Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2006., 23:42   #1
Obični ljudi (2006-2007)

Počelo je snimanje nove sapunice Romana Majetića OBIČNI LJUDI, koja će se uskoro prikazivati na HTV-u, a scenarij za ovaj projekt piše nitko drugi nego literalni genij JELENA VELJAČA.
Nakon što nas je oduševila svojim glumačkim talentom, ostaje da vidimo i njen spisateljski.

U glavnim ulogama, izmedju ostalih :

ALJOŠA VUČKOVIĆ
LELA MARGETIĆ
BORIS MIHOLJEVIĆ
KSENIJA PAJIĆ (opet)
ZIJAD GRAČIĆ (opet)
HELENA MINIĆ (opet)
INES BOJANIĆ (opet)
ROBERT KURBAŠA (opet)
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 10:46   #2
malopre sam procitala da ce poceti pocetkom listopada. . .jedva cekam da pocne pljuvanje (a mozda je i dobro. . .ipak je to jelena seljacha )

ZIJAD GACIC ZAKON

Sta nema Nade???
__________________
Muškarci vladaju svetom, a žene muškarcima!
jvtnns is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 16:25   #3
jelena seljacha hahahahahahahahahahaha vidim da ima bas dosta nas koji je mrzimo i jako mi je drago zbog toga ta devojka nema veze sa glumom, samo sada jos da se ispovracam na nju kao scenaristu, sto reche jvtnns jedva chekam da krene pljuvanje.....
Hilda Furacao is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 22:08   #4
Sam se vi smijte, smijat će se i buljooka kad odnese Pulitzera.
Ipak, to je neotkriveni talent.
Re-Invented is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 22:37   #5
Quote:
Re-Invented kaže:
Sam se vi smijte, smijat će se i buljooka kad odnese Pulitzera.
Ipak, to je neotkriveni talent.
Ma ona bre moze da dobije. . .da joj se jos povecaju oci. . .i onda da puknu. . .i da ostanu 2 ogromne rupe u glavi!!! Znaci garant je nikad veci shit.Ako je talentirana barem pola kolko ne zna glumit onda je to za zatvor!!!
__________________
Muškarci vladaju svetom, a žene muškarcima!
jvtnns is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:58   #6
Epizoda: 1
"Obični ljudi" urbana je priča koja prati život triju sestara i njihovih roditelja glumaca kroz 160 epizoda. Svaka od sestara ima potpuno različit životni put. Na različit način u njihovom životu i životima ljudi koji ih okružuju, prelamaju se i njihove frustracije iz djetinjstva: odlaskom njihove majke Karoline kad je Vanji bilo 11, Matiji 7, a Saši su tada bile 3 godine. Susrećemo ih u trenutku kad svaka ima svoj samostalan život.
Nakon Karolininog odlaska, najstarija sestra odigrala je "majčinsku figuru" u obitelji. Najemotivnija sestra Matija, u braku je s Lukom Draganom, sinom Ante Dragana, jednog od najuspješnijih auto-zastupnika u Hrvatskoj. Luka, kao i njegov brat Pavle rade za oca u Autokući Dragan. Paralelno pratimo i život te hercegovačke obitelji.
Najmlađa sestra je diplomirala na Medicinskom fakultetu te počela raditi na zagrebačkoj Peščenici.
Majka koja ih je napustila upravo dobiva veliku glumačku šansu: ulogu žene svog bivšeg supruga i oca triju sestara, Ivice u obnovljenoj seriji koja je njemu donijela slavu...

1. epizoda

Glumica Karolina, koja je napustila svoje kćeri Vanju, Matiju i Sašu dok su bile djevojčice, nakon dvadesetak godina dolazi u posjet u Vanjin restoran.
Agent Drago otkriva Ivici tko će mu biti partnerica u seriji. U autosalonu Draganovih završava sastanak upravnog odbora. Ivica susreće mladu glumicu Emu. Pacijent Vinko prijeti Saši. Matija se prisjeća svog bivšeg dečka Davora. Bakalović dolazi u Vanjin restoran. Robertov sin Vedran prekida romantičnu atmosferu. Saša dolazi na tulum k Hani i ugleda Slavena s drugom djevojkom.

Jelena Seljacha`s zivotna prica hahahahahahahah
__________________
Muškarci vladaju svetom, a žene muškarcima!
jvtnns is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:57   #7
EVO I SCENARIJ PRVE EPIZODE:


EPIZODA 1

INT. SCENA 1.1 KUCA KINCL'80/DNEVNA SOBA -- MORNING

(KAROLINA KINCL 35, VANJA 11, MATIJA 7, SASA 3, CRNOMANJAST MUSK.,VOZAC TAXI)

IZ UREDJENJA INTERIJERA MORA BITI JASNO DA SE RADNJA ODVIJA U OSAMDESETIMA. KASNIJE CE SE SAZNATI DA JE TO KUCA DVOJE GLUMACA, PA NA ZIDOVIMA MOGU BITI STARI KAZALISNI POSTERI, MNOSTVO KNJIGA I SL. NE RASKOSNO, POMALO KICASTO. NEUREDNO. U DNEVNOJ SOBI SU KAROLINA KINCL, ZGODNA TRIDESETPETOGODISNJAKINJA, OCITO OBUCENA ZA PUT, NAGLASENO ELEGANTNO, S MARAMOM OKO GLAVE NPR, ILI MOZDA CAK VEC SUNCANIM NAOCALAMA U STILU AUDREY HEPBOURN. OKO NJE PUTNI KOFERI, ISPRED NJE, GLEDJUCI JU KAKO SE OBLACI, STOJI VANJA KINCL, NJEZINA 11-STOGODISNJA KCER. NA KAUCU PLACE 7-GODISNJA MATIJA KINCL, ISPOD NJEZINIH NOGU NA PODU SJEDI SASA KINCL, OKRUZENA KEKSIMA.

