Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2015., 21:48   #661
Kj nije Chromium nek igra na Linuxu. Tog se sjecam jod od prije cetrdeset tisuca godina da je bilo na svakom repositoriju. Ono, scroll up pucacina,
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:00   #662
Hahaha pročitao sam tvoj post par puta i opet mi nije jasno ?

Ma ja mislim na browser pod imenom Chromium...
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 23:41   #663
Quote:
R00t-Sec kaže: Pogledaj post
@logit

Zašto Chrome a ne Chromium ili Vivaldi? Chromium je opensource verzija Chrome-a samo bez pizdarija by Google koje te prate. Vivaldi je nasljednik Opere ali isto kao Chrome koristi Chromium kao bazu. Sve ekstenzije rade, praktički isti browser.
Jer iskreno boli me neka stvar ako ce netko znati kada odem citati online novine , eto citam glasistre, vecernji od domacih dok od stranih corriere della sera, NY times i London time, forum ili youtube. Ne koristim internet bankarstvo, nemam povjerljive informacije na kompu osim ako je tajna da mi je mentor na faksu rekao da krajem rujna prodjem do njegovog ureda da se dogovorimo oko teme za diplomski rad.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:43   #664
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Kj nije Chromium nek igra na Linuxu.
Chromium B.S.U. Jos je ima.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 16:58   #665
Znao sam
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 00:50   #666
logit, svatko ima svoje stavove i poštujem to... iako me nešto kopka u malom mozgu kad vidim koliko se love troši da bi netko vidio "kako čitam novine".

Ista shema kao i tvrdnja "nemam što skrivati pa nek gledaju" i "ako nisi kriv nemaš što skrivati".

To su gluposti i propaganda, jer da bi određena agencija vidjela da ja nemam što skrivati moja privatnost leti automatski kroz prozor. To je svijet u kojem ne želim živjeti.
Svatko od vas koji tvrdi da nema bitne podatke i da ga zaboli što ga netko gleda bi se trebao zapitati... ako ti podatci ništa ne vrijede, zašto se troše milijarde na to? Nisu teroristi, nisu pedofili... Orwell je bio u pravu za puno toga. Čak i ako nemam što skrivati ipak ne želim da postoji dosije o meni i mojim navikama sa druge strane zemaljske kugle.
Takve se stvari ne rade ako netko nema ništa od toga, u to budite sigurni.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 11:55   #667
Ovak se razvija produkt...

Mentalitet, po kojem delaju illumos inžinjeri:

http://dtrace.org/blogs/bmc/2015/09/...etid and grimy

Zakaj sem to upisal pod "Linux (i o njemu)?" Naravno, postoji vrlo dobar razlog zakaj: vsagdo kdo naleti sim i dobije ideju pokrenuti GNU/Linux, ili slučajno iz bilo kojeg razloga vrti neki GNU/Linux derivat na poslu, se treba zapitati dijeli li rulja koja razvija GNU/Linux ove iste vrijednosti i način razmišljanja kada drkaju po kodu, te kakve to implikacije ima na stabilnost i kvalitetu GNU/Linuxa v produkciji, te na kraju krajeva, je li zaista dobro za firmu da vrti kritične poslovne stvari na GNU/Linuxu.

Ugodnu te duboku refleksiju Vam želim.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 14:45   #668
Illumos?

Aha, sjećam se, OS koji se danas u svijetu vrti na preko milijardu uređaja i pokreće sve od pametnih žlica i vilica do smartfonova i praktički 2/3 servera u svijetu, right?
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:21   #669
Quote:
Refulgent_Splendour kaže: Pogledaj post
Illumos?

Aha, sjećam se, OS koji se danas u svijetu vrti na preko milijardu uređaja i pokreće sve od pametnih žlica i vilica do smartfonova i praktički 2/3 servera u svijetu, right?
To sto ne pokrece milijardu uredjaja nije mjerilo kvalitete.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 12:02   #670
Quote:
Refulgent_Splendour kaže: Pogledaj post
Illumos?

Aha, sjećam se, OS koji se danas u svijetu vrti na preko milijardu uređaja i pokreće sve od pametnih žlica i vilica do smartfonova i praktički 2/3 servera u svijetu, right?
Pokaži matematičku ili logičku korelaciju koja ukazuje da je broj računala na kojima je neki produkt instaliran direktan rezultat njegove kvalitete.

