Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2011., 00:24   #1001
@zezice i @ema kali
@masal znaš i da je meni onaj kiss kada joj stavlja lančić jedan od njihovih ljepših... čok guzel...konačno jedan par u turskim serijama koji se ne ljubi samo u čelo svake 10 epizode.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:25   #1002
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Uopce nije bitno tko im prevodi. Mene kao gledatelja to iskreno ni ne zanima. Zanima me ono sto procitam, a ako nova to emitira onda bi trebali imati uvid sto i kako emitiraju. I nije problem ako prevoditelji pogrijese jednaput-dvaput, problem je sto im se 'potkrade' po nekoliko greski u svakoj epki.
ma jasno mi je to, i rekla sam i sama da nije u redu samo mislim da nema smisla smatrat da se jezik ko turski može bolje prevest samo uz pomoć rječnika i bez ikakvog znanja
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:32   #1003
Quote:
LittleStar kaže: Pogledaj post
ma jasno mi je to, i rekla sam i sama da nije u redu samo mislim da nema smisla smatrat da se jezik ko turski može bolje prevest samo uz pomoć rječnika i bez ikakvog znanja
Ja to rekoh onako ironično zbog neprofesionalnosti i nepoštivanja gledatelja (ali i iz bijesa zbog prijevoda kakav su meni napravili) ...

Mislim da su zapravo zaslužili veliku dozu sarkazma...
Hollyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:34   #1004
Quote:
Hollyss kaže: Pogledaj post
Ja to rekoh onako ironično zbog neprofesionalnosti i nepoštivanja gledatelja (ali i iz bijesa zbog prijevoda kakav su meni napravili) ...

Mislim da su zapravo zaslužili veliku dozu sarkazma...
ma dobro, shvaćam, valjda sam osjetljiva po pitanju turskog

al da, rade glupe greške bezveze
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:35   #1005
Quote:
ejisa kaže: Pogledaj post
Vezano na njegov glas, kako ne, totalno sexy, nisam to htjela napisati da me ne doživite kao neku hm hm osobu jel non stop bacam neke sexy insinuacija, ali ne mogu si pomoći, kad mi je on tako hm, ajme meni pomagaj!!
Budi bez brige, evo barem te ja necu cudno 'gledati' Curke na spoilerima su vec oguglale na moje uzdahe (a nije da su i one daleko)

Quote:
aysha kaže: Pogledaj post
Kirac! hej - pa on i s par poklopaca izvede simfoniju. Moj poklon maestro!
Pridruzujem se naklonu, genijalac.. Jos kad bi nas ti pocastila svojim esejem Znam da te ne inspirira kao BG, ali ja se jos uvijek nadam, barem u neko dogledno doba

Quote:
zepina kaže: Pogledaj post
to je namjerno napravljeno jer svi gledaju tekmu na drugon programu pa ne žele baciti epizodu bez veze a da niko ne gleda
I onda je svizac zamotao cokoladu

Quote:
LittleStar kaže: Pogledaj post
Ne prevodi nova, nego mediatranslations, a neke prevoditelje i poznajem
Daj budi srce i reci im da sljedeci put ne zaspu nad tastaturom, mozda dobijemo i razumljiv prijevod. Ako znaju svoj posao, ali su samo neprofesionalni, to onda govori jos gore o njima nego da su neznalice.. Kako smo neke od nas odgledale seriju na vise jezika, vise znamo tko je sto stvarno rekao, ali evo vidis da se non stop netko javlja i govori da mu nije jasno tko, sto, di, s kim.. Ako primjetis neku 'kardinalnu' gresku molim te prijavi..

Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Još me svaki put nervira kada se netko parkira tik ispred vrata pa se ona ne mogu nikako zatvoriti, - pa što ne odvoze još par metara niže?
Znaci nisam jedina kojoj to ide na zivce, to mi svaki, ama bas svaki put prodje kroz glavu

