Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 15:55   #141
[email protected]

mr Drago Plečko
Nutricionističko-terapijsko savjetovalište

Perkovčeva 21
10430 Samobor

tel. 01/3360-029
mob. 098/1897-021
__________________
>>> Sve o mobitelima
RedkinG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 23:08   #142
Sve ljude u povijesti,koji su tvrdili nesto sto je bilo u suprotno razmisljanju 90% pucanstva,su smatrali ludima i koje kakvima,a na kraju se ispostavilo suprotno.

"Bolje da me smatraju ludom,nego da poludim"citat poznanice

evo primjera iz glasa koncila:


GK: Isaac Newton?

Akademik Paar: On se, razumije se, ne smije zaobići, jer se smatra da je najveći znanstvenik svih vremena, i jer je svojevrsna kruna i završetak tog razdoblja. On ne samo da je bio vjernik nego je bio i duboko teološki obrazovan i orijentiran. Pisao je teološke rasprave, napisao je npr. teološku knjigu od četiri stotine stranica za koju je smatrao da je njegovo najveće znanstveno dostignuće, bolje čak i od prirodoznanstvenih rasprava po kojima je ipak postao svjetski poznat. To je bio čovjek koji je za svoje znanstvene ideje inspiraciju tražio u teološkim nadahnućima. Kad je objavio teoriju gravitacije, napadali su ga da je to praznovjerje, misticizam, religiozna vizija, vjerski konstrukt jer govori o sili koju ne možemo ni opipati ni vidjeti, ni omirisati. Pa pomislimo i danas da neka sila djeluje između Sunca i Zemlje na udaljenosti od 150 milijuna kilometara. Tada znanstvenici to nisu htjeli prihvatiti. On je primjer najizvrsnijeg znanstvenika koji je bio potpuno uronjen u vjeru, što ga uopće nije sputavalo u znanstvenom istraživanju. To je razdoblje donedavno bilo falsificirano, zaboravljeno, krivo interpretirano i iskrivljavano zbog ideoloških razloga.

Zadnje uređivanje familyman : 13.10.2009. at 23:14.
familyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 23:16   #143
taj čovjek je pun tvrdih govana
ali i kaka dobro dođe
dubic72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 13:05   #144
Sir Izaaku Newtonu su pronašli cijeli sanduk alkemijskih spisa. Nekoliko puta više negoli znanstvenih.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 12:46   #145
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Sir Izaaku Newtonu su pronašli cijeli sanduk alkemijskih spisa. Nekoliko puta više negoli znanstvenih.
A kakve to veze ima s Dragom Pleckom? Nemojte se zavaravati, nisu najveci znanstvenici bili proglasavani ludim i izopceni iz znanstvene zajednice, na takve budalastine se pozivaju samo oni koji smatraju ludosti Plecka i njemu slicnima imalo vaznim i relevantnim za nasu civilizaciju, medicinu i znanost.

Zar netko doista misli da bi britanski kralj za svog kraljevskog astronoma uzeo ludaka, bas kao sto bi u svoje redove Royal Astronomical Society primio lude tipuse?

I da mi je znati odakle ti ovaj podatak - gdje je to pronaden cijeli sanduk alkemijskih spisa, nekoliko puta vise nego znanstvenih? Ti bas i ne razumijes povijesni kontekst u kojem je zivio Newton. U njegovo vrijeme nije bilo znanosti kakvu danas poznajemo, pa tako nije moglo biti niti znanstvenih spisa. U to je vrijeme alkemija bila preteca kemiji, i nikako se ne moze smatrati alternativom jer jednostavno 'znanstvene' kemije tada nije ni bilo. Alkemija je u mnogim svojim podrucjima i otkricima itekako bila znanstvena, i tu nema puno mistike.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 19:28   #146
šarlatan ili alternaticac , pitanje je sad

Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
A kakve to veze ima s Dragom Pleckom? Nemojte se zavaravati, nisu najveci znanstvenici bili proglasavani ludim i izopceni iz znanstvene zajednice, na takve budalastine se pozivaju samo oni koji smatraju ludosti Plecka i njemu slicnima imalo vaznim i relevantnim za nasu civilizaciju, medicinu i znanost.

Zar netko doista misli da bi britanski kralj za svog kraljevskog astronoma uzeo ludaka, bas kao sto bi u svoje redove Royal Astronomical Society primio lude tipuse?

