Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2015., 03:05   #1
Question Ispis s fakulteta i ponovni upis kao redovni student?

Pozdrav,
ovako, 2012. sam položio državnu maturu, upisao sam kao redovni student veleučilište u Požegi. Prije kraja prvog semestra sam se ispisao. Imao sam određenih financijskih problema i nisam bio u mogućnosti nastaviti. Zanima me da li postoji mogućnost da se ponovno upišem ondje (ili na drugi fakultet/veleučilište) kao redovan student?
OnoGray is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 10:08   #2
Za Požegu ne znam ako možeš opet, ali negdje drugdje sigurno možeš kao redovan student. Ali uz plaćanje školarine (ovisno o fakultetu, oko 7 tisuća kn većinom).
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 11:38   #3
Na tom veleučilištu si bio redovan uz plaćanje ili? Mislim da bi u slučaju da upišeš, ne znam, ekonomiju kao redovan bio oslobođen plaćanja obzirom da ti je ti prvi put da si upisao godinu na sveučilištu. Neka me netko ispravi ako griješim, no mislim da bi ti najpametnije bilo nazvati NCVVO pa njih pitati.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 20:22   #4
Što ako upišem još jedan diplomski studij? Jel onda plaćam punu školarinu? Naime radi se o tome da sam preddiplomski završio redovno i onda nastavio taj smjer na diplomskom, ali vanredno. Sada imam želju paralelno upisati još jedan diplomski studij, ali redovno. Što i kako s plaćanjem, jel neko upućen u to?
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 11:19   #5
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Na tom veleučilištu si bio redovan uz plaćanje ili? Mislim da bi u slučaju da upišeš, ne znam, ekonomiju kao redovan bio oslobođen plaćanja obzirom da ti je ti prvi put da si upisao godinu na sveučilištu. Neka me netko ispravi ako griješim, no mislim da bi ti najpametnije bilo nazvati NCVVO pa njih pitati.
Ne bi, studirao je već na teret ministarstva, nema više

Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Što ako upišem još jedan diplomski studij? Jel onda plaćam punu školarinu? Naime radi se o tome da sam preddiplomski završio redovno i onda nastavio taj smjer na diplomskom, ali vanredno. Sada imam želju paralelno upisati još jedan diplomski studij, ali redovno. Što i kako s plaćanjem, jel neko upućen u to?
Dakle, sam si plaćao ovaj diplomski? Onda bi ti novi trebao biti besplatan.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 13:02   #6
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Dakle, sam si plaćao ovaj diplomski? Onda bi ti novi trebao biti besplatan.
Tako je, ovaj sam sam plaćao. Ali me kopka to da sam preddiplomski išao na račun države. A nisam upoznat s tim jesu li preddiplomski i diplomski povezani u ovakvim slučajevima.

Po nekoj logici ne bi trebali biti i mislim da bi trebao moći upisati diplomski besplatno. Jer dosta kolega je završilo preddiplomski kao i ja, i onda upisalo diplomski na istom fakultetu besplatno. Jedino što ja planiram diplomski upisati na drugom faksu (s tim da svakako ne moram polagati nikakvu razliku predmeta), ali nadam se da to neće značiti da moram i platit prvu godinu u cijelosti.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 17:37   #7
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Tako je, ovaj sam sam plaćao. Ali me kopka to da sam preddiplomski išao na račun države. A nisam upoznat s tim jesu li preddiplomski i diplomski povezani u ovakvim slučajevima.

Po nekoj logici ne bi trebali biti i mislim da bi trebao moći upisati diplomski besplatno. Jer dosta kolega je završilo preddiplomski kao i ja, i onda upisalo diplomski na istom fakultetu besplatno. Jedino što ja planiram diplomski upisati na drugom faksu (s tim da svakako ne moram polagati nikakvu razliku predmeta), ali nadam se da to neće značiti da moram i platit prvu godinu u cijelosti.
Nisu, prva redovna godina diplomskog je svakom besplatna jer se računaju kao odvojeni studiji. Tako da mislim da bi trebalo biti bez plaćanja.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:50   #8
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Nisu, prva redovna godina diplomskog je svakom besplatna jer se računaju kao odvojeni studiji. Tako da mislim da bi trebalo biti bez plaćanja.
Iz tvojih usta u božje uši

Javim svakako kada budu upisi, ali i ja smatram da bi trebalo biti tako kako ti kažeš.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.