Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2007., 23:28   #21
Quote:
Minsc kaže:
Nego, jeste li vi kreacionisti klonirani ili kaj...? Apsolutno svaki ulijeće sa istim, već milijunima puta drugdje i stotinama puta ovdje odgovorenim pitanjima? Jel znate čitati?
Jeste li vi evolucionisti klonirani ili kaj.?Apsolutno svaki zvrnda ovdje sa pitanjima na koja su kreacionisti odgovorili bilijardama puta.Znamo da znate citati, tako da ne shvatamo vase ponasanje...
Kamislavski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 00:33   #22
Quote:
Taroth kaže:
2. sto kreacionisti misle o tome sto je covjek 99% genetski slican majmunu i kako tumace tu slicnost?
Uistinu ako je toliko slican, zasto onda se u tih 1% (ili 2) kriju tolike razlike (valjda ti je ocita razlika izmedju sebe i majmuna)?

Quote:
Taroth kaže:
3. kako se tumaci postojanje dovoljne razine kognitivnih sposobnosti kod odredjenih primata, tako da mozemo govoriti o odredjenoj inteligenciji?
Da i? Osobno nisam vidio nikakvog primata da gradi ili izmislja ista. Postavljas pitanja na taj nacin kao da smo jako slicni zivotinjama (i definitivno smo slicniji zivotinji nego biljki, kamenu ili cemu drugom), ali ja ne vidim pretjeranu slicnost. Ne vidim da je majmun sagradio sebi kolibu a kamoli neboder ili otputovao u svemir.

Quote:
Taroth kaže:
4. kako uopce tumace silne ostatke fosila (a la T-Rex), ako njihovo postojanje nije zabiljezeno u niti jednim povijesnim spisima?
Opet da i? Kreacionizam ne kaze da je svijet nastao prije 5000 godina. Moze biti i prije 20 milijardi pa da ga je svejedno Bog stvorio.

Quote:
Taroth kaže:
5. ako jest covjek nastao od boga, koliko dugo on (covjek) postoji, po kreacionistima?
Postoji toliko koliko postoji.... ni manje ni vise. Moze to lijepo znanost utvrdit.

Quote:
Taroth kaže:
6. ako je Bog kreirao covjeka, kako se tumace nesavrsenosti na ljudskom organizmu (nemogucnost sintetiziranja svih aminokiselina, nemogucnost probavljanja svih vrsta hrane, urodjena deformacija vida (po mraku losije vidimo, ne manje, nego losije), popustanje svoda stopala, trosenje kuka).

imam jos pitanja, ali bi za pocetak volio odgovore na ova...
I kakve to sad veze ima? Ako je Bog tako htio tako je htio. Puno je vaznija dusa koju je Bog stavio u to tijelo nego tijelo samo...
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 00:33   #23
Quote:
Xerex kaže:
Ok, zamolio bi poštovane kreacioniste sa ovoga foruma da mi kažu koji je točno razlog zašto vjeruju u kreacionizam i koji su točno argumenti za kreacionizam.

Ne zanimaju me moguće mane u teoriji evolucije, već razlozi zašto smatrate da je kreacionizam točan.

Unaprijed hvala.
Moji su razlozi između ostalog ovo i ovo.

Znam da sam već malo dosadan, ali što mogu kada se istina u današnjem svijetu teškom mukom mora probijati.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 00:37   #24
Quote:
Taroth kaže:
ja u principu drzim da je... imbecilno... pokusati eksplicitno tvrditi kako svemir pocinje i zavrsava.
Naime, nitko ne spori da su teorije o nastanku svemira - teorije.

