Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 20:17   #4101
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Glupo pitanje...ali zbilja nisam siguran ovdje

Jel HLA-B 27 ND znači da imam sigurno HLA-B 27 ili da nije definirano (ND) tj. nije sigurno da imam ili ga uopće nemam?

Pitam jer su mi 3 doktora krivo interpretirali nalaz...hvala
Mislim da imate HLA-B 27.

Kao što vidite, svaki HLA ima dvije kućice pa se dobiju dva broja. Vi imate "jedan" HLA-B koji je 27, a "drugi" HLA-B je nedefiniran. Jedan HLA je od oca, drugi od majke.

Da nije definirano koji HLA-B imate, trebalo bi pisati HLA-B ND ND.

A kako su interpretirali nalaz i jesu li to specijalisti i kojeg područja?

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
dobila sam nalaz urina ,posto mi dr na godisnjem moze mi tko reci sta bi tocno bilo to?
Zašto je tražena ova pretraga?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 28.08.2014. at 20:24.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 17:29   #4102
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Mislim da imate HLA-B 27.

Kao što vidite, svaki HLA ima dvije kućice pa se dobiju dva broja. Vi imate "jedan" HLA-B koji je 27, a "drugi" HLA-B je nedefiniran. Jedan HLA je od oca, drugi od majke.

Da nije definirano koji HLA-B imate, trebalo bi pisati HLA-B ND ND.

A kako su interpretirali nalaz i jesu li to specijalisti i kojeg područja?



Zašto je tražena ova pretraga?
Jel vec duze dosta cesto mokrim i urin ima neugodan miris i cesto sluz imam.sa ginek.strane sve ok pa mi ginek savjetovala da urin prekontroliram
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 10:18   #4103
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Jel vec duze dosta cesto mokrim i urin ima neugodan miris i cesto sluz imam.sa ginek.strane sve ok pa mi ginek savjetovala da urin prekontroliram
Bilo bi dobro učiniti urinokulturu s antibiogramom jer navedene smetnje mogu biti znak infekcije urinarnog trakta.

Quote:
*Adriatic* kaže: Pogledaj post
zanima me da li se meni može ordinirati neki jaki rezervni antibiotik koji bih dobivao i.v. kako bi se to očistilo?
Poštovani,

u Vašem slučaju radi se o kompliciranoj infekciji mokraćnog sustava te, s obzirom da raniji pokušaji liječenja nisu polučili rezultate, bilo bi dobro da se liječenje obavi interdisciplinarno, tj. u suradnji urologa i infektologa.

Dz1, Vaš upit premješten je na temu Rtg srca i pluća.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 16:53   #4104
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro učiniti urinokulturu s antibiogramom jer navedene smetnje mogu biti znak infekcije urinarnog trakta.



Poštovani,

u Vašem slučaju radi se o kompliciranoj infekciji mokraćnog sustava te, s obzirom da raniji pokušaji liječenja nisu polučili rezultate, bilo bi dobro da se liječenje obavi interdisciplinarno, tj. u suradnji urologa i infektologa.

Dz1, Vaš upit premješten je na temu Rtg srca i pluća.

Strah me da ne predje to na bubrege mi jos,ipak to predugo traje a nije se lijecilo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 21:42   #4105
Vec 2 godine pokusavamo napravit bebicu...
Na pregledu je ustanovljeno da imam PCOS,oduvijek imam produljene cikluse od 35-60 dana. Ginekologica mi je dala uputnicu za vadenje spolnih hormona i prepisala Utrogestan od 14.-25. dana 3x1 za regulaciju ciklusa (u meduvremenu su ciklusi regulirani i trenutno mi je ciklus 30 dana ).
Hormoni su vadeni u 4. mjesecu 3. dan ciklusa i progesteron 21. dan ciklusa

FSH 4,40 fol.faza: 1,8-9,4 IU/L
LH 3,10 fol.faza: 0,8-10,4 IU/L
PROLAKTIN 366,00 81-597 mlU/L
DHEA-SO4 6,80 1,8-9,8 umol/L
ANDROSTENDION 9,80 1,7-16,4 nmol/L
TESTOSTERON 2,90 0,4-2,74 nmol/L
SHBG 51,00 20-85 nmol/L
TSH 6,82 0,3-3,6 mlU/L
T4 92,80 58-161 nmol/L
T3 2,50 1,3-3,6 nmol/L
PROGESTERON 54,70 fol.faza: 2,2-5,7 nmol/L

