Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2007., 13:58   #21
Quote:
Sonja75 kaže:
hvala Ti Crtica na razumijevanju. Moja Kalvarija traje vec godinama, uz to sto sam ostala bez roditelja i bez brata sama san nakon poroda svog sina ( prije 5 godina) oboljela od multiplle skleroze ,a i moj sin zaostaje puno u razvoju ( psihofizickom).
Ponekad se pitam zar zlo nikada nema kraja i zasto nam se sve to desava, sta smo mi Bogu ili ljudima skrivili da nam je zivot tako tezak.?
U sta lijepo jos mozemo vjerovati? Mozemo li se nadati da ce nam kada prijedemo na drugu stranu biti lakse?

Pozdrav
A kad se tako dešavaju,neke nesreće ti ,može biti proklestvo nad obitelji,pitaj svećenika baš radi tih stvari što ti se dešavaju pa vidi šta će ti reći!
__________________
SE VINCERE IPSUM LONGE EST DIFFICILLIMUM.
cloud-xz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 13:59   #22
Quote:
Sonja75 kaže:
Postoje iskustva ljudi koji su bili klinicki mrtvi, napustili su svoje tijelo, duh im je bio u tunelu na kraju kojeg je veliko svijetlo, i gotovo svakog od njih je cekala neka draga osoba ( koja je prije umrla). Obicno su to roditelji ili bake, djede,itd.
Vidi ovo;
www.forum.hr/showthread.php?t=158844
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 21:39   #23
Quote:
Xerex kaže:

A ako vjeruješ i da Bog postoji i da je onakav opisan u Bibiliji (a i u drugim knjigama), onda je zbog samoubojstva u paklu.
Nije.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 21:55   #24
a kamo onda idu duse Hitlera ili Kleopatre ili svih ludih diktatora kojih je bilo bezbroj u povijesti?
Pozdrav
Sonja75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 21:56   #25
Mene zanima ovo:kada odemo na drugi svijet,u kojoj smo životnoj dobi?da li u onoj kada umremo ili kada smo bila najsretniji?znači,ako odem sa 32 godine ,da li pred boga stanem sa toliko godina ili je to druga priča?
QueenFreddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 22:00   #26
Quote:
QueenFreddie kaže:
Mene zanima ovo:kada odemo na drugi svijet,u kojoj smo životnoj dobi?da li u onoj kada umremo ili kada smo bila najsretniji?znači,ako odem sa 32 godine ,da li pred boga stanem sa toliko godina ili je to druga priča?
mislim da u raju nema staraca i umornih. A ni djece. Ne bi bilo pravedno da cijelu vječnost netko ostane dijete a netko star.
Moralo bi biti nekakvo zrelo doba.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 22:39   #27
Sonja možda ćeš ih sresti a možda i nećeš, to zavisi od više stvari.

Ako je brat bio dobar onda se ne brini za njega nego se raduj jer je njemu puno bolje nego tebi.

Ako nije bio dobar onda bi mogao ići na neka loša mjesta ali niti to nije tako strašno, jer to nije zauvijek.
Gospodin naš Isus Krist brine o svakome. Niko pa ni najgori demon nije izuzet iz Njegove milosti.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 23:54   #28
Quote:
Sonja75 kaže:
Imala bih nekoliko pitanja, mozda mi moze netko berem djelomicno pomoci.
Izgubila sam oca i majku , umrli su relativno mladi, bili su oboje tesko bolesni.
Moj brat je prosle godine oduzeo sam sebi zivot, tek je bio 30 godina navrsio..
Jako se bojim za njega. Postoji li nada za njega? Imaju li duse koje koje dodju na onaj svijet kao samoubojice pravo na milost Bozju ili idu direktno u pakao ?
Sta mislite sretnemo li mi nase drage na onom svijetu kada se tamo pojavimo?
Cekaju li na nas ili su nas vec zaboravili?
Mogu li nam nasi mrtvi poruciti nesto putem sna?
Ima li netko iskustva sa time?
Hvala lijepo i pozdrav
Sonja, nedaće ti nisu pokolebale vjeru u Boga! Što bi tebi moglo biti uskraćeno na Onom Svijetu? Vjeruj da ćeš ih susresti i susrest ćeš ih!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 09:45   #29
Quote:
brezovka kaže:
Nije.
Nije?
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:25   #30
Hi Xerex,
ja znam da moj brat ( njegov duh) nece biti nagradjen za to sto je sam sebi skratio zemaljski zivot ali se duboko nadam da je dragi Bog toliko milostiv da ce mu dati sansu da popravi svoje pogreske. Moj brat je bio jako dobar covjek, nazalost udarce sudbine nije podnio hrabro nego se odao alkoholu i to ga je odvelo na onaj svijet. Dal je sam znao da napusta u potpunosti ovaj svijet, dal je mogao tada razmisljati koliko ce ljudi patiti zbog njegovog prijevremenog odlaska ja to ne znam, ali vjerujem da ako pakao postoji tamo odlaze duse koje su mucile i unistile tisuce tudjih, nevinih zivota.Duboko se nadam da cu ga ponovno sresti na onom svijetu i da ce mi tada puno vise toga biti jasnije nego sto mi je sada.

Ps: ljudi koji puse, razbole se, odu kod ljecnika i on im strogo zabrani pusenje, oni to ne uzmu za ozbiljno, puse cigarete dalje iako znaju da ce ubrzo umrjeti zbog toga zar nisu i takvi ljudi samoubojice? Ili Debeli koji ne mogu se prestati prezderavati iako znaju da im prijeti infarkt? Pa zar oni ne ubiju sami sebe? Gdje nakon smrti oni idu tada?
I po tome smo mi svi pomalo potencijalne samoubojice, jer svi mi ponekad volimo pojesti nesto slatkog, zacinjenog, masnog, popiti po koju, zapaliti cigaretu itd
pozdrav
Sonja75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 18:39   #31
Quote:
Xerex kaže:
Nije?
Nije.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 18:49   #32
Quote:
brezovka kaže:
Nije.
Nije. Ma koliko to može nekima izgledati nevjerojatno - nije.


Quote:
Moralo bi biti nekakvo zrelo doba.
Apsolutno. Najbolje godine, velim ja.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 19:59   #33
Quote:
Blaise kaže:
Nije. Ma koliko to može nekima izgledati nevjerojatno - nije.
Znaš kad treba reći - nije. Stvarno nije.


Quote:
Apsolutno. Najbolje godine, velim ja.
Malo bi ipak manji broj trebao biti. Radi letenja.
Sonja je lijepo objasnila. Bolest tijela i duše.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.