Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2006., 21:32   #41
Quote:
Sovjetski_Zeko kaže:
posrbljeno i točka.
nema s*ba barišića i ništa me neće natjerati da to i pomislim :2up:
Nije mi ni cilj naćerat te da misliš.

Samo mi je merak viđet bijesnu mazgu.
pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:08   #42
Quote:
pilot babo kaže:
Nije mi ni cilj naćerat te da misliš.

Samo mi je merak viđet bijesnu mazgu.
evo ako ti je "merak", evo(bez uvrede) :2up: :2up: :asshole:

Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:10   #43
Quote:
pilot babo kaže:


Glamoč nije u Srednjoj Bosni, nego u Bosanskoj Krajini.


Barišić D. Gojko, Bijakovac, 1927-1942.
Barišić M. Vaso, Bijakovac, 1927-1942.

http://www.jasenovac.info/cd/bibliot...i-borci_l.html


Barišić (Nikola) Đurađ, rođen 1937. Srbin, ubijen od ustaša 1942. u logoru Stara Gradiška
Barišić (Nikola) Miloje, rođen 1933. Srbin, ubijen od ustaša 1942. u logoru Stara Gradiška
Barišić (Nikola) Ratko, rođen 1941. Srbin, ubijen od ustaša 1942. u logoru Stara Gradiška
Barišić (Nikola) Savka, rođena 1936. Srpkinja, ubijena od ustaša 1942. u logoru Stara Gradiška

http://www.jasenovac.info/cd/zrtve/d...egovina_l.html

ovi cetnici na vrhu su ukrali prezime, a ovi dolje, tata im se zove nikola..eto ti primjer posrbljenja..
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:56   #44
Barisici su 100% Hrvatsko prezime i Hrvatske obitelji..
tzv.srbi zapadno od Drine su mjesavina Hrvata i vlaha..
Hrvati su prvi slaveni koji imaju svoja prezimena,vecod 12.stoljeca su zabiljezena..
tzv.srbi,tj.mjesavina vlaha,cincara,cigana,bugara,arumuna,morlaka..
su dobili svoja prezimena tek u 19.stoljecu..

kako inace objasniti "srbe",Matice(mate),Stipice(Stipe),Antice(ante),Jo zice(jozo),
Kresice(kreso),Josipovice,Stjepanovice,Marinkovice ,Marinovice............i milion drugih sa Hrvatskim prezimenima..

a pricati o nekim tzv.srbima u Hrvatskom Kupresu i IKAVSKOM podrucju,pokazuje koliko ovaj balija,tj.poturceni Hrvat zna o cemu prica..

u 16.stoljecu sa dolaskom turaka dolaze i svetosavski popovi,turci protjerivaju Hrvatske franjevce i svecenike a svetosavskim popovima dozvoljavaju popravoslavljanje Hrvatskih katolika..

najmanje 70% danasnjih tzv.bosansko-hercegovackih "srba" su etnicki Hrvati..
pajdo06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:58   #45
Na kraju, Srbi Barišići iz Stožišta kod Bosanskog Grahova
Barišići u Stožištima

Adio, Zeko.

pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 23:06   #46
Quote:
pilot babo kaže:
Na kraju, Srbi Barišići iz Stožišta kod Bosanskog Grahova
Barišići u Stožištima

Adio, Zeko.

covjek koji je poslao poruku prije tebe je sve objasnio...necu vise slusat tvoje besmislice.
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 23:08   #47
Ajde ne ljuti se.

Vjeruj u šta hoćeš...