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
I na kraju nesto sto nikako ne kuzim ... Savas se pred tv kamerama nasetava s Yasemin. Zar ni ne pomislja da ce to vidjeti Sahica ili Ahmet Moran ili ostala ekipa?! ... Ne da dovodi u opasnost samo svoju obitelj nego i Yaso i Omera. Ta neopreznost i nonsalantnost mi je zacudjujuca u najmanju ruku.
On se ne nasetava sa Yasemin, djevojkom..nego sa Yasemin Ustun, voditeljicom njihove marketinske kampanje..
Isolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:35   #1006
Nova opet poštuje svoje gledatelje, pa su nam uredno priuštili 1 / 2 sata reprize jučerašnje epizode. Još su uz onaj natpis „ gledali ste“ trebali dodati „jučer gledali ste ovo, znate?“ i to točno tim redoslijedom riječi, jer im je otprilike takav i prijevod. Ne trebaš znati Turski, a da ne vidiš da su neke stvari prevedene blago rečeno trapavo, da ne kažem amaterski.

Savaš pred Jasinom kućom i dalje. Od sinoć + 1 / 2 sata reprize. Ona odgledala film, on se ne da. Kiša. KIŠA!!!! A joj, koji je to deja' vu bio! Oni koji su gledali Asi znaju dobro o čemu pričam. Sabanci mora da je isto gledao, skužio je i on koliko Savaš dobro izgleda kad je mokar do kože. Jasemin nije istrčala gacajući po blatu, nije mu se zaletila u zagrljaj. Ona je uzela kišobran, ( made in PRC sudeći po otvaranju), i došla do njega. I kad joj je on rekao da je ona u pravu, da mu se ne može vjerovati, bilo što da kaže, neće mu vjerovati i nek uđe u kuću da se ne prehladi, skužila Jase da se on sprema otići, pa mu pomirljivo rekla da ima tri šanse za grešku i da mu je ovo druga. Na to, Savaš nju zgrabi, majke mi odiglo ju je sa poda kako ju je zgrabio! I u slijedećem su trenutku u dnevnom boravku. Počne on priču, pa spomene Čiček.... oho, rekoh, jal' ovo ide ispovijed, čovjeku dosta igrica i laži? Pa jadna Čiček, pa uvalili je bratu, pa on preselio na Ahiret, pa on dozvolio da se školuje, pa došao babo po nju.... sve , sve. Ali Čiček je – snaha. Dakle, rekao je sve samo ne ono najvažnije. I opet – gdje smo – tu smo!

Morončina pred hanumom izigrava frajerčinu, pa on je zaprijetio Savašu, pa on mu je rekao... a pokupio se ko zadnji sroljo kad ga je Savaš ispištoljirao. A hanuma cupka od sreće, Čiček hamile! You wish! Morončina sav u čudu, nije mu nitko ništa rekao, a već kuje planove u onoj bundevi kako će se okoristiti tim orođivanjem. Kod tog mi idiota najviše ide na živce način na koji ispaljuje one svoje verbalne bljuvotine, zvuči kao: krmrmn, havašsrdmn hajritidim krmnšm, hajirlosun krmn šzmnkr,ooo.
Šahvrana se sva razgnjecala od dragosti kad je objašnjavala tupavoj Čiček da će sve biti u redu, i nek Savašu ništa ne govori. Taman da joj Savaš i napravi bebača, kako bi objasnili trudnoću od cca 10-11 mjeseci? Pa ne nosi slonče! Tulava se opet pokupila, njoj da kažeš da ti skine mjesec, ta bi noćima po dvorištu rukama mlatarala.

Mustafa nije oštrouman, zato nosi nož. Kad to nosiš u džepu, samo je pitanje dana kad će ga kretenčina poput njega i upotrijebiti. Ne za rezanje jabuke, njemu to netko drugi radi. Majčica mu se usplahirila, odletila ko preplašeni pingvin – do policije. Ma ne bi to Mustafa ama nikad! Gdje joj je sad oštroumnost i oštrogledljivost? Još bi ona i izgladila stvar sa mamom zarezanog, ma znate, sve ćemo mi srediti. Para sim, para tam, mi platimo bolnicu, tutnemo neki dolar i sve harika! I još se čudom čudi da žena ne pristaje, nego želi tužbu dignuti. Baš svašta, pa ona je Šahnur Baldar!

