Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2006., 16:56   #1
Klavocin - nuspojave

hej svima.
imam nekolicinu pitanja o nuspojavama klavocina.
koristim ga od petka navečer. u subotu navečer, pola sata nakon šta sam uzela 3. tabletu, počela mi je bol u želucu i lagana mučnina. bol je prestala nakon cca 2h, no nekakva nelagoda i kiselina u želucu je nestala. u nedjelju ujutro sam popila 4. tabletu i opet je počela bol, cijeli dan nisam mogla ništa jesti i javio se i proljev. osim bola u želucu, proljeva i mučnine, osjećala sam se kao da me netko prebio, onako umorno i bez snage. je li sve ovo navedeno posljedica klavocina ili trebam biti zabrinuta?
hvala unparijed svima na odgovoru.
pozdrav
tam
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 17:15   #2
Quote:
tamarina kaže:
je li sve ovo navedeno posljedica klavocina ili trebam biti zabrinuta?
ne znam je li sve navedeno od klavocina, ali bol u zeludcu i grozne mucnine imala sam i ja. i dogada se cesto
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 17:20   #3
To ti je od Klavocina, meni dobro poznatog. Ako imaš jake nuspojave, proljev, mučninu otiđi do dr. jer je bolje prekinuti uzimanje i promijeniti liječenje nekim drugim lijekom istog djelovanja, nego uništiti želučanu sluznicu. Probaj Bioaktiv tablete za crijevnu floru kao što su Linex, Eucel i sl. To što si kao prebijena može biti od bolesti.
Kakvu upalu imaš pa trošiš taj antibiotik?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 17:25   #4
Ja sam od klavocina imala jake mucnine i osip po celu u vidu sitnih malih pristica.
Nakon dva dana uzimanja nisam vise mogla durati mucnine pa sam se javila doktoru koji je to zabiljezio u karton i dao mi neki drugi lijek od kojeg mi nije nista bilo.Od tada vise nikada klavocin.
Leilani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 17:31   #5
Da, to ti je bila alergijska reakcija. Dobro da si otišla doktoru jer svaki lijek može izazvati alergijsku reakciju i to opasnu po život. Ako ti bilo kada netko od doktora bude htio dati Klavocin reci da si alergična.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 21:17   #6
to ti je nuspojava na sve od jačih antibiotika...očito nisi naviknuta na njih... al to su tablete jako teške za želudac i uvijek prije njih trebaš jesti...ja se sjećam onih silapena... cijela utroba me od njih bolila...zato ženo...sam se dobro najedi prije njih...i sve ok
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 21:25   #7
Klavocin kod manjeg broja ljudi izaziva probleme u probavnom traktu!!!

Svakako si imala iste probleme kao i svi mi koji smo na njega "alergicni" Trebas o tome obavjestiti svog lijecnika da ti to zauvjek upise u tvoj karton jer moze izazvati i "teze" odnosno trjanije posljedice kao sto su ostecenje sluznice ili cak hemeroide (buuu ) pa svakako ako nije veca upala prepisat ce ti amoxil ili nekaj slicno ali moras odmah prestati s njim i naci zamjenu...sory ali to ti je tak..no SVAKAKO KONZULTIRAJ SVOGA LIJECNIKA i sve bu ok...
Purgerland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 21:30   #8
mene svaki antibiotik totalno 'ubije', unisti mi probavu i svaki put dobijem kandidu.
ako ih covjek bas ne moze izbjeci, treba cijelo vrijeme uzimati razne adidofile i bio-kulture.
ja sad, cim osjetim da me hvata prehlada il neka upala, pojacam prehranu i uzmem vitamine. odlicni prirodni antibiotici su cesnjak i luk u ogromnim kolicinama, kokosja juha domaca, caj od kadulje i meda s limunom. i pozitivan psiholoski stav prema bolesti (ne zelim se razboliti).
u principu na taj nacin presijecem svaku prehladu u startu i izbjegnem antibiotike, jer mi se fakat ne da patit s njima, a ne pomognu mi.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 10:30   #9
antibiotici bi se trebali uzimati uz jelo,
ova bol u zelucu i mucnina meni zvuci kao zgaravica,
uz svaku tabletu lijepo popiti jogurt ili mlijeko i pojest nesto, pa makar neki keks i redovito piti caj od sipka jer obicno nakon duzeg vremena sa zgaravicom moze doci i do proljeva,
meni na ovaj nacin obicno vecina simptoma nestane
(a nedavno sam popila turu dosta gadnih antibiotika i kad god nisam nesto pojela me bolio zeludac)
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 12:29   #10
dajtemi savjet kako se rijesiti kandide prourokovane padom imuniteta i klavocinom. svrbi za popizdit
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 12:31   #11
Quote:
debelakrava kaže:
dajtemi savjet kako se rijesiti kandide prourokovane padom imuniteta i klavocinom. svrbi za popizdit
uzas stara
nikako, odi ginicu i nek ti da canesten vaginalete i kremicu, proci ce za par dana.
i dobit ces najvjerojatnije jednu kapsulu koja se GUTA, to je za kandidu u probavnom traktu.
nosi iskljucivo pamucno rublje, bez dnevnih ulozaka i bilo kakve plastike.

