Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2013., 20:10   #21
Zna li itko ovo?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 22:00   #22
Možda ti pomogne iskustvo od Dlapek - za domaći jabučni ocat
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 18:50   #23
Kako smo nekada davno nehotice od divljih jabuka načinili prvoklasni ocat. Na livadi pokraj šume imali smo nekoliko stabala divljih jabuka. Te godine su rodile veoma dobro i jabučići (tako zovemo divlje jabuke ) su bili žuti kao cekini. Ubrali smo ih oko 100 kg. Cilj je bio napraviti vino od jabuka, jer nismo imali grožđa. Samljeli su jabučiće i stavili ih u jednu bačvicu i već nakon par dana smo pokušali piti to jabučno vino. Bilo je slatko kiselo. Naime, divlji jabučići nemaju puno šećera. Imaju već kao plod puno kiseline. I tako je propalo to vino jer za kratko vrijeme nije bilo za piće. Ali je postalo izvanredan ocat. Njime smo godinama octili (temperali) vodu koju smo pili pri radovima u polju i po vrućini.

U selu ma jedan čovjek koji radi ocat od divljih jabuka. Barem tako tvrdi. Ali ja vjerujem da ipak dodaje i uzgojenih jabuka u smjesu od koje pravi ocat.
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:02   #24
Ocat jabučni

Bok svima. Kako da sačuvam ocat. Napravim ga ali nakon nekog vremena on propadne. Pokvari se miris,zamuti i pojavi se nekakva pljesan.
oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 01:36   #25
Može li mi netko tko je već radio opisati postupak pravljenja soka od jabuka koji bi mogao stajati nekoliko mjeseci u boci?
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2019., 08:30   #26
Mene isto zanima ovo za sok od jabuka, pogotovo da dobijem onako kao gazirani sok. Naime prosle sam godine krenuo napravit sok I vino od jabuka, na kraju sam iz jednog lonca dobio tri vrste soka, u jednoj je boci bio obican sok, u drugoj gaziran, a u trecoj vino, a u sve boce sam stavljao isti sok koji smo malo prokuhali u loncu. A vino mi se zapravo pretvorilo u ocat.
Freesty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.