Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2006., 15:51   #21
Quote:
gortom kaže:
jer nebi mogao bit otac tog krista
Dobro kažeš.

Bog je Kristov Otac (tako valjda piše u Bibliji), a poznato nam je da svaki otac ima spol, pa ne znam zašto bi Bog bio izuzetak.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 15:52   #22
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
da je Bog muško i da ima ženu
e onda ne bio bio Bog nego čovjek
A zašto ne bi mogao biti i Bog i Čovjek?
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 16:00   #23
Vjerojatno zato što bi onda mnogi ljudi mogli reći da su Bog (a neki su to i pokušali).
Stavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 16:14   #24
Quote:
Hiarcs kaže:
Pogrešno sam rekao da Bog ima ženu. Nekad je tako bilo, ali ima već dugo da su se razveli.

Njegova bivša žena je jedna poznata osoba, neću reći koja jer bi ti svašta mogao pomisliti.

da nije SMS?
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 16:28   #25
Nije SMS nego Oprah.

Znaš valjda da mu žena mora biti bogata crna amerikanka kako nitko ne bi rekao da podupire slabe države i nedemokratske sustave te da nije rasist i također bogataš. Ako si siromah, s bogatom ženom i dalje si siromah, a njemu takva titlula treba.

(Ovo sve naravno stoji u priči gdje je Bog muško, tj. čovjek. U priči gdje nije priča ide sasvim drugačije.)
Stavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 10:51   #26
Zar nije u doba antike sve bilo lijepo posloženo? Bog i Božica na vrhu, njihova djeca u borbi za nasljeđe ispod, strine i stričevi s jedne strane kuju zavjere, tetke i tetci s druge rade skandale, ostala rodbina i potomci kud koji-mili moji, ali uvijek upakirano u zgodne i dinamične pričice.