Komentar ginekologice na nalaz je da se sve cini ok osim povisenog TSH i uputila me na pregled stitnjace (bila sam na pregledu kod specijalista nuklearne medicine i ustanovljena mi je blaza hipotireoza i prepisan Euthyrox 25 mcg,nakon dva mjeseca uzimanja terapije TSH je 3,17..jos cekam komentar na nalaz i mislim da ce mi povisiti terapiju s obzirom da je TSH jos povisen),prepisan mi je i klomifen koji uzimam zadnja 3 ciklusa od 3.-7.dana ciklusa 2x1,u koliko u ovom 3. ciklusu ne dode do zaceca preporuceno mi je napraviti HSG.
Pa ako bi mi mogli pomoci ocitati nalaze,tj. da li su stvarno ostali hormoni ok osim TSH kao sta kaze ginekologica, bila bi jako zahvalna.

P.S.: sorry na duzem postu :-)

Zadnje uređivanje toniaa : 03.09.2014. at 22:05.
toniaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 20:54   #4106
Povisen Bilirubin

Imam 22 godine, imao sam povisen bilirubin pre par meseci i on dalje traje. Bio sam kod lekara i ako je normalna granica izmedju lupam 5 i 30, meni je bilirubin 40,45. Doktor kaze da nije nista strasno, ali me za svaki slucaj poslao da radim niz testova Radio sam test na HIV i HEP kao i zuticu , i to je sve u redu, ne bolujem od takvih bolesti, bio sam na ultrazvuku stomaka i tamo je sve u redu, preostao je coombsov test koji nemam pojma sta znaci, pa ako neko moze da mi pojasni? I jos jedno pitanje, nervira me to sto su mi beonjace zute, kako sam skapirao doktora, to je zato sto mi je metabolizam usporen, prosao je period kad su bile zute, pa se to smanjilo, sad se opet pojavilo. Doktor kaze da najverovatnije imam Gilberov sindrom, ali me opet to zutilo nervira. Da li imate neke savete kako se mogu tog zutila resiti. Hvala
ViralOral is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:54   #4107
Bila kod dr,dala mi urinokultutu radit,nalaz sterilan.a prepisala mi sinersul forte 800 mg svakih 12h ,10 dana.ne znam da li ima uopce potrebe da pijem
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 09:55   #4108
prošli tjedan mi je dijagnosticirana mononukleoza. jučer sam vadio krv i sad su došli rezultati međutim nisam u blizini svoje doktorice te mi ih nema tko interpretirati, a ja nisam kompetentan na svoju ruku to napraviti, pa ukoliko ima neka dobra duša koja se razumije u to bio bih zahvalan.

rezultati testiranja na mononukleozu su bili:

EBV VCA IgM - negativno
EBV VCA IgG - pozitivno - 110 AU/ml (poz>=20)
EBV EA IgG - negativno
EBNA IgG - pozitivno - 25 AU/ml (poz>=20)
CMV IgM - pozitivno - 10.4 indeks (poz>1.1)
CMV IgG - negativno

a nalazi krvi i jetrenih enzima od jučer su u donjoj slici

http://upload.slike.com/slike/2014/0...x-Untitled.jpg
mallap is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 19:58   #4109
Quote:
mallap kaže: Pogledaj post
prošli tjedan mi je dijagnosticirana mononukleoza. jučer sam vadio krv i sad su došli rezultati međutim nisam u blizini svoje doktorice te mi ih nema tko interpretirati, a ja nisam kompetentan na svoju ruku to napraviti, pa ukoliko ima neka dobra duša koja se razumije u to bio bih zahvalan.

rezultati testiranja na mononukleozu su bili:

EBV VCA IgM - negativno
EBV VCA IgG - pozitivno - 110 AU/ml (poz>=20)
EBV EA IgG - negativno
EBNA IgG - pozitivno - 25 AU/ml (poz>=20)
CMV IgM - pozitivno - 10.4 indeks (poz>1.1)
CMV IgG - negativno

a nalazi krvi i jetrenih enzima od jučer su u donjoj slici

http://upload.slike.com/slike/2014/0...x-Untitled.jpg
Poštovani,

po svemu sudeći radi se o sindromu infekcijske mononukleoze, ali prema nalazu serologije uzročnik nije Epstein-Barrov virus (EBV) koji je inače najčešći uzročnik jer nalaz EBV VCA IgG pozitivan, EBNA IgG pozitivan uz negativan nalaz EBV VCA IgM te EA IgG govori da ste infekciju tim virusom preboljeli (nekada u prošlosti).

Vjerojatno je uzročnik sadašnjih tegoba drugi virus, a to je citomegalovirus jer je IgM pozitivan a IgG negativan. On je rjeđi uzročnik mononukleoze, ali je također može uzrokovati, što je vjerojatno u Vašem slučaju.