Laku noć.
pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:12   #48
A ima li netko kakvu informaciju u vezi prezimena Hero,zavelin se ne javlja pa,ako netko može reći nešto o tome,od kud je,čije je etničke pripadnosti i da li je vezano za hercegovce.
Baščan_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:15   #49
Quote:
Baščan_87 kaže:
A ima li netko kakvu informaciju u vezi prezimena Hero,zavelin se ne javlja pa,ako netko može reći nešto o tome,od kud je,čije je etničke pripadnosti i da li je vezano za hercegovce.
eto, ja nisam baš neki stručnjak, ali prezime bi trebalo biti ili iz Hercegovine, ili Dalmatinske Zagore ili južne Dalmacije...
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:17   #50
Thanks,ali me još zanima dali je hrvatske etničke pripadnosti.Ako potječe i hercegovine,onda smo se najvjerojatnije preselili na krk prije mnogo godina u jedno od rijetkih hsp-ovskih mjesta baška(gdje nas najviše i ima) i polagano se raširili po primorskoj goranskoj županiji jer prisutstvo tog prezimena u hrvatskoj ga na tim područjima najviše ima.
Baščan_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:33   #51
Quote:
Sovjetski_Zeko kaže:
Zašto bi bila prazna.s*bin bariša ne postoji i nikad nije postojao .Ti s*bi barišići su ili posrbljeni ili vrlo vrlo neobrazovani kao i većina s*ba pa su si dali prezime barišić po nekakvoj bari ili babi Bari, umjesto po Bariši..Žišku?

iso miki, oladi čovječe...otkad si ti ekspert, di su ti dokazi? uvijek me živciralo kako ljudi mogu valjat gluposti kako se njima svidi i koristiti u razne svrhe, a sve bez ikakvog suvislog potkrepljenja.
ropeclimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 23:04   #52
Quote:
Baščan_87 kaže:
Thanks,ali me još zanima dali je hrvatske etničke pripadnosti.Ako potječe i hercegovine,onda smo se najvjerojatnije preselili na krk prije mnogo godina u jedno od rijetkih hsp-ovskih mjesta baška(gdje nas najviše i ima) i polagano se raširili po primorskoj goranskoj županiji jer prisutstvo tog prezimena u hrvatskoj ga na tim područjima najviše ima.
trebalo bi biti jer su takva prezimena s nastavkom npr. "ro" "lo" "ak" "le" itd. hrvatska, i meni izgledaju PoMaLo germanizirana.a, ima mnogo roma koji su uzimali takva prezimena po hercegovini...ne kažem da si rom, ali kažem da su uzimali prezimena takva.ima roma Horvata pa nikom ništa.
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 01:46   #53
Quote:
Baščan_87 kaže:
A ima li netko kakvu informaciju u vezi prezimena Hero,zavelin se ne javlja pa,ako netko može reći nešto o tome,od kud je,čije je etničke pripadnosti i da li je vezano za hercegovce.
++++
Hrvatsko prezime..
(H)ero hipokorisnicki oblik od Hercegovac,Hecegovic,Hercigonja od kojeg su i nastala Hrvatska prezimena Eric,Erac i sl.

iz knjige Petra Shimunovica "Hrvatska prezimena"..
pajdo06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:57   #54
Quote:
pajdo06 kaže:
++++
Hrvatsko prezime..
(H)ero hipokorisnicki oblik od Hercegovac,Hecegovic,Hercigonja od kojeg su i nastala Hrvatska prezimena Eric,Erac i sl.

iz knjige Petra Shimunovica "Hrvatska prezimena"..
znaš li možda nešto o prezimenima Čale, Zovak, Pešorda??iz hercegovine su, iz Gruda, to je sve što znam.
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 20:53   #55
Cool

