Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2015., 17:57   #2881
Ujme Ribi, svaka tebi čast...evo pratim neke susjediće preko puta od kada sam se doselila u zgradu prije par mjeseci, tu su mi ispod balkona pa sve vidim. :kurjoža baba:
Klinac ima cca tri godine, simpatičan je vrag, ali nemoguć, ne gasi se, juri, viče, skače, sad vuče biciklu, sad juri s romobilom, sad vuče malu, pa mala plače... mala ima cca 1, 5 predmalo prohodala, mama u drugom stanju. Sami su koliko vidim, nema baka servisa i tih stvar :

Ja bi pukla.


Quote:
lavandica kaže: Pogledaj post
...

Zavidim svima koje jedu fažol, ja sam prestala sa nekih 25 tjedana kad je interakcija s mojom lošom probavom bila takva da sam mislila da ću rodit. Tu sam se negdje i počela otvarat, garant je fažol malo pomogao
Ajme, skoro da bi se smijala ali neću, žao mi što se otvaraš.
Stisni to!

Inače, mda, s fažolom ili bez, ne znam kako vi, ali ja fujim užasno.
Piše da u tijelu trudnice, osim što je prisutna povećana izgradnja, prati je i povećana razgradnja.

Ja razgrađujem sve u šesnaest.

Quote:
kety05 kaže: Pogledaj post
.

Dobro dosla!
Ja sam jucer kuvala mladi na salatu i bio je mljac a isto tako dragi ulovi svjeze ribe cak toliko da bi na pazar mogli ic
To se traži! I ti imaš ribolovca?


ps. falio mi je Forum, ne mogu si pomoć, stavljam hrpu smajlića.
žalfija is offline  
Old 04.09.2015., 17:59   #2882
Dobrodošle nove trudnice.

Čaj od lista maline je iz nekog razloga teško naći i u Srb i u Hr. Agristar iz Osijeka bi ga trebao imati.

http://alternativa-za-vas.com/index....article/malina

Uzela sam neku stranjsku mešavinu za treći trimestar jer sam jedino to mogla nabaviti.

Koristim ja tetre i prefold (tetra presavijenu i prošivena). Meni je to super za tek male bebe. Sada sam otkrila tetre od bambusa i ne mogu dočekati da ih isprobam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 04.09.2015., 18:02   #2883



Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 04.09.2015., 18:04   #2884
Quote:
ivah kaže: Pogledaj post
Nama je bio 1,9 mm.
meni 1,2mm kod mog ginica u 11 tt danas u petrovoj u 13 tt 0,6mm veli danas doktor u petrovoj da je super,i dobila slikicu.ivah javis se kad ti objasni kobinirani.
nekicaa is offline  
Old 04.09.2015., 18:06   #2885
ivah jel ti je preporucil jos kakkav pregled ili test?
nekicaa is offline  
Old 04.09.2015., 18:10   #2886
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
i.
Cure koje ste radile kombinirani, koliko je iznosio nuhalni?
1,6 mm.
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post

To se traži! I ti imaš ribolovca?
Ja imam zaljubljenika u more bilo da se radi o ronjenju ili ribarenju,eto toliko da mu na godisnjem odmoru nije bio nikakav problem se ustajat u 4h ujutro i ic s barkom u ribe. Imao je srece sto patim od nesanice zadnjih tjedana pa me nije budio
kety05 is offline  
Old 04.09.2015., 18:14   #2887
Nekice, zašto si morala dva puta u dva tjedna na uzv?

I ja sam mjerila nuhalni kad sam bila na prijelazu iz 11. u 12. tjedan i bio je 0,9, nosna kost prisutna.
Svejedno sam vadila i krv i radila kombinirani, svi su rizici bili niski.:klap:
Reina is offline  
Old 04.09.2015., 18:23   #2888
Quote:
nekicaa kaže: Pogledaj post
ivah jel ti je preporucil jos kakkav pregled ili test?
Javim kad mi objasni. Nije ništa, ako će morati bude sada, kada vidi i nalaze krvi.
Ja sam par dana prije kombiniranog bila kod privatnika (išla sam po drugo mišljenje u vezi nečega) koji je isto pogledao nuhalni i bio je 1.1, ali on ima puno bolji uzv.
btw. u prvoj trudnoći je bio isto 1.9 i sve je bilo super, niski rizici.
__________________
*2014. missed ab/17.tt*
*2016. big sister* + *2019. little sister*
*2022. waiting.....*
ivah is offline  
Old 04.09.2015., 18:29   #2889
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
....
Cure koje ste radile kombinirani, koliko je iznosio nuhalni?
1,7 mm, zadnji dan, skoro punih 14 tjedana.
Jedva smo stigli, ali bili su na godišnjem ovi u Suncu tu u Rijeci, a nisam znala ni čula da netko drugi radi.



Quote:
kety05 kaže: Pogledaj post
..

Ja imam zaljubljenika u more..
Isto.

Ja nisam bila ovaj njegov g.o za ništa, ni za putovanje neko ni za barku, bilo me strah treskanja, ali on je skoro svaku večer, zaspi rano, oko 2, 3 u noći se ustane, kuha kavu i ode, voli more najviše na svijetu.
žalfija is offline  
Old 04.09.2015., 18:49   #2890
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Nekice, zašto si morala dva puta u dva tjedna na uzv?

