Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 23:24   #41
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Da, super, vjerujem da bi žena imala razumjevanja u situaciji kad dođe s posla da ju dočeka dijete u usranim pelenama, pun sudoper prljavog suđa, ručak neskuhan, a ja držim laptop u krilu i šupam po forumu, jer mi je slobodan dan, lijeno mi je, i nemam volje za ništa
Pretpostavka je da je žena dovoljno bistra da ne ulazi u brak i razmnožavanje dok ne upozna i tu stranu tvoje osebujne osobnosti.

Svaka se razumna konverzacija može u svakom trenutku prekinuti navođenjem blesavog primjera kao ilustracije. Da, primjer ti je potpuno blesav, a ako se doista vidiš kao mogući akter priče koju si oslikao, fakat nemoj ulaziti ni u veze ni u brakove: uštedi si za poneki plaćeni jeb i živjet ćeš dugo i sretno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:31   #42
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pretpostavka je da je žena dovoljno bistra da ne ulazi u brak i razmnožavanje dok ne upozna i tu stranu tvoje osebujne osobnosti.

Svaka se razumna konverzacija može u svakom trenutku prekinuti navođenjem blesavog primjera kao ilustracije. Da, primjer ti je potpuno blesav, a ako se doista vidiš kao mogući akter priče koju si oslikao, fakat nemoj ulaziti ni u veze ni u brakove: uštedi si za poneki plaćeni jeb i živjet ćeš dugo i sretno.
Ja sam samo tvrdio da je ovo uistinu moguća situacija kada si solo, kad te nitko ne gleda, kad ti nitko ne zvoca, kad nemaš neodgodive obveze.


Ne kažem da je to prednost samačkog života, ili da je IZNAD prednosti koje pruža veza/brak. Ali taj "luksuz" u braku nemaš, dok ti dijete trče okolo.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:36   #43
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja sam samo tvrdio da je ovo uistinu moguća situacija kada si solo, kad te nitko ne gleda, kad ti nitko ne zvoca, kad nemaš neodgodive obveze.
Gladno i popišano dijete koje plače pored tebe si spomenuo, sad spominješ nešto što nije neodgodiva obaveza. Po tome zaključujem da ti sam bez da ti netko zvoca ne bi smatrao gladno i popišano dijete neodgodivom obavezom. Pa ako to nije, reci mi molim te što je to tebi neodgodiva obaveza?

Nadalje, zvocanje. Ja ti ne bih zvocala. Da te nađem kako zanemaruješ dijete i jebe ti se živo, uzela bi to dijete i otišla. Kakvo zvocanje? Čemu? Ako je tebi svejedno, ako je to primjer koji je tebi ok, ako smatraš da se dijete treba nahraniti tek kad ti žena zvoca, stvarno čemu provesti s tobom i jednu sekundu više?

edit: sad sam se vratila na tvoj post. Ako kreneš sa pričom da nisi spomenuo gladno i popišano dijete, nego usrano dijete i neskuhan ručak i ako se sad kreneš vaditi na to, ako to sad probaš, ajme, nemoj.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:39   #44
Ja solo, u svom stanu, nemam neodgodivih obveza. Također, meni samom nije bitno hoću li vešmašinu uključiti danas, sutra, ili prekosutra. Ako imam ženu kojoj za prekosutra trebaju neke određene hlače koje su u prljavom vešu, taj veš treba večeras oprat i sutra osušit.


Ja solo, dok sam u svom stanu, nemam usrano i popišano dijete.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:42   #45
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja sam samo tvrdio da je ovo uistinu moguća situacija kada si solo, kad te nitko ne gleda, kad ti nitko ne zvoca, kad nemaš neodgodive obveze.
Kao što rekoh: ako je tvoja - ti ponašanje iz primjera nazivaš lijenost, ja neljudskost - takva i tolika da bi u zamišljenome braku i zamišljenome roditeljstvu nemogućnost opisanog ponašanja smatrao ograničavanjem slobode i nedostatkom razumijevanja, drž' se samačkog života i, kad te stisne, pojebi štogod plaćenoga.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:42   #46
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja solo, u svom stanu, nemam neodgodivih obveza. Također, meni samo nije bitno hoću li vešmašinu uključiti danas, sutra, ili prekosutra. Ako imam ženu kojoj za prekosutra trebaju neke određene hlače koje su u prljavom vešu, taj veš treba večeras oprat i sutra osušit.


