Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2006., 19:59   #61
Quote:
Pipo06 kaže:
A imaš li i rozaceu? Dermatolog mi kaže da je i to posljedica lupusa i kortikosteroida koje pijem jer mi pucaju kapilare na licu. Izgledam užasno. Kažeš da ti pomaže Belogent krema? Nisam nikad čula za nju.
Gledaj,nemoj to mazati sama bez da odeš kod dermatologa i on ti to napiše. To je kortikosteroidna krema koja se nesmije dugo trošiti. Znam samo da mi je dosta tog crvenila i da bi mogla poludit. Kolko dugo ti piješ kortikosteroide tj.kolko dugo imaš lupus?
vanili is offline  
Old 24.10.2006., 07:56   #62
Gdje ste? Jel tko vadio antifosfolipidna protutijela? Kakav vam je nalaz?
vanili is offline  
Old 24.10.2006., 10:15   #63
Quote:
vanili kaže:
Gdje ste? Jel tko vadio antifosfolipidna protutijela? Kakav vam je nalaz?
pa to ti je LAC..ja ga imam malo povišenog 1,3 je normalono, ja imam 1,45

ja sam napisala u prijašnjim postovima malo krivo kaže se LUPUS ANTICOAGULANT - LAC...

Zadnje uređivanje ..moa.. : 24.10.2006. at 10:54.
..moa.. is offline  
Old 28.10.2006., 15:18   #64
Question Gdje ste svi nestali?

Zasto se vise nitko ne javlja? Zar je to znak da je nasa bolest zaista tako rijetka? Kako se psihicki nosite sa spoznajom da bolujete od Lupusa? Znamo da to bas i nije bezazlena bolest! Koju terapiju koristite?
Nadam se da ce se ipak netko javiti!
Dilara is offline  
Old 29.10.2006., 00:07   #65
A kako bi se nosili. Svatko kako zna i umije. Treba se boriti,a ne predati. Kad je gadno onda se malo raspoloženje sroza,a kad se situacija stiša onda je bolje. BORITI se treba!
vanili is offline  
Old 31.10.2006., 19:58   #66
Nego čekam nalaz s rebra pa nikako da dobiju reagense.....
vanili is offline  
Old 01.11.2006., 02:05   #67
evo tek da vam javim imam i ja lupus, moja susjeda i poznajem još jednu curu koja ga ima. Jedna moja prijateljica koja radi kao medicinska sestra u bolnici u zadru kaže da to i nije tako rijetka bolest. A ja se s tim nosim super jer sam bez obzira na bolest sretna i zadovoljna u životu. Nije to uopće tako strašno. ja i susjeda zovemo se dvi lupusičarke
 
Old 01.11.2006., 11:03   #68
Quote:
eviliva kaže:
evo tek da vam javim imam i ja lupus, moja susjeda i poznajem još jednu curu koja ga ima. Jedna moja prijateljica koja radi kao medicinska sestra u bolnici u zadru kaže da to i nije tako rijetka bolest. A ja se s tim nosim super jer sam bez obzira na bolest sretna i zadovoljna u životu. Nije to uopće tako strašno. ja i susjeda zovemo se dvi lupusičarke
Ja sam se isto nosila super dok mi se nisu nakupili neki "događaji" pa me malo srozalo trenutno,ali... Ne dam se...
vanili is offline  
Old 01.11.2006., 11:34   #69
Buduci sam jos "nova" s vjerojatnom dijagnozom, interesira me na kakve ste zdravstvene probleme naisli do sada. Moj najveci problem su za sada zglobovi, ali to je uz terapiju dobro sanirano. Jel netko od vas uzima Methotrexat? Koje lijekove vi uzimate?
Dilara is offline  
Old 01.11.2006., 12:04   #70
hej, jel ijednoj od vas otiču žlijezde slinovnice (ispod uha)? meni se to dogadja svakodnevno... a zglobovi me bole SAMO navečer, ujutro sve prođe...ja sam to povezala sa hladnoćom, iako nam je u kući full toplo..stvarno ne kužim

ps.lupus mi nije još točno dijagnosticiran
..moa.. is offline  
Old 02.11.2006., 01:50   #71
Smile

e to za žljezde još nisam ćula... ja sam neko vrjeme bila totalno slijepa, natećena
i još hrpu drugih stvari kad sam završila u bolnici bila sam u tako groznom stanju
da mi je doktor reka da sam ćudo. prvo što sam uopče ostala živa drugo što sam se tako brzo oporavila i sad fala bogu već tri godine nije mi ništa. pušim pijem ali pazim što jedem. jedino me živciraju tablete šugave nuspojave od njih. ali skužila sam da i sport puno pomaže. preko lita plivam 2,3 kilometra dnevno i svi oko mene šmrču i imaju upale a meni ama baš ništa. sport je super za imunitet e i bitno je da si optimist, jer crnim mislima samo dozoveš neko zlo...nedajte se
 