ali, to je znanost... za kojom svi zgrabimo kada uzimamo tabletu protiv glavobolje, a ignoriramo je kada nam pokusa nesto tumaciti.
Ali tko je ignorira kada pokusava nesto tumacit? Ja je drage volje prihvacam, ali ne onda kada ide prodat za istinu nesto sto ne moze biti dokazano (ili ti mislis da je nastanak iz nicega objasnjiv bez Boga).
U jedan aspekt evolucije i ja vjerujem (iako ne kazem da je tako jer se stvarno niti ne zelim zamarat s tim toliko), a to je kada je Bog stvorio svemir iz nicega da se polako to sve pocelo razvijat u ovo sto je danas, vodjeno njegovom rukom, ali ipak se moze nazvati jednom vrstom evolucije.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 06:18   #25
Quote:
Kamislavski kaže:

3) Pitanje mi je nejjasno a i ne zanima me u smislu makroevolucije.Ne sumnjam da neko od kolega antievolucionista mozda i zna odgovor , ako ga ima...

4) Ne zanimaju me povijesni spisi kao znanstveni argumenti.

5) Ne znam niti me zanima.Nemam nikakav problem i da teorija evolucije i biblijski kreacionizam grese.Kuzhis, potpuno mi je svejedno da li je covek kreiran prije 50 miliuna godina ili prije 5000-6000 godina.

6) Nije samo rec o tome.Vec i o masi drugih organa, npr kokcigisu,krajnicima,slepom crevu,pinealnoj zlezdi itd itd.To je tema za poseban topic.
Stvar je u tome da ti nisi kretenist samo to jos neznas!

Da plagiram slartija kad je jednom rekao da te nista ne moze odvratiti od krscanstva jace od citanja biblije.

Isto tako nista te ne moze odvratiti od kreacionizma vise od njega samog kad malo proucis sto je.

Nema u kreacionizmu ovog tvojeg, nije bitno koliko dugo 5 tisuca ili 5 milijardi.., pa nije bitno kako jel bog samo stvorio zivot pa pustio da se razvija dalje kako se vec razvija ili on u svemu intervenira.., nije bitno jel covjek stvoren s manjkavostima...
Ne ne. Tog nema u kreacionizmu. Tamo se izricito tvrdi

1. Covjek je stvoren prije 5000 godina. Tu nema cile mile. To je tako. Svi ostali ljudi su potekli od dva (2!). Adama i Eve.

2. Sve zivotinje su stvorene isto tada. Ako nisu tada bile po dvije, sigurno su ostale po dvije od svake vrste nakon potopa. Dvije muhe, dva zohara, dva sabljasta tigra, dva cudnovata kljunasa, dva kanarinca, dva brontosaura. Ako je jedna od te dvije krave u ladji slucajno zamahnula repom i pobila neke dvije muhe, jebga, ostali smo bez jedne vrste. Ako je slon slucajno stao na gustera, jebga, ode jos jedna.

3. Sve, apsolutno sve vrste su stvorene na pocetku, do danasnjeg dana su samo izumirale. Ni jedna dodatna nije nastala. Znaci, zemlja je bila napucena onaj cetvrti ili peti dan nakon stvaranja sa svim vrstama, i one koje su danas, i one koje su izumrle. Koliko ih je bilo samo bog zna. Mozda bi trebalo uzeti podatke koliko vrsti izumire godisnje, pa po tome izracunati unatrag koliko ih je bilo na pocetku. Dam se kladit, neki kreacionist je to vec izracunao.
Da mi je znati zasto je veliki dizajer to tako napravio kad ih je valjda trecina vec prvi tjedan izumrla. No ajde. To kao nije bitno.

4. Covjek je napravljen savrsen. Savrsen. Gospodar svemira. Quizac Hederach. Supereme being. To se lako zakljuci jer tokom povijesti nije se dogadjalo apsolutno nikakvo poboljsanje na njegovom genetskom kodu. Samo nazadovanje. Jer su mutacije stetne naravno, ne postoji mehanizam koji bi poboljsao bilo koji zivi organizam. Zivi organizmi tokom povijesti dozivljvaju samo degradaciju, sto znaci da su Adam i Eva bili ljudine o kakvim mi mozemo samo sanjati.

