Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 09:42   #41
Quote:
Choronzon333 kaže:
a koga su to nevjernici mučili? koliko su ljudi nevjernici spalili na lomači, i pročistili plamenom? koliko su ratova izazvali nevjernici?

mislim, možeš ti pisati o nevjernicima šta hoćeš, ali to je laž.. no doduše, vi vjerujete u laži.. počevši od svetog pisma, pa nadalje..
Ajde da vidimo... Prvi Svjetski Rat? (~10 milijuna mrtvih)

Drugi Svjetski Rat? (~62 milijuna mrtvih)

Komunizam?

Bilo koji rat od Francuske Revolucije?

Samo u 20. stoljeću u sekularnim ratovima je ubijeno puno više ljudi nego u svim vjerskim sukobima zajedno.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:57   #42
Quote:
Choronzon333 kaže:
Sve religije i služe samo jednom cilju, a to je da porobe čovječanstvo, i kontroliraju mase.

vidim da nisi ostalo komentirao/la ,

tako ubuduće razmisli kad pišeš da su vjere krive za ratove, ja mogu branit samo Krščanstvo pa sam se ne to i osvrnuo, a isto kao i ti sa prijezirom gledam na grijehe prošlosti, ali shvati da Isus tako neuči, nego su ljudi podložni zlu i neke je lako zavest.

A sad za ovaj cilj, moram pitat dali si pročitao/la Novi Zavjet ? jer ako to tvrdiš moraš poznavat religijie.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 12:07   #43
Quote:
Xerex kaže:
Ajde da vidimo... Prvi Svjetski Rat? (~10 milijuna mrtvih)

Drugi Svjetski Rat? (~62 milijuna mrtvih)

Komunizam?

Bilo koji rat od Francuske Revolucije?

Samo u 20. stoljeću u sekularnim ratovima je ubijeno puno više ljudi nego u svim vjerskim sukobima zajedno.

Molim objašnjenje pojma "sekularni rat" s obzirom da je religija jedan od temelja svakog društva, bez obzira na sekularizaciju društva.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 12:11   #44
ček,ček,ček...
i sad općenito...jel vi vjerujete da je zapravo kraj blizu?
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 12:25   #45
Quote:
rock_girl kaže:
ček,ček,ček...
i sad općenito...jel vi vjerujete da je zapravo kraj blizu?
Pa oni vjeruju.. no nije problem da samo vjeruju, nego se tako i ponašaju..
Sjećam se izjave jednog američkog pametnjakovića koji je izjavio da šta se oni imaju brinuti oko stakleničkih plinova, kad će ionako doći isus i riješiti stvar. Problem je što je taj političar na dosta visokoj funkciji.

Onda će se još neki takav pametnjaković koji vjeruje u kraj dokopati nuklearke nekakve, i u to ime je detonirati, jednu ili više njih. to je problem sa tim "apokaliptičnim" proročanstvima.
Nema kraja.. on se nalazi u njihovim bolesnim umovima..
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 14:53   #46
Quote:
Choronzon333 kaže:
Pa oni vjeruju.. no nije problem da samo vjeruju, nego se tako i ponašaju..
Sjećam se izjave jednog američkog pametnjakovića koji je izjavio da šta se oni imaju brinuti oko stakleničkih plinova, kad će ionako doći isus i riješiti stvar. Problem je što je taj političar na dosta visokoj funkciji.

Onda će se još neki takav pametnjaković koji vjeruje u kraj dokopati nuklearke nekakve, i u to ime je detonirati, jednu ili više njih. to je problem sa tim "apokaliptičnim" proročanstvima.
Nema kraja.. on se nalazi u njihovim bolesnim umovima..
vidiš to je jedna dimenzija ljudske gluposti, jer sam taj političar ako je i to rekao bi mogao biti jedan od odgovornih za ispuštanje tih plinova i tome prouzročiti smrt hiljadama nevinih, a to je u Božjem Umu sve zapisano, ne brini...

