Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2015., 23:09   #581
Završni :)

Molila bih sve studente koji su u vezi da izdvoje par minuta i budu mi od velike pomoći u prikupljanju podataka za završni.
Hvala puno, super ste!

poveznica: http://goo.gl/forms/z9he4BmHsx
psiha nora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 07:43   #582
Pozdrav, radim diplomski rad na Odsjeku za psihologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Zamolio bih Vas da mi pomognete ispunjavanjem upitnika koji se nalazi na sljedecoj poveznici. Vaša pomoć puno bi mi značila jer mi je potrebno što više sudionika.
Istraživanje se bavi tjelesnom aktivnošću i psihičkim zdravljem.
Hvala puno!!
P.S. upitnik možete slobodno i share-ati

https://www.surveymonkey.com/r/zdravlje
juraj05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 20:30   #583
Pisem izvjestaj na temu Vrijeme jednostavne psihomotorne reakcije na svjetlo i zvuk.
Imate li neke savjete na sto da obratim pozornost u diskusiji, sto obavezno spomenuti i raspraviti.
Ako imate neki link na kojem bih mogla vise o tome procitati i sto bi me moglo uvesti u temu?
Devijantnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 13:27   #584
anonimna i potrebna je 1 minuta za popuniti ...hvala puno na pomoći) https://docs.google.com/forms/d/1JNZ...kUq-k/viewform
Anit Anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 20:03   #585
Moze li mi netko preporuciti bilo kakvu knjigu, clanak, literaturu o psihoanalizi Hitlerove licnosti? Bilo sta bi mi bilo korisno! Hvala.
__________________
Imam jedan san, da me nema tu, da sam tamo s tobom, samo jedan dan da te vidim kako se smijes i budalis po sobi.
Schneeflocken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 17:47   #586
Pozdrav svima,

molim vas da odvojite trenutak vremena i ispunite ovu anketu koja mi treba za diplomski, tema: "Priroda luksuza iz perspektive hrvatskog kupca".

https://docs.google.com/forms/d/1vRg...?usp=send_form

Hvala svim ljudima dobre volje!
fluffyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 12:07   #587
Kada se radi anketa za diplomski, dobra je praksa na samom početku objasniti ispitanicima tko anketu provodi, u koje svrhe, pod čijim mentorstvom, koliko će trajati ispunjavanje, što će se od sudionika tražiti te koju će sudjelovanje razinu eventualne nelagode doživjeti prilikom ili nakon ispunjavanja i na koju se adresu mogu u tom slučaju javiti. Također valja pripaziti na neke definicije, npr., što se smatra luksuzom i luksuznim stvarima, dati neke primjere i referentne točke, i također ne pretpostaviti bilo što o sudioniku, kao npr. da kupuje luksuzne proizvode pa ga onda pitati o motivima, nego provjeriti može li se neka tvrdnja uopće odnositi na ispitanika - ako ne može, to mora postojati u opcijama za odgovaranje.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 20:59   #588
Hej,
trebam pomoć oko navođenja literature pa ako mi se može netko javiti u inbox...
CuteLilPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:31   #589
Jesi pregledala standarde koje APA ima? Čini mi se da je sve detaljno objašnjeno.

Ako ti štogod treba, slobodno možeš pitati i na temi.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:46   #590
APA im poprilicno jasno napisane standarde, a za finese (koje fanatici mogu imati kod svoje literature) postoji i prirucnik... u svakom slucaju, mozes pisati na temi, poprilicno sam siguran da cu znati jer sam naucio napamet prirucnik kad sam diplomski pisao
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 19:36   #591
Istraživanje za diplomski rad

Dragi svi!

Student sam na Odsjeku za psihologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i u procesu sam provođenja istraživanja za svoj diplomski rad. Istraživanje se tiče stavova o transpolnosti (transseksualnosti) i potencijalnih reakcija na transpolnost u vlastitom socijalnom okruženju. Ovom vas prilikom molim da odvojite 10-ak minuta i ispunite ovaj upitnik.
Da bi prikupljeni podaci bili što kvalitetniji, trebao bi mi što veći broj sudionika različite starosti/religijskih uvjerenja/političkih inklinacija pa vas ujedno molim da upitnik proslijedite i svojim prijateljima, bratu, sestri, tetki, ujaku, mami, tati... Svi su pozvani!

Zahvaljujem unaprijed na sudjelovanju i dijeljenju!
Domagoj

https://www.surveymonkey.com/r/J2VNKWR
dodo13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 17:23   #592
Pozdrav svima!

Za završni rad imam temu Mehanizmi obrane iz Psihologije - pa me zanima ima li neka obavezna literatura koja se mora znati i uvrstiti u tu temu. Inače, nisam na psihologiji nego sam imala samo par kolegija na tu temu, ali me zanima pa sam ovo odabrala.

Nekakvi prijedlozi, knjige, autori..?
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 17:11   #593
O, super tema. Nadam se da nije prekasno za odgovor.
Mislim da ti neće biti problem pronaći potrebnu literaturu jer je dobro razrađena i istraživana tema pa je možeš pronaći u velikom broju knjiga.