KAROLINA KINCL

...Vidis kako ti ne places, draga...Bravo. Bolje ce vam biti bez mene. Mamica ce pisati...Pusa.

KAROLINA KINCL izlazi iz stana zajedno s koferima, u ocito pretjeranom stilu filmske dive, vidimo VANJIN subjektivni pogled kroz prozor na mamu i taksi koji ju ceka iz kojeg izlazi zgodan crnomanjast muskarac koji joj pomaze spremiti stvari u prtljaznik. Pojacava se zvuk djecjeg placa, VANJA se okrece, pogleda svoje dvije sestre (MATIJA cmizdri na kaucu, SASA jede kekse), vraca pogled na taksi koji krece i odlazi.

INT. SCENA 1.2 VANJIN RESTORAN -- AFTERNOON

(VANJA, KAROLINA, MATIJA, SASA, VOZAC)

VANJA KINCL (36), zgodna, izuzetno moderno (pomalo lesbian chic) obucena zena gleda kroz prozor svog restorana u centru grada. Scena pocinje njezinim subjektivnim i dolaskom taksija (mora biti neki moderan auto da bi se jace naglasila poveznica s prvom scenom ali i protok vremena). Zanimljiva starija zena placa racun u taksiju. Prelazimo na VANJINO lice, koja se okrece prema jednom od stolova za kojim sjede dvije zene.

VANJA

Mamica Vam je stigla.

SASA

Ajde nemoj odmah poceti, molim te.

MATIJA

Da, obecaj da ces biti dobra prema njoj ovaj put.

VANJA

Casna pionirska, sestrice.

SASA

Vanja, pliz, pet minuta. Samo danas.

VANJA

(pogleda na sat)

Uskladimo satove!

(sestre se nasmiju, Vanja ode u kuhinju, Karolina prilazi stolu, ne skinuvsi naocale, teatralno ljubi Matiju i Sasu)

KAROLINA

Dakle, ovo vani je katastrofa...a ja imam cipele od brusene koze...Sasa moja, ti si za nijansu svjetlija od snijega vani...

SASA

To je zato sto je vani bljuzga.

KAROLINA

Svejedno...ako si ne mozes priustiti zimu na nekom toplom mjestu, onda se barem kvarcaj...

(Matiji)

Ali, ti, draga moja, ti izgledas fenomenalno...Otvaranje vlastite firme je najpametnije sto si mogla napraviti...Kad vec zelis rintati, barem da rintas za sebe samu.......Samo nemoj sad napraviti tipicnu zensku gresku i poceti radjati...Sad je vrijeme za putovanja! Karibi Afrika, Novi Zeland...

MATIJA

Mislili smo ici na skijanje za Novu.

KAROLINA

Da...ja nikad nisam voljela skijanje. Uvijek mi se pisa od promjene temperature. A i to gore-dolje, to nije za mene...

MATIJA

Gore ides zicarom, Karolina.

KAROLINA

U svakom slucaju, zasto si se bogato udala ako te Draganja nece voditi na sunce?

U tom trenutku vraca se Vanja s platom prsuta i paskog sira.

VANJA

Covjek se preziva Dragan.

KAROLINA

(bez reakcije prelazi na drugu temu)

Sto je ovo?

VANJA

Hrana. Neki od nas ne zive od sumecih tableta.

KAROLINA

Draga moja, sumece su davno izasle iz mode...Imas tofu?

VANJA

Ne. Nemam tofu, nemam sojino mlijeko, ne pecemo ribu na ulju od kokosa i ne posluzujemo sushi. Ovo je tradicionalni hrvatski restoran. Imamo sto vrsta prsuta, tartufa, sira, rakije...

KAROLINA KINCL

Hrvatska kuhinja ne postoji.

VANJA

Molim?

KAROLINA KINCL

Hrvatska kuhinja ne postoji. To sto je na tvom meniju, to su sve varijante francuske i talijanske kuhinje.

VANJA

Znas sto? Ti...

SASA

Vanja! Rekle smo pet minuta!

VANJA

Jaaako dugo traje...

MATIJA

Prestanite...donesi joj tofu, molim te.

(mami)

A ti ne izazivaj!

Zvoni joj mobitel, baca pogled na diplay, preko lica joj prelazi cudna sjenka (tribute to R. Naprta), javlja se.

MATIJA

Eeej, boook! Ne mogu sad razgovarati, na rucku sam s curama...jel te mogu nazvat poslije?

(poklapa ne docekavsi odgovor)

SASA

Tko je to bio?

MATIJA

Ljubavnik.

Sve se pocinju smijati, ocito je nevjerojatno da bi Matija imala ljubavnika...pocinju jesti.

KAROLINA

Ne bi ti skodilo...

EXT. SCENA 1.3 ZAGREBACKA ULICA ILI INTERIJER KAPTOL CENTRA -- AFTERNOON

(SASA, MATIJA)

Sasa i Matija hodaju do parkiranih auta, pricaju. ANGLE ON: snima se kao Sex i grad scena, moving kamera dok hodaju!

MATIJA

Mislim da je ovo dosta dobro proslo?

SASA

Da. Obje su jos zive. Nazalost.