Old 02.11.2006., 10:45   #72
eo ja sam se jutros ustala jedna strana glave mi je otečena, izgledam ko Quasimodo.. a jel itko zna kakva dijeta nama lupusičarima pomaže?
..moa.. is offline  
Old 02.11.2006., 17:21   #73
Quote:
pimka kaže:
a jel itko zna kakva dijeta nama lupusičarima pomaže?
E to bi i mene baš zanimalo!!!
vanili is offline  
Old 02.11.2006., 23:53   #74
Wink I ja imam sistemski lupus

Moram priznati da mi je bilo vrlo drago kad sam nabasala na ovu stranicu, jer sam uvijek željela podijeliti podatke o ovoj bolesti s nekim tko isto boluje od toga. Meni je lupus dijagosticiran prije nešto više od dvije godine. Sve je počelo kada sam ostala u drugom stanju, nalazi su pokazali manjak trombocita, Coombsov test mi je bio pozitivan, lac 2.74, fosfolipidna tijela preko 50 i na žalost u 22 tjednu trudnoće trudnoće na pregledu više nije bilo otkucaja. Dogodilo se da je tijelo fetus prepoznalo kao strano tijelo i uništilo ga. Četiri mjeseca nakon toga, nakon brojnih pretraga, potvrđen mi je SLE sa fosfolipidnim sindromom. Od tada je prošlo dvije godine, mjesec i još nekoliko dana. Cijelo to vrijeme sam na terapiji Decortin (samo se mijenja doza), Andol, te Folacin. No popratna pojava je da sam u dvije godine dobila 18 kilograma na što su me i upozorili kada sam počinjala s tim lijekovima. No na sreću, sada sam na nekoj dijeti koju su mi preporučili, te sam u mjesec dana bez gladovanja uspjela skinuti 7 kilograma na što sam vrlo ponosna. Netko je na ovom forumu već napisao kako ide kod dr. Sentić na Rebro. Doista, riječ je o super doktorici, ima puno pacijenata, no nikada do sada nisam čula da je nekog odbila. Ja toj doktorici također puno dugujem, jer joj se uvijek mogu obratiti ako mi treba. Na žalost iz iskustva znam da ako je trebam da je boljem da dođem u ZG kod nje, nego da je tražim telefonski na odjelu, jer je to ravno dobitku na lotu. Sada čekam prosinac kada idem ponoviti kompletne pretrage, pa ako budu opet dobre( a zadnji put mi je titar bio prvi put negaticav, komplement, C3, C4, dsDNK u redu, RF ok, ANCA, ENA ok, jedino LAC ope pozitivan, no neznam koliko) rekla je kako početkom 2007 možemo planirati trudnoću (valjda će treći put biti sreće, jer sam ove godine unatoč dozvoli od doktorice opet izgubila bebu).
Dobra je ideja ono s mobitelom. Budući da će mi tada trebati rezultati pretraga čim dođu doktorici, bilo bi dobro da je mogu direktno kontaktirati. Morat ću je pitati za broj.
Nadam se da će se na ovaj forum javljati i ostali oboljeli od ove bolesti, kako bi mogli izmjenjivati iskustva.
Maja Kt is offline  
Old 02.11.2006., 23:55   #75
pomaže piti riblje ulje omega 3 dokazano je da lupusićari koji su jeli tunjevinu s maslinovim uljem stanje im se popravilo. e i ona dijeta u zoni ili tako nešto ka da je ok za lupus samo nemojte onu south beach(tako nešto) jer aj ća bubrezi.
otkad jedem zdravo zdravlje mi je super. tj. prirodnu domaću spizu, puno ribe, nešto manje voća,i puno povrća. e i nemojte piti ništa gazirano jer je to jako loše za zglobove...
 