Najosnovnije možeš naći u svim srednjoškolskim knjigama (Šverko i sur.; Furst) ili pak u priručniku za pripremu za državnu maturu. Osim toga, baci oko na Petzov Uvod u psihologiju, Coreyjevu Teoriju i praksu psihološkog savjetovanja i psihoterapije zatim Uvod u kliničku psihologijau od Nietzela, Bernsteina i Milicha itd., itd.. Pogledaj i literaturu u ovom članku jer se odnosi na tvoj rad. Svakako pretraži i online baze podataka kako bi uvrstila i rezultate novijih istraživanja.

Mislim da će ti najlakše biti otići do najbliže knjižnice, dati im temu rada i onda pomalo uzimati literaturu s popisa koji ti daju.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 14:09   #594
Anketa za diplomski rad

Pozdrav,

zamolio bi sve koji su voljni, da ispune anketu u linku, koja se radi u svrhu istraživanja za pisanje diplomskog rada na Filozofskom fakultetu, odsjek za psihologiju.
Tema ankete je procjenjivanje kompetentnosti psihologa, i potrebno je 2-3min da se ispuni.
Pošto je potreban velik broj ispitanika, zahvalio bi se svakome tko je sharea i dalje od ovog foruma

Unaprijed svima puno hvala!

Link: https://docs.google.com/forms/d/1DTM...ewform?c=0&w=1
Bela0203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 19:33   #595
Istraživanje

Dragi forumaši,

kolegica i ja studentice smo diplomskog studija psihologije s Filozofskog fakulteta u Osijeku i provodimo istraživanje putem kojeg nastojimo prikupiti podatke o ponašanju zaposlenika i njihovom doživljavanju organizacije u kojoj su zaposleni.

Stoga bi molile za pomoć sve zaposlene osobe, bez obzira na dob i staž u organizaciji, da izdvoje par minuta svog vremena i ispune upitnik. I slobodno proslijedite upitnik drugima

Bile bi vam jako zahvalne

Upitnik: https://docs.google.com/forms/d/1mPX...S-QLc/viewform

Ako vas nešto zanima u vezi istraživanja slobodno se možete obratiti na mail [email protected]
moeho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 21:18   #596
Imam pitanjce za stručnjake, radi se o istraživanju u kojem bi htio na početku dati potencijalnim ispitanicima upitnik općenito o dobi, spolu i sl. te o nekim faktorima koji bi ih isključili iz istraživanja ili mogli utjecati na rezultate (npr. korištenje ljekova). Možete mi dati kakvu sugestiju o tome, jel to ok?
U dosta radova s sličnom tematikom korišteni su takvi upitnici koje su autori sastavili ali mentor je kod pregledavanja rada stavio opasku "ima li upitnik provjerene metrijske karakteristike"? I kaj sad napraviti/odgovoriti?
Posipam se pepelom po glavi zbog slabe koncentracije tijekom predavanja
šlapica@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 21:25   #597
Dobre duše upomoć...da ne velim točno temu evo ovak:
1. skupina nešto radi po nadzorom stručnjaka
2. druga skupina dobiva pismene upute da kako da to samostalno rade i koliko često je potrebno (učestalost ista kao kod prvih)

Namjera je bila tražiti da oni još zapisuju koliko često to rade, tj. datume ali mentor kaže da treba naći neki drugi naćin kontrole jer mogu lagati. E sad, mogu oni lagati, ali mislim da u tome i je fora...kako bi ih drugačije kontrolirali i zašto bi to uopće radili? Nekako mi je poanta bila da stručnjak može korigirati i osigurava da se radi što se treba raditi dok ova druga skupina radi bez nadzora pa onda može i ne raditi..
__________________
Blabla
papucica-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:11   #598
Quote:
šlapica@ kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce za stručnjake, radi se o istraživanju u kojem bi htio na početku dati potencijalnim ispitanicima upitnik općenito o dobi, spolu i sl. te o nekim faktorima koji bi ih isključili iz istraživanja ili mogli utjecati na rezultate (npr. korištenje ljekova). Možete mi dati kakvu sugestiju o tome, jel to ok?
U dosta radova s sličnom tematikom korišteni su takvi upitnici koje su autori sastavili ali mentor je kod pregledavanja rada stavio opasku "ima li upitnik provjerene metrijske karakteristike"? I kaj sad napraviti/odgovoriti?
Pitati mentora NA KOJE "metrijske karakteristike" je mislio i kako predlaže da se one provjere.

Iz ovoga što si napisao/napisala nije baš sasvim jasno o čemu se radi, ali ako je to samo nekakav "selekcijski" upitnik za istraživanje s par pitanja o korištenju lijekova i demografiji ne vidim kako to mjeri neki konstrukt i kakve bi to onda metrijske karakteristike trebalo provjeravati.
Protean is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 19:38   #599
Pozdrav,
istražujem malo razne tesove sposobnosti u svrhu selekcije za zapošljavanje.
Zanima me da li priručnici npr. Priručnik za Diferencijalne testove sposobnosti, sadrže i testove i odgovore ili ne?
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 19:59   #600
Ne.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.