(Matija ju cudno pogleda)

Salim se!!!

MATIJA

Dobro, a kaj kazes o toj prici s Karolininim poslom?

SASA

Ja to ne pusim. To uvijek kaze. Sjecas se one koprodukcije s Richardom Gereom?

MATIJA

Nije li to trebao biti Michael Douglas?

SASA

Da, za slucaj da se Richard predomisli....

(smijeh)

MATIJA

Ali ozbiljno...ovaj put je sve ispricala s neuobicajeno puno detalja.

SASA

Da, vrlo detaljno je opisala svog moguceg superzgodnog partnera.

MATIJA

Dobro, okej...ali audicija i producenti...mislim, ja sam cula za te ljude. Radili su Villu Mariju, sjecas se?

SASA

(Sasa ju pogleda tipa "jesi li potpuno izgubila pamet")

Ne, ljubavi. Ja imam stvaran zivot. U to sam vrijeme vjerojatno polagala anatomiju.

MATIJA

Bilo bi mi drago za nju. Dugo nije nista radila. To je jedino sto ima.

SASA

Da. Losu karijeru i tri kceri.

Tisina. Dolaze do auta. Jedan kraj drugog, sparkirani su stari Jugic i brand new Mercedes SLK.

MATIJA

Nista, draga, idem provjeriti kako stvari stoje u mojoj tvrdjavi...Jos uvijek ne mogu vjerovati kako je lijepo bez fiksnog radnog vremena.

SASA

Ima to i svojih dobrih i svojih losih strana. Ne mozes se doma izvuci na strogog sefa, na posao...

MATIJA

Od sad ce moj posao biti moja obitelj. To je najvaznije.

SASA

Matija, bojim se da nije zdravo zivjeti s toliko Hercegovaca... Zvucis malo cudno...

MATIJA

Sasa! Ja sam sretna...podrzavaj me...uostalom...mozda...

SASA

Okej, okej, oprosti...mozda se i ja jednog dana zaljubim u patrijahalca i shvatim da sam bez razloga potratila 12 godina zivota na bubanje dijelova tijela, pamcenje kemijskih spojeva, citanje doktorskih rukopisa i razlikovanje glavobolje vulgaris uzrokovane stresom i one koja je simptom tumora na mozgu...ne zaradivsi pritom ni kune.

MATIJA

Jesi sigurna da TI imas stvaran zivot?

Poljube se, Matija s bipom otvara SLK, Sasa ulazi u Jugic sa suvozackom mjesta, jer je prozor s vozacke strane zakeljen sa smedjom ljepljivom trakom i ocito bi se raspao na dodir.

INT. SCENA 1.4 URED AGENTA ZA GLUMCE -- AFTERNOON

(IVICA KINCL, AGENT)

Ivica Kincl, dobrodrzeci muskarac u sesdesetima, pomalo smijesan jer je ocito da se fura na look NONSALANTNOG ZAVODNIKA S PUNO MANJE GODINA, SJEDI ZA STOLOM SVOG AGENTA I NERVOZNO PIJE KAVU.

AGENT

Stari moj, sjekira nam je upala u med...da mi je netko rekao, ne bi vjerovao...Samo jos moramo izmust dobre pare, ali radimo na tome, ne brini...

IVICA KINCL

Ma meni je samo bitno da se okupi stara ekipa...mi smo uvijek bili kao obitelj.

AGENT

Da...samo, neki su mrtvi, znas...A neki su odrasli, i to kako...jesi vidio cure? Jaaako su odrasle, ako me razumijes.

(ljigavo namigne)

IVICA KINCL

Nisam...ali one ce za mene uvijek biti klinke. Reci, kad pocinje snimanje?

AGENT

Pa znas kako to ide, prvo cemo opaliti opasan marketing...gostovanja, sponzori, novine...

IVICA KINCL

Naravno, naravno...

AGENT

Evo, cijela ekipa je pozvana sutra "first thing in the morning" u Dobro jutro Hrvatska...Voditeljica je stara prijateljica...ako me razumijes...

IVICA KINCL

Cijela ekipa? A ne samo glavni glumci?

AGENT

Pa na to i mislim...cuj, nego, kad smo vec kod toga, ima nekih promjena.

IVICA KINCL

Kakvih promjena?

AGENT

Pa slusaj...taj koncept, samohrani otac s tri kceri... to je tako isfurano. U dvajstprvom stoljecu se furaju tradicionalne vrijednosti... prava obitelj, a ne neka disfunkcionalna. Tako da ces u ovoj sezoni dobiti zenu.

IVICA KINCL

Zenu?

AGENT

Da...to je idealno, to se zeli gledati...mama, tata, tri zgodne kceri...ako me razumijes...

IVICA KINCL

Zenu?

AGENT

Da.

IVICA KINCL

Ali moja zena je umrla.

AGENT

Isuse. Kada?

IVICA KINCL

Pa prije pocetka prve sezone! O tome se i radila serija!

AGENT

A ta zena! Dobro si me prepao...

IVICA KINCL

Slusaj, Drago, ti se salis, naravno?

AGENT

Ne. Upravo sam dosao sa sastanka gdje smo ti definitivno izabrali partnericu. I moram ti reci...

IVICA KINCL

Cekaj...polako. Izabrali ste partnericu? Ali... kako je mislite vratiti u seriju? Ona je umrla prije prve epizode, razumijes? Ja sam igrao samohranog oca koji se bori s ocinstvom, u tome je bila poanta, svi su se poistovjecivali sa mnom...zato je gledanost bila toliko velika...mame nema, mama je umrla, kuzis?