Ja solo, dok sam u svom stanu, nemam usrano i popišano dijete.
Ti solo u svom stanu pokušavaš reći zapravo što? Na temi o tome što propuštaju muškarci koji nisu u vezi? Ne stvarno. Koja je poanta? Što pokušavaš dokazati? Da kad si solo da se u tvojoj košari neće naći i tuđe prljave hlače? To dokazuje što?

Ti solo koji nisi u vezi propuštaš poantu. Smisao.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:46   #47
Ja sam se nadovezao na post lorda byrona, i nadopisao da mislim da nije TO svrha teme, koliko sam je shvatio. Odnosno njegov post #33, i moj #34.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:47   #48
Napisao si "u braku nisi samostalan".

Ne razumiješ ti baš pojam samostalnosti. Miješaš ga sa samodostatnost i samoživost.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:48   #49
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Da, super, vjerujem da bi žena imala razumjevanja u situaciji kad dođe s posla da ju dočeka dijete u usranim pelenama, pun sudoper prljavog suđa, ručak neskuhan, a ja držim laptop u krilu i šupam po forumu, jer mi je slobodan dan, lijeno mi je, i nemam volje za ništa
Obveze koje možeš uraditi idući dan i dijete koje je upišano i uplakano meni nisu ista kategorija.



Quote:
Mislim, možda nismo govorili o istoj razini lijenosti, ali ja bih u navedenoj situaciji, čak i ako bih bio toliko lijen, osjećao krivnju da ništa ne napravim. Dok sam bio sam u svom stanu, znalo se dogoditi i apsolutno nikakvu krivnju ili "potratio sam dan" nisam osjetio.
Muž i ja smo gro dana "spiskali" na binganje serija ili neke slične superbitne stvari.

Po tvojim opisima djeluje kao da ti stvari radiš samo jer moraš, a žena je ta koja valjda uživa u tome da ti sere jer vam je dijete u usranoj peleni od 8 ujutro, a sad je 16. Ne da pustiti dijete da bude u tome nije zdravo, odgovorno niti nenormalno, nego eto... Napravit ćeš to jer ti ona kvoca.
Što da si samohrani otac? Mislim ak ćemo već pisat gluposti.

Ni ja ne uživam u pranju suđa ili pospremanju. Ne uživam ni u kvocanju. Ne uživam ni kad se meni kvoca.

Tvoja percepcija braka, suživota i života općenito je fakat čudna.


Quote:
@hc, kuhala bi mužu ručak i presvlačila dijete nakon dolaska s posla, iako je on cijelo jutro u krevetu, ili u kladionici? :klap:
Ne jer volim vjerovati da bi se idući put udala za muškarca, a ne jebivjetra.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:49   #50
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja sam se nadovezao na post lorda byrona, i nadopisao da mislim da nije TO svrha teme, koliko sam je shvatio. Odnosno njegov post #33, i moj #34.
Da samo znaš kako me nije briga na što si se nadovezao. Jel ti jasno da pričaš gluposti? Na što god da si se nadovezao. Ako nisu gluposti, pričaš ružnoće.

Kako bi tebi bilo u obrnutoj situaciji? Jesi li to zamislio? Nije to 'ja bih bio malo lijen'. To je ja sam pizda i boli me kurac za ikog osim sebe. A ako je tako, onda u vezi zaista ne propuštaš ništa.

U vezi, a i u braku, osim ako si u vezi sa pizdom, itekako možeš biti lijen. Ako si odabereš osobu s kojom možeš biti i lijen. I lijepo je to, biti lijen uz nekog i znati da je to skroz OK. No to nije ono o čemu ti pričaš.

