Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 09:06   #21
Bojim se da ti tu nema pomoći, pa čak ni liječenje. Bojim se da ti je muž jedan od onih muškaraca koji misle da je alkoholizam obilježje pravih muškaraca, a alkohol nešto što čini njihov svakodnevni život. Zbog toga se nikad neće liječiti i nikad neće shvatiti zašto tu tebe nešto smeta. Ti si i sama toga svjesna: možeš otići sada ili se osuditi na život pun nesreće. Otiđi sad jer svakim danom će biti sve teže. Nemaš ti njega šta liječiti, udala si se za krivog. Pazi sljedeći put. Ima i muškaraca kojima nije stalo uopće do alkohola i mogu zamisliti običan dan bez birtije, muškog društva i žestice.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:34   #22
Imate li djece? Ako su djeca tu, onda probaj ono što ti je škvadra već savjetovala. A ako nemate djece, draga moja onda znaš što ti je činiti!!!! Nikakva uvjetovanja, ucjene i ne znam koje metode, nego jednostavno noga. Još nisi toliko stara da si ne bi mogla naći pristojog dečka ili muža! A po meni je bolje biti u braku sa osobom s kojom postoji normalan suživot i tolerancija, pa čak ako i ljubavi fali, nego biti ludo zaljubljen u morona koji ti svako jutro i večer ulijeva strah u kosti!!!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:52   #23
Quote:
mole30 kaže:
Ako je on faca što pije onda mi je bolji neki njonjo.I nije problem u tome što pije nego u ponašanju kad popije...
Moja bi frendica rekla da je ovo najočitiji znak da on već jest alkoholičar. U glavi.
Ja tu osim stručne pomoći ne vidim druge mogućnosti.
Neka izabere - ti i stručna pomoć
ili on sam s alkoholom bez tebe.

A mislim da je stručna pomoć jako važna jer znam slučajeve gdje je prestanak konzumiranja alkohola djelovao još gore na osobu. Ono što je bitno, kod stručne pomoći, jest upravo shvatiti zašto on uopće pije i pribjegava alkoholu, te da shvati što time čini ljudima oko sebe, sebi.
A za to treba prvenstveno njegova čvrsta volja, jer nitko, pa ni Bog, ne mogu pomoći osobi koja samoj sebi ne želi pomoći.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:23   #24
mole ponavalja zivot svoje majke. i trpi isto kao sto je njena majka trpila. nazalost to je jako cesta pojava, ponavljati model svojih roditelja.

mole, ako se odlucis njega napustiti, nece li on tebe proganjat nakon toga? nece li biti agresivan prema tebi zato sto si ga napustila? jel se ti mozda plasis toga?
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:32   #25
Odjebi ga, ne treba ti jos jedna pijancina i zlostavljac.

Kako si se uopce uspjela udat za alkosa....

Postoji vrijeme i mjesto za opijanje, a to sigurno nije brak, kad gradis nesto sto ti je bitno u zivotu.
Znam, odjeb je tezak, no sto vise vrijeme prolazi bitche ce teze i on ce pit vishe.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:38   #26
Quote:
dersu kaže:
mole ponavalja zivot svoje majke. i trpi isto kao sto je njena majka trpila. nazalost to je jako cesta pojava, ponavljati model svojih roditelja.
istina ziva a takvih zena ima i previse .
Ama bas ni jedan koji pije nece priznati da je alkoholicar, ja jos takvog ne upoznah a na zalost u mojoj okolini im ih i previse. I tu nastaje problem kako uvjeriti nekoga da treba na ljecenje kad je on u svojoj glavi sasvim ispravan, ma on cak ni ne pije (osim kad je zedan) i ona stara recenica ko je mene kad kuci pjanog doveo tj.dok god mogu stajat na nogama nisam pjan. Uzas je zivjeti u takvom braku, trpiti ispade, s strahom ocekivati moment kad ce se pojaviti na vratima, slusati djecu kako potiho placu jer tata zlostavlja mamu i njih samih......
crnokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 12:42   #27
Quote:
crnokosa kaže:
istina ziva a takvih zena ima i previse .
Ama bas ni jedan koji pije nece priznati da je alkoholicar, ja jos takvog ne upoznah a na zalost u mojoj okolini im ih i previse. I tu nastaje problem kako uvjeriti nekoga da treba na ljecenje kad je on u svojoj glavi sasvim ispravan, ma on cak ni ne pije (osim kad je zedan) i ona stara recenica ko je mene kad kuci pjanog doveo tj.dok god mogu stajat na nogama nisam pjan. Uzas je zivjeti u takvom braku, trpiti ispade, s strahom ocekivati moment kad ce se pojaviti na vratima, slusati djecu kako potiho placu jer tata zlostavlja mamu i njih samih......