A sada kad je samo jedna bajka u opticaju, javljaju se problemi. Muškima je jasno da je bog muškog roda, a feministice znaju da je ustvari ženskog.
Ali kako onda tumačiti tezu da bog stvori čovjeka na svoju sliku i priliku? Muškarci su različiti i po rasi, i po tenu, i po visini, i po debljini, i po pameti , po maljavosti, po spolnom opredjeljenju itd, pa kakav je onda taj bog?
I kakvo je bilo to Adamovo rebro od kojeg je stvorena prva žena ( od koje se naknadno rastao), a kakvo ono od kojeg je stvorena Eva?
I zašto sada Crkva ne dopušta rastave i incest, kad je na temelju toga stvoren sav ljudski rod?
Da sam feministica valjda bih znala, jer sve bi bilo sasvim drugačije, ali ovako sam, jadna, sva zbunjena.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 10:59   #27
Dobro je rečeno da je Bog izvan vremena i prostora. Jer ako realno pogledamo vrijeme ne postoji. To je čovjek izmislio dan, godinu, sat, minutu da bi se lakše snašao u vremenu.
Jer vrijeme je, odnosno vrijeme nije.
Bog nije ni muško ni žensko. Bog je Sve. I muško i žensko. A nije ni muško ni žensko. Apsolut. Bog može biti ono što poželi, dakle ako želi biti žensko biti će, ako želi biti muško biti će muško. Želi li biti vjetar, i vjetar će biti. Itd.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 15:34   #28
E sad, baš ljepo to zvuči, sve što Bog poželi.... Ali što ako je Bog poželio Drugi Svjetski Rat, znači sve je onda Kaos. A ako je sve Kaos, onda nam ne treba Biblija, a pogotovo Crkva. Gdje smo onda? BTW ako Bog ima ženu, jel ona isto Bog?
Bob_Dylan_61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 15:39   #29
Quote:
Bob_Dylan_61 kaže:
BTW ako Bog ima ženu, jel ona isto Bog?
Ona je prva dama
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 18:14   #30
Quote:
Bob_Dylan_61 kaže:
E sad, baš ljepo to zvuči, sve što Bog poželi.... Ali što ako je Bog poželio Drugi Svjetski Rat, znači sve je onda Kaos. A ako je sve Kaos, onda nam ne treba Biblija, a pogotovo Crkva. Gdje smo onda? BTW ako Bog ima ženu, jel ona isto Bog?
Bog je ostavio otvorenu tanku crtu slobode u našim životima da vidi kako bismo se snašli, i eto što napravismo. Drugi svjetski rat.
Bog je i svoja žena, dakle Bog je sjedinjenje samoga sebe.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 06:55   #31
Čuj, ako tebi 2. sv. rat predstavlja TANKU crtu, baš me zanima što bi bilo da ju je povuko markerom? Ovo je bio namjerni cinizam, ali po meni religija sama sebi postavlja pitanja i ako mi sebi ne počnemo odgovarati na pitanja počet će naši duhovni pastiri što nas ostavlja same na livadi. Bee Bee! Osobno sam shvatio jer sam u životu upoznao određeni broj klera (i svećenika i sestara) da se ženski dio puno lakše prepusti religiji tj. Bogu i Isusu valjda zato što su muškarci?
Bob_Dylan_61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 07:54   #32
Bog je duh sveti i nalazi se u nama i izvan nas i svugdje.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 08:06   #33
To mi je tak šesno kad ljudi poput fotokopirke ponavljaju riječi koje su dobili od svog presvjetlog, ali riječi su samo riječi a gube vrijednost ako se često ponavljaju, bitno je ono što je iza riječi - što riječi impliciraju? Pogotovo individualno. Ali hajde da malo osvježimo raspravu, onak iskreno, Što biste više VOLJELI da je Bog - Ona ili On?
Bob_Dylan_61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 14:40   #34
sama pomisao na boga kao ljudsko biće mi okreće želudac
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 16:40   #35
Je li ti se želudac okeće zato što Bog liči na čovjeka ili čovjek na Boga? Ako se ne varam tamo negdje piše kako stvori Bog Čovjeka na svoju sliku i priliku!!!
Bob_Dylan_61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 19:09   #36
Quote:
Bob_Dylan_61 kaže:
Čuj, ako tebi 2. sv. rat predstavlja TANKU crtu, baš me zanima što bi bilo da ju je povuko markerom? Ovo je bio namjerni cinizam, ali po meni religija sama sebi postavlja pitanja i ako mi sebi ne počnemo odgovarati na pitanja počet će naši duhovni pastiri što nas ostavlja same na livadi. Bee Bee! Osobno sam shvatio jer sam u životu upoznao određeni broj klera (i svećenika i sestara) da se ženski dio puno lakše prepusti religiji tj. Bogu i Isusu valjda zato što su muškarci?
Tanku crtu u slobodi čovjeka. Dao mu je malu slobodu i to je napravio čovjek.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 21:03   #37
Quote:
Bob_Dylan_61 kaže:
Je li ti se želudac okeće zato što Bog liči na čovjeka ili čovjek na Boga? Ako se ne varam tamo negdje piše kako stvori Bog Čovjeka na svoju sliku i priliku!!!
sve što piše nije istinito, a svi dobro znaju da to nije istina samo što se onda ne mogu svađati
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 22:26   #38
Pa naravno da u Starom zavjetu koji je pisan prije otprilike 6 000 do 2 000 piše da je Bog čovjeka stvorio na svoju sliku i priliku, jer bi u bilo kojoj drugoj varijanti priče neko biće (recimo da je Bog psa stvorio na svoju sliku i priliku) bilo automatski bitnije, a time i moćnije od čovjeka, što naravno nije bilo zamislivo.
Da Bog nije imao lice i naličje ne bi bio Bog, naravno moramo stalno razmišljati kada je to pisano i što su ljudi htjeli prihvatiti. Jednoboštvo je u usporedbi s ostalim plemenima toga vremena bio napredak pa bi vjerojatno i bezvremenski i bestjelesni entitet koji prožima Univerzum i svakoj podatomskoj razini Planckovog svemira i svijeta oko nas bilo nešto malo previše za očekivati.

Što se tiče stvaranja žene iz Adamovog rebra, u Bibliji postoje dvije verzije stvaranja čovjeka. Jedna je vrlo jednostavna i vjerojatno starija od druge koja kaže

“Na svoju sliku stvori Bog čovjeka,
na sliku Božju on ga stvori,
muško i žensko stvori ih.”
(Postanak 1:27)

dok druga priča priča glupavu i diskriminirajuću priču o vađenju rebra koja degradira žene od prve stranice Biblije, i nažalost je omiljena među većinom svećenika, popova i raspopova.
Stavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 18:55   #39
hehe, mozda je bog shemale?
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 21:41   #40
Bog je dvospolan pa može sam sebe volit jer si je potpun
..a nama stalno nešto fali
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.