AGENT

Ma joj, majstore, nitko ti se tog ne sjeca. To je nebitno. Imamo novi, moderni koncept. I savrsenu glumicu za to.

IVICA KINCL

Da? Koga?

AGENT

E sad...ovo bi moglo biti malo...skakljivo...

Baca na stol sliku glumice. Publika ne vidi sliku, ali vidi Ivicino lice, sokirano.

IVICA KINCL

Vi niste normalni.
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:58   #8
INT. SCENA 5/ MATIJINA AGENCIJA ZA ORGANIZACIJU SVECANIH DOGADJAJA-- AFTERNOON

Ured moderan, osim Matije tamo su jedan njezin partner u firmi Mislav (gay lookig tip), te jos par mladih ljudi, koji hodaju uokolo. Svi su jako cool i moderni, u crnom i traperu i sl. Mislav Matiji donosi veliki planer.

MISLAV

(Matiji)

Sretna?

MATIJA

Najsretnija.

MISLAV

(urucuje joj rokovnik)

Cestitam.

MATIJA

Na cemu?

MISLAV

Imamo popunjen cijeli mjesec. Ti ces postati prva i jedina profesionalna organizatorica vjencanja u Hrvatskoj.

MATIJA

Ma nemoj. A ti?

MISLAV

Ja sam partner u sjeni.

(prenaslaseno)

Ne volim se eksponirati. To nije u mojoj prirodi.

Oboje se smiju.

MISLAV

Ali, ako Vogue ili Elle budu zvali za intervju, mogu te zamijeniti...

MATIJA

Slobodno. Mislim da moj muz ne bi bio odusevljen da pocnem izlaziti po novinama...

MISLAV

Koga briga za muza...Ti moras biti sama svoj covjek...pardon, zena...Malo mi se spolovi mijesaju, pardoncek...

Smije se, uzima planer, odlazi do jedne kolegice, nesto joj objasnjava u drugom planu. Njoj prilazi druga kolegica.

KOLEGICA

Nemojte ga slusati...Ja vam se divim. Mnoge bi zene dale sve da imaju vas zivot: prekrasni ste, mladi i bogati.

MATIJA

Hvala na komplimentu, ali...nesto si krivo povezala. Nisam ja bogata. Bogat je moj suprug.

KOLEGICA

Ja bih dala sve za bogatog i uspjesnog muza...odmah bih ostavila posao.

MATIJA

(ozbiljno)

Stvarno?

KOLEGICA

Aha. A posebno s obzirom na...

(zaustavi se)

MATIJA

Na sto?

KOLEGICA

(sapce)

Vase stanje.

MATIJA

Kakvo stanje?

KOLEGICA

Pa, drugo...

(Matija ju zbunjeno pogleda, ova ima potrebu objasniti)

Nacula sam razgovor s doktorom.

(smijesak)

Cestitam. Kad je termin?

MATIJA

(nasmije se)

A ne...nisam trudna. Jos.

KOLEGICA

(zbunjeno)

Ali...

U razgovor upada Mislav, prekida ih.

MISLAV

Ja se ispricavam, samo da otmem seficu na sekundu, imamo krizu sa orhidejama...

INT. SCENA 1.6 ZENSKA SOBA -- EVENING

(LUKA DRAGAN, LJUBAVNICA LUKE DRAGANA)

INT. SCENA 1.6A. AUTOSALON DRAGAN/PAVLOV URED -- EVENING

(PAVLE DRAGAN)

Odjeca po podu, boca vina, dvije case, staklo sa ostacima posmrkane koke, novcanica od 500 eura uvijena, u krevetu muskarac i zena, uvijeni u ljigave crvene svilene plahte, usred seksa. Nakon nekog vremena, moderan mobitel (na podu) histericno zvoni. Neki narodnjak. Pokusaju ignorirati, ali muskarac na kraju pogleda display.

LUKA DRAGAN

Sranje. Sori, bejb, posao zove.

(javlja se))

Reci, buraz.

Pavle Dragan nalazi se u svom uredu u autosalonu draganovih.

PAVLE DRAGAN

Luka, gdje si ti?

LUKA DRAGAN

Ovaj...u autu.

PAVLE DRAGAN

Luka...ne zvucis kao da si u autu.

LUKA DRAGAN

A cuj...ove nove masine...jebena izolacija.

PAVLE DRAGAN

Aha.

LUKA DRAGAN

Reci.

PAVLE DRAGAN

Pa...zajebo si, ukratko. Imali smo sastanak sa starim. Sastanak upravnog odbora, sjecas se?

LUKA DRAGAN

Uf, sranje. Koji je danas dan?

ZENA

Cetv...

Luka joj rukom pokazuje da zasuti.

PAVLE DRAGAN

Cetvrtak. Ne brini, pokrio sam te. Prebaceno je za sutra. Rano ujutro.

LUKA DRAGAN

Oko jedanaest?

PAVLE DRAGAN

Ne. Oko osam. I bolje ti je da se pojavis...stari je popizdio.

LUKA DRAGAN

Sve pet, burke. Ajd, vidimo se veceras. Moram ic, parkiram se.

Okrece se zenina krevetu.

ZENA

Problemi, maco?

LUKA DRAGAN

Nista s cim bi ti trebala zamarati ovu lijepu glavicu...

ZENA

Pa nis...parkiraj se onda...

Nastavlja se seks, ili, kako bi kolega Naprta rekao: oni se pofataju.