Pala oprezno kaže Savašu kakvu mu je zvizdariju majka složila. Savaš odjuri ljut ko pas ( a što je zgodan kad je ljut!!!), ali ćorak, majka spašava tupavog sina zbog oštrog noža. Dobro se Savaš drži, ja bi im tajfun kroz kuću napravila! Napokon dođe šišmiš i krene plakati: ajme, zar sam sina rodila da trune u zatvoru! Nisi, ali si ga tako odgojila. Pa kad se Mujo pokunjeno pojavi, Savaš mirno pojede juhu, digne se, sprdi staru iz sobe i krene desnicom odgajati brata. Ako mene pitate premalo i prekratko. Ja bi ga sredila da bi sutradan izgledao kao Boy George na stageu! I tanko bi pjevao, jako, jako tanko! Sutra ideš na murju! Aha. Majčica ga odmah sprdila u Van. Na doškolovanje kako stvari stoje. Ma ja bi njima sastrugala sa zidova u Vanu ono što se zalijepilo, pa ih svaki dan kompletno sve udrogsala da ne znaju za sebe i posložila ih u onaj dnevni, pa nek im cvrkuću tičice, bar ne bi sr*nja radili!

Uf, al' što je Savaš dobro izgedao u onoj bijeloj košulji! Sa onim ležernim stavom, izraza lica „ koga da prvog dofatim hebem li vam sve po spisku?“. Baš je bio mljac!
Savaš se izdrao na Čiček jer mu nije rekla majčinu opačinu. Sjeli oni u kafić u kojem se gazda ne brine oko ponude. Sjedneš i očajavaš. Taman sam se ponadala da 1 epizodu neće cmoljiti – eto nje! Ajd' lipo vrit, kad si glupa! Ta se u djetinjstvu previše oko onog labosa motala pa ju spalilo.

Bora bari – pa izbari. Nazan se sva zaleptirila, ode ona na kaf'cu. I dok Bora sa njom guguće na mob, Sevgi ima probavne tegobe. Ma da je bar zbog koga. Tip je ljigasto ljigav, sa natruhom ljigavog.

Večerica. 2 sretna para prepričavaju svoje upoznavanje. Onaj posesivni luđak od Džema zna u sat koliko je sa onom lignjom od Nadje. Meni bi to bio znak da pobjegnem glavom bez obzira. Cyber hanume iz Bodruma šalju mms, sličica Omerića. Krene nevjerojatno brza i uvjerljiva laž. Sad je i Sevgi upletena. Imam nekako osjećaj da će za Omera provaliti ili Nadja ili Sevgi, ovisno o tome kojoj bude potrebnije.

Prezentacija Baldar Crne, Pariške, Zimske i Pureće posebne . Nazan vidjela priliku da izađe iz kuće, odverglajući pritom Čiček mali manifest o njihovim pravima. Savaš zaljubljeno gleda u Jasemin, kojoj su na onu malu crnu haljinu zalijepili jastuk na dupe. A stepenicama se spuštaju uzbuđena Nazan i sasrana Čiček. Lijepo se pristojno pozdrave sa svima pa i sa Jasemin, koja im zaželi dobrodošlicu. Na drugom kraju sale, Savaš prestravljeno gleda realizaciju svoje noćne more.

Ako sam što izostavila, ne brinite. Nova će nam to u ponedjeljak opet pokazati. U sat vremena, stavit će nam 15 minuta reprize, 20 minuta reklama i 5 minuta foršpana. Savaš & co će vjerojatno do srijede biti na onom domjenku.

Zadnje uređivanje Zezica : 03.09.2011. at 00:42.
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:37   #1007
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
@masal znaš i da je meni onaj kiss kada joj stavlja lančić jedan od njihovih ljepših....
I meni, i meni...

A što se tiče Jasemin, baš mi je dobra, super su mi par,baš se osjeti i kemija, i emocije i strast.
Super mi je što je prikazana kao prosječna cura, nije ono neka ljepotica ospeglane kose i naglašenog make-upa. baš mi je simpa
diva' is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:37   #1008
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post