S nalazima se javite nadležnom liječniku.

Lijep pozdrav.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Bila kod dr,dala mi urinokultutu radit,nalaz sterilan.a prepisala mi sinersul forte 800 mg svakih 12h ,10 dana.ne znam da li ima uopce potrebe da pijem
Poštovana,

danas se za liječenje akutnih urinarnih infekcija Sinersul (kotrimoksazol) ne koristi bez nalaza antibiograma jer je postotak rezistencije najčešćih uzročnika visok. On se više koristi u profilaksi, tj. sprječavanju ponavljanja uroinfekcija.

Ukoliko i dalje postoji neugodan miris pri mokrenju i učestalo mokrenje, tada je potrebno ići s daljnjom obradom.

Quote:
toniaa kaže: Pogledaj post
Pa ako bi mi mogli pomoci ocitati nalaze,tj. da li su stvarno ostali hormoni ok osim TSH kao sta kaze ginekologica, bila bi jako zahvalna.

P.S.: sorry na duzem postu :-)
Svi ostali nalazi jesu u referentnom intervalu. Progesteron je normalno povišen jer ste na terapiji Utrogestanom.

Quote:
ViralOral kaže: Pogledaj post
Imam 22 godine, imao sam povisen bilirubin pre par meseci i on dalje traje. Bio sam kod lekara i ako je normalna granica izmedju lupam 5 i 30, meni je bilirubin 40,45. Doktor kaze da nije nista strasno, ali me za svaki slucaj poslao da radim niz testova Radio sam test na HIV i HEP kao i zuticu , i to je sve u redu, ne bolujem od takvih bolesti, bio sam na ultrazvuku stomaka i tamo je sve u redu, preostao je coombsov test koji nemam pojma sta znaci, pa ako neko moze da mi pojasni? I jos jedno pitanje, nervira me to sto su mi beonjace zute, kako sam skapirao doktora, to je zato sto mi je metabolizam usporen, prosao je period kad su bile zute, pa se to smanjilo, sad se opet pojavilo. Doktor kaze da najverovatnije imam Gilberov sindrom, ali me opet to zutilo nervira. Da li imate neke savete kako se mogu tog zutila resiti. Hvala
Direktnim Coombsovim testom (radi se iz krvi) provjerava se postoje li protutijela koja razaraju eritrocite - crvene krvne stanice. Ako ta protutijela postoje, pojednostavljeno govoreći organizam razara sam svoje eritrocite, a nakon njihovog razaranja povećava se koncentracija bilirubina i dolazi do žutice.

Ako je Gilbertov sindrom u pitanju, baš i nema nekog učinkovitog rješenja za žutilo. Više o tome pročitajte na ovoj temi.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 22:49   #4110
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovani,

po svemu sudeći radi se o sindromu infekcijske mononukleoze, ali prema nalazu serologije uzročnik nije Epstein-Barrov virus (EBV) koji je inače najčešći uzročnik jer nalaz EBV VCA IgG pozitivan, EBNA IgG pozitivan uz negativan nalaz EBV VCA IgM te EA IgG govori da ste infekciju tim virusom preboljeli (nekada u prošlosti).

Vjerojatno je uzročnik sadašnjih tegoba drugi virus, a to je citomegalovirus jer je IgM pozitivan a IgG negativan. On je rjeđi uzročnik mononukleoze, ali je također može uzrokovati, što je vjerojatno u Vašem slučaju.

S nalazima se javite nadležnom liječniku.

Lijep pozdrav.



Poštovana,

danas se za liječenje akutnih urinarnih infekcija Sinersul (kotrimoksazol) ne koristi bez nalaza antibiograma jer je postotak rezistencije najčešćih uzročnika visok. On se više koristi u profilaksi, tj. sprječavanju ponavljanja uroinfekcija.

Ukoliko i dalje postoji neugodan miris pri mokrenju i učestalo mokrenje, tada je potrebno ići s daljnjom obradom.



Svi ostali nalazi jesu u referentnom intervalu. Progesteron je normalno povišen jer ste na terapiji Utrogestanom.



Direktnim Coombsovim testom (radi se iz krvi) provjerava se postoje li protutijela koja razaraju eritrocite - crvene krvne stanice. Ako ta protutijela postoje, pojednostavljeno govoreći organizam razara sam svoje eritrocite, a nakon njihovog razaranja povećava se koncentracija bilirubina i dolazi do žutice.

