Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2012., 17:58   #61
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
ček, jel pin imaju one poput onih koje imaju studenti ekonomskog u zagrebu, te tzv nove iksice?
ak da, moj brat studirana HS i ima istu takvu i nije dobio nikakav pin (baš sam ga pitala). ja sam imala dvije obične i isto bez pina.

zar postoji 600 vrsta iksica kod nas?
ja studiram na HS i prošle godine su ih dijelili
Salle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 18:14   #62
možda su i njemu dali, a da on nije ni skontao da je to pin za xicu.. jer za prošlu ga ni on nije imao.. no, s obzirom da je svrha pina nepoznata, onda nije ni bitno
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 18:41   #63
Imaju dvije vrste: obje su šarene, ali jedna je više žučkasta i ima onaj kod kao i kreditna, a druga je šarena (ima žuti X na sebi) i nema taj kod.

Mislim da svi ovi s tim kodom moraju imati i pin.
Pin je potreban navodno za e-kioske, a ja ne znam čemu/kako/za što to služi tako da pin nisam ikad upotrijebila.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 16:37   #64
zna netko šta napraviti ako mi je prof upisao 2 a ja sam htjela odbiti ocjenu?
tangerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 16:44   #65
Quote:
tangerin kaže: Pogledaj post
zna netko šta napraviti ako mi je prof upisao 2 a ja sam htjela odbiti ocjenu?
Službeno, ne možeš ništa ako je unio u sustav, osim ako hoćeš u roku od 1 dan tražiti komisijski ispit. No, pitaj radije na temi svog fakulteta jer bi se i to moglo razlikovati po fakultetima.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 17:06   #66
hvala ti na odgovoru..

nekako mi to glupo..
ugl.. ja sam prvo pala na ispitu (iz opravdanih razloga nisam baš stigla naučiti), ali sam bila spremna otići na konzultacije i odbiti ocjenu u slučaju da dobijem lošu ocjenu..
vidjela sam na studomatu da mi je upsiana dvojka iz tog predmeta i išla ponovno pogledati rezultate i onda sam vidjela da su objavili ispravljene rezultate po kojima sam dobila još jedan bod koji mi je trebao za prolaz..
nisam bila na upisu ocjene koji je održan dan iza toga..
zašto bih ja provjeravala je li došlo do isptavljanja rezultata?
i, kako su mi mogli prepraviti ocjenu i upisati u studomat a da ja nisam ni bila na upisu ocjene?

nekako se nadam da se tu može nešto učiniti..
tangerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:42   #67
Quote:
tangerin kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru..

nekako mi to glupo..
ugl.. ja sam prvo pala na ispitu (iz opravdanih razloga nisam baš stigla naučiti), ali sam bila spremna otići na konzultacije i odbiti ocjenu u slučaju da dobijem lošu ocjenu..
vidjela sam na studomatu da mi je upsiana dvojka iz tog predmeta i išla ponovno pogledati rezultate i onda sam vidjela da su objavili ispravljene rezultate po kojima sam dobila još jedan bod koji mi je trebao za prolaz..
nisam bila na upisu ocjene koji je održan dan iza toga..
zašto bih ja provjeravala je li došlo do isptavljanja rezultata?
i, kako su mi mogli prepraviti ocjenu i upisati u studomat a da ja nisam ni bila na upisu ocjene?

nekako se nadam da se tu može nešto učiniti..
Profesori uglavnom pretpostave da ako nisi poslala mail ili osobno došla reći da odbijaš ocjenu da ju prihvaćaš. Upis u indeks je samo formalnost, recimo.

A sad, ako ti nisi vidjela da si prošla, odi na konzultacije i objasni svoju situaciju. Mislim da upisana ocjena u Studomat nije fiksna i trajna, jer su meni znali krivo upisati ocjenu pa na moj prigovor ispraviti. Tako da ju možda može i obrisati potpuno.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:13   #68
Rok nije održan

Molim vas za pomoć. Naime prijavio sam rok na studomatu ali taj rok nije održan nego je premješten za mjesec dana ali meni piše da sam izašao već na taj rok koji nije održan. je se može to ikako sredit da mi maknu taj izlazak?
Sandro46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:26   #69
Quote:
Sandro46 kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć. Naime prijavio sam rok na studomatu ali taj rok nije održan nego je premješten za mjesec dana ali meni piše da sam izašao već na taj rok koji nije održan. je se može to ikako sredit da mi maknu taj izlazak?
Idi u referadu.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:28   #70
Smile Ispit u tijeku

Pozdrav imam jedno pitanje, naime prijavio sam sam ispit još u roku iz 2. mjeseca i izašao na ispit iz tog kolegija kojeg nisam položio ali mi je još uvijek pod rubrikom " Ispiti u tijeku" prisutan taj rok kao da je još otvoren, dali je on zbilja otvoren i dal se može upisat redovno ocjena u njega (znači nije zaključan) da ne bih morao bezveze prijavljivat idući rok?
U prilogu se nalazi screenshot :

