Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2005., 01:12   #1
Boli me nepce

Zasto? Od cega? Nemam pojma
Ali vec par dana boli i boli... boli na hladno, na toplo, na dodir, ma malo boli i kad nis ne radim
Zna neko sta da radim? Od kud to opce?
thx
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 10:49   #2
jesi jela puno čipsa?
ili puno napolitanki?
to meni tak zna bit od toga.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 11:09   #3
od pomanjkanja vitamina i nezdrave prehrane...
počni malo s juhom... i mahunama i ostalim kuhanim povrćem...
a ako to baš ne voliš kupi si centraviti i biti će bolje...
mala_crvenkapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 11:59   #4
A da možda nisi dobila afte?!

Ako je to problem (prepoznat ćeš ih kao bijele mrlje na površini nepca, bolne na dodir) onda se to vrlo jednostavno rješava propolis kapima (u kombinaciji sa šećerom).
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 12:44   #5
možda si jela neke tvrde bonkase i cuclala ih??
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 14:59   #6
thx
mozda je ovo s vitaminima, nije bas da se zdravo hranim
afte nisu jer nije nis bijelo samo onako crveno ..
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 21:38   #7
Nepce zna boljeti i zbog procesa kji se odvija na korjenu nekog zuba. Najčešće je to zub koji je već popravljan, pa obrati pažnju.

Imaš temperaturu?

Imaš zubara? Odi, za svaki slučaj, jer oni su "meštri" za sve u usnoj šupljini.

Papa
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 00:13   #8
mene boli i kad imam upalu grla.svaki put
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 23:09   #9
Bolno nepce

Ovako, zadnjih par dana imam problema s nepcem, natečeno je, bolno i nadraženo. Ne mogu jesti ništa toplo, hladno, kiselo, slano, sve što stavim u usta mi uzrokuje bol, čak i Čokolino. U početku je bilo jako natečeno, sada pod jezikom osjećam samo nešto poput ranica. Ne sjećam se da sam pojela nešto prevruće da sam mogla opeći nepce, a tako ga jako nisam mogla ni izgrebati, kako se ponekad može dogoditi. Što bi to moglo biti i kak da si pomognem?
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 00:21   #10
Mogu to biti afte. Mogu biti na desnima, jeziku, nepcima s unutarnje strane obraza. Prolaze same od sebe. Ali dok prođu.....čovjek se namuči. Zanimljivo ali dokazano je da puščima puno lakše i brže prolaze ako ih uopće i uspiju dobiti.
VanDiemenica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 00:40   #11
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Ovako, zadnjih par dana imam problema s nepcem, natečeno je, bolno i nadraženo. Ne mogu jesti ništa toplo, hladno, kiselo, slano, sve što stavim u usta mi uzrokuje bol, čak i Čokolino. U početku je bilo jako natečeno, sada pod jezikom osjećam samo nešto poput ranica. Ne sjećam se da sam pojela nešto prevruće da sam mogla opeći nepce, a tako ga jako nisam mogla ni izgrebati, kako se ponekad može dogoditi. Što bi to moglo biti i kak da si pomognem?
Ako su ranice bijele boje, onda su sigurno afte. Najbolje bi ti bilo kupiti antispetičku tekućinu tipa hexoral i promućkati ga u ustima, ali ga ne smiješ koristiti prečesto.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 01:02   #12
Nisu bijele, tamnije su od boje mog nepca... Onak su nekak tamno roze.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 01:16   #13
Nabavi ti svejedno hexoral sutra jer se radi o nekakvoj infekciji usne šupljine. Ako baš hoćeš možeš otići kod svog stomatologa, ali mislim da nema potrebe. Hexoral bi trebao pomoći, nije skup i efikasan je.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 10:01   #14
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Nabavi ti svejedno hexoral sutra jer se radi o nekakvoj infekciji usne šupljine. Ako baš hoćeš možeš otići kod svog stomatologa, ali mislim da nema potrebe. Hexoral bi trebao pomoći, nije skup i efikasan je.
Joj ja sam imala to upaljeno tkivo nepca jedno ljeto kao klinka još. Uglavnom, odveli su me kod stomatologa koji mi je sterilnom iglom probio tkivo. Ne znam zašto je to radio, jer nije bilo zagnojeno. Samo je užasno boljelo. Hexoral je pomogao.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 11:13   #15
Dok se afte rade tkivo i je crveno. Tek kasnije izbija bijeli mjehurić. Probaj grgljat malo mlake vode sa soli.
VanDiemenica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 06:57   #16
Bolno nepce

