Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 15:20   #1
Papa - Ateisti su sluge paklene tmine!

Kako jedan papa moze biti toliko pun mrznje

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak...eisti,56896.jl
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:33   #2
Quote:
tamica kaže:
Kako jedan papa moze biti toliko pun mrznje
http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak...eisti,56896.jl
Bilo je svakojakih Papa: trovača, despota, lažljivaca, pohlepnika, bludnika...

“Misterij zla, moć tmina” u naše se doba očituje u “još podlijim i opasnijim oblicima”: kroz opredjeljenja “od ateizma koji se povodi za znanošću do predstavljanja takozvanoga moderniziranoga ili postmoderniziranog Isusa”.

Razumijem da mrzi znanost (jer izmiče tlo pod nogama crkvenim dogmama i Bibliji), ali čudno da proglašava da su Sotonom nadahnuti i oni koji propagiraju "moderniziranoga ili postmoderniziranog Isusa".
To je od njega u redu. Ima ih i na ovom forumu. Pokušavaju nekako spasiti Isusa iz kandži Staroga Zavjeta i očistiti ga od biblijskih bedastoća i čudesa nekakvim alegorijama i simbolikama...
Sada su i oni "Sotonine sluge".
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:40   #3
Ja sam već u nekoliko navrata rekao kako Lucifer voli ateiste i kako isti htjeli oni to ili ne njemu služe

Ali to je zakon, što nas j eviše to veselije, sotonosti, atesiti, heretici, sva dobra ekipa će biti u paklu


Što se pape tiče, pa što očekujete od tipa koji je bio u Hitlerjugendu?
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:50   #4
Očekuju se upravo ovakve gluposti i govori mržnje. On koji bi trebao propovijedati oprost melje ovakve gluposti. Sram ih bilo.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:59   #5
kakva organizacija,takav i vođa.jadno!mislim da je on izabran za papu kao šef kongregacije za nauk vjere (ili tako nekako) koja je u povijesti ostala zabilježena pod puno zvučnijim imenom,inkvizicija.
pensasuhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:14   #6
Heil Papa!
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:18   #7
I tako papa konačno dokazuje da je katoličanstvo ipak samo još jedna zaostala ksenofobična religija kojoj mjesta u suvremenom društvu ima jedino u nekom muzeju... negdje uz Mein kampf...

Nadam se će ovo barem poslužiti kao jasan znak svim dobrim i razumnim ljudima koji stoje uz crkvu da stoje na krivoj strani...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:19   #8
Quote:
Creeping Death kaže:
Ja sam već u nekoliko navrata rekao kako Lucifer voli ateiste i kako isti htjeli oni to ili ne njemu služe

Ali to je zakon, što nas j eviše to veselije, sotonosti, atesiti, heretici, sva dobra ekipa će biti u paklu
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:25   #9
Quote:
Ego kaže:
... negdje uz Mein kampf...

Nadam se će ovo barem poslužiti kao jasan znak svim dobrim i razumnim ljudima koji stoje uz crkvu da stoje na krivoj strani...

On je samo naizgled kretenčina, a zapravo je (govoreći kršćanskim jezikom) najvjerniji sluga Sotone kao i njegovi prethodnici.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:31   #10
Quote:
Misterij zla, moć tmina” u naše se doba očituje u “još podlijim i opasnijim oblicima”: kroz opredjeljenja “od ateizma koji se povodi za znanošću do predstavljanja takozvanoga moderniziranoga ili postmoderniziranog Isusa"
na lomacu sa znanstvenicima i svim ostalim bicima 'tmine'...
zigh hail i aleluja
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:34   #11
Quote:
tamica kaže:
Kako jedan papa moze biti toliko pun mrznje

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak...eisti,56896.jl
U ovom članku samo su ova dva citata/parafraze dio onoga što je Ratzinger rekao
Quote:
“Misterij zla, moć tmina” u naše se doba očituje u “još podlijim i opasnijim oblicima”: kroz opredjeljenja “od ateizma koji se povodi za znanošću do predstavljanja takozvanoga moderniziranoga ili postmoderniziranog Isusa”.
i
Quote:
Da Bog ljubi sve ljude te da sebe povjerava čovjekovoj ljubavi rekao je jučer i Benedikt XVI...
Ostalo je sve Beškerov doživljaj/komentar govora, uključujući i sam naslov
Quote:
Papa: Ateisti su sluge paklene tmine
(iako ja ovdje vidim da Ratzinger spominje ateizam kao sustav, a ne ateiste).

Malo dalje imamo i parafrazu Woytilinu (opet o ateizmu, a ne ateistima):
Quote:
Ivan Pavao II. je bezbroj puta osudio ateizam, pa i kao uzrok svih prošlostoljetnih totalitarizama, u kojima je jamačno vidio zlokoban utjecaj Sotone...
i još dvije Woytiline izjave:
Quote:
“Pozdravljam s poštovanjem i vas, braćo, koji tvrdite da imate nereligijski svjetonazor i sve koji s vama traže smisao postojanja: neka ljubav za istinom, moralna strogost i staloženo sučeljavanje s vjernicima pridonesu da im bude model suživota u poštovanju među ljudima i ženama različitih vjera i ideala!”
i
Quote:
U homiliji uz božićnu ponoćku 1996. prethodni je papa osobito naglasio da u pravu na dostojanstvo - uključujući i slobodu - nema nikakve razlike između kršćana i inovjeraca, između vjerujućih i nevjerujućih, jer se Isus, rekao je tada Ivan Pavao II, utjelovio radi svih ljudi, a ne samo radi nekih.
što me je ponukalo da guglam tražeći zapravo što je to Ratzinger rekao... moram priznati na netu sam našla samo ovo: http://www.asianews.it/index.php?l=en&art=8137&size=A pa bi me zanimalo ima li tko negdje tekst cjelokupnog Ratzingerovog govora.

