Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 21:52   #581
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Znate li koja bi bila realna cijena za bajcanje vrata i štokova u bijelo?
Hvala
Bojanje ili bajcanje ? Kakva su sada vrata/dovratnici ? Boja hrasta i slično ili ? Koliko komada ih ima ? Jel visina klasična ili visoki dovratnik (do stropa) ?
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 12:31   #582
Bojanje vrata

Mene zanima ista stvar, ustvari dvoumim se između dvije varijante.
Koliko bi otprilike koštalo bajcanje bezbojnim lakom Spačvinih vrata model Tena od hrasta, a koliko farbanje u bijelo? Riječ je o četiri vrata od kojih su jedna sa staklom. Vrata nisu namontirana niti bojana ili lakirana. Širina vratnih krila je 75 cm, a visina 205. Širina štokova je 10 cm.
Vik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:25   #583
Quote:
Vik123 kaže: Pogledaj post
Mene zanima ista stvar, ustvari dvoumim se između dvije varijante.
Koliko bi otprilike koštalo bajcanje bezbojnim lakom Spačvinih vrata model Tena od hrasta, a koliko farbanje u bijelo? Riječ je o četiri vrata od kojih su jedna sa staklom. Vrata nisu namontirana niti bojana ili lakirana. Širina vratnih krila je 75 cm, a visina 205. Širina štokova je 10 cm.
Bajcanje se u pravilu radi na sirovo drvo, znači kad nema laka.
Nije da se ne može napraviti ako ima neki lak ili boja ali to većina izbjegava jer često ne ispadne kako bi trebalo biti.

Što se tiče lakiranja cijena je 300-600 kn/komadu (ovisno o količini vrata i laku)
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 21:16   #584
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Bojanje ili bajcanje ? Kakva su sada vrata/dovratnici ? Boja hrasta i slično ili ? Koliko komada ih ima ? Jel visina klasična ili visoki dovratnik (do stropa) ?
Hm, kad malo bolje razmislim trebala bi bojanje
Inače su boja hrasta, kvalitenija, nisu onako plastična na izgled.
Išla bi u bijelo.
Klasična visina, komada 8

Hvala
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 06:52   #585
Svo vrijeme mislila sam i gledala na vrata po mjeri, puno drvo, lalala, nestandardne su širine pa zato.. i pisala u troškovnik 2000/komadu (vrata+štok).

No, mijenjanjem i dopunom planova shvatim da će se svaki štok tj svaka vrata graditi ili rušiti stoga uopće ne moraju biti po mjeri
Tu se može uštedjet dosta, jelda?

Ajd, pliz par natuknica, cijene i što bi bilo bolje:

1. konfekcijska sobna vrata gdje kupiti i koliko platiti da baš nije zadnji šrot? jesu ok i ona neka od recimo 600kn (imitacija furnira)?

2. A kako onda sa štokovima? Koliko koštaju štokovi? Oni moraju biti* od punog drva ili?


*ako i ne moraju, valjda je pametnije investirati u kvalitetu onog što se ne može tako lako zamijeniti!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:43   #586
Pred par mjeseci kad smo adaptirali stan, uzeli smo LipBled stok + vrata ukupno 900kn (uz manje varijacije obzirom na dimenzije). Uzeli smo bijela lakirana; za tu lovu su dosta kvalitetna, bravarija na njima je sasvim ok, stokovi imaju dihtunge itd. Klasa-dvije iznad Pevec vrata, u svakom slucaju... To su tzv futer-stokovi od MDF-a i stvarno nije neka drama promijeniti ih ako/kada se odlucis na kvalitetnije. Nakon pola godine svakodnevne upotrebe i dalje je sve kao prvi dan.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 23:40   #587
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Pred par mjeseci kad smo adaptirali stan, uzeli smo LipBled stok + vrata ukupno 900kn (uz manje varijacije obzirom na dimenzije). Uzeli smo bijela lakirana; za tu lovu su dosta kvalitetna, bravarija na njima je sasvim ok, stokovi imaju dihtunge itd. Klasa-dvije iznad Pevec vrata, u svakom slucaju... To su tzv futer-stokovi od MDF-a i stvarno nije neka drama promijeniti ih ako/kada se odlucis na kvalitetnije. Nakon pola godine svakodnevne upotrebe i dalje je sve kao prvi dan.
Pevec samo prodaje vrata. KAo i Bauhaus i Baumax. Definitivno najgora koja sam montirao su bila iz Baumax-a. Kao kraton. Užas. DAo jamstvo dok popijem kavu i prebrojim novce koje su mi dali za montažu.

Lipbled je dosta kvalitetna proizvođač. Montirao sam njihova klasična bijela vrata sa ravnim krilom. Mislim da su plaćena 1100 kn . Napravili su dije serije jeftinih da mogu nekkako konkrurirati ovim "sa noćnog šopinga iz trgovačkih centara". Nisu im ta bez veze duplo jeftinija nego "prava" Lipbled vrata. Razlika je velika i u debljini i težini,vrsti materijala.
Ali svakako vrijede te novce. Sigurno su bolja i više od duplo od onih iz Bauhausa koja koštaju 600 kn.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 00:08   #588
Ma, pod "Pevec vrata" znas kaj sam mislila - jeftinjak varijanta iz trgovackog centra.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:07   #589
ok, shvatila. korigiram 2000 u 1000 i bilježim lipbled. tnx!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 14:14   #590
Prije godinu i pol kupila sam sobna vrata
jedna vrata sa montažom koštala su oko 1600 kn

kvaliteta nula bodova

sad me zanima jeli velika fatureta skiniti vrata zajedno sa štokovima jer
aposolutno ništa ne valja?

