Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2004., 16:17   #1
Exclamation Bol u ledjima/nogama u trudnoci

Pomagajte!

Od jucer smo moja curica i ja u 28. tjednu trudnoce, sve kontrole su prosle u redu, trudnoca cisto ok, radila sam i sad kad sam se konacno dokopala porodiljnog (sef mi je apsolutni idiot i presretna sam da sam konacno doma) mucim muku.

Od prije par dana ne mogu stat na lijevu nogu. Ludnica! Citala sam da je normalno da se ligamenti opustaju i kosti sire i da je moguca ostra bol u donjem dijelu ledja. Pitam doktora, on mi veli, sve je to normalno. Ali bas da ne mogu uopce stat na nogu?!?!?!

Cudno mi je sto je bol samo s jedne strane. Lezati necu zbog toga cijele dane, a ne znam si pomoci.

Jel neka od vas imala slicnih problema u 7. mjesecu trudnoce ili kasnije? Imate mozda kakve prijedloge za vjezbe koje bi barem malo ublazile bol? Setnje unatoc boli? Plivanje?

Inace sam se u trudnoci zdebljala samo 5 kila, znaci kile nisu. Vjezbam jogu, setam, tu i tamo sam isla na plivanje.

Hvala puno!
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 16:19   #2
Evo, meni se tako dogodilo.

Rekli su mi da je pritisak izazvao neshto slichno lumboishijalgiji i da je to zato.

Potrajalo je.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 16:21   #3
Quote:
Jel neka od vas imala slicnih problema u 7. mjesecu trudnoce ili kasnije? Imate mozda kakve prijedloge za vjezbe koje bi barem malo ublazile bol? Setnje unatoc boli? Plivanje?
ja sam zbog drugih stvari isla dosta na plivanje ( svatko ima slabu tocku, moja su bila ledja), plivanje je samo po sebi dobro jer ne opterecujes za to vrijeme nogu, voda masira itd.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 16:27   #4
Quote:
magic kaže:
Evo, meni se tako dogodilo.

Rekli su mi da je pritisak izazvao neshto slichno lumboishijalgiji i da je to zato.

Potrajalo je.
Meni je vec dva mjeseca bebica s glavom okrenuta prema dole, pa je mozda to nesto slicno.

Pokusat cu zamjeniti setnje plivanjem.

Hvala!
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 23:37   #5
Nemam ti dat savjeta jer nisam nikad bila trudna!!
al ti mogu pozelit srecu i da sve dobro prodje sa bebom, citam tvoj post i radujem se za tebe i za dolazecu curicu!
Mia-Sofija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 06:35   #6
Mene za sada samo muci da to ne dobijem. Tj. pokusavam to izbjeci.
Pogledaj ovu stranicu:
http://www.spinningbabies.com

Postoji puno stvari koje svaka zena, bez obzira gdje u svijetu zivi i kakvog dotora ima, moze napraviti da si olaksa trudnocu i porod.

Ja sam si danas kupila loptu za vjezbanje, muz ju je cijelo vece pumpao
Koja promjena stvar je ODLICNA
Isto tako idem na trudnicku jogu (vjezbe istezanja). Jedino kaj sam prek tjedna lijena, i uglavnom sjedim za kompom dok mi muz ne dodje doma.

__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 14:35   #7
Mia-Sofija, puno hvala. Onda si mozda mozes zamisliti kako sam ja tek sva luda od srece zbog moje curice! Na zadnjem ultrasalu je cuclala nozni prst i mljackala!

Sto se tice lopte, pa sad mi pada napamet da ju imam negdje u spremistu. Oh, puhat ce muz kad dodje s posla, nema mu druge.

cure, puno hvala!
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 00:34   #8
Super i za U/Z i za cuclanje i mljackanje i za loptu ( a moze i za muza koji ce ju napuhavati).

Moja beba je trenutno u LOP poziciji pa mi ne pritisce ledja, jos samo da ju nateram da okrene lice prema desno ili nazad i bit ce super savrseno

Ja se sad ne skidam sa lopte, trudim se da mi je trbuh nize od kicme i koljena nize od bokova, ali mi se neda dugo biti u toj poziciji.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 21:29   #9
mene su uzasno boljela kriza ali sam radila do zadnjeg tjedna...i to stajala po 6 sati svaki dan na poslu...misla sam da bum crkla...ali eto prezivjela sam,cak nisam imala varikoznih vena nego par sitnih...znam da se ligamenti rastezu,ali bas u nogi.......nemam pojma.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 16:20   #10
a piti magnezij? To pomaže.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 23:04   #11
Quote:
fish 1968 kaže:
a piti magnezij? To pomaže.
malo kasniš
beba iz ove priče već pleše
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 23:16   #12
Hebem ti ove nove face sto izvlace topice stare mali milijun godina, cudim se kud Seathorn opet trudna?
 
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 01:51   #13
Sorry, znam računati, završila sam mioc. Napisala sam to zbog budućih mama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:29   #14
Bolovi u leđima

sad sam u 10.tjednu trudnoće i već me par dana bole leđa skroz dolje,nisko u predjelu trtice.... da li je i vama bilo tako u ranoj trudnoći i imam li razloga za zabrinutost?

prije par dana sam bila na pregledu i sve je ok što se bebe i trudnoće tiče.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:41   #15
bez brige , ista stvar!!! to je valjda normalno i mene je samo odjednom počelo boljeti!!
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:06   #16
Ej Iva već sam napisala na topiku trudnice zbor da mi baš i nije jasno koliko si tjedana trudna, jer se to kod tebe mijenja iz dana u dan????
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:36   #17
kad sam bila prvi put na pregledu prema zadnjoj mengi bila sam 6 tjedana trudna međutim prema veličini ploda gin mi je rekao da je trudnoća tjedan dana manja,dakle 5 tj

sad na drugom pregledu je ispalo da je prema veličini bebe ipak dobra računica prema zadnjoj mengi.

dakle sad sam 10 tj i 3 dana.

jel jasno sad?
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:45   #18
Gle nemoj se ljutiti ali slučajno sam tebe zapazila na forumu jer si mi čak odgovorila na neko od mojih pitanja i zapamtila sam da si tada bila manje trudna od mene a sad odjednom u dva tri dana ti iz 8 tjedna i par dana skačeš u 10-ti tjedan pa mi je to bilo malo sumnjivo.l
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:47   #19
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Gle nemoj se ljutiti ali slučajno sam tebe zapazila na forumu jer si mi čak odgovorila na neko od mojih pitanja i zapamtila sam da si tada bila manje trudna od mene a sad odjednom u dva tri dana ti iz 8 tjedna i par dana skačeš u 10-ti tjedan pa mi je to bilo malo sumnjivo.l
ja ti se na forum javljam možda jednom tjedno... znači kad sam napisala da sam trudna 8 tjedana to je bilo prije 2 tjedna!

zadnju mengu sam imala 29.6... znači sad smo 10+3.

ne znam što je tebe toliko zbunilo.....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:53   #20
Sorry ali nisi prije 2 tjedna napisala da si trudna 8 tjedana nego 4.09. a ako se ne varam od tada nije prošlo 2 tjedna.

Ma nema veze, ne da mi se više raspravljati o tome!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.