeravanje, too much, too soon.
sam sebe opisuje kao kretena :mah mah: (u pravilu ispada da barem ne lažu)
nema prijatelja.
knjige su glupe.
verglanje seks detalja šta je, kada, kako i s kime (ozbiljno?).
opsjednutost i paćeništvo s bivšima, po mogućnosti nekom iz prahistorije dok su još dinosauri hodali okolo.
uspoređivanje s istima.
zavist i pljuvanje prema drugim ljudima.

i moj osobni favorit: 'ti si tako pametna'>>>> početak kraja.

našlo bi se još toga da imam vremena razmišljati.
isadora w. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.