5. Ako pripadas radikalima, onda ti je i zemlja stara 10000 godina i basta.

To ti je kreacionizam. Ne mozes se ti tu sad izvlaciti na neku filozofiju, toga nema.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 10:24   #26
Quote:
Golub Dinko kaže:
Uistinu ako je toliko slican, zasto onda se u tih 1% (ili 2) kriju tolike razlike (valjda ti je ocita razlika izmedju sebe i majmuna)?



Da i? Osobno nisam vidio nikakvog primata da gradi ili izmislja ista. Postavljas pitanja na taj nacin kao da smo jako slicni zivotinjama (i definitivno smo slicniji zivotinji nego biljki, kamenu ili cemu drugom), ali ja ne vidim pretjeranu slicnost. Ne vidim da je majmun sagradio sebi kolibu a kamoli neboder ili otputovao u svemir.
To sto ti ne vidis slicnost govori o tome da ne vidis razliku u stupnju kognitivnih sposobnosti, no to ne znaci da ne postoji mjerljiva razlika. Ona se moze tocno izmjeriti i iako su majmuni nekoliko stepenica iza nas, oni su samo nekoliko stepenica iza nas.
Quote:
Golub Dinko kaže:


Opet da i? Kreacionizam ne kaze da je svijet nastao prije 5000 godina. Moze biti i prije 20 milijardi pa da ga je svejedno Bog stvorio.
WROOON! Kreacionizam kaze tocno kako je nastala zemlja. I kada. I kako. I to ne prije 20 mlrd. godina.
Quote:
Golub Dinko kaže:


Postoji toliko koliko postoji.... ni manje ni vise. Moze to lijepo znanost utvrdit.
Nema toga! Kreacionizam tvrdi da je zemlja nastala u jedan od onih 6 dana...
Quote:
Golub Dinko kaže:


I kakve to sad veze ima? Ako je Bog tako htio tako je htio. Puno je vaznija dusa koju je Bog stavio u to tijelo nego tijelo samo...
WROONG!

Kreacionizam naucava kako je covjek nastao na sliku bozju. I da je protjeran iz raja. Time, ako je covjek kreiran na sliku bozju, onda je jedinstven i savrsen, jer je i bog takav.
A covjek nije uopce savrsen (niti tijelo, niti duh)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 10:28   #27
Quote:
Kamislavski kaže:
Jesi li ti po profesiji zandarm ili policijski islednik pa mislis da mozes samo postavljati pitanja Ovaj put ja odgovaram tebi ali posle ti meni na moja pitanja, ok?

1) Moja privatna stvar. Mogu samo reci da sam fakultetski obrazovan.

2) Koliko je meni poznato covek je 98% genetski slican chimpanzi.Da i sto?
Analize radjene na nekim drugim proteinima su recimo pokazale da su covek i pile najblizi srodnici.Odmah iza toga su covek i krokodil. Sve je ovo lepo objavio evolucionisticki casopis New Scientist.
Chimpanze istovremeno imaju 48 hromozoma a covek 46.Blizu zar ne, ali zamisli ko nam je jos blizhi -krompir, ima tocno 46 hromozoma bash kao i covek.Tko zna mozda potichemo bash od krompira
Osim toga jesi li citao kako se radila analiza covecijih i gena simpanze?
Metoda se zove DNA hibridizacija i od otprilike 100 000 proteina analiza je izvrsena na celih 40...

3) Pitanje mi je nejjasno a i ne zanima me u smislu makroevolucije.Ne sumnjam da neko od kolega antievolucionista mozda i zna odgovor , ako ga ima...

4) Ne zanimaju me povijesni spisi kao znanstveni argumenti.

5) Ne znam niti me zanima.Nemam nikakav problem i da teorija evolucije i biblijski kreacionizam grese.Kuzhis, potpuno mi je svejedno da li je covek kreiran prije 50 miliuna godina ili prije 5000-6000 godina.