Jer, podsjetimo se, u '90. prošlog stoljeća je Windows bio najrasprostranjeniji OS, pa to ipak nije imalo ikakve veze s njegovom kvalitetom, dapače, bio je i još uvijek jest inferioran svemu drugome.

Ne samo to, tom svojom logikom potvrđuješ baš ono na što ja ukazujem, a to je mentalitet stada: ako veliki broj ljudi rade jednu te istu stvar, onda mora da je ta stvar dobra. Nešto u stilu poput "gle skupila se rulja, idem i ja vidjeti, bit će da je zanimljivo".
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 20:15   #671
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Ne samo to, tom svojom logikom potvrđuješ baš ono na što ja ukazujem, a to je mentalitet stada: ako veliki broj ljudi rade jednu te istu stvar, onda mora da je ta stvar dobra. Nešto u stilu poput "gle skupila se rulja, idem i ja vidjeti, bit će da je zanimljivo".
Ček, kaj ti točno uspoređuješ? GNU/Linux s Illumosom, ili Linux kernel s Illumosom?

Normalno da GNU/Linux kao skup softvera koji eventualno završi kao nekakva distribucija razvija "stado"; za određene definicije stada kao skup nekakvih bioloških jedinki na istom mjestu i istim interesima. Ali nisam ziher da se ekipa koja radi Linux kernel sastoji od morona koji ne znaju baš složit pravi sustav, a i ovi Illumos guidelineovi su im strani. Pa nije GNU/Linux napravljen samo od kernela. Znači, ako netko zajebe bash, mejl server, ili Firefox, GNU/Linux ne valja? Nisam ziher baš u logičnosti tih tvojih usporedbi.
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:15   #672
Quote:
Refulgent_Splendour kaže: Pogledaj post
Ček, kaj ti točno uspoređuješ? GNU/Linux s Illumosom, ili Linux kernel s Illumosom?
Ja ne uspoređujem niš s ničim, ja sam svoje usporedbe već napravil i zaključke iz njih zvlekel na osnovu empiričkih istraživanja. Smisel mojeg upisa je da se oni koji namjeravaju, ili oni koji GNU/Linux trenutno koriste, dobro debelo zamisle.
Quote:
Ali nisam ziher da se ekipa koja radi Linux kernel sastoji od morona koji ne znaju baš složit pravi sustav, a i ovi Illumos guidelineovi su im strani.
To je jasno kak nisi sicher, inače ne bi razmišljal tak kak razmišljaš.
Quote:
Znači, ako netko zajebe bash, mejl server, ili Firefox, GNU/Linux ne valja? Nisam ziher baš u logičnosti tih tvojih usporedbi.
Ak negdo drka po nečemu 20 let i v tih 20 let nije v stanju dobiti osnove poput na primjer shella, startupa, shutdowna, clustera, ili pak garanciju korektnosti podataka da dela kak spada, ja bi to nazval epic failom.

Kak bi ti to nazval?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:54   #673
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Pokaži matematičku ili logičku korelaciju koja ukazuje da je broj računala na kojima je neki produkt instaliran direktan rezultat njegove kvalitete.
Ajde, nađi neki OS na ovoj planeti koji se može sejvati na USB stick, uštekati na bilo koji random komp koji nađeš u blizini, te probaj raditi nešto na tom računalu.

Windows nije niti blizu toga sa svim svojim verzijama OS-a zajedno.

Činjenica da Linux kernel funkcionira, da ekipa releasea stable softver iz godine u godinu, sa tisućama novih featurea (ako drajver nazovem feature, npr) je sasvim dovoljna da se Illumos ekipa zamisli može li takav napor održati na svojem projektu.
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 10:12   #674
Quote:
Refulgent_Splendour kaže: Pogledaj post
Ajde, nađi neki OS na ovoj planeti koji se može sejvati na USB stick, uštekati na bilo koji random komp koji nađeš u blizini, te probaj raditi nešto na tom računalu.
SmartOS upravo funkcionira na taj nacin. Jest da nebus dobil GUI, ali je full OS na kojem se moze vrtiti bilo koja aplikacija. Naravno za potrosace nije, no ako si v potrosackom prostoru, imas puno vecih problema od tog.
Quote:
Činjenica da Linux kernel funkcionira,
Je, funkcionira, samo kak?
Quote:
da ekipa releasea stable softver iz godine u godinu, sa tisućama novih featurea (ako drajver nazovem feature, npr) je sasvim dovoljna da se Illumos ekipa zamisli može li takav napor održati na svojem projektu.
Ekipa se jest zamislila, to su profesionalni sistem i kernel inzinjeri a ne GNU/Linux debili, zato automatski generiraju 14.000 paketa. Njima nije potreban napor jer su za to upogonili racunala da delaju mesto njih.

