Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2016., 16:47   #1
Flixbus

Malo mi je dosadno pa da natipkam malo o novim linijama ovog velikog lcc bus
prijevoznika. Ako tema pripada negdje drugdje, molim modove da ju priključe.

Dakle, uzela sam Flixbus prijevoznika iz ZG za Beč, karta 25€ što i nije neka ušteda ali me zanimala razina usluge. Liniju vozi Blaguss, njemački vozač i naš suvozač. Vrlo udobni autobus, dostupan wi-fi i punjači, ugodna klima, bus popunjen do pola.

Ipak, tko treba info - Flixbus za sada nudi tramp cijenu do Venecije za 8€, pa tko može iskoristiti kakvu kartu iz Trevisa ili Maca Pola to je nenadmašna cijena s obzirom da je i GoOpti relativno poskupio u zadnje vrijeme.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:07   #2
Jednom sam se vozio od Venecije do Bergama s Flixbusom, prije 3 mjeseca, vožnja je trajala cca 3h, bus je udoban(ništa manje nego npr Brioni ili Autotrans), ima WC, ima i WIFI, sve pohvale.
sehic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:28   #3
Jel istina ono sto se pise da imaju free grickalice i sokove?
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 21:20   #4
Kad sam ja bio, nisu imali
sehic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 01:05   #5
a jel istina da put sa flixbusom traje duže vožnja nego inače.....ovaj jedan se vozio i kaže da je zg - munchen vozio skoro 16h....da je jeftiniji od konkurencije ali da staje svugdje i vozi po staroj cesti i da zbog tog više neće ići flixbusom....iskreno ja mu baš i ne vjerujem jer inače ne putuje pa mislim da ovo uveliča
chichano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 01:15   #6
A da pogledas na njihove stranice schedule ....
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 02:13   #7
Quote:
chichano kaže: Pogledaj post
ali da staje svugdje i vozi po staroj cesti
Isao sam vise puta iz Frankfurta za Berlin,Munchen i Amsterdam sa Flixom. Staju cesto, s obzirom na low cost karte idu na volumen, bus se treba popuniti. Isao je uglavnom autoputom, jedino kad se odvoji sa autoputa da udje u grad onda neko vrijeme vozi sporednim cestama sto je skroz normalno.
Grickalice i napitke se moze kupiti kod vozaca i nisu besple, makar ne na rutama koje sam koristio.
Sve u svemu opet bi 'ladno koristio njihovu uslugu za takva kraca putovanja!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 14:31   #8
Bus za Veneciju. Wifi ne radi dok se ne uđe u Italiju, a sada je veza odlična. Sjedala komforna, razmak također, mjesta za noge dovoljno za ispruziti se. Do sada nitko nije nudio snack ni piće, tako da to ne mogu potvrditi. Ruta kojom vozi je najnormalnija, autoput, s ulaskom u Ljubljanu i Trst.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 21:20   #9
Nastavak:

Potvrđujem Makyijev upis: i nama je u ZLO nestala veza i tek se u AUT vratila
Nitko nam nije ništa nudio, ali mislim da ova linija još nije oriđiđi Flix jer ju odrađuje BLAGUSS, a podizvođač - Croatia bus. Na Rosenbergu su se paralelno sparkali sa drugom linijom koju također odrađuju Blaguss/Croatia samo su karte skuplje 40 kn.

Drugdje nisu nigdje stajali, a u Beč došli fest ranije, cca 19:30 a bilo je predviđeno u 20:30h a stajali smo fino cca 20-25 min.

Sjedala su udobna - nimalo ne umaraju.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 00:58   #10
Vozio se njima po EU. Solidni. Nemam zamjerku.
Ne vidim baš ove karte za 8€.
Nema ni jedne u kolovozu iz Venecije za te novce.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 01:43   #11
Pretprošlog ljeta sam piknuo Berlin-Dresden za 5€, ali činjenica je da sam kartu bukirao nekoliko mjeseci prije. Vožnja bez stajanja i bez zamjerki.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:36   #12
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Vozio se njima po EU. Solidni. Nemam zamjerku.
Ne vidim baš ove karte za 8€.
Nema ni jedne u kolovozu iz Venecije za te novce.

E sad - kolovoz... Vidjet ćemo što će biti i koliko će stvarno Flixbus ovdje biti što je po EU.
Znaš da ne postoji koncept na svijetu koji nije na Balkanu - propao.

Meni niti ovih 25EUR do Beča nije nešto super povoljno...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 08:55   #13
Za Beč imaju (barem za liniju iz ZG) samo Erdberg u ponudi. No, za Bratislavu nude tri različite stanice, između ostalih i aerodrom, što stvar čini jako privlačnom za putovanja s njega. Šteta što se tog koncepta ne drže u svim gradovima.

EDIT: Ima i bečki aerodrom, ali ne izravno, tj. uz presjedanje.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 14:16   #14
propao? kako jeftino može propast

koliko flixbus znači, dokaz je i da je monopolist Autotrans počeo prodavat First minute karte i to za par eura. Uz blblacar i uber, te low costove, došla era planiranja puta unaprijed i kod nas
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 16:58   #15
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
propao? kako jeftino može propast

koliko flixbus znači, dokaz je i da je monopolist Autotrans počeo prodavat First minute karte i to za par eura. Uz blblacar i uber, te low costove, došla era planiranja puta unaprijed i kod nas

Napokon da se nešto počelo mrdati... ipak, jedino je zasad Venecija u - kokošinjcu ostale linije još pajke
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 17:15   #16
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Napokon da se nešto počelo mrdati... ipak, jedino je zasad Venecija u - kokošinjcu ostale linije još pajke
Odmah kod otvaranja linija su bile akcije, Milan i Torino za 9€, Berlin 19€, Beč iz Zagreba i Rijeke za 9€....
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 20:37   #17
Moj kolega ide svaki drugi vikend u Bec pa veli da ne moze nikako ubosti jeftinu kartu s Flixbusom.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:25   #18
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Moj kolega ide svaki drugi vikend u Bec pa veli da ne moze nikako ubosti jeftinu kartu s Flixbusom.
Zar nije FLIX - STALNA LCC bus linija? Akcija na uvođenju spada u jeftine balkanske štosove... Osobito ako uzmemo u obzir da liniju voze iste firme koje to rade i na drugim linijama: kakva je to konkurencija?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 10:46   #19
preusko gledaš konkurenciju, konkurencija je blablcar (ili carpooling), lcc, kombiji...
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 10:54   #20
Zanimljiva mi je recimo usporedba cijena blablacara i autobusnih linija. Koliko je važna konkurencija u autobusnom prometu.
Recimo:
Zagreb - Varaždin je bus oko 80-tak kn, a blablacar 27-30 kn
Zagreb - Zadar je i jedno i drugo oko 100 kn.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.