Bog najviše ne voli da se Njegovo Ime ili Ime Njegovog Sina upotrebljava u čovječje interese obogaćivanja, a ne spasenja i ljubavi koje i pruža Njegovo Ime...

to ti je ovo:

Matej
7:21 "Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.
7:22 Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?'
7:23 Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'"
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:02   #47
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Molim objašnjenje pojma "sekularni rat" s obzirom da je religija jedan od temelja svakog društva, bez obzira na sekularizaciju društva.
Svaki rat koji nije vođen iz vjerskih razloga.

A jebiga, onda ispada da su svi ratovi sekularni, ajmo ovako... svaki rat kojem religija nije bila povod. (Inače nikada u povjesti nije bio nijedan jedini rat kojem je JEDINI uzrok bila religija, ali je bilo bezbroj u kojima je ona bila samo povod i ništa drugo.)
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:21   #48
ruku na srce zaslužili smo da nas satre već jednom!
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:26   #49
Quote:
Xerex kaže:
Svaki rat koji nije vođen iz vjerskih razloga.

A jebiga, onda ispada da su svi ratovi sekularni, ajmo ovako... svaki rat kojem religija nije bila povod. (Inače nikada u povjesti nije bio nijedan jedini rat kojem je JEDINI uzrok bila religija, ali je bilo bezbroj u kojima je ona bila samo povod i ništa drugo.)
i onda mi je najviše žao što ljudi za to optužuju Isusa i Boga...

Isus nije bio začetnik religije, kao što ni Bog Otac nije bio začetnik religije...

religija je čovječji pojam organiziranosti vjernika koje onda mogu manipulirati...

Bog Jahve u SZ i Isus u NZ su samo donijeli Svoju Objavu na zemlju kao PUT SPASENJA, a ne stvarali neke svoje "religije"...

u SZ svatko tko se pouzdao u Jahvu kao Spasitelja i Njegov Zakon, bio je spašen, ali ne zato što je bio Židov, nego zato jer se pouzdao u Jahvu i Njegov Zakon...

u NZ svatko tko povjeruje u Isusa kao Spasitelja i vrši Njegov Zakon, biti će spašen, ali ne zato što je Kršćanin, nego zato što je Isus Krist umro za grijehe dotične osobe...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:51   #50
Quote:
Choronzon333 kaže:
Ma kakve činjenice? biblija nije nikakva činjenica, a pogotovo ne onaj tekst onog poremećenog luđaka kojeg zovete apokalipsa.
No, problem je taj što mnogi zbilja žele uništiti svijet, ili barem žele da bude uništen. Zbog toga sam apsolutno protiv biblije i tzv proročanstava iz iste knjige.. i to pogotovo novog zavjeta.
Vi ste opasna osoba, za svoju sigurnost i sigurnost okoline molim vas da se javite u obližnju psihijatrijsku ustanovu.
Bio sam u psihijatrijskoj ustanovi i pokazao im vašu preporuku. Rekli su da je samnom sve uredu ali da ste im vi jako zanimljiv slučaj!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:58   #51
Quote:
Orah kaže:
Ne govorim napamet imam činjenice! Bog neće uništiti svijet dok god bude ijedan pravednik (ima dokumentirano u Bibliji).
Misliš na ovo?

"Neka se Gospodin ne ljuti", on (Lot) će opet, "ako rečem još samo jednom: Ako ih je (nevinih) slučajno ondje samo deset?" "Neću ga uništiti zbog njih deset", odgovori. Kad je Jahve završio razgovor s Abrahamom, ode, a Abraham se vrati u svoje mjesto.


I tako se u gradu Sodomi (Gomori, Adma i Sebojimu) nije našlo niti 10 nevinih ljudskih bića, pa je bog odlučio uništiti ga. Ako su stanovnici "živjeli razbludno", za pretpostaviti je mnoštvo djece, daleko više od 10. Zaključujemo da biblijskom bogu djeca nisu bitna, niti ih smatra nevinima, niti ima suosjećanja. Bešćutni je monstrum.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:02   #52
Quote:
Nepoznati kaže:
Misliš na ovo?