Gle, ja kad nekaj kritiziram, to znaci da sem to dobro "prokopal", vrlo cesto (skoro uvijek) to znaci da sem to koristil, da sem to probal upogoniti i da onda nije delalo, ili nije delalo kak spada.

Daj ak vec mislis kritizirati nekaj, prvo to nekaj (bilo kaj) prouci, pa onda kritiziraj, a ne samo bacati svoja misljenja okolo-naokolo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 12:56   #675
S o zirom koliko kritiziras Linux i tvrdis da ne radi kako spada postavlja se jedno glupo pitanje. Je li kompletna industrija koja koristi Linux na drogama? Ljudi stavljaju Linux na doslovno milijarde uredaja, na stotine tisuca servera. Da li su svi oni budale?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 15:07   #676
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
S o zirom koliko kritiziras Linux i tvrdis da ne radi kako spada postavlja se jedno glupo pitanje. Je li kompletna industrija koja koristi Linux na drogama? Ljudi stavljaju Linux na doslovno milijarde uredaja, na stotine tisuca servera. Da li su svi oni budale?
Normalno da su budale, ne mogu vjerovati da ti uopce pada na pamet pitati takvo pitanje!!!

To je tipicno hrvatsko razmisljanje, ako nekaj vecina dela, onda mora da je dobro, ja bum popizdil od tih idiotarija!!!

Nije ni cudo da ste v banani z takvim razmisljanjem!!!

Hoces ti meni objasniti kada je razmisljanje stada v povijesti covjecanstva ikada bilo v pravu?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 15:24   #677
Pa danas se Linux koristi na svemu od obične potrošačke elektronike do satelita.
Preko 90% super računala pogoni Linux performanse su puno bolje nego UNIX.

Mission-critical aplikacije ERP, CRM.... Čak i NSA koristi Red Hat servere za svoj XKEYSCORE sustav.
Svi su oni budale

Što ti konkretno toliko smeta kod Linuxa, Annatar?
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:27   #678
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Normalno da su budale, ne mogu vjerovati da ti uopce pada na pamet pitati takvo pitanje!!!

To je tipicno hrvatsko razmisljanje, ako nekaj vecina dela, onda mora da je dobro, ja bum popizdil od tih idiotarija!!!

Nije ni cudo da ste v banani z takvim razmisljanjem!!!

Hoces ti meni objasniti kada je razmisljanje stada v povijesti covjecanstva ikada bilo v pravu?
Kakvo tipicno hrvatsko razmisljanje? Pa Linux koriste u cijelom svijetu.Mogao si slobodno napisati i tipicno korejsko ili japansko razmisljanje.

Mozes se ti na glavu postaviti, preko pola IT industrije je na Linuxu. I gle cuda...Radi!
Koliko ima Android telefona na svijetu? Gle cuda, rade. I rade dobro.
Frizideri, vesmasine, navigacije, POS uredaji, super kompjuteri... sve to radi i na Linuxu je.
Ali ne, sve su to budale jer ti to kazes ili jer si nasao tu i tamo pokoji bug ili poneko hakiranje?

