Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2006., 22:40   #1
kineski restorani

buduci da u svom relativno kratkom zivotu jos nisam bila u kineskom restoranu odlucila sam se malo informirat prije nego sto se odlucim za taj veliki korak
kopala sam malo po starim temama al ja bi jos iskustava...u kojem vi njupate (u zg), jel se mozda otvorio neki novi u medjuvremenu, kaj svakako treba probat, kaj izbjegavat...

citam
zadie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 14:38   #2
ja sam bio samo jednom u kineskom. riječ je o onom kod Sheratona, ne znam kak se zove. jeo sam žabe na sečuanski način. nije bilo loše, ali ništa specijalno. apsolutno jestivo, ali sam očekivao egzotičnije. btw, svi smo drugačije naručili tako da smo probavali jedni od drugih, pa sam probao i neku tjesteninu (špagete) s povrćem, to je bilo fino, ljutu salatu od piletine (jako je ljuta bila, ali ok) i nekakvu piletinu sa svim i svačim, to je isto ok bilo, ali mi se nikako ne sviđaju one kineske gljive koje imaju okus po drvetu, a žilave su i balave
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 14:58   #3
Quote:
x-type kaže:
ja sam bio samo jednom u kineskom. riječ je o onom kod Sheratona, ne znam kak se zove.
onaj kaj je baš prek puta?

ja sam bila u onom na zrinjevcu.
mislim da se zove asia
enivej,meni je to bilo fino.
za predjelo sam jela neke hladne nareske (nemrem se sjetit koja vrst mesa) sa umakom od kikirikija. fantastično
za gl.jelo smo uzeli svinjetinu (opet,valjda je svinjetina ) sa povrćem (na sečuanski ). isto prefino.
ma sve kaj sam jela mi je dobro.
osim one slatko-kisele juhe. to mi je bljak
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:23   #4
kraj motela europa na zagrebačkoj, to ti je negdje broj 190 i nekoji
fino, osim isto te slatko-kisele juhe, stvarno je bljak
imaju ti za neiskusne kaj bi svašta probali plate sa više različitih jela, pa dobiš i svinjetinu i piletinu i junicu
imaju foru da za gotovinu naplaćuju klopu -50%
malo mi to blesavo
nakraju su jako povoljni i porcije su stvarno ogromne
spakiraju ostatke u posudice za doma, pa se još i pes najede

moja mlađa kćer povremeno ode u neki na Heinzelovoj i veli da je tam jako fino
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:41   #5
50% za gotovinu
ti sigurno prijavljuju sav promet
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 16:17   #6
prije nego pekari npr.
susedi ih redovno prijavljuju pa su im inspekcije stalno za vratom

par njih je stanovalo u zgradi di i ja
pa smo vježbali hrvatski
veli mi kinez "to pas? to ljep pas. to fini pas"
pa rekoh, ma nije baš, žilava je malo

inače kao susjedi su ugodni
fini, pristojni, tihi i neprimjetni
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 18:12   #7
Quote:
polly kaže:
veli mi kinez "to pas? to ljep pas. to fini pas"
pa rekoh, ma nije baš, žilava je malo
Placemmmmm!!!!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 20:37   #8
Quote:
ambasadorica kaže:
onaj kaj je baš prek puta?
baš taj, tam na onom špicu između Bornine i Mislavove. jel mi imaš što za reći o tome ?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 09:08   #9
Quote:
x-type kaže:
baš taj, tam na onom špicu između Bornine i Mislavove. jel mi imaš što za reći o tome ?
ma ne
neg nisam znala na koji misliš,ovaj u kojem sam ja bila (na zrinjevcu) je isto kod sheratona (3min pješke)

btw,kaj fali popustu za cash?
meni je to mrak
:uvijekplaćakešom:
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 09:38   #10
Quote:
ambasadorica kaže:
btw,kaj fali popustu za cash?
meni je to mrak
:uvijekplaćakešom:
Kaj fali? Niš ne fali.

Dvoje ljudi se najede tak da im sladoled na kraju na uši izlazi, a sve za 100 kn.

Dobar je to restoran...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!