INT. SCENA 1.7 SASIN STAN -- EVENING

(SASA, SLAVEN, HANA)

Sasin i Slavenov stan. Skromni mladenacki stan, ukusno ali jeftino namjesten (Ikea, recimo). Sasa i Slaven leze IZVALJENI NA KAUCU, ON GLEDA TELKU I PIJE ZUJU, ONA CITA. ZVONO.

SLAVEN

Ajde ti, pliiiz...

SASA

Ja sam prosli put.

SLAVEN

Ja sam odnio smece.

SASA

Ja sam radila cijeli dan...

(vec se dize i otvara vrata)

Ulazi Hana, zajednicka prijateljica.

HANA

Pozdrav svima!

SLAVEN

Ti nemas telefon?

HANA

(automatski otvara frizider i uzima si pivu, sve kroz radnju)

Ne podrzavam monopolisticko izrabljivanje malih jadnih ljudi od strane Hrvatskih telekomunikacijskih kompanija...odnosno, ne hrvatskih nego globalnih multinacionalnih...odnosno, globalistickih seronja koji su na celu svih...

SLAVEN

Oprosti, draga. Krivo sam se izrazio. Htio sam pitati kaj ti nemas KLJUC...s obzirom da ocito zivis ovdje.

HANA

Vidis kako si bezobrazan. A ja sam te bas svratila pozvati na SVOJ tulum sutra, u SVOM stanu za SVOJU diplomu...

SASA

Kaze se moju...I kako to mislis, pozvati njega? A ja, tvoja najbolja prijateljica koja crnci po cijele dane bez koje ne bi dala ni jedan ispit a kamoli napisala diplomski?

HANA

Ma i tebe sam dosla pozvati, da. Ali ti se ionako neces pojaviti. Savrsena gospodjica Diplomirala Sam prije Svih u Predroku sto nitko nikad Nije Napravio U Povijesti Medicinskog Fakulteta radi. Spasava svijet svakodnevno, pa unaprijed znam da nas nece pocastiti svojim prisutstvom.

SASA

Napisala sam ti diplomski. Sto jos hoces od mene?

SLAVEN

Zasto meni ne napises diplomski?

HANA

Hocu te vidjeti mrtvu-pijanu. Bar jednom u zivotu.

SASA

Zato imam decka. On ce popiti dovoljno za oboje.

On joj nazdravi Ozujskim, Hana sjeda pored njega, Sasa prevrce ocima, kroz smjesak.

INT. SCENA 1.8 FOTOGRAFOV STAN -- DAY

(DAVOR 27, MATIJA 16)

Fb90'

Matija (16) i Davor (27) leze goli u krevetu i ljube se.

DAVOR

Prekrasna si...ovakva.

Ona se pokriva.

DAVOR

Nemoj...zelim te gledati...

Matija se otkrije, i nasmije.

MATIJA

Onda gledaj...

Davor se dize, uzima polu-profesionalan foto-aparat sa stola, gdje se nalazi jos nesto skromne fotografske opreme.

Pocinje ju fotkati, ona je prvo zakocena, malo se pokrije, on ju poljubi i podraga, ona se odmah otkriva i nemusto pozira.

DAVOR

(skljocajuci)

Ovo ce jednog dana vrijediti milijune...
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:58   #9
INT. SCENA 1.9 KUCA DRAGAN/SPAVACA SOBA MATIJE I LUKE -- NIGHT

(MATIJA)

Soba je bracna, prostrana, po zidovima umjetnicke fotografije Matije i njezinog muza (u ovoj sceni vidimo samo obrise), te muza sa malim djetetom u rukama. Matija spava sama, malo se mice u snu, trazi nekoga do sebe, nesto mumlja, naglo se budi...

MATIJA

Ljubavi?

Shvati da ga nema.

INT. SCENA 1.10 KUCA DRAGAN/PREDSOBLJE -- NIGHT

(IVA DRAGAN, LUKA DRAGAN)

Luka Dragan otkljucava vrata, ulazi u ogromnu kucu ne palivsi svjetla. Vidimo ogromne stepenice koje vode na dvije razlicite strane (dva zasebna krila kuce, ocito). Krece prema jednima.

IVA DRAGAN

Kamo?

Iva Dragan stoji na vrhu stepenica, u oskudnoj spavacici.

LUKA DRAGAN

Sssss...probudit ces cijelu kucu.

IVA DRAGAN

Ja ili ti?

Luka se popeo, dosao do nje.

IVA DRAGAN

Mali spava.

LUKA DRAGAN

Dobro.

IVA DRAGAN

Sto, radio si dokasna ili si bio na pokeru s deckima? Koja je isprika ovaj put?

LUKA DRAGAN

Spijuniras me?

IVA DRAGAN

Ja se samo brinem za obitelj.

LUKA DRAGAN

Onda se vrati u krevet.

IVA DRAGAN

Dobro, zasto se ljutis? Znas da lagano spavam...samo pitam gdje si bio.

LUKA DRAGAN

To nije tvoja stvar. Laku noc.

On odlazi, Iva ostaje gledajuci za njim, ne pomice se s mjesta, gotovo kao da joj je zao sto je razgovor posao tim tokom.

INT. SCENA 1.11 SASINA ORDINACIJA CEKAONICA-- MORNING

(ISTI MLADIC, SASA)

Sasa ulazi u ambulantu, u kojoj je vec desetero pacijenata, ljudi izgledom na rubu soc. Egzistencije. Dvije trudnice. Jedna zena s troje djece. Romkinja i njezin muz koji se dere na nju. Invalid u kolicima, par mladih ljudi.

