Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 14:53   #21
Quote:
Snježan kaže: Pogledaj post
Bembura da iskreno velim uopce o tom nisam razmisljao, ono BMW cjena do j..a idem vidjet na netu di ima najbizi salon da se moze pogledat i snimit cjene
Imaš i Citroen C-Crosser sa DCS mjenjačem (slično DSG) 2.2HDI 160 konja za 245k kuna...!!!

(to je blizanac od Mitsubishi Outlandera i Peugeota 4007) navodno se svi tri sklapaju u Japanu...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:26   #22
Danas sam uhvatio malo vremena i otisao vidjeti novog Sorenta, Bmw x1 i Hondu Crv. I mogu rec da ova prva dva mi ne odgovaraju Sorento nije los samo je preogroman za moj ukus (a nemre ni u garazu stat) Bmw ak se nes sitno nabaci opreme cjena ode u oblake. A Honda Crv 2.2 i-dtec 150 ks. Elegance paket (dodano na bazni Confort) opreme sa met. bojom kosta 273 tkn. (sad navodno na tu cjenu nedaju nis popusta) i mogu rec da je auto mrak i sve mislim da cemo se za nju ili Toyoto Rav-4 odlucit. A Toyota navodno ocekuje nekakav redizajn u travnju??
A za Tiguana kazu da se proizvodi u Kini dal netko zna sta o tome?
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:34   #23
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Imaš i Citroen C-Crosser sa DCS mjenjačem (slično DSG) 2.2HDI 160 konja za 245k kuna...!!!

(to je blizanac od Mitsubishi Outlandera i Peugeota 4007) navodno se svi tri sklapaju u Japanu...???
Sklapaju se u Nizozemskoj u Mitsubishijevom pogonu Nedcar. I veliki su flop i Citroen i Peugeot. Prije nekog vremena (prije redizajna) išli su s osnovnom opremom i dieselom za 170tkn.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:45   #24
Sad vidjeh ovu temu pa ne mogu odoliti
Moj favorit je novi Santa Fe, 274k kuna/197 ks/pogon na sva četiri/sva oprema...mrak auto, jedino ako ti ne smeta što je povelik...
Mi imamo stariju varijantu ovog modela već dugo i prezadovoljni smo .....
a sad već ovog ljepotana pomalo nalukavamo
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:52   #25
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Sorry, što ne navodim dalje ali evo...

Honda CR-V... razlozi: 55000 km, pa i bez pregorene lampe...

Nissan - Renault motori, pa ti je isto kao i da kupiš Koleos...

Toyota - OK, ali su me smetala pri odabiru zadnja vrata s teškim kotačem... i puno je manja od CR-V-a... Vozio tjedan dana oba prije odluke...

Tiguan - žao mi je što s kamere ne mogu staviti da vidiš kako se Tiguan kreće kroz snijeg... S istog parkirališta bez problema izašli CR-V, C-Crosser, A6 4 motion, a jedino su Tiguana morali gurati (vrte mu se svi kotači pojedinačno - nikako da nešto spoji i pokrene ga nekud...)... Na kraju čovjek išao kupiti lance ?!

Post prije spomenuti X1... stalni pogon na zadnje kotače s povremenim uključivanjem prednjih... Nisam vozio tu soluciju, ali kad putuješ po snijegu i zabaci ti zadnji kraj i tek onda pali prednji pogon... ne znam koji je to osjećaj...

Ali... razmisli o novom Sorentu... vozio ga pred dva tjedna nekih 2000 km... super igračkica, u odnosu na ono što nudi cijena vrlo prihvatljiva (testni 2.2 dizel, 197 ks, automatik, premium oprema cca 230.000 kn).... veći, bolji, komforniji SUV od bilo koja tri navedena... To više sada nije terenac već je pravi SUV...
Auuu, vozača, šofera, pilota, znalca...
BMW-ov Xdrive je stalni integralni pogon sa normalnim rasporedom 40:60 promjenjivim ovisno o uvjetima i do 100% na prednji ili zadnju osovinu. Vrlo sofisticiran i po znalcima jedan od najboljih integralnih pogona uopće.