Nazalost, meni je Savas u toj sceni bio bas bezosjecajan! Nekako sam dobila utisak da se vise nije imao na kome istresti zbog svih problema pa se docepao Cicekice. K'o da mu je ona kriva sto je Sismis-mama rasirila vijest o trudnoci.
Zašto bezosećajanon je jedini koji joj drži stranu od prvog dana i ona sad ne nalazi za shodno da ga sačeka kao za lekcije iz engleskog i lepo mu kaže šta je kvarni mozak Šahannem smislio, nego ćuti...to je njega iznenadilo i povredilo...yazik...zar joj ne reče "Od kada ti radiš ono što moja mama kaže?"
zora964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:37   #1009
Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
Daj budi srce i reci im da sljedeci put ne zaspu nad tastaturom, mozda dobijemo i razumljiv prijevod. Ako znaju svoj posao, ali su samo neprofesionalni, to onda govori jos gore o njima nego da su neznalice.. Kako smo neke od nas odgledale seriju na vise jezika, vise znamo tko je sto stvarno rekao, ali evo vidis da se non stop netko javlja i govori da mu nije jasno tko, sto, di, s kim.. Ako primjetis neku 'kardinalnu' gresku molim te prijavi..
a ono, više iz viđenja nego da sam dobra s njima... danas sam ovo prijavila, i ubuduće ću, nema problema ili ako vam nije jasno nešto pošaljite scenu slobodno.
usput: http://www.youtube.com/watch?v=CmaG0ML8TnA
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:40   #1010
emila ja se uopće ne opterećujem razmišljanjem o tome.Ja jednostavno gledam seriju-teme koje obrađuje su mi zanimljive,likovi isto tako,režiser super.Ali to JEST serija,nije realni život.Da se snimi dokumentarac u kojem bi bila prikazana suština problema i odnosa,trajao bi puno kraće i ko bi to gledao?A bilo bi sigurno još više kojekakvih običaja nama stranih i nerazumljivih,kriminala itd.Moraju uobličiti neku priču koja drži sve to.Ima naravno i nedosljednosti u zapletu,grešaka u koracima.
Meni jednostavno ima više razloga pro nego kontra gledanja.Tako ti ja i dalje gledam
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:40   #1011
Evo da i ja dodam nešto o prijevodu. Ne znam turski i finese u prijevodu mi mogu podvaliti, ali... nije problem u finesama i pojedinim izrazima nego u onom osnovnom. Da bi netko mogao prevoditi sa stranog jezika mora prvo dobro poznavati svoj maternji i biti pismen. Jer kada netko kaže : " imao si tri bal,bla, bla, a iskoristio si dvije, bal,bla, bla," onda to nisu prava, nego prilike ili šanse, k vragu.
Ovi prevoditelji su očito SMS generacija koja uz pomoć rječnika i Google translatora prevodi.
Još bih dodala da je itekako važno da na kraju svake serije stoji ime i prezime prevoditelja, a ne neke agencije, jer ako je kolektivna odgovornost onda se nitko ne srami, a bome da je potpisan imenom i prezimenom, pitala bih ih ja da li bi dobili više i jedan posao.
ribica0903 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:40   #1012
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
:confused Omera???? Kakve veze to ima, dovodi njenog nećaka u opasnost? pa onda tu da ubrojimo i njenu majku i cijelu familiju, "sestru" itd....I zašto bi bili u opasnosti :ne zna
Seeni draga pa kako nema veze?! Moran trazi bilo kakav razlog da Savasa drzi u saci. Yaso je Savaseva ljubavnica, adut koji bi Ahmet Moran jedva docekao.

S obzirom da znamo koliko treba Savasa u poslu s drogom - Yasemin bi iskoristio bolje od ikoga. Bila bi u opasnosti, a samim tim i Omer. Ne bi Moranu trebalo puno skuzi da je malac Savasev.

Quote:
diva' kaže: Pogledaj post
hihihi, to i mene jako iznenađuje. da se naučiti koji trik od njih.

E sad, otvaraju mi se nova pitanja - ako je Savaš već vozio Lejlu doma sa tržnice, da li su se skužili kod Jasemin kad joj je iznenadno banuo na vrata?? mali mi je plakao pa to nisam gledala :-)
Možda je zato Savaš danas iskomentirao kako mu ulica izgleda poznato?!!

Nisam prokužila Sevgi i onu frčkastu iz Agencije. Kakva je ova prva (poz.ili neg.??) i zašto ova druga stalno smišlja neke igrice??
- Nisu se skuzili.

