Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 12:22   #10021
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Donata je napisala da cita recenzije i ipak je rezervirala, da bi potvrdila da je recenzija koju je citala bila netocna (duzina garaze). Dakle, ne pase iznajmljivacima, kad gosti izmisljavaju, a na booking.com su opisi preopceniti/preslicni.

Za upucene, dosla mi statistika za 2016.
Mozes i meni poslat za Pulu. Hvala
lenda is offline  
Old 22.08.2017., 13:04   #10022
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Bližimo se kraju sezone, ovo je par primjera u zadnjih mjesec dana, pa me zanima kako vi postupate u tim sitaucijama:
1. vidim na zadnjoj stranici prošle teme da pišete da ostavite gostima par rola tolet papira i slične opreme, pa ako im prifali nek si kupe. ako se ne radi o nekom super delux skupom apartmanu, šta im odgovoriti kad mi dođu kucat na vrata nakon jedva dan i pol da im treba još rola papira, još vrećica za smeće? (dala sam im, ali zanima me kakva je inače praksa, jer me to još nitko nikada nije pitao)
2. kad te večer prije odlaska pitaju do kad moraju izać van, a i piše na dnevnom redu da je izlazak do 10:00, što napravit kad u 10:40 žena još uvijek zvecka s pranjem suđa, djeca nose svoje peraje i ruksake do auta, a muž polako sprema u auto. A u 12:00 dolaze sljedeći gosti.
3. što kad u istom gradu ljetuju prijatelji (5 osoba + pas) od turista koji su u vašem apartmanu (4 osobe). apartman je na dobroj lokaciji uz more i par dana za redom se ponavlja ista stvar da ovih 5 + pas dolaze k nama nakon plaže, otuširaju se, presvuku, pojedu, pa opet na plažu, pa tuširanje pa... i onda vjerojatno tek navčer odlaze u svoj apartman koji je bog zna gdje.
4. više općenito pitanje: kako im objasniti da se na moru trebaju zatvarati prozori kad odu na plažu da zavjese ne lete do pol ceste i da propuh ne zatvara vrata od soba, kako ih naučiti da sklapaju suncobran dok ne sjede pod njih, da ne bi letili s 2. kata na prilično prometnu cestu u centru grada i da se ulazna vrata od kuće moraju zaključavat??! Prošli tjedan, dam im dva ključa od kuće i napomenem da se dosta krade po plažama i kućama, nek uvijek zaključavaju, bla bla... Navečer u 9, idem do auta, kad ono vrata otključana. Idem ih upozoriti, i sin mi objašnjava kako je on to namjerno pustio jer nisu mogli naći drugi ključ, a mama i tata su išli van i nisu uzeli mobitel pa da se mogu vratit nazad. Kao, sasvim logično se nametnulo rješenje da onda pusti kuću otključanu.
5. pred par godina sam u apartman zaljepila znak zabranjenog pušenja, ali imaju terasu s pepeljarom pa mogu vani dimit koliko god hoće i gledat u more. šta napravit kad te minutu nakon ulaska u apartman pitaju da li oni ipak smiju pušit jer su svi 4 pušači? kažem im da mogu na balkonu, ali ipak puše unutra svih 7 dana da cijelo zajedničko stubište smrdi ko pepeljara. očito su se bili zabarikadirali unutra jer su tad bile vrućine, upalili klimu i fino pod klimom svih 4 dimi 50 centimetara od moje naljepnice.

1. Ostavite im dvije role papira, ostalo kupuju sami. I da vi kao gost negdje odete ne računate da će vam gazda dati 20 rola niti će te vi od njega to tražiti. U redu je s druge strane, da gost kad dođe u apartman ima te 2 role (uz ostali potrošni materijal: kuh. krpe/papirnate ručnike, sapun,...) da ne mora trčati odmah u trgovinu.
2. Pri check in-u ih obavjestite da je check out do 10, i da vam dolaze nakon njih drugi gosti. Možete dodati, ako ste u mogućnosti (npr. ne radite drugi posao) da ćete u 10 doći preuzeti ključeve. Late check out se dodatno naplaćuje. To će ih natjerati da u 10 izađu. OD 14 CHECK IN NOVIH GOSTIJU! Nikako od 12! Nepotreban stres, a niti jednom gostu to neće biti razlog da ne dođe kod vas.
3. Idealno je da kažete, ukoliko vidite da se to ponavlja, da se drugi gosti žale na buku i veliki broj gostiju te zamolite da smanje takva događanja. U svakom slučaju bolje neš izmisliti nego direktno njih optužiti. Citirajte i kućni red gdje trebaju najaviti eventualne posjete.
4. nikako, individualna stvar.
5. kako je neko napisao, izbaciti ih iz apartmana...
bisanu is offline  
Old 22.08.2017., 16:58   #10023
Može meni za Poreč. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
vayaone is offline  
Old 22.08.2017., 19:06   #10024
a da staviš jednostavnije tu
KILLERDOG is offline  
Old 22.08.2017., 20:05   #10025
Killer, 150 stranica da prepisem ?
Sutra cu onima koji su me pitali za pojedine gradove napisati putem pm, samo da ocistim/spremim poruke s mailbox.

Poslano sa ...koristeći Tapatalk
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 22.08.2017. at 21:24.
nasmijanonebo is offline  
Old 22.08.2017., 20:11   #10026
imas sad vremena kad nisi moderator za to
KILLERDOG is offline  
Old 22.08.2017., 20:51   #10027
I mene zanima statistika
fairy wings is offline  
Old 22.08.2017., 21:25   #10028
Killer, ma vraga, puno teze pristupam forumu . Fairy, i tebi cu
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 23.08.2017., 00:22   #10029
i ja bi
jagoda1711 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.