6) Nije samo rec o tome.Vec i o masi drugih organa, npr kokcigisu,krajnicima,slepom crevu,pinealnoj zlezdi itd itd.To je tema za poseban topic.

Sledeci put ti meni odgovarash na pitanja...
Ovak... kreacionisticka teorija je u svojem integralnom izdanju podrazumjevala i geocentristicki postav svemira. E onda se od toga moralo odustati. Od tada je nastalo vise kreacionistickih teorija koje zastupaju razliciti stupanj 'doslovnosti' iz knjige postanka.
No, ovo kod tebe je vjerojatno sinkretizam - ti si preuzeo dio kreacionizma, a onaj dio koji je nestabilan zanemarujes.

Naime, prema kreacionizmu:
- ljudsko tijelo je savrseno, jer je covjek napravljen na sliku bozju.
- covjek pocinje od Adama i Eve. Nakon njega su nabrojeni manje vise svi potomci. Onaj koji prihvaca kreacionizam mora prihvatiti i to, dakle da ljudi kao vrsta postoje 5-10-15 tisuca godina... ne vise.
- sve zivotninje su nastale u pocetku... dakle, u kreacionizmu nema mjesta za dinosaure i sl..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 12:04   #28
Quote:
Taroth kaže:
To sto ti ne vidis slicnost govori o tome da ne vidis razliku u stupnju kognitivnih sposobnosti, no to ne znaci da ne postoji mjerljiva razlika. Ona se moze tocno izmjeriti i iako su majmuni nekoliko stepenica iza nas, oni su samo nekoliko stepenica iza nas.
Cuj nigdje ja nisam rekao da ne vidim slicnost tako da je to tvoj zakljucak. Ali isto tako sam rekao da nisam vidio majmuna da je napravio nesto slicno covjeku... moze biti par stepenica iza nas po tvome gledanju, ali po djelima je par milijardi svjetlosnih godina iza nas (kao i svako bice koje smo otkrili da je ili je bilo na ovom planetu).

Quote:
Taroth kaže:
WROOON! Kreacionizam kaze tocno kako je nastala zemlja. I kada. I kako. I to ne prije 20 mlrd. godina.
Nema toga! Kreacionizam tvrdi da je zemlja nastala u jedan od onih 6 dana...
Ma da? A ja mislio da je ono metafora. Bice nemam pojma o citanju Biblije. Ovako jedno objasnjenje pri citanju Biblije (koje ce ti pomoci ubuduce). Biblija se ne sastoji jedino od povijesnih knjiga (kakve su knjige o Izraelu i Evandjelja), vec i od prorockih (Izaija i ostali), poucnih ili mudrosnih (Job, Sirah itd), psalama itd...
Evo ti malo cak i misljenja mnogih teologa iz drugog i treceg stoljeca pa ces vidit da uopce ne treba vjernik mislit da je to 6 dana, jednostavno katoliku je vazno to da je Bog sve stvorio, na koji nacin i koliko je trajalo, to zna samo On:
http://www.catholic.com/library/Crea...nd_Genesis.asp

Quote:
Taroth kaže:
WROONG!

Kreacionizam naucava kako je covjek nastao na sliku Bozju. I da je protjeran iz raja. Time, ako je covjek kreiran na sliku Bozju, onda je jedinstven i savrsen, jer je i bog takav.
A covjek nije uopce savrsen (niti tijelo, niti duh)
Da nastao je na sliku Bozju. I covjek je sagrijesio (stanje istocnog grijeha), to vuce tu nesavrsenost (ranjenost grijehom). I na tijelu i u duhu.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 12:19   #29
Quote:
KungFuMonkey kaže:
Da plagiram slartija kad je jednom rekao da te nista ne moze odvratiti od krscanstva jace od citanja Biblije.
Niti sto moze jace priblizit krscanstvu od citanja Biblije.

Quote:
KungFuMonkey kaže:
Isto tako nista te ne moze odvratiti od kreacionizma vise od njega samog kad malo proucis sto je.
Niti te moze sto jace odvratit od evolucionizma od proucavanja njega samog.