Zadnje uređivanje cp.tar : 08.04.2006. at 10:49.
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 15:53   #11
ne kazem nista protiv istog ali nerealno je davati toliki popust za cash jer ti kartičarska kuća uzima max 7%, pa je recimo popust od 10% za gotovinu cisto kurtoazija prema kupcu. a ako daju veliki popust za cash znaci da ne placaju uredno porez jer toliko (50%!) preferiraju gotovinu posto je sa gotovinom puno lakse manipulirat. pojednostavljeno- ne moras je polozit, za razliku od kartica koje ti sjedaju na racun od firme.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 19:01   #12
Quote:
ambasadorica kaže:
onaj kaj je baš prek puta?

ja sam bila u onom na zrinjevcu.
mislim da se zove asia
enivej,meni je to bilo fino.
za predjelo sam jela neke hladne nareske (nemrem se sjetit koja vrst mesa) sa umakom od kikirikija. fantastično
za gl.jelo smo uzeli svinjetinu (opet,valjda je svinjetina ) sa povrćem (na sečuanski ). isto prefino.
ma sve kaj sam jela mi je dobro.
osim one slatko-kisele juhe. to mi je bljak
slatko kisele ili kiselo ljute? ak je ovo drugo, meni je jako fina, ja prema njoj ocjenjujem kineske restorane ... no, sto ljudi ...

enivej, prema ovom mom gore navedenom kriteriju, meni vodi asia, pa nemam bas potrebu ni isprobavat druge kineske restace
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 20:28   #13
ja sam jela na maksimiru, ne znam, mislim da je to štoosova ulica ili negdi tamo kraj nje
bilo mi je preeefino
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 20:39   #14
bila sam u tom na zagrebackoj dva puta - dok nisam nasla neku crnu zivotinju u rizi

inace idem u onaj na britancu - sad su promijenili konobara (novi ima nezgodnu naviku komentirati sto si i koliko pojeo, plus ne zapisuje narudzbe pa od 3 jela jedno pogrijesi) pa razmisljam o promjeni....
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 07:56   #15
Quote:
zlocestoca kaže:
novi ima nezgodnu naviku komentirati sto si i koliko pojeo

Sad si me sjetila, MM i ja otišli tu u Njemačkoj u jednu njihovu, pravu, njemačku pizzeriju. Pizza ispala veličine ovećeg tanjurića za kavu (cijena nije slijedila veličinu pizze u dimenzijama, a ni u kvaliteti) i apsolutno nejestiva.
MM i ja mirno popili pivicu i odlučili pregrist tu pizzu jednostavno (bumo nekaj na brzinu doma složili ), prolistali i prokomentirali neke knjige kaj smo bili upravo kupili, kad nakon nekih pol sata prilazi nam konobarica (sumo borac teške kategorije) s gardom , baci pogled na naše dve samo načete khmajdenazovimoto- pizze , ošine nas bijesnim pogledom i upita povišenim glasom na rubu fizičkog nasilja:

"Kae, pizze vam ne šmekaju?"

Pogledamo se MM i ja, veli on: "Ma neee, pizza je super, ali nismo baš nešto gladni " :šarmerski osmijeh:

Ženska: "A jel?"

Ja: " Pa kupili smo neke nove knjige pa smo se začitali :nevini osmjeh i trept trept okicama: Dajte, molim vas, vi to nama zapakirajte za doma, ak nije problem, moramo ići, zakasnit ćemo, mi bi platili..."

E, zbrisali smo koliko su nas noge nosile
Nikad više
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:21   #16
Quote:
zlocestoca kaže:
bila sam u tom na zagrebackoj dva puta - dok nisam nasla neku crnu zivotinju u rizi ....







..molim, zakaj zakaj zakaj bas taj..a ja se bas spremam tamo...jos sam sinoc na tv-u gledala emisiju o higijeni u restacima pa mi je sve lagano prisjelo..istina radilo se o Americi, al ipak
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:23   #17
Quote:
onaj kaj je baš prek puta?

ja sam bila u onom na zrinjevcu.
mislim da se zove asia
je

tamo sam vrlo cesto
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:26   #18
Quote:
vaci kaže:
ja sam jela na maksimiru, ne znam, mislim da je to štoosova ulica ili negdi tamo kraj nje
bilo mi je preeefino
kakva je ponuda i cijene?
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:33   #19
Quote:
Leona81 kaže:
..molim, zakaj zakaj zakaj bas taj..a ja se bas spremam tamo...jos sam sinoc na tv-u gledala emisiju o higijeni u restacima pa mi je sve lagano prisjelo..istina radilo se o Americi, al ipak
a jbga, mozda je bila cista slucajnost, mozda je zoharek samo jednom navratio u restoran i bas zavrsio u mojoj rizi
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:38   #20
Quote:
zlocestoca kaže:
a jbga, mozda je bila cista slucajnost, mozda je zoharek samo jednom navratio u restoran i bas zavrsio u mojoj rizi




..ak je zohar, ni to nis..mozda je malac bio samo dekoracija...
..jeste imali besplatan obrok zbog toga?

..jos ajde, ugledas ga u rizi, al u saftovima no way..
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.