Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2008., 16:25   #1
Putovnica za djecu

pretpostavljam da se male bebe upisuje u maminu ili tatinu putovnicu...
što sve treba od dokumenata, slika i koliko traje taj postupak?
hvala
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:42   #2
ne, bebe se ne upisuje u putovnicu jednog od roditelja, to uopce vise ne postoji kao mogucnost. beba mora imati svoju putovnicu.

evo ti ovdje vise:

http://www.mup.hr/44.aspx
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:48   #3
potpisujem cd8!
sliku za bebu možeš napraviti doma pa isprintati u nekom photo studiju ili kod njih digneš bebicu pokraj sebe i uslikaju je. ono što je važno da se na slici ne vidi dio roditelja nego samo beba
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 17:20   #4
ja sam teti u foto studiju rekla da mi treba fotka bebe za putovnicu, sjela sam na stolac i imala dijete na rukama uspravljeno, a ona je odradila ostatak price. tj. obradila je sliku tako da je izgledalo da dijete sjedi samo na stolcu. a moja beba jos nije ni znala sjediti.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 17:52   #5
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
ne, bebe se ne upisuje u putovnicu jednog od roditelja, to uopce vise ne postoji kao mogucnost. beba mora imati svoju putovnicu.

evo ti ovdje vise:

http://www.mup.hr/44.aspx
thanks... gledala sam ja stranicu mupa ali nisam naišla na te podatke za bebe.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 19:38   #6
a koliko vrijedi putovnica za bebe?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 20:04   #7
5 godina! Ja sam malom radila kad je imao 10 mjeseci i na njoj piše 5 godina, baš me iznenadilo!
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 20:11   #8
i mene iznenadilo...mislila sam da će dati na pola godine , godinu...pa ipak su sad bebe i mijenjaju se...
ali ajde kad već plaćamo..
p.s. kad se samo sjetim da me krava vratila trudnu da se odem ponovo slikat jer sam na slici imala pramenove a došla sam izraditi putovnicu bez njih
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 00:23   #9
cvjetic sliknes bebu dok ju netko drzi u bijeloj majici ako nisi spretna s photoshopom, ili posaljes meni pa ti ja sredim pozadinu
i nas su vracali jer se na slici kao moraju vidjet oba uha Sto je kod nas bilo nemoguce jer jer malac imao mala uheka skoro uz samu glavu, ali smo nasli slicku di se bar vrsak vidio
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 00:30   #10
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
cvjetic sliknes bebu dok ju netko drzi u bijeloj majici ako nisi spretna s photoshopom, ili posaljes meni pa ti ja sredim pozadinu
i nas su vracali jer se na slici kao moraju vidjet oba uha Sto je kod nas bilo nemoguce jer jer malac imao mala uheka skoro uz samu glavu, ali smo nasli slicku di se bar vrsak vidio
thanks magic, a što od dokumenata traže.bebinu domovnicu i izvod iz matice rodjenih?još nešto?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 01:31   #11
ovo za uši nisam znala. nama su rekli da je najbitnije da ima otvorene oči
naš je malac stalno spavao kad bi došli kod fotografa, nema šanse da ga probudimo. išli smo 3 puta, i na kraju smo ga doma uslikali sami

inače, za svaku promjenu u putovnici, vlasnik je dužan zamijeniti novom o svom trošku
promjene mogu biti: nova adresa, novo prezime, nova frizura, ....

kad bi se striktno držali zakona, onda bi morali mjenjati putovnice djeci svakih par mjeseci. u putovnici našeg sina je fotka kad je mali imao 20 dana, i bez problema putujemo iako ne liči nimalo na tu malu bebicu. možemo švercati djecu preko granice bez problema
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 02:00   #12
mi smo Mihaela slikali par puta u različitoj odjeći (kroz tjedan dana)...stavila ga na preokrenutu prematalicu koja ima bijelu pozadinu i slikala ga...striček u foto studiu izabrao fotku koja je odgovarala kriterijima i nitko nije ništa rekao.

Nema šanse da bi njega uslikala na rukama kod njih...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 12:23   #13
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
mi smo Mihaela slikali par puta u različitoj odjeći (kroz tjedan dana)...stavila ga na preokrenutu prematalicu koja ima bijelu pozadinu i slikala ga...striček u foto studiu izabrao fotku koja je odgovarala kriterijima i nitko nije ništa rekao.

Nema šanse da bi njega uslikala na rukama kod njih...
što, onda s slikama na cd-u dođem u foto studio i oni izvuku samo glavu ili ja slikam samo glavu?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 18:11   #14
Ja sam svog bebana kad je imao 5 mjeseci vodila fotografu da ga slikaju za putovnicu!Uspjeli smo nakon 5tog pokusaja!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 19:37   #15
mi smo se sa 7 mj slikali kod fotografa, opalio par puta i odabrao najbolju, treba još domovnica, rodni list, oko 180kn i gotova za 7 dana, traje 5 god.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 00:43   #16
I nitko nije napisao, ili je tako samo ovdje kod mene, da jedan roditelj podnosi zahtjev a drugi mora preuzeti putovnicu za dijete?
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 01:26   #17
Quote:
Majda kaže: Pogledaj post
I nitko nije napisao, ili je tako samo ovdje kod mene, da jedan roditelj podnosi zahtjev a drugi mora preuzeti putovnicu za dijete?
prošli tjedan smo išli vaditi putovnicu za klinca i muž i ja smo morali biti prisutni (petrinjska,zg)
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 09:23   #18
Quote:
meri79 kaže: Pogledaj post
prošli tjedan smo išli vaditi putovnicu za klinca i muž i ja smo morali biti prisutni (petrinjska,zg)
oba roditelja moraju biti prisutna samo ako su prijavljeni na različitim adresama, moj mm još nije promijenio adresu, pa je na različitoj od mene i male, zato moraju biti oba roditelja. inače ako su svi na istoj adresi ne moraju biti oba. tako je po zakonu, a šta tete na šalteru rade to je druga stvar. a podignuo ju je on bez problema.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 09:26   #19
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
inače ako su svi na istoj adresi ne moraju biti oba.
mi smo na istoj adresi pa smo morali oboje doći i to mi je posebno naglašeno. Doduše mi smo potegnuli u Zg jer nam je bilo hitno tj. putovnica je morala biti gotova u jedan dan, možda zato
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 09:28   #20
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
mi smo na istoj adresi pa smo morali oboje doći i to mi je posebno naglašeno. Doduše mi smo potegnuli u Zg jer nam je bilo hitno tj. putovnica je morala biti gotova u jedan dan, možda zato
ne trebaju biti oba. ali uzmimo u obzir da kod nas rade na šalterima bolesnici dobro ste prošli, jer su mogli tražiti da napravite i dna test da dokažete da ste mu stvarno vi roditelji.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.