Quote:
KungFuMonkey kaže:
Nema u kreacionizmu ovog tvojeg, nije bitno koliko dugo 5 tisuca ili 5 milijardi.., pa nije bitno kako jel bog samo stvorio zivot pa pustio da se razvija dalje kako se vec razvija ili on u svemu intervenira.., nije bitno jel covjek stvoren s manjkavostima...
Ne ne. Tog nema u kreacionizmu. Tamo se izricito tvrdi

1. Covjek je stvoren prije 5000 godina. Tu nema cile mile. To je tako. Svi ostali ljudi su potekli od dva (2!). Adama i Eve.
Ima cile mile... to sto ti zelis tako drugom nabit na nos tvoj problem.
Dokazi da nisu svi potekli od Adama i Eve (ali ako zelis to dokazivat i ulazit u prostor Biblije onda moras u proracun uvest i grijeh, njegovo djelovanje na covjeka.... tako da ti ne padne na pamet stavljat znak jednakosti u svemu izmedju Adama i Eve i danasnjeg covjeka. No ti ne znas uopce sto grijeh jeste pa vjerujem da ces odgovorit na neki banalan nacin).

Quote:
KungFuMonkey kaže:
4. Covjek je napravljen savrsen. Savrsen. Gospodar svemira. Quizac Hederach. Supereme being. To se lako zakljuci jer tokom povijesti nije se dogadjalo apsolutno nikakvo poboljsanje na njegovom genetskom kodu. Samo nazadovanje. Jer su mutacije stetne naravno, ne postoji mehanizam koji bi poboljsao bilo koji zivi organizam. Zivi organizmi tokom povijesti dozivljvaju samo degradaciju, sto znaci da su Adam i Eva bili ljudine o kakvim mi mozemo samo sanjati.
Upadas u rasprave koje nemaju smisla jer nemas ni dlaku od Adama a kamoli da bi kako drukcije isao njega usporedjivat. Adam i Eva su bili kakvi su bili.

Quote:
KungFuMonkey kaže:
5. Ako pripadas radikalima, onda ti je i zemlja stara 10000 godina i basta.

To ti je kreacionizam. Ne mozes se ti tu sad izvlaciti na neku filozofiju, toga nema.
Mogu.... postanak = metafora Bozjeg stvaranja svega i rijesen problem. Nitko nigdje u Bibliji nije napisao da nije metafora.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 12:34   #30
Quote:
Taroth kaže:
Ovak... kreacionisticka teorija je u svojem integralnom izdanju podrazumjevala i geocentristicki postav svemira. E onda se od toga moralo odustati. Od tada je nastalo vise kreacionistickih teorija koje zastupaju razliciti stupanj 'doslovnosti' iz knjige postanka.
No, ovo kod tebe je vjerojatno sinkretizam - ti si preuzeo dio kreacionizma, a onaj dio koji je nestabilan zanemarujes.
Bubetas gluposti koje zelis cuti. Kreacionizam kao teorija ima toliko razlicitih tumacenja, zavisi ko ga uhvati tumacit. Dao sam ti primijer ljudi gore iz drugog stoljeca, a kamoli nece danas (uz ovoliko znanje o svemiru) biti jos vise tumacenja. Jedina sigurna stvar u kreacionizmu je da je Bog stvorio sve.

Sto se tice geocentricnog sustava (nisu to prvi krscani mislili vec su i stari Grci tako mislili), a kasnije su mnogi zastupali heliocentricni sustav (Sunce je centar svemira), pa ajde ti sada reci da je Sunce centar svemira.... To je domena znanosti koja se uvijek moze nadopunjavat i mijenjat.

