Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 21:51   #1
Koliko koštaju arhitekti?

Planiram započeti gradnju obiteljske kuće, pa sam u posljednjih nekoliko mjeseci napravio nekoliko nacrta i na kraju iskristalizirao konačno rješenje. S tim nacrtom sam otišao do par arhitekata i dobio od njih ponude za izradu idejnog, glavnog i izvedbenog projekta. Pošto su razlike u cijenama nenormalne za isti posao (raspon 340%), zanima me imate li kakvih iskustava s time?
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 19:27   #2
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Planiram započeti gradnju obiteljske kuće, pa sam u posljednjih nekoliko mjeseci napravio nekoliko nacrta i na kraju iskristalizirao konačno rješenje. S tim nacrtom sam otišao do par arhitekata i dobio od njih ponude za izradu idejnog, glavnog i izvedbenog projekta. Pošto su razlike u cijenama nenormalne za isti posao (raspon 340%), zanima me imate li kakvih iskustava s time?
E pozdrav ja također sam u procesu planiranja gradnje svoje obiteljske kuće.
Došao sam do konačnog tlocrta kako bi to trebalo izgledati ali me nekako strah otići do arhitekta i pitat koja je cijena izrađivanja projekta jer mislim da
ću past na guzicu kad mi kažu cijenu!!!
koju su tebi rekli cijenu
__________________
Male stvari život znaće!
smucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 21:50   #3
Cijena u ovih par ponuda koje sam dobio se kreće od 10 do 34€ po bruto kvadratu građevine! Jednak je obujam posla i traženi projekti. Također, pošto sam detaljno sam razradio cijelu priču (stolariju, materijale, krovište, instalacije, podove,...), ne tražim neku osobitu kreativnost. Nije mi jasno da su razlike u cijeni tolike. Tim više što nijedan od arhitekata s kojima sam razgovarao nije ponudio nikakvu razliku u načinu izrade projekata. Valjdaidu na onu staru poznatu priču- ako prođe, prođe!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 22:06   #4
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Planiram započeti gradnju obiteljske kuće, pa sam u posljednjih nekoliko mjeseci napravio nekoliko nacrta i na kraju iskristalizirao konačno rješenje. S tim nacrtom sam otišao do par arhitekata i dobio od njih ponude za izradu idejnog, glavnog i izvedbenog projekta. Pošto su razlike u cijenama nenormalne za isti posao (raspon 340%), zanima me imate li kakvih iskustava s time?
evo ti cjenik usluga: http://www.arhitekti-hkaig.com/downl...nik_usluga.pdf

i pravilnik: http://www.arhitekti-hkaig.com/akti-...ene.aspx?ind=3

najbolje da to procitas i odlucis. naravno, s arhitektima se da dogovoriti i mimo cjenika
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:03   #5
Puno hvala NoWa! Prema ovim podacima ova gornja cijena mi je prenapuhana (34€), a ova donja je ispodprosječna. Pošto planiram graditi kuću cca 250 m2 bruto površine, a na parceli do moje će brat graditi svoju kuću istih gabarita, zna li tko kako se naplaćuje drugi identičan projekt (s kolikim popustom)?
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:07   #6
prema zakonu je popust do 30%
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:27   #7
Znači, arhitekt složi projekt za prvu građevinu, zaradi za tih nekoliko radnih dana 20 000-60 000 kuna, iskopira (isprinta) projektnu dokumentaciju, promijeni ime investitora i digne novih 14 000-42 000 kuna!!! Jbg, krive sam škole završavao!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 11:39   #8
još i nadzor moraš da platiš
djuni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 11:55   #9
Nisu li za nadzor nadležni građevinski inžinjeri? Btw, prijatelj mi je pokazao račun za projekt kuće, fiktivna cijena (vjerojatno radi smanjivanja PDV-a)= 2.440,00kn!? Što onda predstavlja onaj zakonom dopušteni popust od 30%? Tko tu koga? Ustvari, znamo tko i koga!!!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 12:24   #10
nadzor mogu biti i arhitekti i građevinari
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:32   #11
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Znači, arhitekt složi projekt za prvu građevinu, zaradi za tih nekoliko radnih dana 20 000-60 000 kuna, iskopira (isprinta) projektnu dokumentaciju, promijeni ime investitora i digne novih 14 000-42 000 kuna!!! Jbg, krive sam škole završavao!
nije ti to baš tako kao što izgleda, ozbiljni projekti se razrađuju i mjesec dana, ima tu posla. osim toga glavni projekt uključuje i statički projekt s proračunima (što radi statičar), projekte instalacija (što rade struke), fiziku zgrade...

no ove cijene su im malo nabrijane, ne dobivaju biroi baš toliko osim ako su na glasu. sve je stvar dogovora
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.