Jebi ga, jeftino je i radi, sto ti vise treba?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:45   #679
Quote:
R00t-Sec kaže: Pogledaj post
Pa danas se Linux koristi na svemu od obične potrošačke elektronike do satelita.
Da, pa kaj onda?
Quote:
Preko 90% super računala pogoni Linux performanse su puno bolje nego UNIX.
To je teski, teski bullshit. Solaris na istom hardwareu je jednako brz ili brzi od GNU/Linuxa, i to jos od 2005. A danas je 2015.
Quote:
Mission-critical aplikacije ERP, CRM.... Čak i NSA koristi Red Hat servere za svoj XKEYSCORE sustav.
Svi su oni budale
redhat jesu teski idioti. Pogledaj samo v njihovu bazu bugova, procitaj malo komentare njihovih "inzinjera" i sve je jasno!
Quote:
Što ti konkretno toliko smeta kod Linuxa, Annatar?
Najvise mi smeta to kaj nije Solaris!

A zatim mi smeta kaj nije System V, nije POSIX, ima po defaultu ukljucen memory overcommit pa rikne kad se sva memorija iscrpi, ili mi ubije jedan od Oracle procesa zbog toga, ili kernel rikne kad ga se fakat optereti (i to ne samo meni, neg sem to vidl vec u dvije velike firme).

Smeta me to kaj je GNU, koji je totalno kretenski, vlastita izmisljotina koja nije kompatibilna z UNIX standardima.

Smeta me kaj nadogradnja cesto trga sustav, na primjer evo tu kraj mene laptop kojemu nakon automatske nadogradnje vise ne dela wireless.

Smeta me kaj ne dolazi po defaultu z ZFS-om, odnosno datotecnim sustavom koji garantira integritet podataka.

Smeta me systemd, jer nije mocan kao Solarisov SMF, i jer dela po principu Windows registrya i Event Log Viewera.

Smetaju me idiotski, do bola a bez razloga zakomplicirani paketni formati i software management podsustavi. Na primjer, RPM ima idiotsku semantiku gdje tokom nadogradnje prvo instalira novi sadrzaj, a tek onda brise stari i vrti preremove i postremove skripte od starog, pa su potrebne akrobacije da to radi koliko-toliko kak spada. Ako hoces znati kaj su bol i patnja, odi delati dpkg pakete za Ubuntu!

Smeta me da nema clustering datotecnog sustava kak spada, koji dela; smeta me da nema cluster softwarea koji dela kak spada.

Smeta me da nema post mortem debugginga, kao Solarisov kdb.

Smeta me da DTrace ne dela kak spada, pa nema ni dynamic tracinga.

Smeta me kaj je default shell bash, a ne tcsh!

Smeta me kaj po defaultu ne vidim boot proces, nego je idiotska grafika!

Smeta me kaj po defaultu nema generiranja windexa, odnosno njegovog equivalenta!

Smeta me da (S)ATA uredjaji gube write-through disk cache setting nakon svakog reboota!

Smeta me fiberchannel management, glupi device-by-id i UUID kontorzije; zakaj mi to ne treba na Solaris derivatima, neg tam fiberchannel dela bez da se ikada moram zajebavati z takvim idiotarijama?

Smeta me kaj NFS ne dela kak spada, neg kaj je strgan!

Smeta me kaj nema fault management arhitekture ni samoizljecenja kao Solaris!

Smeta me kaj GNU/Linux virtualizacija nije niti blizu po funkcionalnosti Solaris zonama: na GNU/Linuxu dobijem braindead kontejner, na Solarisu full virtualizirani, superbrzi UNIX server!

Imas ti barem neko predodzbu o tome, koliko je inzinjeringa potrebno, da bi samo polovica ovoga gore delala na GNU/Linuxu? E pa ja imam, jer sam tocno polovicu, ak ne i vise, implementiral na tom istom sranju, zato i znam da je sranje!

Zapravo, kad jos vise razmislim, najvise me smeta da sam indirektno prisiljen delati na tom i z tim smecem jer je tak popularno; a popularno je zato jer idioti nemaju pojma o GNU/Linuxu, odnosno njegovim nedostacima, jer nisu odrasli na UNIX-u, pa jednostavno ne znaju za bolje.

E, na to najvise pizdim! To me najvise smeta!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:53   #680
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Jebi ga, jeftino je i radi, sto ti vise treba?
Treba mi nekaj kaj dela POUZDANO, jednom kad prasnem v produkciju da to DELA, i da ne cujem vise za to dok ne dojde vrijeme za zamjenu zbog lifecycle managementa, a ne da mi v dva ujutro zvoni telefon jer jebeno smece na ext4 ima problem, ili jer je odjednom riknula baza!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.