Quote:
Taroth kaže:
Naime, prema kreacionizmu:
- ljudsko tijelo je savrseno, jer je covjek napravljen na sliku bozju.
Grijeh

Quote:
Taroth kaže:
- covjek pocinje od Adama i Eve. Nakon njega su nabrojeni manje vise svi potomci. Onaj koji prihvaca kreacionizam mora prihvatiti i to, dakle da ljudi kao vrsta postoje 5-10-15 tisuca godina... ne vise.
S tim da su po tom navodu Biblije vecina ljudi do Abrahama zivjeli od 500 do 1000 godina. Ako cemo bas vjerovati u sve.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:23   #31
Quote:
Taroth kaže:
Ovak... kreacionisticka teorija je u svojem integralnom izdanju podrazumjevala i geocentristicki postav svemira. E onda se od toga moralo odustati. Od tada je nastalo vise kreacionistickih teorija koje zastupaju razliciti stupanj 'doslovnosti' iz knjige postanka.
No, ovo kod tebe je vjerojatno sinkretizam - ti si preuzeo dio kreacionizma, a onaj dio koji je nestabilan zanemarujes.

Naime, prema kreacionizmu:
- ljudsko tijelo je savrseno, jer je covjek napravljen na sliku bozju.
- covjek pocinje od Adama i Eve. Nakon njega su nabrojeni manje vise svi potomci. Onaj koji prihvaca kreacionizam mora prihvatiti i to, dakle da ljudi kao vrsta postoje 5-10-15 tisuca godina... ne vise.
- sve zivotninje su nastale u pocetku... dakle, u kreacionizmu nema mjesta za dinosaure i sl..
1) Tvoja greska je sto sve one koji porichu teoriju makroevolucije svrstavas u biblijske kreacioniste.Covjece, ja ti nisam cak ni procitao Stari zavjet. Mene je znanstvenost tj sve ono sto se pishe u evolucionim fantazijama uverilo u svu bemislenost cele te priche. Ne samo mene vec i mnoge druge...

2) Bilo bi lepo da ti sad meni odgovorish na koje pitanje zar ne?

a) da li je istina da su mutacije uglavnom stetne i ekstremno retke, tj jedan prema milijardu?
b) da li mutacije poseduju svojstva svesnog bica tj da li mutacije mogu da planiraju i sprovode planove?

c) da li je istina da svaki organizam ima fantasticno ukomponovan sistem koji se bori tj sprecava greske u kopiranju genetskog materijala i da je prema evolucionistima upravo ovaj mehanizam koji se bori protiv mutacija nastao-mutacijom ?

d) Citat iz Wikipedie - #mutacije u spolnim stanicama smatraju se jednim od preduvjeta evolucije jer se procesom prirodnog odabira u populaciji nakupljaju mutacije koje omogućuju bolju prilagodbu uvjetima okoliša i time utječu na bolje preživljavanje jedinki koje ih nose i prijenos na sljedeće generacije.#

Mozes li da mi objasnish na koji nacin jedinke koje su u tranzicionom obliku omogucuju "bolju prilagodbu uvjetima okolisha". Narodski receno , kako naprimer nekakav hipoteticki reptil koji pocinje da mutira u pticu te mu dolazi do stvaranja zacetka pticjih pluca, zacetka parabronhijalnog sistema, zacetka specijalnih lobanjskih struktura,zacetka perja, zacetka pticjeg skeleta,i zacetka svih mogucih drugih organa- kako je dakle taj nesrecnik uopste prezivljavao tj disao i po cemu je on "bolje prilagodjen uvjetima okolisha" od obicnog reptila koji i dalje zivi svoj reptilski zivot?