Unaprijed hvala
Markolega is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:20   #71
Quote:
Markolega kaže: Pogledaj post
Pozdrav imam jedno pitanje, naime prijavio sam sam ispit još u roku iz 2. mjeseca i izašao na ispit iz tog kolegija kojeg nisam položio ali mi je još uvijek pod rubrikom " Ispiti u tijeku" prisutan taj rok kao da je još otvoren, dali je on zbilja otvoren i dal se može upisat redovno ocjena u njega (znači nije zaključan) da ne bih morao bezveze prijavljivat idući rok?
U prilogu se nalazi screenshot :

Unaprijed hvala
ako pogledas pod rubriku prijavi ispite vjerojatno neces moci ni jedan prijaviti, e kad otvore te rokove da se mogu prijaviti, ponistit ce sve sto ti je pod ispiti u tijeku i racunat ce se kao pad
pharmacy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 23:51   #72
Quote:
Markolega kaže: Pogledaj post
Pozdrav imam jedno pitanje, naime prijavio sam sam ispit još u roku iz 2. mjeseca i izašao na ispit iz tog kolegija kojeg nisam položio ali mi je još uvijek pod rubrikom " Ispiti u tijeku" prisutan taj rok kao da je još otvoren, dali je on zbilja otvoren i dal se može upisat redovno ocjena u njega (znači nije zaključan) da ne bih morao bezveze prijavljivat idući rok?
U prilogu se nalazi screenshot :

Unaprijed hvala
Tehnički, može se upisati. Praktično, ovisi o profesoru želi li on to - po mom iskustvu većinom to ne rade, nego su samo zaboravni oko zatvaranja roka, no ima i izuzetaka. Ako je nisi položio = pao si, gotovo sigurno ćeš morati prijaviti sljedeći rok, ne bi bilo pošteno drukčije (osim ako ti je zadnji rok prije komisije pa ti se profesor možda smiluje). Ako je nisi položio = nešto se ispriječilo pa nisi uopće uspio pristupiti ispitu, profesor bi ti mogao još dati da izađeš na ispit, ako je samo usmeni, ako je jako dobar oko toga.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 17:17   #73
Pozdrav, samo da javim, jeste rok je bio otvoren i nisam morao prijaviti novi, već je vjerojatno ostao otvoren od prošlog puta (na moju sreću)
Markolega is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 18:19   #74
Ne znam gdje da postam a nisam zelio otvarati novu temu pa cu tu.

Ispit se prijavljuje 2 dana prije na studomatu a sto ako sam zakasnio. Jel moguce otici u referadu i prijaviti ga ili ne?
airohpue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 23:02   #75
Quote:
airohpue kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje da postam a nisam zelio otvarati novu temu pa cu tu.

Ispit se prijavljuje 2 dana prije na studomatu a sto ako sam zakasnio. Jel moguce otici u referadu i prijaviti ga ili ne?
Pitaj u referadi ili u tajništvu dotične katedre.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 18:22   #76
okej, već tri dana pokušavam se ulogirat na studomat i javlja mi da korisnik s mojim JMBAGom ne postoji. svaki put sam dodatno provjerila jesam li ispravno upisala i JMBAG i lozinku.

__________________
Shut up and make me sandwich!
Ardennes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:01   #77
Pitanje vezano za studomat. Osobni podaci se mogu online izmjenjivati ili se pak to radi putem referade? Pošto sam nekad prije studirao TVZ itd ostali su neki podaci koji više nisu važeći tipa adresa prebivališta, i slično a i dosta podataka nije uneseno uopće.
Unaprijed hvala na odgovoru
__________________
"Znaš... crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonačnosti. Ali u negativnom smislu. Tako da u njima nema ničega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema čak ni tebe. U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll. Dozivaš kišu. Ili da mazneš neku lepu ribu. Da... Samo je bezveze kada se probudiš...."
Svarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 19:21   #78
Vezano za studomat, naime na svom prvom faksu sada padam u izvanredne studente , naravno nisu nam objavili jos niti kada su upisi ( pravo zg) , e sada ja na jesenskom roku upisujem još jedan fakultet redovno.

mene sada zanima ako mi na mom faksu ne promjene na studomatu status da sam tu izvanredni student, da li cu ja imati problema prilikom upisa ovog drugog faksa?? :O :O
Mjauuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 21:35   #79
da li itko zna gdje mog nać popis svih potvrda koje se mogu izvadit na studomatu? guglo sam, ali bez uspjeha
__________________
https://t.me/pump_upp
Sargeras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 19:10   #80
Quote:
Sargeras kaže: Pogledaj post
da li itko zna gdje mog nać popis svih potvrda koje se mogu izvadit na studomatu? guglo sam, ali bez uspjeha
najlakše ti je otići do faksa i pogledati tamo na studomatu.


ima netko da zna može li se naknadno upisati izborni predmet kad se upiše godina na studomatu? još traje rok za upis, a ja sam tek danas vidjela da se može upisati predmet iz više godine, a htjela bih ga upisati uz svoj izborni. studomat mi svaki put kad ga pokušam upisati izbaci upozorenje da već postoji zapis sa upisanim izbornim predmetom (iz moje godine) i neće da mi upiše drugi izborni, iako imam mjesta po ects-u.
__________________
Old enough to know it's a bad idea - young enough not to care! :)
Florianne_bp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.