Ako je Gilbertov sindrom u pitanju, baš i nema nekog učinkovitog rješenja za žutilo. Više o tome pročitajte na ovoj temi.
pa manje sad mokrim ne vise tako ali mokraca i dalje ima jaci miris,ima te sluzi.ja nisam uopce pila antibiotik,jesam pravilno postupila?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 15:42   #4111
malo me brinu moji nalazi urina...

išla sam vaditi krv zbog anemije (pila sam heferol 3 mjeseca) i željezo je naraslo sa 5 na 20 (vrijednost 8-30)

usput sam napravila i kontrolu urina i ono što me zabrinjava jest:

bakterije: dosta
leukociti: 15-20
eritrociti: 4-6

doktorica mi je dala uputnicu na uvz mjehura, urinarnog trakta, bubrega i ostalih organa

kako mi vrag nije dao mira (i dok čekam uvz), pretraživala sam svoje stare nalaze pa sam vidjela da već cca zadjih godinu dana u tih par nalaza što sam radila imam povišene leukocite (tipa oko 15-20) i eritrocite 2-4, 4-6 i sl.)

surfajući saznala sam da su leukociti znak upale (vjerojatno povezano sa bakterijama) i za to mi je doktorica dala sinersul forte i poslala na urinokulturu (nalaze još čekam)

ono što me zabrinjava su eritrociti i jesu li ovo vrijednosti oko kojih se moram jako brinuti?
isto tako, je li moguće da je anemija rezultat gubitka krvi preko urina?

znam da je teško zaključiti ovako bez ultrazvuka, ali poludit ću od surfanja i brige dok to ne obavim....
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 19:23   #4112
Pretraga: Punkcija limfnog čvora aksile
Dijagnoza: DLE, SCLE (lupus) + sumnja na SLE ili Sjorgen (zbog visokih nalaza SS-A, SS-B, no bez kliničkih znakova - UZV i EKG srca, RTG srca i pluca, UZV urotrakta.... sve uredno)

Nalaz: (citološki nalaz u čekanju)

- UZV pregled lijeve aksile je bez evidentnog tumoroznog povećanja limfnih čvorova.
Desno se vidi nekoliko limfnih čvorova promjera do 12 mm koji su hiperehogeni, hipoehogenog ruba.
Učinjena je citološka punkcija po UZV kontrolom.

Razlog zbog kojeg sam to radila je to što sam prije više od 2 godine završila na zaraznoj sa visokom temperaturom. Nalazi su mi bili u smislu neodređene upale, limfni čvorovi povećani i dijagnoza je bila nešto tipa kronična upala LČ. Uz antibiotike je temperatura otišla, no od tada imam opipljive LČ ispod pazuha i na vratu (ispod uha) koji mi se čini da se poveća kada mi lupus počne buktati.. U prijevodu svako malo..

Zanima me da mi netko laički objasni šta znače one dvije riječi (boldane).
Kontrolu kod imunologa imam za mjesec dana, vjerovatno će i citologija biti gotova do tada pa ću pitati dr., no zanima me kakav je to hiperehogeni lč, hipoehogenoga ruba.

Hvala puno na info..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 19:38   #4113
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
malo me brinu moji nalazi urina...

išla sam vaditi krv zbog anemije (pila sam heferol 3 mjeseca) i željezo je naraslo sa 5 na 20 (vrijednost 8-30)

usput sam napravila i kontrolu urina i ono što me zabrinjava jest:

bakterije: dosta
leukociti: 15-20
eritrociti: 4-6

doktorica mi je dala uputnicu na uvz mjehura, urinarnog trakta, bubrega i ostalih organa

kako mi vrag nije dao mira (i dok čekam uvz), pretraživala sam svoje stare nalaze pa sam vidjela da već cca zadjih godinu dana u tih par nalaza što sam radila imam povišene leukocite (tipa oko 15-20) i eritrocite 2-4, 4-6 i sl.)

surfajući saznala sam da su leukociti znak upale (vjerojatno povezano sa bakterijama) i za to mi je doktorica dala sinersul forte i poslala na urinokulturu (nalaze još čekam)

ono što me zabrinjava su eritrociti i jesu li ovo vrijednosti oko kojih se moram jako brinuti?
isto tako, je li moguće da je anemija rezultat gubitka krvi preko urina?

znam da je teško zaključiti ovako bez ultrazvuka, ali poludit ću od surfanja i brige dok to ne obavim....
napravih ultrazvuk i imam pijesak u bubregu.

evo čisto ukoliko netko bude imao slične dileme, ovo je jedan od scenarija
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:36   #4114
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Zanima me da mi netko laički objasni šta znače one dvije riječi (boldane).
Kontrolu kod imunologa imam za mjesec dana, vjerovatno će i citologija biti gotova do tada pa ću pitati dr., no zanima me kakav je to hiperehogeni lč, hipoehogenoga ruba.