SASA

Dobro jutro!

JEDAN MLADIC

Dobro jutro, doktorice! Danas malo kasnimo?

Sasa baci brz pogled na sat. Sedam i 7.

SASA

(u hodu)

Jugic nije htio upaliti, kaj da vam kazem...hladnoca, antifriz...

ISTI MLADIC

Opa, vozimo juganera...jel to od decka il je stari iskesiro...

SASA

Od decka, da, od decka...

(zalupi vratima)

INT. SCENA 1.12 SASINA ORDINACIJA -- MORNING

(SASA, LENA)

SASA

(naslonjena na vrata)

Lena?

LENA, MEDICINSKA SESTRA

(ravnodusno, sjedeci za stolom i papirima, navikla na ovakve situacije)

Da?

SASA

Kakva je situacija?

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Tri narkica, dva PTSPa, jedna trudnica koju nemamo uvedeno, ostali su uredni.

SASA

Prvi?

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Narkici, naravno. Od pet cekaju hepove.

SASA

Isuse. Ima li kave?

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Ima ak skuham.

SASA

Aparat?

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Koji aparat?

SASA

Onaj aparat za kavu i vodu koji sam trazila prije 3 mjeseca. Onaj besplatni aparat koji postavljaju svugdje na svijetu...

LENA, MEDICINSKA SESTRA

...Osim kod nas, doktorice. Tu bu ukrali. Kaj vam nije dobra moja turska?

SASA

...Turska. Svakako. Duplu, molim vas.

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Kaj ste nervozni?

SASA

Nisam. Kartoni na stolu?

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Aha. Kaj, nije bas ono kaj ste ocekivali kad ste upisivali skolu?

SASA

Ne, Lena, nije.

SASA

(uzima kavu)

Hvala. Jakic!!!

INT. SCENA 1.13 AUTOSALON DRAGAN/KONFERENCIJSKA DVORANA -- MORNING

(ANTE DRAGAN, LUKA DRAGAN, PAVLE DRAGAN, VLATKA VACEK)

Kraj sastanka upravnog odbora. Neki ljudi odlaze, tajnica (zgodna napucana zena u tridesetima) odnosi salice kave or whatever...Pavle, Luka i Ante Dragan ostaju sjediti za stolom. Ante Dragan, izuzetno karizmatican i autoritativan, iako vec na prvi pogled sirovina.

VLATKA VACEK

Zele li gospoda jos nesto?

LUKA DRAGAN

Imamo Red Bulla?

VLATKA VACEK

Kaj...? Pogledat cu...

(krene van)

ANTE DRAGAN

Molim Vas, Vlatka...nemojte spajati pozive. Ni donositi sokice za moje dijete. Hvala.

Vlatka izlazi. Nastane kratka tisina.

LUKA DRAGAN

(odjednom, glupavim laznim veselim tonom)

Dobro...pa ja mislim da je sastanak prosao iznenadjujuce...

ANTE DRAGAN

(prekida ga)

Reci ti meni Luka, znas li ti brojati do deset?

LUKA DRAGAN

Molim?

ANTE DRAGAN

Pitao sam znas li brojati do deset.

LUKA DRAGAN

Znam, cale, naravno.

ANTE DRAGAN

Ajde onda dodji do prozora i izbroji ove lijepe sportske automobile.

Luka se nevoljko dize, pogleda Pavla ispod oka, ali se ne usudjuje nista reci, dolazi do ogromne staklene stijenke.

LUKA DRAGAN

Mislis na kabriolete ili na sve skupa?

ANTE DRAGAN

Mislim na milijun eura koji ces ti sa svojom placom otplacivati slijedecih 75 godina...

LUKA DRAGAN

Stari...

ANTE DRAGAN

Sta stari? Dobro, jesi li ti normalan? Malo si se zaigrao? Sto ti mislis, da je ovo tvoja privatna prcija? Tebe i tvojih prijatelja sminkera koji svaki mjesec otvaraju novi kafic na Jarunu? Oce oni skesirati dvjestopedeset tisuca eura za jednu od ovih igracki? Je li?

Tisina.

ANTE DRAGAN

Nece. A znas tko jos nece?

Tisina.

ANTE DRAGAN

Je li, mali? Ja. JA necu.

LUKA DRAGAN

Slusaj stari, postoji razlog za to...

ANTE DRAGAN

Postoji razlog, ma nemoj...da cujem taj razlog, molim te...

LUKA DRAGAN

Stari, ja sam ipak zavrsio nekakvu jebenu skolu. Imam diplomu iz marketinga i znam da je bitno....NAJbitnije u nasem poslu...

ANTE DRAGAN

Cijem poslu?

LUKA DRAGAN

U automobilskoj industriji opcenito. Najvazniji je imidz. I zato sam ja...

ANTE DRAGAN

I zato ces ti sad nazvati cijenjenu firmu ciji smo legalni zastupnici i objasniti im zasto je za njih dobro da im vratimo svih PET automobila. Jasno?

LUKA DRAGAN

Ali...

ANTE DRAGAN

Jasno.

Izlazi ljutito iz sobe, prije izlaza se jos jednom okrene i kaze

ANTE DRAGAN

I ja se na tvom mjestu ne bi toliko falisao diplomom. Znamo dobro i jedan i drugi ko ju je kupio.

Lupi vratima.

PAVLE DRAGAN

Svaki put kad pomislim da ne mozes biti veca budala nego sto se cini, ti me iznenadis.