Pozdrav ljudi!
Imam problem sa nepcem..Prije jedno mj dana primjetila sam da me dosta boli nepce...tocno ispred prednjih zubi nepce je jako osjetljivo i kao da je nateceno,kao da postoje neki brijezici.
Moj jezik cesto kaci te natecene brijezice i boli me,boli i kada jedem i slicno...Inace isla sam tada doktoru i rekli su mi da odem zubaru,medjutim ja nisam otisla i nakon par dana je nestalo,iako je to trajalo mozda 2 tjedna...
Jucer ponovno nateklo iz cista mira i boli me...sto god zelim jest uvijek se uvrijedim...Uzas jedan
Neznam sto bi to moglo bit...malo sam istrazivala i postoji mogucnost da su afte..imala sam ih jako cesto ove godine ali na jeziku...
Ovo se pojavljuje vec 2 puta na potpuno istom mjestu
Kao da je iziritirano ili nesto,a nisam nista narocito jela da sam mogla ostetiti taj dio nepca pa da se upalilo.
Jeste li mozda upoznati sa mojim problemom i znate li mozda dobro rijesenje,a da ne ukljucuje posjet doktoru jer nemam u hr zdravstveno.
hvala unaprijed na odg..
__________________
We do not choose love. It claims each man as it will!
Luna135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:45   #17
Afte najvjerojatnije nisu, jer se na tom mjestu skoro nikada ne pojavljuju.
Ti "brežuljci" kako ih opisuješ, normalni su i nepce je iza prednjih zubi tako građeno. Nateknu uslijed iritacije,a najčešće je u pitanju hrana tipa toast, topli sendviči, dvopek i sl pa onda par dana budu osjetljivi i bolni.
Druga varijanta je traume uslijed zagriza, ako je zagriz dubok i donji zubi grizu u taj dio mesa.
Naravno da postoji i varijanta upale uzrokovane zubima ako imaju karijese na nepčanoj strani, ili su zahvaćeni parodontitisom...isto poprilično rijetko.
Najvjerojatnije je ipak hrana u pitanju.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:49   #18
Quote:
Luna135 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!
Imam problem sa nepcem..Prije jedno mj dana primjetila sam da me dosta boli nepce...tocno ispred prednjih zubi nepce je jako osjetljivo i kao da je nateceno,kao da postoje neki brijezici.
Moj jezik cesto kaci te natecene brijezice i boli me,boli i kada jedem i slicno...Inace isla sam tada doktoru i rekli su mi da odem zubaru,medjutim ja nisam otisla i nakon par dana je nestalo,iako je to trajalo mozda 2 tjedna...
Jucer ponovno nateklo iz cista mira i boli me...sto god zelim jest uvijek se uvrijedim...Uzas jedan
Neznam sto bi to moglo bit...malo sam istrazivala i postoji mogucnost da su afte..imala sam ih jako cesto ove godine ali na jeziku...
Ovo se pojavljuje vec 2 puta na potpuno istom mjestu
Kao da je iziritirano ili nesto,a nisam nista narocito jela da sam mogla ostetiti taj dio nepca pa da se upalilo.
Jeste li mozda upoznati sa mojim problemom i znate li mozda dobro rijesenje,a da ne ukljucuje posjet doktoru jer nemam u hr zdravstveno.
hvala unaprijed na odg..

Pozdrav
Teško je otkriti o čemu se točno radi ovako kako opisujete.Može biti da je uzrok u zubima,možda na sluznici lokalno,ili vam te promjene nastaju zbog nekog sistemskog uzroka.Nažalost,ne mogu puno pomoći nego da vam preporučim da otiđete doktoru.ako nemate zdravstveno,otiđite bar kod nekog privatnika na pregled,i to samo kada su vam te promjene na sluznici prisutne u ustima.
Dr. Dudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 16:29   #19
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Afte najvjerojatnije nisu, jer se na tom mjestu skoro nikada ne pojavljuju.
Ti "brežuljci" kako ih opisuješ, normalni su i nepce je iza prednjih zubi tako građeno. Nateknu uslijed iritacije,a najčešće je u pitanju hrana tipa toast, topli sendviči, dvopek i sl pa onda par dana budu osjetljivi i bolni.
Druga varijanta je traume uslijed zagriza, ako je zagriz dubok i donji zubi grizu u taj dio mesa.
Naravno da postoji i varijanta upale uzrokovane zubima ako imaju karijese na nepčanoj strani, ili su zahvaćeni parodontitisom...isto poprilično rijetko.
Najvjerojatnije je ipak hrana u pitanju.
Hm,ali nisam jela nista sto bi mi povrijedilo nepce..mozda da je karijes ili nesto...bas je onako bijelo i nateceno,ma cudno posve...cini se da cu ici kuci ovih dana pa cu onda uspjet otic do doktora hvala na odgovoru

Quote:
Dr. Dudo kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Teško je otkriti o čemu se točno radi ovako kako opisujete.Može biti da je uzrok u zubima,možda na sluznici lokalno,ili vam te promjene nastaju zbog nekog sistemskog uzroka.Nažalost,ne mogu puno pomoći nego da vam preporučim da otiđete doktoru.ako nemate zdravstveno,otiđite bar kod nekog privatnika na pregled,i to samo kada su vam te promjene na sluznici prisutne u ustima.
Ipak cu uspjeti otici do doktora pa neka mi oni nesto propisu nadam se samo da ce ovaj puta znati sto je,a ne samo me slati dalje..jer se zubara bojim jaaaaako
__________________
We do not choose love. It claims each man as it will!
Luna135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 16:45   #20
doktor nece imati pojma jer nije specijalist za usta, odi stomatologu
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.