Hvala puno na info..
Poštovana,

jeste li ispisali cijeli UZV nalaz ili samo dio nalaza?

Pojmovi se odnose, pojednostavljeno(!) govoreći, na to da je središnji dio limfnog čvora svjetliji dok je njegov rub tamniji. Normalan limfni čvor pod ultrazvukom ima hiperehogeni centar (hilus) i hipogeni rub (korteks) pa Vas zato i pitam je li još što napisano na nalazu.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:43   #4115
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

jeste li ispisali cijeli UZV nalaz ili samo dio nalaza?

Pojmovi se odnose, pojednostavljeno(!) govoreći, na to da je središnji dio limfnog čvora svjetliji dok je njegov rub tamniji. Normalan limfni čvor pod ultrazvukom ima hiperehogeni centar (hilus) i hipogeni rub (korteks) pa Vas zato i pitam je li još što napisano na nalazu.
To je sve što je pisalo. Prepisala sam nalaz sa otpusnog pisma.
Znači ovo što pišu u prijevodu je normalan lč? Ili sam krivo shvatila? Ovaj dio sa unutrašnjosti lč nije isti kod normalnog i kod mog?
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 18:37   #4116
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
To je sve što je pisalo. Prepisala sam nalaz sa otpusnog pisma.
Znači ovo što pišu u prijevodu je normalan lč? Ili sam krivo shvatila? Ovaj dio sa unutrašnjosti lč nije isti kod normalnog i kod mog?
Odstupa u tome što mu je veličina diskretno veća od one koje bi trebala biti (do 1 cm na vratu).
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:18   #4117
Ja sam u ranim dvadesetima, išla sam doktoru jer osjećam slabost, mučnine, trbuhobolju, općenito se loše osjećam već 2 tjedna. Navest ću samo stavke koje odstupaju od optimuma. Krvni nalazi pokazuju:

HEMATOLOGIJA

MPV 10,8 ref 6,8-10,4 - povećano
Eozinofilni granulociti 0,54 ref 0-0,43 - povećano
Eozinofilni granulociti rel% 7,9 ref 0-7 - povećano
Neutrofilni granulociti 37 ref 44-72 - smanjeno

MIKROSKOPSKI PREGLED SEDIMENTA

Leukociti 1-3 ref 0-2
Okr. epitelne stanice 1-3 ref 0-1
Bakterije rijetke

BIOKEMIJA SERUM

Bilirubin ukupni 48 ref 3-20

Bilirubin mi već jednom prije par godina bio povišen i iznosio 40 pa ne znem jel bi to moglo bit urođeno ili je nešto oko čega se treba zabrinuti ?
DalajLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:48   #4118
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Odstupa u tome što mu je veličina diskretno veća od one koje bi trebala biti (do 1 cm na vratu).
Onda je to ok, jos da nalaz bude ok i to je to.. Napravili su mi pretragu jer imam te cvorove vec dugo vremena, pa da iskljuce da se nest lose desava valda..

Hvala na odgovoru Felixe
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:59   #4119
Quote:
DalajLama kaže: Pogledaj post
Bilirubin mi već jednom prije par godina bio povišen i iznosio 40 pa ne znem jel bi to moglo bit urođeno ili je nešto oko čega se treba zabrinuti ?
Poštovana,

smatram da bi povišen bilirubin, a s obzirom na simtpme koje navodite, svakako trebalo istražiti.

Naveli ste samo parcijalne nalaze pa se ne može reći nešto više (npr. ne spominjete jesu li učinjeni AST, ALT, GGT, ALP, LDH, amilaze u serumu i u urinu itd.).

Treba odrediti i frakcije bilirubina - direktni i indirektni, što će bolje uputiti u kojem smjeru treba ići daljnje istraživanje uzroka. A prije svega treba učiniti detaljan pregled s posebnim osvrtom na trbuh (bolnost, jetra, slezena).
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:16   #4120
samo jedno brzinsko pitanjce

željezo 38 a referentni interval 8-30

koga god pitam, nitko čuo za tako nešto...uglavnom ljudi imaju nisko željezo

u ponedjeljak idem doktoru....ali me zanima otkud ovako nešto

nikakvih tegoba, bolesti, bla bla....nešto me žuljalo u trbuhu, internista gledao na UZV...veli da je balon zraka u crijevima na pregibu....sve drugo ok...ali je naručio rutinsku obradu...tek toliko "da mu nešto ne promakne"
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.