"Neka se Gospodin ne ljuti", on (Lot) će opet, "ako rečem još samo jednom: Ako ih je (nevinih) slučajno ondje samo deset?" "Neću ga uništiti zbog njih deset", odgovori. Kad je Jahve završio razgovor s Abrahamom, ode, a Abraham se vrati u svoje mjesto.


I tako se u gradu Sodomi (Gomori, Adma i Sebojimu) nije našlo niti 10 nevinih ljudskih bića, pa je bog odlučio uništiti ga. Ako su stanovnici "živjeli razbludno", za pretpostaviti je mnoštvo djece, daleko više od 10. Zaključujemo da biblijskom bogu djeca nisu bitna, niti ih smatra nevinima, niti ima suosjećanja. Bešćutni je monstrum.
Mt 19,14 Nato će im Isus: "Pustite dječicu i ne priječite im k meni jer takvih je kraljevstvo nebesko!"

treba čitati CIJELU Bibliju, nepoznati...

a to je samo pretpostavka da je bilo mnogo djece, jer bilo je načina kontracepcije i u to doba...a možda su i ubijeli djecu...tko zna...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:26   #53
Quote:
-Daniel- kaže:
i onda mi je najviše žao što ljudi za to optužuju Isusa i Boga...
Nemaš za čime žaliti.. ja ne razumijem šta ti imaš od toga što netko prihvati ili ne prihvati isusa?

Quote:
Isus nije bio začetnik religije, kao što ni Bog Otac nije bio začetnik religije...
točno.. kršćanstvo je nastalo tek kasnije.

Quote:
religija je čovječji pojam organiziranosti vjernika koje onda mogu manipulirati...
i sa tim se slažem, ali nemoj zaboraviti da su upravo ta poznata evanđelja proizašla iz religije.

Quote:
Bog Jahve u SZ i Isus u NZ su samo donijeli Svoju Objavu na zemlju kao PUT SPASENJA, a ne stvarali neke svoje "religije"...
spasenje je novija izmišljotina. YHVH nema baš puno veze s time.


Quote:
u SZ svatko tko se pouzdao u Jahvu kao Spasitelja i Njegov Zakon, bio je spašen, ali ne zato što je bio Židov, nego zato jer se pouzdao u Jahvu i Njegov Zakon...
Netočno.. prvo što brkaš pojmove, drugo što bi se Židovi itekako uvrijedili da im to kažeš.. Ako nisi znao, u stara vremena bi se rabini koji su prepisivali bibliju svaki puta kada bi napisali neizgovorljivo ime, morali ritualno prati, i to nekoliko tjedana.. ako nisi znao.


Quote:
u NZ svatko tko povjeruje u Isusa kao Spasitelja i vrši Njegov Zakon, biti će spašen, ali ne zato što je Kršćanin, nego zato što je Isus Krist umro za grijehe dotične osobe...
sorry, meni ta bajka ne drži baš vodu.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:27   #54
Quote:
Orah kaže:
Ne govorim napamet imam činjenice! Bog neće uništiti svijet dok god bude ijedan pravednik (ima dokumentirano u Bibliji).
Quote:
Misliš na ovo?

"Neka se Gospodin ne ljuti", on (Lot) će opet, "ako rečem još samo jednom: Ako ih je (nevinih) slučajno ondje samo deset?" "Neću ga uništiti zbog njih deset", odgovori. Kad je Jahve završio razgovor s Abrahamom, ode, a Abraham se vrati u svoje mjesto.

I tako se u gradovima Sodomi, Gomori, Adma i Sebojimu nije našlo niti 10 nevinih ljudskih bića, pa je bog odlučio uništiti ga. Ako su stanovnici "živjeli razbludno", za pretpostaviti je mnoštvo djece, daleko više od 10. Zaključujemo da biblijskom bogu djeca nisu bitna, niti ih smatra nevinima, niti ima suosjećanja. Bešćutni je monstrum.
Quote:
-Daniel- kaže:
Mt 19,14 Nato će im Isus: "Pustite dječicu i ne priječite im k meni jer takvih je kraljevstvo nebesko!"

treba čitati CIJELU Bibliju, nepoznati...
a to je samo pretpostavka da je bilo mnogo djece, jer bilo je načina kontracepcije i u to doba...a možda su i ubijeli djecu...tko zna...
E ta ti je dobra. Ubijali su svoju djecu i sprječavali začeća kontracepcijom i činili masovne abortuse.
Pa onda ih bog nije niti trebao kažnjavati sa sumporom i zatrpavati kamenjem. Izumrli bi u jednom naraštaju.