-Sevgi je (meni) zasad ok lik (ima i mana i vrlina, ali nije negativac), a frckasta je nesposobni i umisljeni debil ... misli da je femme fatale ... ... a zapravo joj nista ne polazi za rukom. Ni na poslu ni na ljubavnom planu.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:45   #1013
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja dodam nešto o prijevodu. Ne znam turski i finese u prijevodu mi mogu podvaliti, ali... nije problem u finesama i pojedinim izrazima nego u onom osnovnom. Da bi netko mogao prevoditi sa stranog jezika mora prvo dobro poznavati svoj maternji i biti pismen. Jer kada netko kaže : " imao si tri bal,bla, bla, a iskoristio si dvije, bal,bla, bla," onda to nisu prava, nego prilike ili šanse, k vragu.
Ovi prevoditelji su očito SMS generacija koja uz pomoć rječnika i Google translatora prevodi.
Još bih dodala da je itekako važno da na kraju svake serije stoji ime i prezime prevoditelja, a ne neke agencije, jer ako je kolektivna odgovornost onda se nitko ne srami, a bome da je potpisan imenom i prezimenom, pitala bih ih ja da li bi dobili više i jedan posao.
iako bi i prevoditelji trebali biti pismeni, svaka bi kuća trebala imati i svog lektora. ali naravno, zašto bi plaćali još jednu osobu, pa to je samo hrvatski
mene užasno živcira kad napišu nešto "po zagrebački".
ne prevode iz rječnika i google translatea, namučili su se oni na svom studiju turkologije, ali su nepažljivi jednostavno ni vokabular ni konstrukcije nisu nešto jako teški, sve se svodi na nekoliko istih riječi i razgovora na kraju krajeva.
i nisu ni svi iz sms generacije nepismeni
i da, slažem se za ime i prezime

Zadnje uređivanje LittleStar : 03.09.2011. at 00:52.
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:49   #1014
Savaš.
Svaki put kad pomislim, e pa dosta je, predobar je, mora nešto biti i loše kod njega, a on bude još bolji. Uf.
Kako je dobar bio danas. Sve scene sa Jasemin su totalno slatke. Pa kako ju je zabrinuto zvao i kako je odahnuo kad se javila, kako je otišao u Bodrum kod nje. A ona sva nervoznjikava. Pa ono na kraju s ogrlicom, a joj. I onako napet kraj...
Pa kako je Savaš nalupao Mustafu, ma trebao je još i više. Dobro je rekao mami, ona ga je razmazila. I kako je šiznuo na Šahnur kad je skužio da je ona svima rastrubila kako je Čiček trudna. Joj, što ja volim kod njega to što se on ne da izmanipulirati. Eto, to mi je sjajno kod Savaša, to što nije mamin sin. On kuži da ona igra igrice i ne pada na njezine fore. Kako se derao na nju ''Neću! Neću! Neću! Neću!'' Rrrrrrr. A najbolje mi je bilo kad su došli ''gosti''. Savašu mrak na oči, još kad je skužio zašto su ''gosti'' došli. A onaj sajko Ahmet samo drobi svoje. A Savaš kuha u sebi ko čajnik. I genijalno je bilo kad mu je Šahnur rekla kako mora spavati u sobi sa Čiček, je li, zbog gostiju. A Savaš se lijepo spakirao i adio ekipa. Jebi se ti, aginice, i tvoje zakulisne igrice. Svaka čast, to mi je nešto predivno kod njega.

Šahnur. Koje je to nepodnošljivo stvorenje. Kako ona hoće manipulirati, kako se ne da, kako ima dvostruka mjerila, kako je podla i licemjerna. Od onog Mustafe je napravila maloljetnog terminatora, mali nema ama baš nikakve moralne osnove, ko da su ga odgajale čimpanze u prašumi. A Šahnur samo ide linijom manjeg otpora. Poslala ona njega u Van, nema veze što je nožem rasporio nekoga, nema veze što je (opet!) izbačen iz škole, nema veze što je mali moralno dno. Nek' ide on u Van, sve će biti u redu kad se Savaš smiri. I koja joj je to fora sa Čičekinom trudnoćom. Pa prije ili poslije će se vidjeti istina, nije to gripa. Kako je mogla tako hladokrvno izbaciti vijest o trudnoći, a zna da Savaš nema u primozgu ni da poljubi Čiček, a kamo li da spava s njom. Pa kako izvrdava na onoj večeri, koja je to kuja. Ono Čiček istrči, a ova izvali ''Pustite je. Mučnine.'' E, svašta. A kako samo hladno predlaže Savašu da osnuje harem. Nema veze, sine, možeš ti imati i sedamnaest žena i obitelj sa svakom. Ali bitno je da spavaš sa Čiček, a poslije ćemo sve srediti. Ludača.