rečeno mi je da je to prvelik problem.
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 14:17   #591
Ovisi kako su montirana. Ako je futer-stok montiran s pur-pjenom, moze se.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:01   #592
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
Prije godinu i pol kupila sam sobna vrata
jedna vrata sa montažom koštala su oko 1600 kn

kvaliteta nula bodova

sad me zanima jeli velika fatureta skiniti vrata zajedno sa štokovima jer
aposolutno ništa ne valja?

rečeno mi je da je to prvelik problem.
Ako je dovratnik/štok postavljen na gotovu podlogu (parket ili pločice) onda je to dosta jednostavno. Skinu se lajsne i velikom pilom odreže purpen ,zareže dovratnik i gotovo.... Ako je štok postavljen na glazuru pa oko njega kasnije pločice/perket onda je složenije. Treba više paziti. Kako god, u obje opcije nije veliki problem.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 08:19   #593
samo da se malo nadovežem, iako je offtopik.

vezano uz redoslijed postavljanja; bila sam čitala da se može staviti prvo štok, a potom parket ali i obrnuto.
Koje su prednosti i mane jednog i drugog, to nisam shvatila.

Evo, sad naletim da ovo da kod skidanja štoka je lakše...

Ima toga još što je korisno znati? (prije postavljanja)
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 08:44   #594
uvijek će ti svaki majstor reći varijantu koja je njemu lakša. ali u pravilu je logičnije postaviti parket(pogotovo ako se brusi), pa onda štokove. iako, kod adaptacija se to radi često obrnuto i funkcionira. mora se zaštititi parket kartonima od oštećenja .
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:57   #595
Unutarnja ( sobna ) vrata - RIJEKA ?

... zanimaju me trgovine u Rijeci, gdje bi se mogla kupiti unutarnja sobna vrata...
Osim velikih trgovackih centara, pronasao samo Inter-casu'?
Hvala?
davoric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 12:48   #596
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Ako je dovratnik/štok postavljen na gotovu podlogu (parket ili pločice) onda je to dosta jednostavno. Skinu se lajsne i velikom pilom odreže purpen ,zareže dovratnik i gotovo.... Ako je štok postavljen na glazuru pa oko njega kasnije pločice/perket onda je složenije. Treba više paziti. Kako god, u obje opcije nije veliki problem.

Vrata su stavljena nakon što su podovi bili gotovi.
ja tad nisam bila doma kad se radilo i ne mogu tvrdit tko je kriv
proizvođač ili monter njihov vanjski suradnik.

ono šta znam da je prvo stavija štokove i koristija je pur pjenu. tako je odležalo par sati dok pjena ne odradi svoje i tek onda je stavija krilo i uštima britvele.


u svakom slučaju ja sam ih zvala da dođu i vide u čemu je stvar i riješe mi problem.

monter kaže da je proizvodnja falila. proizvodnja kaže da je monter uzeo krive mjere i da ja s vrimenom proradija štok, kako proradija pojma nemam...
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 13:37   #597
ja sam na vlastitom stanu doživjela nešto što monteri nisu vidjeli u životu. vrata su montirana usred najveće zime. ljeto nakon toga je bilo stravično vruće i odjednom nisam mogla nitijedna vrata zatvoriti. imam skrivene pante i pokušavala sam sama naštelati ali nije išlo. na koncu su morali skidati sve i ponovno namještati štokove jer je ljepilo i purpjena očito odradila svoje u toj toplinskoj razlici. monteri tvrde da je do proizvođača. slažem se s njima, jer su vrata u milimetar bila dobro postavljena u tom zimskom periodu.

dakle, nije problem niti u novom stanu skinuti štokove i sve ispočetka.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 13:37   #598
Uvijek postavljati štokove nakon završenog poda.
Ako se radi obrnutim redosljedom onda se moraju:1. vrata skračivati za debljinu poda(osim ako nisu rađena po narudžbi),2.Kod postavljanja poda ima dosta izrezivanja oko štokova bilo da ide keramika,parket ili laminat pa to jako ružno izgleda dok se te fuge kasnije kitaju.
stolex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 13:47   #599
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
Vrata su stavljena nakon što su podovi bili gotovi.
ja tad nisam bila doma kad se radilo i ne mogu tvrdit tko je kriv
proizvođač ili monter njihov vanjski suradnik.

ono šta znam da je prvo stavija štokove i koristija je pur pjenu. tako je odležalo par sati dok pjena ne odradi svoje i tek onda je stavija krilo i uštima britvele.


u svakom slučaju ja sam ih zvala da dođu i vide u čemu je stvar i riješe mi problem.

monter kaže da je proizvodnja falila. proizvodnja kaže da je monter uzeo krive mjere i da ja s vrimenom proradija štok, kako proradija pojma nemam...
Pa koliko je prošlo od postavljanja do reklamacije?
stolex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 14:27   #600
Quote:
stolex kaže: Pogledaj post
Pa koliko je prošlo od postavljanja do reklamacije?
Vrata su stavljena 2013.godine u 12 mjesec, a problem je nastao ovo lito u 7 mjesec.

i tad je bila reklamacija

s time da meni nisu vrata od punog drevta, već navodno laminat
anela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.