najgori uzas je sto alkosi mogu ubit u tom stanju!!!!
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:35   #28
Quote:
Ego kaže:
Alkoholizam je u oko 60% slučajeva zapravo smrtonosna bolest...
istina. neki tek prestanu cugat kad im doktor kaze-ili zivot ili smrt.... ako se odabere zivot, onda slijedi lijecenje.... hrpa jakih lijekova....
primjer-pjevac goran bare... (doduse, on je bil i na drogama)... ali ipak...ka-ta-stro-fa
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 16:47   #29
Hvala vam svima,svi ste na svoj način u pravu i svega sam ja svjesna.Problem je što mi je on drugi muž,prvi nije pio,već se kurvao i sada se osječam tako glupo i naivno jer poslije prvoga sam 5 god. bila sama s djetetom dok nisam našla srodnu dušu koja će voliti i mene i moje dijete i sad opet ispada da sam se zeznula i teško mi je to prihvatiti.Ali ako se rastanem definitivno se odričem muškog roda,nije vrijedno živciranja i patnje.Ispada da su svi oni na početku med medeni,a kad život pritisne oni bježe na ovaj ili onaj naćin.Ja sam se naučila boriti ali sad lagano posustajem...Voljela bih da se sve riješi jer imamo djecu koja ga obožavaju i u pricipu stvarno neznam šta ću.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:24   #30
E Mole, kada bi ti mi barem mogli pomoći...
Ovo su tako ružne i kompleksne situacije, i vjerujem ti da nije lako opet otići i početi iznova. No, i to ćeš napraviti ako budeš morala. Mislim da ipak nisi tip koja trpi i iludira se, jer ne bi bilo ovog topica. Svjesna si ti svega...
Nažalost, jedini koji može nešto pomoći konkretno je on, a kako njemu neke stvari predočiti to zbilja ne znam...

Palo mi je napamet da bi možda bilo korisno da najprije ti sama odeš kod nekog psihologa, bez njega. Da ti pomogne da bolje shvatiš s čim imaš posla, možda ti on da kakav bolji savjet.
Ja bih išla na tvojem mjestu da vidim ako mogu biti pametnija, posebice ako ima kakav savjet kako da se postavim s njim.
A možda bih išla i u društvo liječenih alkoholičara. Da vidim kakvih se sudbina ima i što je najvažnije, kakav je to život - jer uz njegovu najjaču volju, i puno psihoterapije, neće biti lako. Na koncu, moraš shvatiti da li ti želiš takav život, da li uopće vrijedi sveg tog truda, da li to uopće možeš. Tu su i djeca - a njima treba stabilnost.

