Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2007., 20:32   #1
Krscanstvo?

Sto je za vas krscanstvo?
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 21:17   #2
politika

http://kamovic.blog.hr
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 21:37   #3
Quote:
forestsilvy kaže: Pogledaj post
Sto je za vas krscanstvo?
Postoji
Evanđelje po Isusu i
Pavlovo Kršćansvo !

Na koje Kršćansvo misliš?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:14   #4
Quote:
forestsilvy kaže: Pogledaj post
Sto je za vas krscanstvo?
Program koji je stvoren od strane židova.
Program kojim se kontrolira um milijardu ljudi.
Program kojim se skupljaju bilijuni dolara.
Program koji kontrolira politički svijet.
Program koji je sve samo ne ono što "propovjeda".
...to je najjači program u zadnjih 1400 godina!
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 23:04   #5
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Postoji
Evanđelje po Isusu i
Pavlovo Kršćansvo !

Na koje Kršćansvo misliš?
pametnjaković
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 23:13   #6
Quote:
kamovic kaže: Pogledaj post
pametnjaković
Objasni jel tako ili nije!
Priće Isusove i priće Pavlove su u suštini različite,u mnogome suprostavljene,
ili drukčije rečeno doktrine su im različte!kontradiktorne!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 00:00   #7
Meme virus.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 00:28   #8
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Postoji
Evanđelje po Isusu i
Pavlovo Kršćansvo !

Na koje Kršćansvo misliš?
I ja se pitam.
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 00:34   #9
Imam jedno pitanje:

Odakle da religija krscanstvo upravo dobije naziv 'krscanstvo' ?

Ja koliko znam nigdje u Bibliji ni u NZ ni u SZ ne kaze se da je KRSCANSTVO kao naziv za jednu religiju ?... Grijesim li ?

Isto tako pitanje, iako ovo nije tema za jevreje, ali ne mogu sad traziti o njima temu, - postavlja se pitanje, odakle judeizam vodi kao naziv porijeklo ?

Judaizam - sta to znaci ? Gdje je u SZ ( Starom Zavjetu ) nazvana Mojsina religija kao judaizam ? Da to ne potice od Jude ?

Vidite i budizam ... potice od Bude i po njemu nazvali religiju sto se vidi da ju je on osnovao.

A zar se religija za koju kazu da je istina njeni sljedbenici, moze nazivati po nekome drugome ako ju je Bog objavio i s njom zadovoljan.

Ja ne vidim da sa ovim ima ista ISLAM - koji se spominje u Kur'anu i za prijasnje poslanike poput Mojsije, Isusa, Abrahama, Jakova, Davuda, Salamona, Noa, itd., i za zadnjeg poslanika Muhammeda, neka je na njih sve mir i spas Boziji.
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 09:13   #10
Spas
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:27   #11
gledajući po tebi ;
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Program koji je stvoren od strane židova.
kakva je korist židovima da naprave takav program? i kako su to uspjeli izvest, da napišu nešto tako smisleno, i da nađu ljude da umiru za to, i da uz pomoć tog programa tjeraju zli duhovi iz ljudi, ?
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Program kojim se kontrolira um milijardu ljudi.
kako kontrolira, npr, fakulteti, osnovne škole i srednje dali i oni kontroliraju mozgove milijardama ljudi?

Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Program kojim se skupljaju bilijuni dolara.
di se konkretno skupljaju i na koji se način skupljaju bilijuni dolara
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Program koji kontrolira politički svijet.
kako taj program kontrolira politički svijet? za primjer evo EU. reci kako?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 17:14   #12
[QUOTE=bumbar;7137420]gledajući po tebi ;

Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
kakva je korist židovima da naprave takav program? i kako su to uspjeli izvest, da napišu nešto tako smisleno, i da nađu ljude da umiru za to, i da uz pomoć tog programa tjeraju zli duhovi iz ljudi, ?
Kakva korist? - LOVA i MOĆ!

Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
kako kontrolira, npr, fakulteti, osnovne škole i srednje dali i oni kontroliraju mozgove milijardama ljudi?
Sama ispovijed je kontrola i nadziranje ljudskih misli!

Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
di se konkretno skupljaju i na koji se način skupljaju bilijuni dolara?
Vatikan!

Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
kako taj program kontrolira politički svijet? za primjer evo EU. reci kako?
Samo se osvrni koliko je Vatika utjecajan u hrvatskoj politici...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 17:24   #13
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Meme virus.
Ho-ho, vidim, prati se Orion's Arm. Ili se varam?
Enivej, mislim da je neutralnije i ispravnije reći samo mem, po hrvatski, analogijom da se na engleskom meme izgovara poput gene pa onda valjda važi mem - gen na našem jeziku.
Meme virus bi bio memetički virus iliti memetic virus na inglišu.
__________________
Minsc and Boo stand ready.

Zadnje uređivanje Minsc : 18.01.2007. at 20:22.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 06:42   #14
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje:

Odakle da religija krscanstvo upravo dobije naziv 'krscanstvo' ?

Ja koliko znam nigdje u Bibliji ni u NZ ni u SZ ne kaze se da je KRSCANSTVO kao naziv za jednu religiju ?... Grijesim li ?

Isto tako pitanje, iako ovo nije tema za jevreje, ali ne mogu sad traziti o njima temu, - postavlja se pitanje, odakle judeizam vodi kao naziv porijeklo ?

Judaizam - sta to znaci ? Gdje je u SZ ( Starom Zavjetu ) nazvana Mojsina religija kao judaizam ? Da to ne potice od Jude ?

Vidite i budizam ... potice od Bude i po njemu nazvali religiju sto se vidi da ju je on osnovao.

A zar se religija za koju kazu da je istina njeni sljedbenici, moze nazivati po nekome drugome ako ju je Bog objavio i s njom zadovoljan.

Ja ne vidim da sa ovim ima ista ISLAM - koji se spominje u Kur'anu i za prijasnje poslanike poput Mojsije, Isusa, Abrahama, Jakova, Davuda, Salamona, Noa, itd., i za zadnjeg poslanika Muhammeda, neka je na njih sve mir i spas Boziji.
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 09:33   #15
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje:

Odakle da religija krscanstvo upravo dobije naziv 'krscanstvo' ?

Ja koliko znam nigdje u Bibliji ni u NZ ni u SZ ne kaze se da je KRSCANSTVO kao naziv za jednu religiju ?... Grijesim li ?

Isto tako pitanje, iako ovo nije tema za jevreje, ali ne mogu sad traziti o njima temu, - postavlja se pitanje, odakle judeizam vodi kao naziv porijeklo ?

Judaizam - sta to znaci ? Gdje je u SZ ( Starom Zavjetu ) nazvana Mojsina religija kao judaizam ? Da to ne potice od Jude ?

Vidite i budizam ... potice od Bude i po njemu nazvali religiju sto se vidi da ju je on osnovao.

A zar se religija za koju kazu da je istina njeni sljedbenici, moze nazivati po nekome drugome ako ju je Bog objavio i s njom zadovoljan.

Ja ne vidim da sa ovim ima ista ISLAM - koji se spominje u Kur'anu i za prijasnje poslanike poput Mojsije, Isusa, Abrahama, Jakova, Davuda, Salamona, Noa, itd., i za zadnjeg poslanika Muhammeda, neka je na njih sve mir i spas Boziji.
Krscanstvo danas u svijetu je poznato kao oceniti naziv u koji ulazi katolicizam, protestantizam.....
Naziv Krscani su koristili slijedbenici Krista,Mesiju, Isusa oni koji su u njega vjerovali i danas vjeruju.
Razlog pitanja je da vidim sto ljudi misle, i naravno da misle negativno, s obzirom na danasnje posojece stanje, ljudske intervencije u stvari Boga, zato i danas imamo negativizam prema "religijama". [B]Brojne su lazne, a jedna je istinita ali koja???
No mene zanima sto je s izvornim krscanstvom, ono krscanstvo koje vjeruje da je Biblija Bozja Rijec, i slijedi Boga i njegovo Rijec bez dodavanja ili oduzimanja kao sto je to danas poznato.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link

Zadnje uređivanje forestsilvy : 19.01.2007. at 09:36. Reason: ,*
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 12:45   #16
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Kakva korist? - LOVA i MOĆ!
znači židovi su organizirali vjeru koja se protivi njihovim uvjerenjima i stavovima.
Kakav novac se dobiva krzo to što je neko Krščanin ili ne?

Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Sama ispovijed je kontrola i nadziranje ljudskih misli!
ima ih puno koji neidu na ispovijed i kažu samo načelno neke stvari

Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Vatikan!
nisam tu da branim Katoličanstvo već Krščanstvo, za Vatikan neznam podatke pa ga nemogu branit s te strane.
novac koji daješ u crkvi je dobrovoljan, i to su mali iznosi npr. 3-5 kn na misi, ako im je do novca šta nisu mogli smislit neki pametnij način nego da ovako prikupljaju mrvice.

Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Samo se osvrni koliko je Vatika utjecajan u hrvatskoj politici...
zato jer se kod nas večina izješnjava kao Katolici, u drugim zemljama je drukčije i nemaju veze s Vatikanom.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:11   #17
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
znači židovi su organizirali vjeru koja se protivi njihovim uvjerenjima i stavovima.
Kakav novac se dobiva krzo to što je neko Krščanin ili ne?
Ne dobija se nista kad si samo jedan krscanin. Ali kad vas ima milijardu - to je potpuno druga prica. Plus još muslimani.

Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
ima ih puno koji neidu na ispovijed i kažu samo načelno neke stvari.
Tako je danas. Prije nije bilo tako i svaka misao (i sumnja koja vodi u smrt - za vrijeme inkvizicije) se znala.

Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
nisam tu da branim Katoličanstvo već Krščanstvo, za Vatikan neznam podatke pa ga nemogu branit s te strane.
novac koji daješ u crkvi je dobrovoljan, i to su mali iznosi npr. 3-5 kn na misi, ako im je do novca šta nisu mogli smislit neki pametnij način nego da ovako prikupljaju mrvice.
Opet, kad ti 3-5 kn da 400 milijuna ljudi - ti računaj. Plus, nabijaju ogroman osjećaj krivnje onima koji ne mogu dati.

Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
zato jer se kod nas večina izješnjava kao Katolici, u drugim zemljama je drukčije i nemaju veze s Vatikanom.
Nismo mi jedini koji se izjašnjavaju kao katolici...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:59   #18
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Tako je danas. Prije nije bilo tako i svaka misao (i sumnja koja vodi u smrt - za vrijeme inkvizicije) se znala.
Gdje to i kada?
U zemlji Nedođiji, u paralelnoj povijesti?
Moš' mislit što se, recimo, Josip II ispovijedao kada je odlučio ukinuti gomilu crkvenih redova i zaplijeniti njihovu imovinu...
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 18:26   #19
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Ne dobija se nista kad si samo jedan krscanin. Ali kad vas ima milijardu - to je potpuno druga prica. Plus još muslimani.
pa od čega bi se trebale pravit crkve ako ne od toga da im vjernici daju novac.
Opet ako je bilo na području novca i bogaćenja grijeha tada je to od čovjeka jer Isus uči na skromnost.


Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Tako je danas. Prije nije bilo tako i svaka misao (i sumnja koja vodi u smrt - za vrijeme inkvizicije) se znala.
Mislim da je samo kod Katolika potrebna ispovijed, premda ja nevidim smisla za ispovjed preko svečenika kod duhovne osobe, onda kad optužuješ tako reci i da psihijatri imaju isto ogromnu moć jer njima se u povjerenju govore problemi,
premda mi je ovo tolko bezazleno za raspravu.

Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Opet, kad ti 3-5 kn da 400 milijuna ljudi - ti računaj. Plus, nabijaju ogroman osjećaj krivnje onima koji ne mogu dati.
računaj, kolko se tog novca podjeli, kolko se crkva napravi itd.
Da se ne ponavljam pročitaj gore što sam napisao oko novca.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 18:30   #20
Quote:
forestsilvy kaže: Pogledaj post
Krscanstvo danas u svijetu je poznato kao oceniti naziv u koji ulazi katolicizam, protestantizam.....
Naziv Krscani su koristili slijedbenici Krista,Mesiju, Isusa oni koji su u njega vjerovali i danas vjeruju.
Razlog pitanja je da vidim sto ljudi misle, i naravno da misle negativno, s obzirom na danasnje posojece stanje, ljudske intervencije u stvari Boga, zato i danas imamo negativizam prema "religijama". [B]Brojne su lazne, a jedna je istinita ali koja???
No mene zanima sto je s izvornim krscanstvom, ono krscanstvo koje vjeruje da je Biblija Bozja Rijec, i slijedi Boga i njegovo Rijec bez dodavanja ili oduzimanja kao sto je to danas poznato.

Potpuno sam te razumio, ali zelim da znam dokaz iz Biblije, gdje to u Bibliji kaze se da je Isusova vjera krscanstvo i sta oznacava ista rijec ?

I sto se tice zadnjeg dijela tvog komentara, ta, kad znamo i u to nema sumnje ni najmanje, da je Biblija najmanje nekoliko desetina puta pa i vise, mijenjana i izbacivane neke rijeci, dodavane nove, itd., kako ono primjeniti to sto si ti naveo u zadnjem dijelu svog citata ?
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.