I još - da, mogu zamisliti da dođem s posla i da nađem si onog s kojim sam u vezi da ne radi ništa i da nije napravio ništa jer mu se taj dan nije dalo. Jer mu se bilo lijeno. Ili jer se osjećao loše i nije mu do ničega. Ne bih zamjerila. Niti bih se durila jer sam ja radila. Skuhala bi večeru, pitala ga hoće li u šetnju ili pred TV. Ili će igrat playstation, svejedno. Jer može se biti nekad i lijen, i loše volje i svašta. Nekad. Ne pitaj me koliko često. Nemam broj koji nekad pretvara u pizdu, nisam našla tu statistiku.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:53   #51
E moj Rocket ovi sretno oženjeni ljudi u dugim vezama su zaista u kurcu. Malo su omanuli temu ali nema veze. Bitno da su tebe iznapadali bez ikakvog valjanog razloga. Pa normalno ak nisi u vezi da nemaš problema oko dečice! Kaj ste svi ponoreli? Kaj je krivoga rekel Rocket?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:55   #52
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
E moj Rocket ovi sretno oženjeni ljudi u dugim vezama su zaista u kurcu. Malo su omanuli temu ali nema veze. Bitno da su tebe iznapadali bez ikakvog valjanog razloga. Pa normalno ak nisi u vezi da nemaš problema oko dečice! Kaj ste svi ponoreli? Kaj je krivoga rekel Rocket?
Jer samohrani roditelji ne postoje?

But troll away...
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:59   #53
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Jer samohrani roditelji ne postoje?

But troll away...
Pa jel ovo tema o samohranim roditeljima? Zar ti misliš da bi Rocket onda nekaj ovakvoga napisal? Više vi trollate nego ja troduplo na ovoj temi. AJde mi molim te objasni jer logično da ak nisi u vezi i nisi samohrani roditelj nemaš ovakvih problema?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 23:59   #54
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kaj je krivoga rekel Rocket?
U braku nisi samostalan. Za početak.

Ilustracija te "bračne nesamostalnosti". Za nastavak.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:01   #55
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa jel ovo tema o samohranim roditeljima? Zar ti misliš da bi Rocket onda nekaj ovakvoga napisal? Više vi trollate nego ja troduplo na ovoj temi. AJde mi molim te objasni jer logično da ak nisi u vezi i nisi samohrani roditelj nemaš ovakvih problema?
A u svakoj vezi ljudi imaju djecu? Po defoltu. Od prvog dana.

Jer to je njegov argument. Drito na zajednički život sa (valjda zajedničkim ) djetetom.
Znam da smo prošli teen godine, neki i tridesete, ali ne želimo svi ikad djecu niti su svi ljudi u vezama žive zajedno.

Ak ti je prva pomisao na vezu to da ćeš živit sa usranim djetetom i slušat ženu kak ti, glupačajedna, zvoca radi toga onda imaš jednako čudan pogled na život kao i roket.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:01   #56
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Napisao si "u braku nisi samostalan".

Ne razumiješ ti baš pojam samostalnosti. Miješaš ga sa samodostatnost i samoživost.
Krivo sam se izrazio. Ali u "sam u kući" fazi nitko osim mene samog ne ovisi o meni.
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Obveze koje možeš uraditi idući dan i dijete koje je upišano i uplakano meni nisu ista kategorija.
E al zbog tog djeteta(primjer samo) ti ne možeš ono što možeš sam. To je cijela poanta. Ne možeš ležati cijeli dan, jer ti dužnost/volja/moral/želja/apsolutno nebitno što, nalažu da se brineš o tom djetetu




Quote:
Po tvojim opisima djeluje kao da ti stvari radiš samo jer moraš, a žena je ta koja valjda uživa u tome da ti sere jer vam je dijete u usranoj peleni od 8 ujutro, a sad je 16. Ne da pustiti dijete da bude u tome nije zdravo, odgovorno niti nenormalno, nego eto... Napravit ćeš to jer ti ona kvoca.
Što da si samohrani otac? Mislim ak ćemo već pisat gluposti.
Možda je tako zvučalo. Kako god bilo, apsolutno je nebitan razlog, mislim da bi bilo ružno, nezahvalno, lijeno, pokvareno od mene da očekujem da ona radi sve dok ja ležim i češkam jaja.
Quote:
Ni ja ne uživam u pranju suđa ili pospremanju. Ne uživam ni u kvocanju. Ne uživam ni kad se meni kvoca.