Nego reci nam, od kada je takav, da li mu se nešto posebno desilo u životu (jači pressing na poslu i slično), jesi li nešto primjetila prije?
Kako je ovo počelo na neki način, napredovalo?
Kakvi su ljudi s kojima se druži?
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:25   #31
nazalost zene su cesto jace od muskarca. izgleda da su muskarci nezniji pol...
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:36   #32
Quote:
Nego reci nam, od kada je takav, da li mu se nešto posebno desilo u životu (jači pressing na poslu i slično), jesi li nešto primjetila prije?
Kako je ovo počelo na neki način, napredovalo?
Kakvi su ljudi s kojima se druži?
Počelo je kad nam je moj bivši pravio probleme,a ne pomaže ni to što su njegovi radni kolege manje više takvi.On inače ne izlazi,stvarno rijetko nego s tim haharima na poslu zapije.Oni rade na terenu i uvijek ih nude alkoholom,a poslije posla nastave,a on ne odbija.Ne branim ja njemu da popije pivo dva ali voljela bi da stane kad zna koja mu je granica,ali eto on nezna stati.Moj otac kad se oženio nije pio uopče i onda je počeo igrati nogomet s takvom ekipom koja je pila pa je i on počeo i više nije prestao.Boli me što sam zbog alkohola izgubila oca,jer prije nego što je počeo piti bio mi je bliži od mame,znao je za mog prvog dečka prije nje,a sada se jedva podnosimo i sad gubim muža iz istog razloga,da čovjek poludi.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:40   #33
Moj tata se znao oduprijeti, i svi su ga zvali papkom i tipom koji "trči ženi"
ali njega to nije diralo.
Znao bi mi reći da nije želio jer je dobro znao gdje to vodi.
nažalost, ovaj tvoj toga nije svjestan.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 19:07   #34
imala san u rodbini slučaj; alkoholizam+ nasilje. stručna pomoć je odradila svoje
Quote:
mole30 kaže:
Voljela bih da se sve riješi jer imamo djecu koja ga obožavaju i u pricipu stvarno neznam šta ću.
ako se dvoumiš oko razvoda, nemoj. dici će bit bolje bez njega nego s njin.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 21:58   #35
Sve ćeš ti to nekako i preživjeti sve do onog trenutka kada digne ruku na tebe ili na djecu. I što onda? U takvoj situaciji ni policija ti neće puno pomoći, znam iz iskustva. Djecu će ti odvest, a tebe će vratit u isti taj stan. Ne treba se zavaravati, ako je često pijan onda je već ovisan i teško da ćeš ga uspjeti nagovoriti da se mijenja ako nisi uspjela do sada. U takvom njegovom ponašanju ti ne smiješ popustiti, jer on navečer dođe pijan, napravi cirkus, a ujutro je divan i krasan, ti popustiš, on opet iskoristi situaciju i sve ispočetka. Nemoj raditi drame, prijetiti mu jer bi moglo ispasti još gorije, samo na trijezno mu daj do znanja da mora birati što će radije, obitelj ili alkohol.
demien7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 22:59   #36
e mole tebe bas ne ide. prvi kurvar ovaj se odaje akloholu nije ti lako niti malo prozivljavati sve to. nadam se da imas nekog bliskog kome se mozes obratiti da ti pomogne u rjesavanju problema da mu mozda netko drugi sa strane otvori oci s cim se kocka ulog obitelji je prevelik. a drustvo i to vise manje poznata stvar uvijek izgovor a vidis kako je, tura za turom moras popit da se covik ne uvridi ne mozes odbit, poludim kada pocnu sa tom pricom izgovori ,izgovori, izgovori da ne ispadnu manje muskarci jer svaki koji ne pije je papak ili manje musko.
draga moja nadam se da ces imati snage proci kroz sve to, pomoci njemu i na taj nacin pomoci sebi i svojoj djeci jer mi zene se znamo vise nositi sa zivotom i problemima kada treba za razliku od njih koji locu i samo u tim momentima osijecaju se kao snazne muskarcine.
crnokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 09:14   #37
Cure vi razmišljate normalno kako bi svaki čovjek trebao i razmišljati, no to jednostavno nije logika alkoholičara. Prijetiti mu da bira obitelj ili alkohol?! Pa jasno je što će izabrati! Alkohol naravno! A zašto, zato jer je ovisan i on to ne shvaća. Zna samo da mu je dobro dok se nacuga. A kad to krene obitelj je ta koja mu prigovara i samo ga tlači. Jedini način je možda da shvati da mu to ne valja zbog sebe. Ako ga se potakne na razmišljanje da možda ima još xx dana u alkoholu ili nekoliko puta više bez alkohola. Moj stari je pijančina i prošao je liječenja i vinogradskoj, 2x Vrapče, Jankomir, Popovača i tek sad kad je imao moždani i sad kad je na tabletama, ne pije i to zato što jednostavno ne može uz tablete piti!!! Naravno nije s nama, nego je sam i sad mu to teško pada. No povratka nema. Bilo nam je teško kad je otišao, no kad se čovjek oslobodio straha od svakodnevnog povratka kući i kad je zavladao mir, to je jednostavno bilo ko u raju! Moja stara je kao i ti mole30 bila ustrajno s njim jer nije znala kud bi samnom i sa sestrom i tak sve dok ja nisam imao 24 godine i jednostavno mu rekao ili nek prestane ili ću sad ja njega ubijati u glavu kako je i on nas proteklih 20 godina. A to sam naravno mogao reći jer me više nije hranio. Pa je onda stara znala reći kak sam ja njega otjerao, na što sam se samo nasmijao i rekao lako ti ga ja vratim, samo onda me više neće biti kad bude opet napadao.

Tak da mole30 nemoj čekati da se on promijeni! Promijeni ti stvari. Pokupi djecu i bilo kuda samo ne s takvim. Ako ne radi sebe onda radi djece! Možda ga sad obožavaju kad su mala jer ne razumiju neke stvari, ali vjeruj mi neće to uvijek tako biti. A što dalje to će ti biti teže napraviti taj korak!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:03   #38
Puno bi ti ja mogla govoriti o liječenju slkoholizma! Znaj da je alkoholizam bolest koja se MORA liječiti. Isto kao što se liječi bolestan zub il slomljena noga. To ljudi ne kuže.
E sad, bilo bi idealno kad bi njega netko mogao malo pritisnuti...možda doktor medicine rada? I njemu bi se mogla obratiti jer čisto sumnjam da će on sam od sebe skužiti i priznati da ima problem. Alkoholizam se može liječiti bolnički ili ambulantno gdje ovisnik svakodnevno ide na grupnu psihoterapiju sa bračnim drugom. Tamo će vidjeti da ima istih ljudi kao što je on, pa bi bilo glavno dovesti ga tamo - možda onda shvati nije sam?!
Obrati se njegovom liječniku opće medicine, pitaj za savjet,traži pomoć i vjeruj mi, govorim iz vlastitog iskustva, pomoći ima! Al bitno je da je na vrijeme dok oštećenja nisu prevelika... Prošla sam ti ja sve to. Kod mene je malo drukčija situacija jer nisam živjela s tom osobom al sve smo skupa prošli. I apstiniramo od alkohola...
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 05:16   #39
Samo da naglasim da on još nije alkoholičar,ne pije svaki dan,ali na dobrom je putu,meni je cilj da stane prije nego zaglibi,a eto sada smo završili razgovor i rekla sam mo ili prestani ili ja idem..Nemogu sad detaljno ali navodno da hoće,dala sam mu rok pa ćemo vidjeti.Držite mi fige!
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 12:13   #40
mole nadam se da cete zajedno uspjeti rijesiti postojeci problem. hrabro i drzm fige
crnokosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.