i jedi puno bio-aktiva i bifido kultura i acidofila i tih pizdarija, uzmi abc-vitamine, pojacaj ishranu, i pocni zdravo zivit
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 13:02   #12
Quote:
tamarina kaže:
hej svima.
imam nekolicinu pitanja o nuspojavama klavocina.
koristim ga od petka navečer. u subotu navečer, pola sata nakon šta sam uzela 3. tabletu, počela mi je bol u želucu i lagana mučnina. bol je prestala nakon cca 2h, no nekakva nelagoda i kiselina u želucu je nestala. u nedjelju ujutro sam popila 4. tabletu i opet je počela bol, cijeli dan nisam mogla ništa jesti i javio se i proljev. osim bola u želucu, proljeva i mučnine, osjećala sam se kao da me netko prebio, onako umorno i bez snage. je li sve ovo navedeno posljedica klavocina ili trebam biti zabrinuta?
hvala unparijed svima na odgovoru.
pozdrav
tam
Ja bih ti savjetovala da ih odmah prestaneš uzimat, jer sam imala istu situaciju. Nazvala sam svoju doktoricu koja mi je rekla da su to normalne nuspojave i da ih nastavim piti. Zaključak: Završila sam na hitnoj, primila dvije boce infuzije i ležala tjedan dana u bolnici.
Bajadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 15:02   #13
hvala svima na odgovorima.
@ bajadera - bome si me sad preplasila. jucer nije bilo nikakvih nuspojava, danas isto zeludac ok, pijem bioaktiv, mozda to pomaze.
ali grlo mi je danas gore nego jucer a i sinusi pritiscu, pa me to sve malo zbunjuje obzirom je 5. dan klavocina.
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 15:24   #14
nego da to nije neka cudna viroza obzirom da svi imamo probleme sa sinusima i da nikome jos antibiotici nisu pomogli (a ja sam pila cedax a ne klavocin). i jos ta infekcija.
mora se i partner lijecit jel? od kandide?
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 15:45   #15
pa baš si i ja to mislim. ali s druge strane, antibiotici navodno tesko lijece sinuse, dok dodju do njih, ovi i dalje bole... ne znam, sve mi ovo sumnjivo..
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 16:05   #16
Ja sam od njega od drugug dana uzimanja svako malo na WC-u, a dulje svrbi za poluditi.... više ga ne želim uzimati jer mi je još gore od njega.....
Ja sam imala probleme sa sinusima....nikakav anitibiotik nije pomagao već su mi ih ljepo zbušili ( one na licu), dobivala 7 dana antibiotik dikert u njih i poslije neke druge antibiotike ( koji su bili odvratni) i evo već treća godina i nikakavih problema...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 16:57   #17
mene sad muci sta sam ja danas sva nikakva, imam malu temperaturicu, 37, a vec 5 dana pijem antibiotike??? i grlo me boli a bome i sinusi. nesto mi tu ne stima. kaj kazete?
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 18:58   #18
Quote:
tamarina kaže:
mene sad muci sta sam ja danas sva nikakva, imam malu temperaturicu, 37, a vec 5 dana pijem antibiotike??? i grlo me boli a bome i sinusi. nesto mi tu ne stima. kaj kazete?
ocito se radi o virozi, dakle VIRUSNOJ upali, kod koje antibiotici NE POMAZU.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:57   #19
Quote:
tamarina kaže:
hvala svima na odgovorima.
@ bajadera - bome si me sad preplasila. jucer nije bilo nikakvih nuspojava, danas isto zeludac ok, pijem bioaktiv, mozda to pomaze.
ali grlo mi je danas gore nego jucer a i sinusi pritiscu, pa me to sve malo zbunjuje obzirom je 5. dan klavocina.
Izvini, nisam htjela da te preplašim, ali mene samo na spomen klavocina zaboli želudac premda je to bilo davno. Nadam se da ne djeluje na sve tako loše kao meni.
Bajadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 16:28   #20
pio sam klavocin bid 1g tjedan dana. nakon nekih mjesec dana u krvi mi nadjeni poviseni enzimi... isao na sto pretraga i testiranja za jetru i rekli mi da je to najvjerovatnije od klavocina, nakon par mjeseci stanje se popravilo samo od sebe.
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.