Tvoja percepcija braka, suživota i života općenito je fakat čudna.

O mojoj percepciji braka kurca ne znaš iz ovih par postova. O životu me ne čudi da ne znam puno.

Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Da samo znaš kako me nije briga na što si se nadovezao. Jel ti jasno da pričaš gluposti? Na što god da si se nadovezao. Ako nisu gluposti, pričaš ružnoće.

Kako bi tebi bilo u obrnutoj situaciji? Jesi li to zamislio? Nije to 'ja bih bio malo lijen'. To je ja sam pizda i boli me kurac za ikog osim sebe. A ako je tako, onda u vezi zaista ne propuštaš ništa.

U vezi, a i u braku, osim ako si u vezi sa pizdom, itekako možeš biti lijen. Ako si odabereš osobu s kojom možeš biti i lijen. I lijepo je to, biti lijen uz nekog i znati da je to skroz OK. No to nije ono o čemu ti pričaš.
Nije mi jasno. Al polako ćemo, možda bude jasnije.


Lord: Neki tamo trabunjaju da je raspuštenost super jer možeš prdit bez ustručavanja.

Rocket: Istina je da možeš prdit bez ustručavanja. Nije to neka prednost, ali možeš.



Možda je ovako trebalo pisati. Možda je ovako manje ružno.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:02   #57
Sad sam tek skužio da sam se zajebao s naslovom teme

Zapravo me više zanimalo što propuštaju muškarci koji nikad nisu bili u vezi, no dobro... nek ostane naslov, neću mijenjat sad.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:03   #58
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Lord: Neki tamo trabunjaju da je raspuštenost super jer možeš prdit bez ustručavanja.

Rocket: Istina je da možeš prdit bez ustručavanja. Nije to neka prednost, ali možeš.

Možda je ovako trebalo pisati. Možda je ovako manje ružno.
Možda - ali, to onda nije pisanje nego stating the obvious.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:05   #59
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
E al zbog tog djeteta(primjer samo) ti ne možeš ono što možeš sam. To je cijela poanta. Ne možeš ležati cijeli dan, jer ti dužnost/volja/moral/želja/apsolutno nebitno što, nalažu da se brineš o tom djetetu
Otkad su tema djeca?


Quote:
Možda je tako zvučalo. Kako god bilo, apsolutno je nebitan razlog, mislim da bi bilo ružno, nezahvalno, lijeno, pokvareno od mene da očekujem da ona radi sve dok ja ležim i češkam jaja.
Zašto ti je prva pomisao "ležanje i češkanje jaja"? Samo zato što ti nešto ne želiš ne znači da će i svaka potencijalna ona to napraviti.
I žene mogu biti lijene. A mogu biti eeeekstra lijene u svrhu učenja mamlaza od 30+ da opere suđe jednom u tjedan dana. Il ćeš jest juhu iz vrećice u vrećici u kojoj si ju kupio .



Quote:
O mojoj percepciji braka kurca ne znaš iz ovih par postova. O životu me ne čudi da ne znam puno.
Pisao si o tome više puta.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:05   #60
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Sad sam tek skužio da sam se zajebao s naslovom teme

Zapravo me više zanimalo što propuštaju muškarci koji nikad nisu bili u vezi, no dobro... nek ostane naslov, neću mijenjat sad.
Nikad ili nekad, svejedno. Propuštaju vezu. Zajedništvo. Ljepotu dijeljenja. Vezu kao vezu između dva bića koja je drugačija od veze između prijatelja, poznanika, roditelja. Povezanost, bliskost, vezu.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.