I ja sam mjerila nuhalni kad sam bila na prijelazu iz 11. u 12. tjedan i bio je 0,9, nosna kost prisutna.
Svejedno sam vadila i krv i radila kombinirani, svi su rizici bili niski.:klap:
zato jer sam kod svojeg ginića bila prije 2 tjedna na normalnom pregledu i uzv,a ovo kad vadis krv za kombinirani moras isti dan napravit i uzv a to sam išla u petrovu.samo zbog toga sam bila na uzv 2 put u 2 tjedna,neznam kak kod vas ali moj salje svakih 6 tjedna na uzv u normanoj trudnoći.
nekicaa is offline  
Old 04.09.2015., 18:52   #2891
Meni su preporučili kobinirani radi godina makar je nuhalni super,a cula sam druge curke koje su iznad 35 da im preporučuju kobinirani kolko god bil nuahalni.Kakava vi imate iskustva cure?
nekicaa is offline  
Old 04.09.2015., 19:40   #2892
trudnice, evo i meni je danas potvrdjeno--deckic je.. i termin 27.1., mozete me ubaciti na listu kad budete radile )))
ianaNika is offline  
Old 04.09.2015., 20:06   #2893
Quote:
crna dama 83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,drage moje,nova sam na forumu iako vas već neko vrijeme pratim,7+5 sam,zm je bila 13.07 a termin mi je 20.04 Bit će ovo jedno duuugo putovanje,iako mi je ovo peta trudnoća (2 poroda carskim i 2 spontana) osjećam se jednako sretno i ushićeno,i nadam se curki.Za sada toliko,a u nastavku ću se ubaciti i na druge teme jer imam problema i sa štitnjačom i krvarenjem.


Konačno da je neko i samnom u terminu!

Moja ZM je bila 15.07. danas sa 7+2 i isto mi se tremin vrti oko 20.04. :klap:
__________________
Tebe nitko nije više jedva čekao od mene!
Nurse20 is offline  
Old 04.09.2015., 21:12   #2894
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Jel'? Pa da...samo imam neku lijevu mašinu u ovom stanu (podstanarimo), moja je crkla putem, šmrc, ali vjerojatno je bolja od one koju su imali moji kad sam bila beba.

Pitam mamu neki dan - "A kamo si stavljala prljave pelene (čitam o onim pelenskim kantama za smeće) dok ti se skupi roba?

Ona umrla od smijeha i stari skupa s njom. -"Prali smo svaki dan, 24 sata je radila mašina, šta misliš?!"


Može u pelensku grupu, hvala!

Kakva je procedura?



Pozdrav i tebi, nadam se da će ti sve biti ok i da se čitamo.
ovisi koliko pelena imaš,ako ih imaš dovoljno onda staviš u kantu s vodom i nakapaš unutra lavandu ili nešto tako...ugl pošalji mi svoje fejs ime pa te ja ubacim u grupu
blaćanka is offline  
Old 04.09.2015., 21:13   #2895
Nuhalni mi je oba puta mjeren kad sam bila oko 11 tt i oba puta je bio 0,9 mm.

ianaNika, čestitke na dečku!
lavandica is offline  
Old 04.09.2015., 21:45   #2896
meni je sad bio 2 mm


Sent from my iPhone using Tapatalk
dinda83 is offline  
Old 04.09.2015., 21:51   #2897
Meni je bio 0.9


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Old 04.09.2015., 22:54   #2898
Quote:
nekicaa kaže: Pogledaj post
Meni su preporučili kobinirani radi godina makar je nuhalni super,a cula sam druge curke koje su iznad 35 da im preporučuju kobinirani kolko god bil nuahalni.Kakava vi imate iskustva cure?
A koliko god. imaš? Jesi i ti 35+?

Meni nisu niš' preporučili, ali su me upoznali sa mogućnostima.
Kombinirani mi se činio kao prava stvar za napraviti.
Neinvanzivan, sigurniji nego testovi koji se provode kasnije u trudnoći i dobar pokazatelj za eventualne daljnje ozbiljnije pretrage.
Moj gin niti nema tako dobar utz tako da nisam puno razmišljala, pogotovo kada sam čula da je u Suncu dosta hvaljeni dr. Vezmar.
Izmjerili smo bebača uzduž i poprijeko, lijepo se napričali, umirio me taj pregled jako.

Sad, ne znam kakva je tebi situacija, ti već znaš mjere nuhalnog, ako je morfološki sve ok, fali ti samo krvna pretraga na razinu hormona i imaš kombinirani.
Neka me ispravi netko tko više zna ako griješim.

Quote:
blaćanka kaže: Pogledaj post
ovisi koliko pelena imaš,ako ih imaš dovoljno onda staviš u kantu s vodom i..
tako sam i mislila. šaljem pm
žalfija is offline  
Old 04.09.2015., 23:11   #2899
[QUOTE=žalfija;55384473]A koliko god. imaš? Jesi i ti 35+?

Meni nisu niš' preporučili, ali su me upoznali sa mogućnostima.
Kombinirani mi se činio kao prava stvar za napraviti.
Neinvanzivan, sigurniji nego testovi koji se provode kasnije u trudnoći i dobar pokazatelj za eventualne daljnje ozbiljnije pretrage.
Moj gin niti nema tako dobar utz tako da nisam puno razmišljala, pogotovo kada sam čula da je u Suncu dosta hvaljeni dr. Vezmar.
Izmjerili smo bebača uzduž i poprijeko, lijepo se napričali, umirio me taj pregled jako.

Sad, ne znam kakva je tebi situacija, ti već znaš mjere nuhalnog, ako je morfološki sve ok, fali ti samo krvna pretraga na razinu hormona i imaš kombinirani.
Neka me ispravi netko tko više zna ako griješim.

imam 36g,kobinirani sam danas sav napravila.javim kad dobim nalaze ,jesi li ti 35+?
nekicaa is offline  
Old 04.09.2015., 23:21   #2900
Quote:
nekicaa kaže: Pogledaj post

imam 36g,kobinirani sam danas sav napravila....
Jei, neka si, biti ćeš mirnija kad stignu nalazi, kladim se da si k'o puška, generacijo.
žalfija is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.