I Pavle izadje. Luka ljutito nesto baca na stol, kopa po dzepovima, pali pljugu. Ulazi Vlatka. S Red Bullom.

VLATKA VACEK

Vidjela sam da je gospodin direktor...ovaj...izasao...pa sam mislila...

Stavlja Red Bull na stol.

LUKA DRAGAN

Ti mene ovdje jedina volis, Vlatkica...

Nasmijesi joj se ljigavo.
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:59   #10
INT. SCENA 1.14 VANJIN RESTORAN/URED+KUHINJA-- MORNING

(TAMARA, VANJA)

Vanja ulazi u ured u restoranu, koji dijeli sa Tamarom, svojom najboljom frendicom i suvlasnicom. Tamara je vec tu, zaposlena "hranjenjem" rezaca papira nekim fotkama.

VANJA

Sto radis?

TAMARA

Pozdravljam se s prosloscu.

VANJA

To su Danijelove fotke.

TAMARA

To ime se ovdje vise nece spominjati.

VANJA

Sto se dogodilo?

TAMARA

Zakljucila sam da mi vise ne trebaju.

VANJA

Sto je bilo s Danijelom?

TAMARA

On je zakljucio da ja njemu vise ne trebam.

VANJA

Ne mogu vjerovati.

TAMARA

Ja mogu. Njemu ionako samo treba trofej da ga moze pokazivati na vecerama. Pa si je nasao mladji model.

VANJA

Sranje. Ne znam kaj da ti kazem. Zao mi je.

TAMARA

A zasto? Meni nije.

VANJA

Ne izgledas bas tako.

TAMARA

To je samo trenutna slabost. Daj mi deset minuta i martini, i bit cu ok.

VANJA

Malo je prerano za martini.

TAMARA

Nikad nije rano za martini.

Prelaze u kuhinju.

VANJA

Shaken, not stirred?

TAMARA

S maslinom.

VANJA

Slusaj...ne zelim te jos vise uzrujavati, ali...znas kaj je danas?

TAMARA

Dan kad ja nosim skupa odijela svog bivseg decka u Karitas?

VANJA

Mozda. Ali i dan kad nas dolazi pokopati kritika Jutarnjeg Lista.

TAMARA

Opa...Bakalovic day?

VANJA

Tako je. Moram priznati da sam u tremi.

TAMARA

Nemoj se brinuti, draga, to i tako nema veze s hranom, sve je to stvar imidza.

VANJA

Dobro, onda ti ides pred njega.

TAMARA

Sori, ali danas nikako. Danas si sama, ja imam posla... znas li koliko vremena i volje treba da ovako slabasna zena probusi gumu na autu?

Na zadnju repliku, manijakalno rasjece komad mesa kuharskom sjekiricom.

INT. SCENA 1.15 TELEVIZIJA/MAKEUP ROOM -- MORNING

(AGENT, EMA, IVICA KINCL, SMINKERICA)

Neka sminkernica, nije jasno gdje. Ivicu Kincla prepudravaju, s njim je i agent.

IVICA KINCL

(sminkerici)

Dajte mi, molim vas, malo istaknite jagodice...

AGENT

Vidis kako sam ja to lijepo sredio?

IVICA KINCL

Lijepo sredio? Ja nocas nisam spavao.

SMINKERICA

Vidi se.

IVICA KINCL

Oprostite?

SMINKERICA

Bleki, donesi onaj korektor za specijalne slucajeve! Da, najjaci, molim te!

AGENT

Dobro ti zena kaze, take it easy, stari ...

(gleda se u ogledalo i pudra)

Malo si sve to previse uzeo k srcu...proslost je proslost.

IVICA KINCL

Slusaj...

Uto u prostoriju ulazi prekrasna mlada djevojka.

EMA

Oprostite, molim vas, zaspala sam...sat mi nije zvonio...

AGENT

Sve je u redu, mala, daj taj korektor...

EMA

Molim? Aha, okej...

(vadi korektor iz torbe, malo zbunjeno)

Agent stavlja Ivici korektor, ovaj se nesto buni.

AGENT

Slusaj stari, imas gore podocnjake od Mela.

IVICA KINCL

Mela?

AGENT

Gibsona, ne... e, to su bili dani, kad smo radili u Jadran filmu...

EMA

Oprostite, molim vas...

AGENT

(sam sminka Ivicu)

Ma sve je u redu, mala, sredio sam ja to. Svaki pravi agent zna sve poslove na filmskom setu...za svaki slucaj...evo ga, ko novi!

(emi)

Sto vi mislite, kao profesionalka?

EMA

(sokirano)

Pa, nije lose...

AGENT

Nije lose? Nije lose? Cujes li ti to, Ivek?

IVICA KINCL

Ivica. Ivica. Ime mi je Ivica.

AGENT

Znas li ti, mala, tko je ovo? Ha?

EMA

Znam. Ivica Kincl...

AGENT

Tako je! Tako je! I-vi-ca ki-ncl!

(za sebe)

To se tvoje prezime nikad nije dalo dobro izgovoriti...

IVICA KINCL

(obraca se Emi)

Moram reci, u moje doba, sminkerice na televiziji nisu bile tako zgodne...

EMA

Ma nemojte?

IVICA KINCL

Ne, ne... Vi ste stvarno pravi biser. Ja bih vas pozvao na kavu, ali, znate, imam ekskluzivni intervju uzivo...

EMA

Aha.

(kroz smjesak)

IVICA KINCL

Ali zato bismo to mogli nadoknaditi kasnije...

EMA

Pa i hocemo, sigurna sam...

