Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2003., 00:39   #1
Trebam pomoć hitno:)

Ok obećao sam sestri potražiti definicije ovih pojmova ali nisam uspio naći

LOGIZAM
NEOLOGIZAM
EARGONIZAM
BARBARIZMI

Ako znate točne definicije ovih pojmova onda napišite ili ako znate link neki please stavite.Samo brzo
Cocaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 00:51   #2
sorry, pojma nemam al imaš super nick
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 00:59   #3
Po "V.Aniću - I.Goldsteinu";

LOGIZAM - učenje po kojem je svijet sačinjen prema načelima logike, te sve u njemu ima svoj smisao.

NEOLOGIZAM -nova riječ, jezična novotvorina, kovanica ili posuđenica iz drugog jezika

EARGONIZAM - ?

BARBARIZAM - jedinica jezika (obično kovanica ili fraza) ropski udešena prema stranom jeziku.
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 04:18   #4
Evo još malo

Dajte još koju riječ o;

1."Začinjavci"(tak mi je napisala ) sred.vjekovne književnosti
2.Književno djelovanje u kajkavskim krajevima i teatar u doba prosvijetiteljstva
3.Pravaška omladina u doba realizma

Hvala svima koji odgovore
Cocaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 05:21   #5
plojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 09:38   #6
Eargonizam ? Nikad cuo ...da nije ergonizam ?
Začinjavci su bili pisci ili prevodioci koji su se sluzili narodnim jezikom... Marulic i njegova Judita recimo
Ostalo ne znam ali ako moze pomoci prosvjetiteljstvo je karakteristicno za drugu polovinu 18 stoljeca a modernizam 100 g poslije.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 19:28   #7
Slabi ste mi nesto,ja sam mislio da tu ima i koji profesor Eh da Legion zna nešto o književnosti
Cocaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 19:51   #8
jel ti zajebavaš ovim pitanjima il stvarno jer nama logike, nisu uopće povezana
jer koje veze ima logizam s neologizmom i barbarizmom i još + ona riječ koja ne znači baš ništa
i kakve veze onda sa svim tim imaju ona tri pitanja iz povijesti hrv književnosti

ak je ozbiljno, onda su ti sve dobro odgovorili, eargonizam ne postoji, a što se tiče pravaške omladine, nisam siguran, al tamo je glavni bio ante kovačić(u registraturi)koji je imao nekih sukoba sa tatom šenoom u ono vrijeme baš zbog političkog opredjeljenja
al nisam ja profesor
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 20:14   #9
Quote:
Originally posted by Cocaine
Slabi ste mi nesto,ja sam mislio da tu ima i koji profesor Eh da Legion zna nešto o književnosti
ima...al' doista mi se ne piše...ima lijepo knjige,pa nek procita
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 20:48   #10
Bratoljuba u ruke, pljuc i listaj. To ti je jedino. Ako seka ide u SŠ a pretpostavljam da ide jer ti pojmovi ne spadaju u OŠ imaš krasnih gimnazijskih udžbenika iz kojih sam i ja onomad ucila a tamo ima sve onako krasno napisano...od zachinjavaca preko protorealizma do Krmpotic Parun i Mihalic.

Nazalost, posudila sam knjige necakinji za maturu...kad se vrate, ako ce ovo jos biti aktualno...rado ih posudjujem
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 13:58   #11
i ja te mogu uputiti na predivnu litreraturu,a i skripte ti mogu poslat
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 20:44   #12
Re: Trebam pomoć hitno:)

Quote:
Originally posted by Cocaine
Ok obećao sam sestri potražiti definicije ovih pojmova ali nisam uspio naći

LOGIZAM
NEOLOGIZAM
EARGONIZAM
BARBARIZMI

Ako znate točne definicije ovih pojmova onda napišite ili ako znate link neki please stavite.Samo brzo
DA nije treći pojam možda žargonizam? To bi se kako-tako uklopilo u niz s neologizmom i barbarizmima, a logizam je najvjerojatnije zabunom upao u cijelu priču.

Ili je ovo nekakv test?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.