A baš taj tvoj CRV ima stalno pogon na prednje kotače, a ovisno o potrebi preko Dual Pump sistema uključuju se i stražnji kotači.

I taj A6, da nije ipak bio quattro, a ne 4 motion?
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:54   #26
neznam jel su ga prije spomenuli
Ford Kuga je taman tu negdje po cijeni i po testovima kažu da se vrlo dobro vozi za jedan suv

moj savjet je kao i uvjek odustani od suv-a i kupi normalnu limuzinu ili karavan za te novce imaš vrlo širok izbor i možeš dobiti odličan auto nakrcan opremom, koji će uz to biti brži i manje trošiti
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:56   #27
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
daj ti prijatelju prvo snimi cijene redovnog servisa BMWa ako misliš održat garanciju na taj auto
U odnosu na bilo što ponuđeno, u 20tkm će samo na gorivu uštediti kompletan iznos servisa.
Normalno da BMW nije za svakoga, ali tko kupuje auto za 34k€ mislim da mu 2 - 3 tkn godišnje ili svakih 20tkm nisu iznosi koji će ga baciti na prosjački štap.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:57   #28
Quote:
Snježan kaže: Pogledaj post
Danas sam uhvatio malo vremena i otisao vidjeti novog Sorenta, Bmw x1 i Hondu Crv. I mogu rec da ova prva dva mi ne odgovaraju Sorento nije los samo je preogroman za moj ukus (a nemre ni u garazu stat) Bmw ak se nes sitno nabaci opreme cjena ode u oblake. A Honda Crv 2.2 i-dtec 150 ks. Elegance paket (dodano na bazni Confort) opreme sa met. bojom kosta 273 tkn. (sad navodno na tu cjenu nedaju nis popusta) i mogu rec da je auto mrak i sve mislim da cemo se za nju ili Toyoto Rav-4 odlucit. A Toyota navodno ocekuje nekakav redizajn u travnju??
A za Tiguana kazu da se proizvodi u Kini dal netko zna sta o tome?
Da, Tiguan se proizvodi u Kini, baš kao i ostatak VW vozila, no međutim, samo za njihovo lokalno tržište (koje je jako veliko). U Europi nema Tiguana, niti drugih VW modela iz Kine.
Squalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:59   #29
Quote:
Snježan kaže: Pogledaj post
Evo ovako, molio bi kakav savjet oko odabira SUV vozila. Nakon 12 godina drndusanja u Golfu uspjelo se nesto lovice ustedjeti pa sam odlucio kupiti novi auto. Naime u uzi odabir su dosla tri modela SUV-a i to: Volkawagen Tiguan 2.0 4x4 TDI 140 ks. Sport & stile, Toyota Rav 4, D-4D Limitad 2,2 TDI 150 ks. i Nissan Qasqai +2 4x4 2.0 TDI 140 ks. Cjene navedenih modela su podjetnake oko 34000 +,- eura. Sad su nastale nedoumice za sta se odluciti, familija smo od pet clanova tako da i prostor igra ulogu pa bi svaki savjet dobro dosao
A da li si uopce razmisljao o Subaru Forester 2.0 D?
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:04   #30
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
A da li si uopce razmisljao o Subaru Forester 2.0 D?
Ej, vidiš ti koja se publika ovdje skuplja? Ne shvaćaju oni šta je Forester (ili općenito Subaru), a i kad bi sjeli u njega žalili bi se na plastiku u unutrašnjosti ili prekockast dizajn
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:07   #31
Quote:
Squalo kaže: Pogledaj post
Da, Tiguan se proizvodi u Kini, baš kao i ostatak VW vozila, no međutim, samo za njihovo lokalno tržište (koje je jako veliko). U Europi nema Tiguana, niti drugih VW modela iz Kine.
Dali bi to znacilo da Tiguani na nasem trzistu dolaze ravno iz Volxa.??
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:10   #32
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ej, vidiš ti koja se publika ovdje skuplja? Ne shvaćaju oni šta je Forester (ili općenito Subaru), a i kad bi sjeli u njega žalili bi se na plastiku u unutrašnjosti ili prekockast dizajn
subaru majka lagano zalim sto sam prerastao sad imprecu, ako balavac nisam imao novaca
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:13   #33
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
subaru majka lagano zalim sto sam prerastao sad imprecu, ako balavac nisam imao novaca
Ne brini, uhvatit će te kriza srednjih godina pa si možeš pokloniti STi igračku
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:15   #34
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ej, vidiš ti koja se publika ovdje skuplja? Ne shvaćaju oni šta je Forester (ili općenito Subaru), a i kad bi sjeli u njega žalili bi se na plastiku u unutrašnjosti ili prekockast dizajn
Mislio sam malo vise da argumentiram, ali mi se ne da pisati. A sto se tice "lose" plastike i prekockastog dizajna, u pravu si, kvaka je u inside prioritetima kod osobe koja kupuje auto.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:21   #35
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Mislio sam malo vise da argumentiram, ali mi se ne da pisati. A sto se tice "lose" plastike i prekockastog dizajna, u pravu si, kvaka je u inside prioritetima kod osobe koja kupuje auto.
Pa nadam se da si shvatio da su ovdje prioriteti da susjed vidi da je velik i lijep