Čiček. Meni je slabo kad vidim da ona radi onu facu pred plakanje. Onu ''iiiiiiiiiiiiiihuuuhuuu'' facu. Aaaaaaaa! Prestani više plakati, glupačo! U početku sam je pokušala shvatiti, ok, plače jer se s njom loptaju amo tamo. Strašno nešto. U redu. Udali je za Savaša, ona plače, shvaćam, nije to šala, udaju je redom za sve muške članove obitelji. Vjerovatno se prestravila da, ako Savaša koknu, ona ide Mustafi. U tom slučaju bi pobrala bostan i stvarno bi imala razloga za plakanje. E, ali, Savaš je ispao super tip. Huh, koje olakšanje. Ali ona ipak i dalje plače. Zašto? Zbog Šahbabe, zbog Nazan, zbog Sune, zbog Gadafija. Plače, plače. A onda se Šahbaba skulira, a Nazan joj postane prijateljica. Prestaje li ona plakati? Neeee. Sad plače s Nazan. U duetu! Aaaaa! Danas je bila ekstra iritantna. Otrči u sobu i tuli. Dođe Nazan i kaže ne brini, reći ćemo da si pala (vidi, vidi, mudrice). A ova blesača i dalje tuli. Zašto? Jer nije trudna sa Savašom! Buuuhuuuuhuuu!

Ahmet Moron. Nemam riječi. Stvarno. Speechless.

Nazan i Bora. Jao, meni nije dobro. Nazan je jadna, friško puštena s lanca, sad joj svaki šljam, ali doslovno svaki, djeluje kao prilika života. Bora, ej. Pa njega ne bi štapom taknula. Zapravo bi, zatukla bi ga nekom štapinom usput. Bljuv. A najgori je kad se onako šatro zamišljeno zaceri, večera mi se sabila u grlo. A Nazan jadna total opčinjena. Ko da ju je George Clooney osobno pozvao na kavu. Sva se topi, a Bora isijava neku posebnu vrstu kretenizma.

Sevgi. Eto, saznala je. A dobro, neka joj je rekla. Iako mi Sevgi baš i ne miriši nešto dobro, opet ne doživljavam je kao zlu osobu. Mislim da ona ipak pokušava ostvariti iskreno prijateljstvo sa Jasemin.

Nadja. Ozbiljno. Mene hvata depra čim je ona u kadru. Ima nešto teško u vezi nje, ne znam što, ne mogu odrediti. Ali osjećam da je teško i mračno, i to me ukomira u sekundi.

Pala. Kako mi je bilo smiješno kad je rekao Sevgi svoje puno ime. Jel' netko zapamtio? Ja nisam. Ne znam, on mi je sve simpatičniji. Točno se vidi da se lomi između Šahnur i Savaša. Šahnur mu je ipak sestra, a i on je naviknuo da je ona alfa mužjak u njihovom odnosu. A Savaš mu je drag, skužio je da ide pravim putem i da zna što radi, da se ne boji preuzeti kormilo i to ga vuče prema njemu. Ali teško će on prekinuti te čarobne spone sa Šahnur. Ona je predominantna, a on je prepodložan utjecaju. Pogotovo njezinom. Vidjet ćemo.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:51   #1015
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Seeni draga pa kako nema veze?! Moran trazi bilo kakav razlog da Savasa drzi u saci. Yaso je Savaseva ljubavnica, adut koji bi Ahmet Moran jedva docekao.

S obzirom da znamo koliko treba Savasa u poslu s drogom - Yasemin bi iskoristio bolje od ikoga. Bila bi u opasnosti, a samim tim i Omer. Ne bi Moranu trebalo puno skuzi da je malac Savasev.
Ali Savaš ne zna da je mali njegov, a ti si napisala da S izlaže opasnosti Omera...Yasinog nećaka
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:54   #1016
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post

Uf, al' što je Savaš dobro izgedao u onoj bijeloj košulji! Sa onim ležernim stavom, izraza lica „ koga da prvog dofatim hebem li vam sve po spisku?“. Baš je bio mljac!


