Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2006., 01:47   #81
Quote:
Mutator kaže:
od ovih crteža nema gorih
smijem se ko neznam što
pa to je obična dječja bilježnica
iz koje je skenirano nekakvo dječje
čudoviše kojeg je nacrtalo dijete koje
ide u prvi razred osnovne
Smijes se djetetu koje je spoznalo Istinu, a ti sam jos nisi. No, ima nade i za tebe.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 10:51   #82
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:02   #83
Quote:
Mutator kaže:
zar to samo slučajnost radi Dagi ha
kako si smiješan

Baš si mutav...zar misliš da smo sami u svemiru ostavljeni negdje u prikrajku kojeg sam bog nadgledava i šalje jedinorođenog sina?

Zar misliš da nema drugih oblika života...pa pogledaj nebo i zvijezde na njemu vikni sami smo u svemiru možda tvoja jeka odjekne negdje na Zeta centurionu....?


I sad dok sjediš ispred tipkovnice oko tebe ima života kojeg ti ne vidiš a nisu to mikrobi-virusi-bakterije...u našoj stvarnosti ima i drugih oblika realiteta, ako ih ne vidiš ne znači da ne postoje...jer i zrak kojeg dišeš ne vidiš a opet ga koristiš. Nije li rekao "u kući mojeg oca ima puno stanova"...e, pa neki stanovi su naseljeni oblicima života i svjesnosti koja imaju višu razinu od naše, razvijenu tehnologiju koju koriste, oni su nama bogovi jer stvaraju nama tehnologijom koji ne razumijemo i ne poznamo čuda. Za 40 godina i mi ćemo stvoriti koloniju na Mjesecu ili Marsu...da tamo pronađemo neki oblik svjesnosti i mi bi bili za njih BOGOVI. Jahve je samo jedan od Bogova koji ima svoj ljubljeni izabrani tim

Usto zašto su postojali dinosaurusi a vid vraga Biblija ih ne spominje jer nema pojma kako je nastao život i ti tekstovi su samo odraz svjetonazora onog doba kad je nastajala, i kad ljudi nisu imali znanja već su nagađali kako je nešto nastalo i zašto. A onda je najjednostavnije stvoriti selektora bog i batinu koji je izabrao svoju ekipu i gura ih kroz povijest.

A vi kupili od njih priču bez pokriča...i stvorili svoju na temelju njihovih laži.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 07:09   #84
Idem vidimo sa za tjedan dana
__________________
Kako oblikovati potpise
Mutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 13:47   #85
Quote:
Mutator kaže:
Idem vidimo sa za tjedan dana
Beži Jankec beži Jankec, cug ti bu pobegel, cug ti bu pobegel, ne buš videl lice Kreatora...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:22   #86
dobar dan!
citam vasu raspravu vec pola godine, te mi samo nije jasno zasto kreacionisti napadaju evolucioniste na sve moguce dostupne nacine, a NIKAD obrnuto.....? Nikad nisam vidio niti procitao da jedan geolog ili paleontolog osporava postojanje Boga, tim vise sto su svi koje ja poznam izraziti vjernici!!!

kako je to moguce....?
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:26   #87
Quote:
Leodia kaže: Pogledaj post
dobar dan!
citam vasu raspravu vec pola godine, te mi samo nije jasno zasto kreacionisti napadaju evolucioniste na sve moguce dostupne nacine, a NIKAD obrnuto.....? Nikad nisam vidio niti procitao da jedan geolog ili paleontolog osporava postojanje Boga, tim vise sto su svi koje ja poznam izraziti vjernici!!!

kako je to moguce....?
Evolucionisti su u pravu. K tome su i dominantna skupina... nemaju se potrebe okomljavati na kreacioniste.

A kad se oni okome, nalete na neprobojan zid činjenica. I tek nekoliko stražara koji paze da ga ne preskoče.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 13:47   #88
Quote:
Slovenac kaže: Pogledaj post
I još niste objasnili, kako se može jedan fosil protezati kroz više slojeva?
Ne razumijem? Fosil jedne jedinke ili vise jedinki u razlicitim slojevima?
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 13:48   #89
Mutator, zavidim ti što si bio u kanjonu, ludo mjesto...