Unapred hvala.
Kamislavski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:25   #32
Quote:
ili mi ti mozda mozes dokazati da tvorac ne postoji?
Ne postojanje nečega se ne dokazuje. Valjda si toliko pametan da to znaš.
Ni ti ne možeš dokazati nepostojanje ružičastog jednoroga u paralelnoj dimenziji.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:27   #33
Quote:
da je u pocetku postojalo nista koje je eksplodiralo i stvorilo sve putem big benga.
Opet lažeš jer po teoriji Big Banga materija nije nastala iz ničega nego je postojala materija velike gustoće koja se raširila. Tako se Svemir širi i skuplja.

ps. Zašto opet na temi gdje se trebaju postaviti dokazi kreacionizma ti spominješ Big Bang i evoluciju?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:59   #34
Quote:
igod kaže:
Opet lažeš jer po teoriji Big Banga materija nije nastala iz ničega nego je postojala materija velike gustoće koja se raširila. Tako se Svemir širi i skuplja.
Khmm.... a odakle ta materija velike gustoce? Po Newtonu svaka reakcija je izazvana od neke akcije, i tako ides lijepo do pocetka i dobije materiju velike gustoce, a sto je to sto je stvorilo materiju velike gustoce, odakle ona i sto ju je pokrenulo? Ili jednostavno vjerujes da je ta materija oduvijek bila tu?

Quote:
igod kaže:
ps. Zašto opet na temi gdje se trebaju postaviti dokazi kreacionizma ti spominješ Big Bang i evoluciju?
Ovdje se uopce ne radi o dokazima kreacionizma. Ja ti to ne mogu dokazat isto kao sto ti meni ne mozes dokazat evoluciju (i to je teorija ako ti nije poznato). Jednostavno se govori o tome zasto netko vjeruje u nesto.

Cak i ako izbacim svoju vjeru iz racunice opet mi ostaje logika. I logicnije mi je prema trenutnoj spoznaji da je netko (tko nije u vremenu i prostoru) stvorio sve ovo, nego da se samo od sebe stvorilo iz niceg ili tako nesto slicno.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:40   #35
Quote:
Ili jednostavno vjerujes da je ta materija oduvijek bila tu
Da, oduvjek je tu.

Quote:
Ovdje se uopce ne radi o dokazima kreacionizma. Ja ti to ne mogu dokazat isto kao sto ti meni ne mozes dokazat evoluciju (i to je teorija ako ti nije poznato). Jednostavno se govori o tome zasto netko vjeruje u nesto.
Kreacionizam je navodno "znanost" koju neke budale pokušavaju u bolesnoj SAD progurati, ali im baš i ne ide. E, ako je već zovu znanost ajde brate dajte neke znanstvene tekstove o tome. Kakva je znanost koja se temelji na pobijanju i traženju rupa u drugoj?

Hoćeš reći da je tebi manje vrijedno milijuni redaka i znanstvenih radova o evoluciji života, nego 32 retka Postanka?

I ps. Nemam ja šta tebi evoluciju dokazivati, ona je znanstvena činjenica i kao takva se uči u školi.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:14   #36
Quote:
igod kaže:
Da, oduvjek je tu.
Logika Kumice s placa: "A kak je tu? Pult je bil prazan, pa sam stavila grincajg, i sad je pun. Prazan pult - pa grincajg.
Tak i svemir. Prazan (ništ), pa je bogec vse to stvoril."
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:15   #37
Quote:
Golub Dinko kaže:
Nitko nigdje u Bibliji nije napisao da nije metafora.
Nitko nigde u Bibliji nije napisao da nije doslovno.
Your point?
Ili se ipak slažemo da je Biblija jedno odvratno fikcijsko štivo?
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 16:23   #38
Quote:
Veni kaže:
Nitko nigde u Bibliji nije napisao da nije doslovno.
Your point?
Ili se ipak slažemo da je Biblija jedno odvratno fikcijsko štivo?
Mislim da je negdje napisano "Ko ima uši neka čuje!" Nije Biblija "jedno odvratno fikcijsko štivo" ona samo ne trpi lijenog čitača!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 16:31   #39
Dobro dajte se onda ljudi odlučite. Jel Biblija:
a) Povijesno istinita, i bez ikakvih metafora?
b) Cijela u metafori?
c) U metafori samo onda kad vam to tako paše?
d) Ništa od toga, ajmo mi tražiti nove rupe u teoriji evolucije!
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 16:40   #40
Teorija kreacionizma.
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.