Ako sam što izostavila, ne brinite. Nova će nam to u ponedjeljak opet pokazati. U sat vremena, stavit će nam 15 minuta reprize, 20 minuta reklama i 5 minuta foršpana. Savaš & co će vjerojatno do srijede biti na onom domjenku.
Mmmmm,da,mljac,mljac-ako ovako nastavi neće ostati puno živih i prisebni pisateljica na ovoj temi .

Što se tiče zadnjeg komentara-strah me uopće ponedjeljka,kad se sjetim drugih serija iskasapljenih do kraja.Ko da ih ne daju za gledatelje,nego za...koga?

Cijeli post ti je za 5,super si
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:57   #1017
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Danas nam Savaš-agu stvarno pralo sa svih strana!
Konačno je Sevgi prokužila gdje je početak priče - reakcija-bez puno raspravljanja,zagrljaj i podrška.
Znajući kako je živjela nije ni čudo što se tako zaljubila-vjerojatno je prvi koji joj ukazuje pažnju i tretira ko ljudsko biće,a muško k tome,svaki dan pored nje-jadna ona.
Bilo mi ga je zao danas, stvarno ga sustize jedno njesra za drugim.. Kada je htio oprati majku, a ona ziva fontana, vidjelo mu se na licu da misli mogu li jedan dan predahnuti, a da me ne zaskoci nova nocna mora..
Iako mi Sevgi ne mirise na dobro, danas je postupila najbolje sto je mogla, kao sto si rekla, zagrljaj i podrska, biti ce vremena za razgovor..
Mene bi vise cudilo da se nije zaljubila.. Na stranu sto je on zgodan, da je bio neki ruzniji, ali joj posvecivao minimum paznje ona bi pala jer je to 100 % vise od onoga sto je navikla..

Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Sabanci mora da je isto gledao, skužio je i on koliko Savaš dobro izgleda kad je mokar do kože.
Ako mene pitate premalo i prekratko. Ja bi ga sredila da bi sutradan izgledao kao Boy George na stageu! I tanko bi pjevao, jako, jako tanko!
Uf, al' što je Savaš dobro izgedao u onoj bijeloj košulji! Sa onim ležernim stavom, izraza lica „ koga da prvog dofatim hebem li vam sve po spisku?“.
Savaš & co će vjerojatno do srijede biti na onom domjenku.
Jos da je Yaso malo vise mislila na svoju ljubav i ponudila mu da ce upaliti vatru, a on slobodno moze skinuti majicu, da ne ozebe jadnik
Boy George
A kad Savas ne izgleda dobro, ja jos nisam vidjela takav trenutak Mozda je kod mene slika malo mutna
Ja prije mislim do vikenda, jos ako bude kakva utakmica

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Nazalost, meni je Savas u toj sceni bio bas bezosjecajan! Nekako sam dobila utisak da se vise nije imao na kome istresti zbog svih problema pa se docepao Cicekice. K'o da mu je ona kriva sto je Sismis-mama rasirila vijest o trudnoci.
Zora je odgovorila umjesto mene

Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post
Zašto bezosećajanon je jedini koji joj drži stranu od prvog dana i ona sad ne nalazi za shodno da ga sačeka kao za lekcije iz engleskog i lepo mu kaže šta je kvarni mozak Šahannem smislio, nego ćuti...to je njega iznenadilo i povredilo...yazik...zar joj ne reče "Od kada ti radiš ono što moja mama kaže?"
Mislim da je jedan od razloga zasto mu Cicek nije rekla zato sto se nada da ce se nesto promijeniti, nije se nesto previse bunila kada ju je Sahbaba uhvatila u svoju mrezu, cisto reda radi, da ne ispadne da je lako 'pala'. Nije joj to pretjerano za zamjeriti, ali jos manje Savasu na njegovoj reakciji.