Old 03.11.2006., 00:01   #76
Thumbs up

pliz napiši nam par natuknica iz te djete.
ful si hrabra, mene je tako strah upuštati se u trudnoću
 
Old 03.11.2006., 00:28   #77
Smile

Da. možda je hrabrost upustiti se i treći put u trudnoću. no kako mi je savjetovala doktorica čovjek mora imati cilj, i ništa tu nije nemoguće, je teško, mukotrpno, no nije nemoguće. A prema njenim riječima za to se valja boriti. Pa se nadam da će i mnei usjeti. Pored toga u bolnici sam upoznala lupusiće koji su nakon nekoliko pokušaja uspjele u toj želji, pa će valjda i meni i MM to poći za rukom. Što se tiče dijete, bit je da sam izbacila slatkiše, brzu hranu, uvela više planiranja u prehranu koja se sastoji od kuhanog, sirovog, te vrlo malo pohanoh povrća, kuhanog mesa i ribe, ne jede se meso zajedno sa prilogom, zaprške se izbjegavaju, jede se dosta voća, mogu se jesti jaja, mlijeko i mliječni proizvodi, nema gaziranih ni drugih sokova, moguća je čaša cedevite dnevno, a za vikend (nedjelja) kada se najteže držati dijete dopušteno je pečeno meso (roštilj, riba s rašlji, ili neko drugo pečeno meso no ne u dubokom ulju i sve to uz kakvu god poželiš salatu. Budući da ja zbog svog posla ionako nisam redovito jela, pa sam većinu hrane unosila navečer kada sam došla s posla, sada doista jedem ravnomjernije, više puta na dan ali po malo, i najvažnije nisam gladna, nemama padavice i ne tresem se zbog gladi, tako da sam dosita ponosna na rezultat. Čak je i doktorica zadovoljna, a i moj suprug, jer kako je rekao mislio je da se ja nikad neću moći držati neke dijete, a osobito nije vjerovao da ću se moći odreći slatkiša. A čudo doista mi ne nedostaju. Poanta je da jednom jednostavnom moraš reći dosta, pogotovo ako je to za zdravlje i to je to. Zaboravila sam reći da ja pored medicine već pola godine idem i homeopatici, s čima se složila i doktorica, jer kako je rekla moguće je da su mi nalazi prvi put ovako dobri i zbog toga. Svejedno molila me da ne prekidam sa propisanom terapijom, naravno jer planira odobriti trudnoću, a isto mi je savjetovao i doktor koji je pristao voditi jednu tako rizičnu trudnicu u ostvarenju njene želje.
Maja Kt is offline  
Old 03.11.2006., 07:52   #78
Quote:
Maja Kt kaže:
Da. možda je hrabrost upustiti se i treći put u trudnoću. no kako mi je savjetovala doktorica čovjek mora imati cilj, i ništa tu nije nemoguće, je teško, mukotrpno, no nije nemoguće. A prema njenim riječima za to se valja boriti.
Trebaš samo biti optimistična i sve će biti dobro. Prvi put ti se to dogodilo jer nisi ni znala da imaš lupus,a drugi jer ti tijelo još nije bilo pripremljeno za to a i sama ti je doktorica rekla da pričekaš. Nemoj se bojati kad dobiješ "dozvolu" jer ćeš biti pod kontrolom,dobivat ćeš određenu terapiju,kontrolirat ćeš se više nego druge,ali isplati se. Vjeruj mi!
vanili is offline  
Old 04.11.2006., 21:52   #79
Smile

Bilo bi zanimljvo da i u Hrvatskoj postoji nekakav klub oboljelih od lupusa, kao što je to slučaj npr. u Sloveniji. Onda bi se mogla razmjenjivati iskustva, jer ne može se uvijek baš sve doznati od liječnika, što je i razumljivo jer je njih malo a bolesnika dosta (ne liječe oni samo lupus). Zanima me kakva su iskustva drugih bila kada je imunolog trebao surađivati s ginekologom, i to naravno u slučaju kada je lupus pacijentica bila u drugom stanju.
Maja Kt is offline  
Old 05.11.2006., 09:27   #80
Ja sam rodila prije 14 mjeseci, ali nisam znala da mozda imam lupus (dr.Sentic jos nije bas sigurna u dijagnozu iako nekad imam pozitivna dsDNK). Kad sam zatrudnila svi nalazi su mi bili OK. Trudnoca je prosla u najboljem rudu - i za mene i za bebicu.
Samo naprijed! Isplati se svaki napor da se dobije mali andjelcic!
Ja sam htjela pitati, da li je netko od odoljelih koristio Colostrum ili mozda o tome razgovarao sa svojim doktorom o tome?
Pozdrav!
Dilara is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.