Trazio si razuman odgovor pa cu ti ga i dati; osnovnom terminologijom geologije baratas, pretpostavljam; studenti za ovo inace masno placaju

1. "ukrsteni slojevi" - zapravo nisu ukršteni nego kosi, pojedini su paketi pod kutem u odnosu na susjedne. Dobro pogledaj kad ces ici iduci put pa ces vidjeti da se nigdje ne ukrstaju (prekrizuju). Kosa

slojevitost normalan je talozni mehanizam klasticnih stijena zbog subhorizontalnog donosa materijala (sedimenta), a slojevitost izgleda kao ukrstena jer je svaki iduci sloj erodirao dio onog vec istalozenog pa

se dobiva dojam da su medjusobno "ispresijecani". I nisu talozeni milijunima godina nego u relativno kratkom vremenskom intervalu, a samo slucaj je dao da ne budu erodirani talozenjem nekih mladjih slojeva

do danas. Takvi su zapravo cesci su nego "ravni" (horizontalni) slojevi, talozeni gravitacijski iz vodenog stupca (i takvih ima na ovim fotkama). Fantasticne primjere kosih slojeva mozes vidjeti u rukavcima i

usjecima nasih rijeka, posebno Save i Drave, gdje god je otvoren rasijek kroz profile naslaga. Kosa slojevitost nastaje u deltama, pjescanim dinama ili valnim riplima (ono kaj vidite u moru u plicacima, npr u

Loparu na Rabu, idealni su!), a i u mnogim drugim slucajevima akvatickih i terestrickih okolisa.
Ovo sto si ti fotografirao vjerojatno je permska Esplanade-formacija, talozena priblizno onako kako sam ti naveo, a materijal su dali vjerojatno kambrijski i proterozojski klastiti u osnovi (nazalost, geologiju

Amerike poznajem samo informativno pa ti ne mogu rec sigurno, al zato postoje knjige)

2. kako su ti vec mnogi rekli, evolucija nema veze sa geologijom, ali su jedna na drugu drasticno vrsile i jos uvijek vrse utjecaj. A okamenjeno drvece ima veze samo sa kemijskim procesima u sedimentima, a

zovemo ih petrifikacija. Laboratorijski je jednostavno izvediva i ne predstavlja nepoznanicu. U neogenskim sedimentima okolice Zagreba nalaze se brojni fragmenti petrificiranog drveca cedrova, borova,

ebana, sekvoja....

3. "zatrpani fosili na jednom mjestu"
(fosili nisu bili zatrpani vec su to bili razni organizmi cije ostatke danas zovemo fosilima)
Ti dinosauri i ostalo drustvo zivjeli su posvuda i umirali posvuda; erozijom tla, njihove su kosti resedimentirane duz linija hidrografske mreze potoka i rijeka, te akumulirane u podrucjima najmanje energije

vodenog toka, a to su razne morfoloske depresije i vrtace, spilje, ponori, mrtvi rukavci rijeka i sl. Izrazito velike i teske kosti dinosaura nije bilo lako nositi, ali ih je bilo lako istaloziti i zato ih tamo cesto

nalazimo. Kao zanimljivost, istarski dinosauri takodjer su talozeni u jezerskim depresijama. No mnoga nalazista sirom svijeta nemaju veze s tim principom, da ne bi slucajno to neko shvatio kao pravilo. Zgodan

primjer je prasina u kuci koja vam se talozi po zakutcima i zasticenim mjestima a ne na sredini sobe gdje je cirkulacija zraka najjaca, zar ne?
Slicni primjeri u HR - kostane brece Starigrad Paklenice, brojna nalazista fosilnih kraljeznjaka (pretezito slonova) u bas onim kosim slojevima šljunaka Save, Drave, Mure...

Zadovoljan...?

ZA SVE OSTALE:
Rado bih, ako ima interesenata za ovaj vid ljudske djelatnosti, da mi se pridruze na terenu kada cu ici na neko nalaziste fosila pa cu iz prve ruke i argumentirati svaki detalj koji naravno, bude vidljiv. Na

terenu, jasno je, ne mogu dokazivati evoluciju jer je ona skup tisuca i tisuca radnih sati mnogih velikih ljudi koji nisu postali veliki vrijedjajuci druge nego iskljucivo biranim rijecima i argumentiranim stavom.

Naravno, ako je neko lovator a ocajno ga zamara ova tema, moze me castiti izletom/terenom u Burgess Pass u Kanadu pa cu mu i o evoluciji do iznemoglosti!

Kao dodatak na ovu temu, osobno cu odbaciti evoluciju kad mi se pruze dokazi protiv nje. Necu je se bezglavo drzati ako dobijem razuman odgovor na sve argumente koje postavim. Objasnjenja tipa "gledanja

u grah" koji se ovdje naveliko nude i namecu, odbacujem s gnusanjem.

Svaki od nas samo je jedna dusa sa svojim stavom i pravom na njega, pa zato nemojmo se svadjati, svadja je mrak uma i siguran put ka zlu. Budite otvorenog uma i ne odbacujte covjeka s cijim se misljenjem ne

slazete. Pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.