Forester je odličan auto, ja sam se zaljubio u njega prije dvije godine kada sam ga probao. Ta vanjska esencijalnost i skoro pa banalni dizajn su mi tako cool. O mehanici ne treba pričati. Ali servisi su koma kod nas, a takav auto treba primjerenu pažnju. Ne bih ga preporučio nikome tko nije spreman na servis negdje vani.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:39   #36
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Pa nadam se da si shvatio da su ovdje prioriteti da susjed vidi da je velik i lijep

Forester je odličan auto, ja sam se zaljubio u njega prije dvije godine kada sam ga probao. Ta vanjska esencijalnost i skoro pa banalni dizajn su mi tako cool. O mehanici ne treba pričati. Ali servisi su koma kod nas, a takav auto treba primjerenu pažnju. Ne bih ga preporučio nikome tko nije spreman na servis negdje vani.
Forester je u odnosu na sve gore navedene modele, auto. Auto velikim slovima. Sto se tice servisa nije to bas velika filozofija. Slovenija i Madjarska su tu i imaju ok servise.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:44   #37
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Forester je u odnosu na sve gore navedene modele, auto. Auto velikim slovima. Sto se tice servisa nije to bas velika filozofija. Slovenija i Madjarska su tu i imaju ok servise.
Ima dobar servis i kraj Trsta, Muggia. Imao mi je prijatelj Imprezu WRX i tamo ju je servisirao, bio je vrlo zadovoljan.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:45   #38
Quote:
Snježan kaže: Pogledaj post
Da Toyota je dost dobra, bas sam je danas gledao u Buzinu, jedino zamjeram sta nema nekakve lajsne ili kakve zastite uzduz bocnih strana, ovak cim se malo trkne se pozna direkt na limi. Za Tiguana sam pak procitao da su mu 1 i 2 brzina prekratke a trosi litru i kusur vise od Toyote e sad
Možeš za 1000 kn dobiti obje bočne lajsne
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:47   #39
Quote:
Snježan kaže: Pogledaj post
Dali bi to znacilo da Tiguani na nasem trzistu dolaze ravno iz Volxa.??
Yep... Švabo.
Squalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:50   #40
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ima dobar servis i kraj Trsta, Muggia. Imao mi je prijatelj Imprezu WRX i tamo ju je servisirao, bio je vrlo zadovoljan.
Babanghida kao i obično mudro zbori i na ovoj temi.

Lijepi pozdrav skoro pa iz Muggie, tj. iz Trsta.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.