Hrvatsko novinarstvo još se jednom pokazalo
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:37   #12
Quote:
blue bird kaže:
na lomacu sa znanstvenicima i svim ostalim bicima 'tmine'...
zigh hail i aleluja
nije uopće originalan samo je citirao svog mentora (desetljećima minhenskog nadbiskupa) iz hitlerjugendskih dana koji je te ateiste zvao crvenima a židove prije rata i dok su sukljali kroz dimnjake nazivao u propovijedima još većim zlom od njih ,naravno za spasitelja hiću nije štedio molitve i hvale u pismima a da je taj arijevski isprdak (ako bi uzeli šubler u ruke) ispunio misiju čišćenja nacije od ta dva najveća zla čovječanstva do kraja možda bi za njega postao i mesija.
što ćeš nostalgija pod stare dane je hebena stvar.
za ona dobra dobra dobra stara vremena ZIGH.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:52   #13
i sad napadate papu opet po meni bezrazložno, stalno govorite protiv crkve i osuđujete a tu od vas neki su sotonisti neki ateisti itd, istinu je rekao da je ateist daleko od Isusa.

Tražite trn u oku drugog a nevidite u svome gredu.
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:04   #14
Quote:
lucky-strike kaže:
i sad napadate papu opet po meni bezrazložno, stalno govorite protiv crkve i osuđujete a tu od vas neki su sotonisti neki ateisti itd, istinu je rekao da je ateist daleko od Isusa.

Tražite trn u oku drugog a nevidite u svome gredu.
Vjeruj mi da je Isusu bliži jedan pošteni i moralni ateist, nego jedan odvratni , prljavi i lažljivi lizač oltara!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:06   #15
Quote:
adriatic kaže:
On je samo naizgled kretenčina, a zapravo je (govoreći kršćanskim jezikom) najvjerniji sluga Sotone kao i njegovi prethodnici.
Genijalno!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:11   #16
Quote:
Piggy kaže:
Vjeruj mi da je Isusu bliži jedan pošteni i moralni ateist, nego jedan odvratni , prljavi i lažljivi lizač oltara!
i dugogodišnji zaštitnik stotina onih koji su vidimo redovito znali polizat nešto i pored oltara.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:12   #17
Misterij zla, moć tmina" u naše se doba očituje u "još podlijim i opasnijim oblicima": kroz opredjeljenja "od ateizma koji se povodi za znanošću do predstavljanja takozvanoga moderniziranoga ili postmoderniziranog Isusa".


meni ovo samo govori o tome da je zlo u drustvu postalo pametnije i skriva se u raznoraznim osobama cak unutar kc..
novinarske vjestine koje jako dobro znaju naglasiti nesto malo unutar neceg velikog...i od toga napraviti veliko...odavno su znane
ustalom papa se i obraca vjernicima a krist njima obecava svijetlo kojem sluze a ostali sluze tami jer se tome i nadaju poslije smrti...
makaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:26   #18
Quote:
Creeping Death kaže:


Ali to je zakon, što nas j eviše to veselije, sotonosti, atesiti, heretici, sva dobra ekipa će biti u paklu
Ti misliš da pakao poznaje pojam druženja. Tamo si sam.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:26   #19
Quote:
adriatic kaže:
On je samo naizgled kretenčina, a zapravo je (govoreći kršćanskim jezikom) najvjerniji sluga Sotone kao i njegovi prethodnici.
A ti si isto lud

Ma meni se u ovakvim raspravama nikad ne da ni sudjelovat jer uvijek jer je prepuno razlicitih fundamentalista.

Al dami te izjave debilne pape, biskupa,s vecenika itd itd, idu na jetra, ko i svakome tko misli vlastitom glavom, toje tocno.

Ko i one Bozaniceve izjave - sta je sdad reko za Novu godinu - najveci protivnik obitelji su psovka, Tv i sto jos, zaboravio sam.

Pa ovaj Papa (onak, dodje mi da damjos neki prigodni nastavak tom papa) usred velikih napetostiizmedju krscana i muslimana ide davati onu izjavu o Muhamedu.

Srz stvari je da je Crkva jedna tako zastarjela organizacija, toliko odvojena od stvanrosti, posebno njezino vodstvo, da je to bolno.

Uopce ne ispunjava svoju svrhu, niti se fokusira na prave porbleme. Često i sama sudjeluje u njima, a kamoli da ih rješava...


Onaj Papa prije Ivana Pavla 2 je bio najbolji, reformiro je Crkvu dobrano, onda je dosao Wojtila, koji je bio gori, a ovaj je izgleda najgori.

Ti ljudi govore ko da su pali s Marsa, a to je valjda zato sto su toliko indoktrinirani. Ko a suih iz srednjeg vijeka odjedanput teleportirali ovdje. Totalno odvojeni od stvarnosti, stvarnih problema itd

On što posebno ide na jetra to su gluposti, i što Crkva kao neki duhovni autoritet širi te gluposti, da ih sad ne nabrajam, svak ih zna bar pet, a oni nas uzvijek iznova iznenađuju s novima, naturajući nam da to ima neke veze s Isusovi učenjem, s Kristovim učenjem, a nema ama baš nikakve.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 17:28   #20
Quote:
Piggy kaže:
Vjeruj mi da je Isusu bliži jedan pošteni i moralni ateist, nego jedan odvratni , prljavi i lažljivi lizač oltara!
Obojica su ateisti.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.