Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2006., 13:09   #1
Pranje motora s plinskom instalacijom

Evo, nisam našao da je već netko pisao o pranju motora uopće, al me zanima na kaj se sve treba pazit kod toga, i dal to uopce itko radi. Otkako sam ga kupio prije godinu dana još se nisam u to upustio, pa ne znam dal kaj riskiram (a kad tome dodam da je auto star 14 godina pa vjerojatno ni struja nije najzasticenija)...kaj velite?

D
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 13:48   #2
Pošto ti je auto star 14 g. pretpostavljam da imaš ugrađen klasicni sistem ubrizgavanja plina eventualno sa lambda kontrolom pa bi bilo prepručljivo da je zastitis ,to je u pravilu mala crna kockasta kutija iz koje izlazi snop zica prema plinskim uređajima.Najbolje ti je auto odfurat u neku bolju auto praonicu da ti oni to naprave.
ivica911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 14:09   #3
možeš očekivati probleme sa električnom instalacijom.
sva struja i sve žice su izložene i ne bi smjele poljevati vodom. posebno su osjetljivi motori koji imaju svjećice odozgora, okomito usađene u glavu (svi novii neki stariji renaulti).
isto tako, većina onih koji imaju po jednu bobinu za svaku svjećicu, jer tu vladaju visoki naponi, koji mogu "procuriti" i po prljavštini i prašini u okolini (prašina na sebe navlači vlagu).
ako već ideš prati motor, izbjegavaj uperiti direktan mlaz u alternator.
plinska instalacija nije ništa posebno osjetljiva na vodu, samo njezin električni dio.
ako već moraš prati motor, dobro je oprati ga ivasolom (kistom) pa poslije isprati laganim mlazom vode. svu instalaciju probaj zaštititi zamatanjem u plastičnu vrećicu i stavljanjem gumice okolo.

možda je ipak bolje da ne pereš motor.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 16:42   #4
Quote:
I wonder kaže:
možeš očekivati probleme sa električnom instalacijom.
sva struja i sve žice su izložene i ne bi smjele poljevati vodom. posebno su osjetljivi motori koji imaju svjećice odozgora, okomito usađene u glavu (svi novii neki stariji renaulti).
isto tako, većina onih koji imaju po jednu bobinu za svaku svjećicu, jer tu vladaju visoki naponi, koji mogu "procuriti" i po prljavštini i prašini u okolini (prašina na sebe navlači vlagu).
ako već ideš prati motor, izbjegavaj uperiti direktan mlaz u alternator.
plinska instalacija nije ništa posebno osjetljiva na vodu, samo njezin električni dio.
ako već moraš prati motor, dobro je oprati ga ivasolom (kistom) pa poslije isprati laganim mlazom vode. svu instalaciju probaj zaštititi zamatanjem u plastičnu vrećicu i stavljanjem gumice okolo.

možda je ipak bolje da ne pereš motor.
tu bih se i ja slozio. Mislim, mozes samo imati stete ak nesto krene krivo...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 17:52   #5
Kod nekih ugrađivača ti se potpisuješ u garanciju da si shvatio uvijete. Jedan od uvijeta ti je DA NEČEŠ PRAT MOTOR. Meni je bio opran motor kad sam kupovao polovan auto. Svijećice su bile za bacit.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 18:26   #6
mislim da sam shvatio, iako nisam potpisao garanciju prilikom ugradnje plina... ma nekako sam se i bojao da ako to jednom sve namočim da su velike šanse da nekaj rikne...
tnx ekipa...vozim i dalje zmazan iznutra, kad je vec iz vana lijepo opran!
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.