I da mi je znati odakle ti ovaj podatak - gdje je to pronaden cijeli sanduk alkemijskih spisa, nekoliko puta vise nego znanstvenih? Ti bas i ne razumijes povijesni kontekst u kojem je zivio Newton. U njegovo vrijeme nije bilo znanosti kakvu danas poznajemo, pa tako nije moglo biti niti znanstvenih spisa. U to je vrijeme alkemija bila preteca kemiji, i nikako se ne moze smatrati alternativom jer jednostavno 'znanstvene' kemije tada nije ni bilo. Alkemija je u mnogim svojim podrucjima i otkricima itekako bila znanstvena, i tu nema puno mistike.
Jučer popodne sam gledao Plećka na HRTu. Bilo je nešto o vlč Sudcu i njegovim moćima.
http://www.youtube.com/watch?v=NHwhGUo90jw
Gospodin Plećko je kao i moja malenkost TM-sidha skakač. Neki to zovu levitacija, a ja zovem samo ugodno skakutanje po strunjačama.
Daleko od prave levitacije. Ja sam samo čud za slučaj nekolicine meditanata koji su ostali u zrako nekoliko sekundi. Ja to nisam vidio i ne mogu ništa tvrditi.
Kada budem ja ostao u zraku, onda ću moći drugima soliti pamet. A možda i neću. Jedan moj prijatelj je jednom bio rekao, kada su ga pitali, što će napraviti ako se prosvjetli. Rekao je: ništa. Samo ću svima reći: ja sam se prosvjetlio, a vi ostali oko mene se jebite. Nije baš pohvalno, ali to je razmišljanje moje prijatelja.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 21:11   #147
Nisam TM skakavac , ali mozda vrijedi znati da u univezrumu postoji jedna energija koja ima suprotno djelovanje od sile gravitacije. Rijetki pojedinci su duhovnim razvojem dostigli moc aktiviranja te energije na odredjenom malom prostoru sto im omogucuje "ponistavanje" gravitacije i pravu levitaciju. Za ovako nesto je potreban vrlo visok razvoj i puno godina rada bas sa tom energijom - cak i 20 godina - i to je prilicno besmisleno ulozeno vrijeme. Tko se vec toliko razvio treba se posvetiti prosvjetljenju, a ne gubiti toliko vremena na "cirkuski" efekt.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 21:24   #148
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
suprotno djelovanje od sile gravitacije..
da, i zove se gravitacija... naime ona moze biti i negativna
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 21:53   #149
Quote:
Otkud ti znaš kaj je Drago Plečko doživio i osjetio?? Zato jer ti je on to rekao? Zapadnjačko školovanje? Daj ne seri. Ako je istočnjačko tako dobro zašto onda u kini i indiji nije u punoj upotrebi nego jednako kao i na zapadu na margini? Čovjek je potrovao djecu to je činjenica, ništa od onoga kaj piše ne može dokazati, a tebi je problem u onima kaj traže dokaze, a ne u onima koji ih ne mogu prezentirati. Svašta. Nadalje nakon onog trovanja da je ovo ikakva pravna država njemu bi bilo najstrože zabranjeno ikad išta ikome prodavati.
Nitko nije za zabranu onog govna od emisije, takvih govana na TV ima koliko hočeš, mi smo za to da se ne prodaje pod znanost i znanstveni program nego tamo gdje joj je i mjesto pod alternativom, astrologijom i sličnim temama.
Kroz povijest su mnogo puta nove ideje bile zatrte, ali iz ideološko-političkih razloga bez obzira na dokaze tj usprkos dokazima. Drago Plečko i njemu slični ne mogu ništa dokazati osim eventualno placeba.
Tek sam sada vidio ovaj topic pa se sa dosta velikim zakašnjenjem uključujem u diskusiju. Kao prvo mislim da nije pošteno optuživati Plečka da je potrovao djecu, već nekoga u državi tko je trebao biti zadužen za nadzor nad prodavanjem takvih pripravaka. DP je mogao imati savršeno dobre namjere, ali lošu provedbu te namjere-kao i amateri kiropraktičari i osteopati s kojima sam se i sam susretao. Naravno da se nije trebao upuštati u takve prakse ako nije 100% znao što radi ali nije jedini krivac. Pa jedan od najčešćih uzroka smrti u razvijenim zemljama je kombiniranje ili neodgovarajuće korištenje lijekova-što ćemo onda, zatvoriti sve farmaceutske kompanije jer svjesno truju djecu, starce, žene i trudnice radi profita? Kao i pivovare, tvornice cigareta, rafinerije nafte itd.