Quote:
Sovjetski_Zeko kaže:
Cedomir ne mora biti srbin, ja nisam rekao da jovan ne moze biti hrvat, samo sam rekao da je to stvaaarno cudno za katolika, moze biti pravoslavac, a ja pravoslavce opet ne smatram hrvatima, pa je to drukcije...
ti si sigurno jedan od onih "čistih hrvata katolika" za koje ne postoji9 ništa osim svetog križa i thompsona....hehehe mislim da sa takvim stavom ne možeš objektivno gledati na povijest,ne shvaćam zašto bi pojam hrvata pravoslavca bio takva nemogućnost, ne možeš izjednačavati nacionalnu i vjersku pripadnost...jesi čuo možda za preobračenje vjere?desi se to tu i tamo, pukne ljudima pa postanu jehovini svjedoci,a u par navrata se desilo čak i da su se prebacili u pravoslavnu vjeru a opet nisu se preko noći pretvorili u srbe
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 22:10   #56
Quote:
monkeylord kaže:
ti si sigurno jedan od onih "čistih hrvata katolika" za koje ne postoji9 ništa osim svetog križa i thompsona....hehehe mislim da sa takvim stavom ne možeš objektivno gledati na povijest,ne shvaćam zašto bi pojam hrvata pravoslavca bio takva nemogućnost, ne možeš izjednačavati nacionalnu i vjersku pripadnost...jesi čuo možda za preobračenje vjere?desi se to tu i tamo, pukne ljudima pa postanu jehovini svjedoci,a u par navrata se desilo čak i da su se prebacili u pravoslavnu vjeru a opet nisu se preko noći pretvorili u srbe
Pa, za vrijeme crkvenog raskola Hrvati su odabrali papu, a ne patrijarha.Hrvati su čak s papom i preko njega s Bogom sklopili ugovor o tome da neće napadati tuđe zemlje i prisvajati ih sebi, a da će im zauzvrat Bog uvijek obraniti zemlju.Evo, dosad Hrvatska nikad nije potpuno nestala, bila je u npr. AU monarhiji, Jugoslaviji itd. ali je uvijek bila dio tih država.eto, pravi Hrvati su za mene Katolici.U čistim Hrvatskim sredinama je nemoguće da se katolik/katolikinja oženi nekime druge vjere, a ja mislim da je to normalno.Pravi Hrvati su Katolici
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 11:19   #57
to je zatucano razmišljanje na koej se često može naići u kojekakvim vukojebinama diljem hrvatske...isto tako su nekoć pravi hrvati bili pogani ali su eto primili i kršćanstvo...vremena se mijenjaju a takvim razmišljanjima prolazi rok upotrebe, cijenim tvoju nepokolebljivost u svojim stavovima ali to je za mene glupost...
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 13:13   #58
Quote:
monkeylord kaže:
to je zatucano razmišljanje na koej se često može naići u kojekakvim vukojebinama diljem hrvatske...isto tako su nekoć pravi hrvati bili pogani ali su eto primili i kršćanstvo...vremena se mijenjaju a takvim razmišljanjima prolazi rok upotrebe, cijenim tvoju nepokolebljivost u svojim stavovima ali to je za mene glupost...
istina je da se u takvim razmišljanjima mijenja rok upotrebe, pa evo u današnjim modernim vremenima, moja tetka se udala za Grka koji je pravoslavac, još neki rođaci i rođakinje za Irce, Talijane, Nijemce, Poljake itd.
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 00:39   #59
Quote:
Sovjetski_Zeko kaže:
znaš li možda nešto o prezimenima Čale, Zovak, Pešorda??iz hercegovine su, iz Gruda, to je sve što znam.

++++++++
pitaj na ovom forumu!
meni su pomogli.

http://forum.net.hr/thread.jspa?thre...19985&tstart=0
pajdo06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 10:55   #60
Quote:
Sovjetski_Zeko kaže:
Jel zna netko tko se razumije u heraldiku(grboslovlje) smije li naprimjer obitelj Barisic imati svoj grb, a neka druga loza obitelji Barisic drugi grb??
Pa naravno !
Neke obitelji su se koristile plemenskim grbovima, neke obiteljskim koji su proistekli iz plemenskih, a neke opet grbovima koji su stečeni nekom zaslugom etc etc ...
Tako da je jedna te ista obitelj, tokom vremena, grananjem loze, mogla koristiti nekoliko grbova, ako su imali tu povlasticu, naravno !
A i nisu svi "prezimenjaci" - rođaci, što znači da se jedno te isto prezime može susresti bez nekog pravila neovisno jedno o drugome !
Osim ako jako dobro ne poznaješ svoje korijene, eventualne migracije svojih predaka (ali ne ono tipa "moj stari je došao u grad trbuhom za kruhom") etc ...
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.