Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 22:41   #41
Quote:
Monxi1011 kaže: Pogledaj post
.....
@baja -mislim da ti nije jasno da ja ne radim dramu,nego njegovi koji su se svojevoljno isli mijesat u nesto sto ih se uopce ne tice,niti ih se ista pitalo..stan u kojem zivimo sad smo si napravili,od zidova,vode i struje,i nikog nismo ni lipe pitali
....
ovaj konkretan problem, koji si izložila, meni izgleda kao dramljenje bez naročitog razloga, a u pozadini kojeg stoji velika netrpeljivost prema njegovoj obitelji
ta obitelj je stvorila neku dinamiku odnosa puno prije tebe i neće se promijniti preko noći pod tvojim ultimatumima (ti ćeš k svojima, a on neka radi što hoće)
vi ste sad zajednica za sebe i kroz mjesece koje si provela doma mogla si stvoriti atmosferu za vas u koju bi se i tvoj muž poželio skrasiti i pobjeći od pritiska obitelji
inzistirajući da bira između tebe i njih, ti bi mogla izvisiti
ako ga voliš, smiri se....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:10   #42
Quote:
Monxi1011 kaže: Pogledaj post
Podstanarstvo nije opcija samo iz razloga sta on nebi nikad pristao na to..nema sanse..
Ovo je tako tužno.
Nesretna si, u sve se živo petljaju, ali on eto nije spreman malim prstom mrdnuti oko toga.
Kako je netko napisao prije, muž ti je zapravo pijun svoje obitelji, čime je definirao i tvoju ulogu i njihov odnos prema tebi.

Njih promijeniti ne možeš niti hoćeš.

Dakle cijeli život ćeš imati ovakve scenarije, zamisli tek kad dođe dijete.

Nikad neću shvatiit zašto ljudi dopuštaju da im drugi uređuju život. Ovo ide njega koliko i tebe.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:55   #43
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ovo je tako tužno.
Nesretna si, u sve se živo petljaju, ali on eto nije spreman malim prstom mrdnuti oko toga.
Kako je netko napisao prije, muž ti je zapravo pijun svoje obitelji, čime je definirao i tvoju ulogu i njihov odnos prema tebi.

Njih promijeniti ne možeš niti hoćeš.

Dakle cijeli život ćeš imati ovakve scenarije, zamisli tek kad dođe dijete.

Nikad neću shvatiit zašto ljudi dopuštaju da im drugi uređuju život. Ovo ide njega koliko i tebe.
Dopuštaju zato što žive u njihovoj kući.
Zašto se mladi parovi guraju kod roditelja - njegovih ili njenih.
Odite u podstanare, štedite i kupite svoj stančić. Za početak mali, kasnije veći ako bude prilike.
Nema sreće gdje živi više generacija. Svi misle da su u pravu i nastaje lom.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 07:19   #44
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Dopuštaju zato što žive u njihovoj kući.
Zašto se mladi parovi guraju kod roditelja - njegovih ili njenih.
Odite u podstanare, štedite i kupite svoj stančić. Za početak mali, kasnije veći ako bude prilike.
Nema sreće gdje živi više generacija. Svi misle da su u pravu i nastaje lom.

Potpis!
Radije bi covjek i u neki kredit,al imati mir,nego da te ustvari za tebe stranci jasu iducih ihahaj godina jer si u njihovom..
Ni ja ne kuzim..
Ajd ako ne mogu za prvu ruku okej..
Al onda privremeno,te radis na tome da se maknes u svoje..
Mada,mislim da u njihovom slucaju nije bilo kompromisa,njen muz je vjerojatno inzistirao da budu kod njegovih bilo njoj pravo ili ne..
To je onaj stari kov ostat uz maminu suknju posto poto,roditelje se napusta
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:17   #45
Dobro jutro vrijedni forumasi
Ako sam ja u krivu, molim nekoga da me ispravi
Prvo da se kaze tko su podstanari: osobe koje unajme u ovom slucaju stambeni prostor, bilo sobu bilo vilu
Tu uslugu placaju dok je koriste, kada nemaju vise novcanih sredstava ili vlasnik otkaze suradnju ili njima ne odgovara ili bilo koji razlog, uzimaju stvari koje su njihove i opet nemaju svoja cetiri zida.
Taj iznajmljivac za to vrijeme isto mora negdje stanovati sto znaci da on posjeduje jos negdje nekih kvadrata i on drugoga bere novac, znaci ima zaradu.
Dok svatko onaj koji je podstanar placa drugome , ako zeli nesto svoje mora za to stedjeti ili dici kredit, platiti podstanarstvo i zaraditi za svoje u isto vrijeme.
Jesam li u pravu

Posteno bi bilo od mnogih forumasa da kazu koje godine su oni dizali kredite, cisto da se zna kakva je bila socijalna, kreditna i svaka druga situacija u drzavi.
Ovako ispada da su mladi do smrti na grbaci svojih roditelja zato sto su lijeni, ne ambiciozni i glupi.
I da ne bude zabune, mislim da svi lazu koji kazu: ovo nema cijene, ono nema cijene. Sve ima svoju cijenu, pitanje je mozemo li je mi osobno platiti.
Tako da Monxi, ako si sposobna sama otici u podstanare, bez da vuces mamu, babu za rukave i da te netko kreditira , nece proci puno dana kada ce ti dragi pokucati na vrata skruseno,jer vrijednih, hrabrih zena nema u svakoj grabi. Ako to ne ucini i nije te vrijedan a ti ces spoznati koliko mozes i koliko vrijedis
Pa ces za svoj gust moci zapjevat ikoju kada god to pozelis
Ako to ne zelis, ne mozes onda dobro razmisli je li roditeljski kavez i biti duzna njima lakse ili teze nego tvoja trenutna situacija.

Zadnje uređivanje Azz : 17.02.2017. at 10:47. Reason: spajanje postova
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.