Dalje, svi znamo za placebo efekt, ali budimo pošteni-nitko ne zna što zapravo stoji iza placebo efekta, nikada to nitko nije znanstveno dokazao. Samo se pretpostavlja da se radi o nekim psihološkim okidačima no točni mehanizam nitko ne poznaje. Dakle pripisivati nešto placebo efektu ne znači da si nešto objasnio, samo da si neku pojavu strpao u pretinac s tim nazivom.

Zatim-totalno si u krivu da se u Indiji i Kini takve metode liječenja ne koriste. Sa strastvenošću argumentacije samo pokazuješ svoje neznanje i emotivni stav. Ne znam samo odakle ti takva bahatost da iznosiš takve tvrdnje kada očito ne znaš ništa o tim temama. Primjerice, Qigong i liječenje energijom, kao i drugi tradicionalni oblici liječenja se naveliko koriste po bolnicama širom Kine, a o učincima tih metoda su objavljene mnoge znanstvene studije, od kojih su mnoge publicirane i na zapadu. Malo prosurfaj po amazonu pa ćeš i sam pronaći to o čemu govorim. O ovome što govorim postoje doslovno stotine knjiga i znanstvenih radova.

Neke metode liječenja poput akupunkture su doživjele veliku afirmaciju i u zapadnim zemljama, pa zdravstvena osiguranja iznimno često pokrivaju i takve vrste tretmana/liječenja. A i ostalo se proučava i primjenjuje više nego smo svjesni u Hr

Da, i mene smeta što se Plečko prezentira kao stručnjak za doslovno sve u alternativi i graničnim područjima znanosti-od Zlatka Suca pa do levitacije-to mi djeluje prilično pretenciozno. No mislim da je izvrsno što se takve teme otvaraju širem krugu ljudi, makar nisu obrađene na najbolji način, jer je voditelj emisije koja se spominje totalni laik, a u Hrvatskoj jednostavno ne postoji puno drugih sugovornika za takve teme osim Plečka i par drugih ljudi. Mala smo zemlja u svakom smislu. Pa nemamo dovoljno stručnjaka i za puno ozbiljnije teme.
angrif is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 08:17   #150
Napomena: Pročitajte njegovu knjigu: Moji susreti sa yogijima. On je bio aktivni TMovac. Kaže da mu yoga-skakutanje nije bilo baš previše uspješno u duhovnom razvoju, pa je usvojio neke druge tehnike. Inače, on početnicima preporučuje Tollea.
Što se tiče grešaka u lijećenu, samo u mojoj bližoj okolini ih znam za nekoliko. Ali to su greške klasičnih liječnika. Otiđite u jednu privatnu poliklinku u mojem gradu (ne želim ljude blatiti, pa vam neću reći koju, iako zaslužuju kritiku). Recite da imate problema sa disanjem ORL specijalista u toj poliklinici (bivši primarijus, sada privatnik) će vam reći da vam je imate krive nosne kanale, ili da su vam krajnici upaljeni. Obavezno trebate napraviti operaciju kod njih. Cijena je oko 1500 eura. Vrlo čudna stvar: od desetorice koji su otišli u tu polikliniku, osmorici će reći da im treba operacija. I meni je taj primarijus tražio operaciju nosa. Meni je to izgledalo neozbiljno, pa sam u običnoj bolnici obavio pretrage kod dvojice specijalista za ORL. Normalno, nitko nije preporučio operaciju, nego samo taj privatnik! I sada će mi netko pizditi da su alternativci obićno smeće !?? Oni su smeće, a klasični doktori lopovi !!!!!???
Placebo efekt: nitko još ne zna kako to mozak djeluje na bolest i kako ju uspijeva liječiti. Psihoneuroimunologija je mlada znanost. Ja sam bio par puta kod kineza. Više mi je pomagao nego puste tablete. Klasični bi doktori rekli da je ono na koji on način liječi, obično smeće. (zabadanje iglica, nega masaža, vakuumske čaše)

Zadnje uređivanje krena : 28.04.2010. at 08:23.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 17:50   #151
Evo neki članak vezano uz memoriju vode. Izgleda da će netko provesti slično istraživanje. U članku postoje 2 reference.