IVICA KINCL

Ooo? Jel to poziv na veceru? Ne znam, ne znam, moram provjeriti svoj rokovnik...

(agentu, koji nesto brije sa strane)

Drago! Jesam slobodan veceras?

AGENT

Ko tica!

IVICA KINCL

Eto, ljepotice ...dogovoreno je...

IVICA KINCL

(ljubi Emi ruku)

U potpunosti sam vas veceras...a sad, ispricajte me...

EMA

Da, svakako...i ja cu morati... sminka i to.

AGENT

Bravo, mala! Radisna i lijepa, tako treba...ajmo Ivice, kamere zovu...

Krenu odlaziti, Ema se smjeska i pozove Ivicu.

EMA

Oprostite! Necete pitati damu koja vas vodi na veceru kako se zove?

IVICA KINCL

Naravno, naravno, ja se ispricavam, kako je vase cijenjeno ime?

EMA

Ema Knez.

(sa najsladjim smjeskom na svijetu)

Vidimo samo njihova sokirana lica.

INT. SCENA 1.16 KUCA DRAGAN/KUHINJA -- MORNING

(IVA DRAGAN, MATIJA)

Matija pije jutarnju kavu. U pozadini se cuje televizor, ali jako stisan. Ulazi Iva.

IVA DRAGAN

Dobro jutro. Posta.

MATIJA

Za mene?

IVA DRAGAN

Ako si ti Matija Dragan.

MATIJA

Matija Kincl-Dragan.

(uzima postu)

IVA DRAGAN

Prava zena uzima muzevo prezime kad se uda. Ili ti ne mislis zauvijek ostati u ovom braku?

MATIJA

Jedino gdje ne mislim ostati zauvijek je ova kuca.

MATIJA

(otvara kovert velikog formata, unutra su neke fotke, automatski vadi jednu, brzo ju gurne unutra, lagani sok na licu)

IVA DRAGAN

Sto je to?

MATIJA

Radna knjizica.

IVA DRAGAN

Izgledalo je kao fotografije.

MATIJA

Da, fotke sa zabave.

IVA DRAGAN

Vec su ih razvili? Dobro, daj da vidim.

MATIJA

Necu. Ruzno sam ispala.

IVA DRAGAN

Ruzno si ispala ili skrivas zgodnog kolegu koji te malo prejako zagrlio?

MATIJA

Isuse Boze!

Vidi se da gleda preko Ivinih ledja, u televizor. Uzima daljinski, pojacava ton. Na telki je u tijeku Dobro jutro Hrvatska.

VODITELJ

Dobro vam jutro, Hrvatska! Danas je s nama ekipa dobro vam poznate serije Zene mog zivota...I da, sve sto se suskalo proteklih tjedana, tocno je! Dobro ste culi...stara ekipa je ponovno zajedno! Tu su svi...

(vidimo kadar krupni kadar telke, lice voditelja, ulazimo u telku)

INT. SCENA 1.17 TELEVIZIJSKI STUDIO DJ HRVATSKA -- MORNING

(IVICA, EMA, VODITELJ, IVONA, TINA)

Dobro vam jutro, Hrvatska! Danas je s nama ekipa dobro vam poznate serije Zene mog zivota...I da, sve sto se suskalo proteklih tjedana, tocno je! Dobro ste culi...stara ekipa je ponovno zajedno! Tu su svi...

(vidimo kadar krupni kadar telke, lice voditelja, ulazimo u telku)

VODITELJ

S nama je najpoznatiji samohrani otac s ovih prostora. Ivica Kincl...Dobro jutro, Ivice...izgledate nevjerojatno svjeze jutros...

IVICA KINCL

Hvala, hvala... san lijeci sve...

VODITELJ

A tu su i prekrasne tri kceri. Kad ste ih posljednji put vidjeli u seriji, bile su djeca, a danas su...sto reci, nego prekrasne mlade dame...pozdravite...Glumica koja je glumila najstariju kcer, Ivonu Martic!

(ivona pozdravlja publiku)

Ivonu naravno znate, ako nista drugo kao posljednju dobitnicu nagrade hrvatskog glumista...kako je to iz kazalista u sapunicu, o tome cemo malo kasnije, Ivona... prijedjimo na secer u sredini, Tinu Vodenjak...Tina je takodjer dobitnica nagrade hrvatskog glumista...

(Tina pozdravlja)

A za kraj, netko koga sigurno necete prepoznati...kao najmladja, osvajala je nasa srca, a zatim pobjegla u Ameriku...ravno iz Hollywooda, Ema Knez!

Vidimo Emu.
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 02:34   #11
Vidjet ćemo!
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 17:19   #12
Ta serija upravo ide na PINK PLUS kanalu ... hm, nekako mi ne izgleda zanimljivo ... kad kreće na HRT-u?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 17:27   #13
Uskoro ako već nije.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 17:31   #14
Evo,danas počinje ....

HRT1, 9.listopad
18:32 Obični ljudi, serija (kod. na sat.)
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 19:04   #15
Višnja Babić
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 19:09   #16
Forrresteru, ne dao ti Bog da još jednom staviš ikakav scenarij ovdje :2up:
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 19:12   #17
naše dijete uopće neće plakati


kako mi fali onaj zid smajlić s caffe-a
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 19:11   #18
a jebenti, kako je Fišer zalizan
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 19:12   #19
a u kurac, čak su onog debilnog Bakalovića stavili u seriju, jeben in mater :2up:
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 19:14   #20
duje se ošiša ae jebem ti mater kak je serija glupa
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.