Zadnje uređivanje Isolta : 03.09.2011. at 01:09.
Isolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:58   #1018
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja dodam nešto o prijevodu. Ne znam turski i finese u prijevodu mi mogu podvaliti, ali... nije problem u finesama i pojedinim izrazima nego u onom osnovnom. Da bi netko mogao prevoditi sa stranog jezika mora prvo dobro poznavati svoj maternji i biti pismen. Jer kada netko kaže : " imao si tri bal,bla, bla, a iskoristio si dvije, bal,bla, bla," onda to nisu prava, nego prilike ili šanse, k vragu.
Ovi prevoditelji su očito SMS generacija koja uz pomoć rječnika i Google translatora prevodi.
Još bih dodala da je itekako važno da na kraju svake serije stoji ime i prezime prevoditelja, a ne neke agencije, jer ako je kolektivna odgovornost onda se nitko ne srami, a bome da je potpisan imenom i prezimenom, pitala bih ih ja da li bi dobili više i jedan posao.
Odlično si to rekla-mislim isto I tv kuće bi trebale imati malo odgovornosti prema klijentima tj. nama ( ko XL agency )
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:11   #1019
ja ne mogu ne napisati da mi se ne svida kako prikazuju njihove poljupce.. razocarana sam.. slatki su mi skupa, predivni jucer bili na onom sastanku, cak i danas ono kad joj je stavljao lancic oko vrata al oni tako sugavo pokazu poljubac da mi na kraju ostaje osjecaj : i to je to ?? cak mi se ni nije svidjelo kako se savas saginjao dok ju je ljubio- ispred jaseminine kuce ( nisam mogla ne primjetiti )
ne vjerujem, taman kad treba zaumirat oni odzumiraju.. i tako njihov prvi poljubac ( ako izuzmemo onaj dodir usana kod auta) je bio jedva primjetan
po tom pitanju sam razocarana, kad samo jednu scenu pogledam bihter & behlula to mi je neusporedivo.. tamo strast i kemija izbija kroz ekran a ovdje mi je mlaka voda..
zbilja se nadam da ce te poljupce i momente "strasti" ( kad dode na red ) pokazati kako treba

savas mi je kompletan covjek! zbilja je caroban! njegov glasic je tako seksi..
a opet s druge strane kad se zdere onako snazno i pokaze da je on gazda mi je wow... bori se za svoju ljubav, to mi se jako svida, ima muda a opet je dovoljno njezan sto se ljubavi i odnosa prema yasemin tice... presladak je dok se smije..
__________________
Bihter & Behlul <3
fame chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:12   #1020
Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
...
On se ne nasetava sa Yasemin, djevojkom..nego sa Yasemin Ustun, voditeljicom njihove marketinske kampanje..
Djevojka ili voditeljica kampanje - dodje ti na isto kad baca one hebozovne poglede i kad se onako smjeskaju! ... U teoriji mu ona moze biti svasta, al' u praksi - to je vidljivo.

A i Sahbaba ima radar za sve i svasta ... skuzila bi ona one sretne Savaseve okice ...

Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post
Zašto bezosećajanon je jedini koji joj drži stranu od prvog dana i ona sad ne nalazi za shodno da ga sačeka kao za lekcije iz engleskog i lepo mu kaže šta je kvarni mozak Šahannem smislio, nego ćuti...to je njega iznenadilo i povredilo...yazik...zar joj ne reče "Od kada ti radiš ono što moja mama kaže?"
Bezosjecajan jer se istresao na njoj k'o da njoj ovakav zivot odgovara ... jer bi trebao shvacati da je djevojka mlada i neiskusna i da je u onoj kuci pod strasnim pritiskom - da se i njoj moze desiti dan kad ima manje snage za tu borbu, dan kad joj se ne da odgovarati na svaku ... jer prvenstveno misli kako da svoju straznjicu izvuce iz problema.

Jer zaboravlja da bi u ovom trenutku njegovi kamioni prevozili 900 kg droge po Turskoj da mu nije bilo Cicek. Toliko o zahvalnosti! Njoj ocitava lekcije o karakteru, a s dr. strane laze sve u 16!


*****
@seeni uopce nije bitno zna li Savas je li mali njegov ili ne.
Napisala sam da dovodi u opasnost i Yaso i Omera. ... Znaci cim je ona u opasnosti to se automatski odrazava i na Omera. On je sljedeci. Ne kazem da bi tu Y/O vezu Moran skuzio u sekundi, ali s vremenom bi.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.