Valjda i u vrijeme Noe nije bilo djece po svem svijetu?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:36   #55
Quote:
Nepoznati kaže:
E ta ti je dobra. Ubijali su svoju djecu i sprječavali začeće kontracepcijom i činili masovne abortuse.
Pa onda ih bog nije niti trebao kažnjavati sa sumporom i zatrpavati kamenjem. Izumrli bi u jednom naraštaju.

Valjda i u vrijeme Noe nije bilo djece po svem svijetu?
vidiš, da daj malo razmisli...nisam rekao da su ubijali SVU djecu, nego da su ubijali djecu...a kao prvo sve ovo je samo pretpostavka, jer možda su poubijali svu djecu svoju i prije nego su se rodila...možda su nmjerno pobacivale žene, možda su spaljivali djecu...

jer u bibliji piše samo da je Bog vidio da im je grijeh toliki da mora uništiti gradove, a to znači da možda su toliko bili ZLI da im nije bilo briga za svoju djecu, možda su ih prdavali u roblje...

isto tako drugo je objašnjenje da djeca nisu sposobna za grijeh do određene dobi, te tada mogu izabrati da žive pravedno ili grešno kao i njihovi roditelji u sodomi...

što se tiče Noe, Noa je propovjedao da će doći kraj svijeta 150 godina vjerojatno i njegovi sinovi, i vjerojatno cijeloj tadašnjoj "pangei" najvjerojatnije, a nitko ga nije slušao...djeca koja su se utopila imaju šansu sa Isusovim stihuom iz Mateja....
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:42   #56
Quote:
-Daniel- kaže:
vidiš, da daj malo razmisli...nisam rekao da su ubijali SVU djecu, nego da su ubijali djecu...a kao prvo sve ovo je samo pretpostavka, jer možda su poubijali svu djecu svoju i prije nego su se rodila...možda su nmjerno pobacivale žene, možda su spaljivali djecu...

jer u bibliji piše samo da je Bog vidio da im je grijeh toliki da mora uništiti gradove, a to znači da možda su toliko bili ZLI da im nije bilo briga za svoju djecu, možda su ih prdavali u roblje...

isto tako drugo je objašnjenje da djeca nisu sposobna za grijeh do određene dobi, te tada mogu izabrati da žive pravedno ili grešno kao i njihovi roditelji u sodomi...
Možda je stvarno bilo tako kako ti divaniš... a možda se radi o primitivnim piscima čobanskih vremena i njihovom naivnom tumačenju nekakvih ruševina, u pred-znanstveno doba. Možda ... tko zna.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:54   #57
Quote:
Choronzon333 kaže:
Nemaš za čime žaliti.. ja ne razumijem šta ti imaš od toga što netko prihvati ili ne prihvati isusa?
zar tebi nije žao ljudi koji će provesti cijelu vječnost u paklu? meni je...

Quote:
i sa tim se slažem, ali nemoj zaboraviti da su upravo ta poznata evanđelja proizašla iz religije.
ne, nisu, proizašla su iz ruka evanđelista koji su bili prvi kršćani koji nisu poznavali organiziranu religiju...