Ovo je dio koji je bitan, možda bude nešto od toga:

"Besides screening the children for pathogens with conventional DNA-amplification techniques, the researchers will use a diagnostic test based on the controversial idea championed by the late French scientist Jacques Benveniste, who claimed that water can retain the memory of substances it contained even after they have been diluted away. Studies have failed to confirm the claim, but Montagnier thinks that the 'memory' structures in the water can resonate with low-frequency electromagnetic signals, which he hopes can be transmitted over the Internet. He claims that very dilute solutions of pathogen DNA also emit such signals, and he intends to use this as a sensitive 'biomarker' for chronic infection."

http://www.nature.com/news/2010/1012...l/468743a.html
rodjo2u is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 15:51   #152
Pozdrav svima!

Dali je netko bio kod g. Plečka u savjetovalištu? Zanima me kolika je cijena?

Može i na PM!

Zahvaljujem!
kaiserjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:40   #153
I mene zanima. Moze na pm.
jakosretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:57   #154
da li je netko od vas koristio subliminalni cd Draga Plečka? kakva su vaša iskustva?
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:23   #155
Jesam, dosta dugo, nekoliko mjeseci, 3-4, koristila kao glazbu za uspavljavanje. no ja nisam primjetila ništa. S vremenom sam odustala od toga.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 08:06   #156
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Jesam, dosta dugo, nekoliko mjeseci, 3-4, koristila kao glazbu za uspavljavanje. no ja nisam primjetila ništa. S vremenom sam odustala od toga.
ja koristim mjesec dana i također nisam primjetio ništa
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 18:53   #157
Neznam dal je jos netko primjetio ali mene Plečko strasno podsjeca na Gourdijeffa
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 02:48   #158
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
. Jedan moj prijatelj je jednom bio rekao, kada su ga pitali, što će napraviti ako se prosvjetli. Rekao je: ništa. Samo ću svima reći: ja sam se prosvjetlio, a vi ostali oko mene se jebite. Nije baš pohvalno, ali to je razmišljanje moje prijatelja.
Ova mu je dobra !
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 08:05   #159
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Napomena: Pročitajte njegovu knjigu: Moji susreti sa yogijima. On je bio aktivni TMovac. Kaže da mu yoga-skakutanje nije bilo baš previše uspješno u duhovnom razvoju, pa je usvojio neke druge tehnike. Inače, on početnicima preporučuje Tollea.
Što se tiče grešaka u lijećenu, samo u mojoj bližoj okolini ih znam za nekoliko. Ali to su greške klasičnih liječnika. Otiđite u jednu privatnu poliklinku u mojem gradu (ne želim ljude blatiti, pa vam neću reći koju, iako zaslužuju kritiku). Recite da imate problema sa disanjem ORL specijalista u toj poliklinici (bivši primarijus, sada privatnik) će vam reći da vam je imate krive nosne kanale, ili da su vam krajnici upaljeni. Obavezno trebate napraviti operaciju kod njih. Cijena je oko 1500 eura. Vrlo čudna stvar: od desetorice koji su otišli u tu polikliniku, osmorici će reći da im treba operacija. I meni je taj primarijus tražio operaciju nosa. Meni je to izgledalo neozbiljno, pa sam u običnoj bolnici obavio pretrage kod dvojice specijalista za ORL. Normalno, nitko nije preporučio operaciju, nego samo taj privatnik! I sada će mi netko pizditi da su alternativci obićno smeće !?? Oni su smeće, a klasični doktori lopovi !!!!!???
Placebo efekt: nitko još ne zna kako to mozak djeluje na bolest i kako ju uspijeva liječiti. Psihoneuroimunologija je mlada znanost. Ja sam bio par puta kod kineza. Više mi je pomagao nego puste tablete. Klasični bi doktori rekli da je ono na koji on način liječi, obično smeće. (zabadanje iglica, nega masaža, vakuumske čaše)
To ti je to. Citala sam prosle godine kako privatnici u Njemackoj savjetuju operacije za bolove u leđima koji bi prosli ciljanim vjezbama, pacijentima koji imaju najskuplje zdravstveno osiguranje.
https://www.google.com/amp/s/www.jut...ro/6970734/amp
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2023., 00:10   #160
Kontaktirao sam gospodina Plečka putem mejla da mi pošalje dva diska sa meditacijom. Je li probao neko već i kakvi su utisci? Tek treba da prelistam temu, možda je već pisano.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.