Quote:
spasenje je novija izmišljotina. YHVH nema baš puno veze s time.
nije

Quote:
Netočno.. prvo što brkaš pojmove, drugo što bi se Židovi itekako uvrijedili da im to kažeš.. Ako nisi znao, u stara vremena bi se rabini koji su prepisivali bibliju svaki puta kada bi napisali neizgovorljivo ime, morali ritualno prati, i to nekoliko tjedana.. ako nisi znao.
mene ne zanmia ako se Židovi uvrijede, u stara vremena su postojali ti ritualni zakoni dani od Boga, no to je sve bila slika Kraljevstva Božjeg, a ne religija kao takva...

zapovjedi za žrtve su bila slika, sve je bila slika onoga što će doći...njihova poslušnost time je stvorila sliku naroda Božjeg u Kraljevstvu Božjem koji se neće sastojati samo od Židova...

to nije religija, to je PUT SPASENJA...poslušnost tim Zakonima je bio put Spasenja...put Poslušnosti

David je to znao, znao je da treba biti sljedbenik Jahve, a ne religiozan da bi bio spašen, a to su znali i svi sveci Starog Zavjeta....

religioznost daje odjećaj samopravednosti po toj religiji koje si član...a to ne spašava...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 17:04   #58
Quote:
Nepoznati kaže:
Misliš na ovo?

"Neka se Gospodin ne ljuti", on (Lot) će opet, "ako rečem još samo jednom: Ako ih je (nevinih) slučajno ondje samo deset?" "Neću ga uništiti zbog njih deset", odgovori. Kad je Jahve završio razgovor s Abrahamom, ode, a Abraham se vrati u svoje mjesto.


I tako se u gradu Sodomi (Gomori, Adma i Sebojimu) nije našlo niti 10 nevinih ljudskih bića, pa je bog odlučio uništiti ga. Ako su stanovnici "živjeli razbludno", za pretpostaviti je mnoštvo djece, daleko više od 10. Zaključujemo da biblijskom bogu djeca nisu bitna, niti ih smatra nevinima, niti ima suosjećanja. Bešćutni je monstrum.
Radi se o principu i tako sam se izjasnio! Ako Bog uništi pravednika onda negira sam sebe i potvrđuje prvenstvo Sotoni! I ako Sotona uništi svog onda negira sebe i potvrđuje prvenstvo Bogu! To je i odgovor na pitanje zašto niti Bog niti Sotona nisu prekinuli Isusov Križni Put! Neće prekinuti ni naš Križni Put!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 18:05   #59
Da li je na kraju prorok Joel predvidio kraj

Sokantno i nevjerojatno mnogima i to najezdom izvanzemaljaca (kao kraju)..... ima puno pa slijedite link

Ne zelim uvijediti vjernike (krscanske) ali preispitajte svoju savjest, da li ste u stvari u zabludi

I na kraju Vi koji toliko gorljivo branite kršćanstvo, da li ste ga sami prihvatili ili su Vas tako u stvari odgojili i NAUCILI

http://www.sherryshriner.com/sherry/joel.htm


Biblija skriva punu istinu, ali treba je poucavati objektivno, a ne subjektivno
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:51   #60
Quote:
kundalini kaže:
Sokantno i nevjerojatno mnogima i to najezdom izvanzemaljaca (kao kraju)..... ima puno pa slijedite link

Ne zelim uvijediti vjernike (krscanske) ali preispitajte svoju savjest, da li ste u stvari u zabludi

I na kraju Vi koji toliko gorljivo branite kršćanstvo, da li ste ga sami prihvatili ili su Vas tako u stvari odgojili i NAUCILI

http://www.sherryshriner.com/sherry/joel.htm


Biblija skriva punu istinu, ali treba je poucavati objektivno, a ne subjektivno
Zamolio bi za pojašnjenje, da li se radi o inteligentnim vanzemaljcima ili su u pitanju nekakvi vanzemaljski virusi ili bakterije? (Znam da će cinici dobaciti da su svakako inteligentni ukoliko nas žele smaknuti, pa da se ne trude!)
Također bih primjetio da kršćanstvo podupire svakodnevno preispitivanje savjesti , doduše u odnosu prema vjeri ali i u odnosu prema drugim ljudima!
I na kraju Vi koji toliko gorljivo napadate kršćanstvo, da li ste ga se sami odrekli ili su Vas tako u stvari odgojili i NAUČILI?
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.