Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2004., 16:07   #61
Quote:
Elektra kaže:

bila je prošli vikend emisija ako se ne varam (nedjeljom ima ona emisija "reporteri") i bilo je o onoj djevojčici koja je sa 9 godina silovana u Nikaragvi i cijela crkva se digla na noge da ona ne smije pobaciti. mislim, 9 godina!!!!
i kao, treba zaštiti život djeteta, a to što je njezin život ugrožen jer ona ne bi mogla iznesti trudnoću nema veze.

U ovakvim slučajevima u potpunosti podržavam pobačaj!
Da. Otkud pravo crkvi da bira jedno između dva djeteta?
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 16:16   #62
Quote:
Aragorn kaže:
Nisam za pobačaj kao sredstvo kontracepcije - moraš biti malo lud da na to tak gledaš - ali smatram da ga treba ostaviti kao mogućnost jer život piše razne priče...
Pa abortus i nije sredstvo kontracepcije, i neće ga nitko raditi samo tako lako. To je ono zadnje.

Etička strana pobačaja je jedno a zakonska drugo. Zakonskom zabranom pobačaja se ne dobiva ništa, samo se gubi. Tko želi napraviti pobačaj, napravit će ga i ovako i onako. Ako je zabranjen napravit će ga ilegalno. I pri tome često dolazi do komplikacija (i smrti), i prema tome većeg troška u Zdravstvu.
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 16:56   #63
Quote:
young.but.dead kaže:
a od kud nekoj majci pravo uskratit svom djetetu pravo na život

ubit rođeno dijete je svima nedopustivo ali ako se to napravi unutar trbuha i nije pred našim očima onda je kao ok
nije bilo govora o čedomorstvu već o tome kako je crkva 9-godišnjoj silovanoj djevojčici u nikaragvi zabranila pobačaj zbog ubojstva nerođenog djeteta ...


djete da rađa dijete ...
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 17:12   #64
Quote:
s3v3n kaže:
je,isto je,u pravu si,ubit ili napravit,isto
veliki moralistu, jel se ti onda suzdrzavas od seksa prije braka ili ipak na neki nacin sprijecavas trudnocu kod svoje djevojke?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 17:19   #65
Ljudi o cemu vi pričate!!!!!. Pa svaka žena ima pravo odlucit šta ce radit sa svojim tijelom. Pobačaj se radi u prva tri mjeseca,ak se nevaram. Tada još to nije ni pravo živo bice. Mislim halooooo pa nije moje tijelo vlasništvo države ili nekakve institucije. Di su još razna silovanja kaj i tu se treba koristit kontracepcija? Taj plod je u mom organizmu i ja cu odlucit šta cu snjim napravit,a ne zelim da umjesto mene odlucuju politicari ili institucija. Zabrinjava me konzervativnost i zatucanost ovog naroda.

Zadnje uređivanje Shadowfax : 14.12.2004. at 17:50.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 17:25   #66
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Za prvo mislim da je po rodjenju, barem je tako odluceno Poveljom UN-a o ljudskim pravima. Medjutim, ostaje ti pitanje bi li po toj logici pobacaj mogao biti legalan sve do devetog mjeseca trudnoce? Ili do onog mjeseca u kojem postoji sansa da se izvuce bude li prijevremeno rodjen, tj. onog u kojem njegovo fizicko tijelo prestaje ovisiti o majcinom. Buduci da to nije bas moralno, opcija pobacaja postoji do prvih djetetovih otkucaja srca koji odredjuju kada zivot postaje zivot.

Sto se drugog tice, nije li to malo besmisleno? Zaliti mrtve? Mislis da je njima lose? Da znaju sto su propustili?
za prvo stvarno nemam sto nadodati. jednostavno mislim da je to u biti rasprava koja se treba voditi, a ne o tome tko ima veca prava... dijete ili majka.

a sto se drugog tice, nije nimalo besmisleno. njima nije lose jer im nemoze biti nikako. cak ni dobro.
niti nemogu znati sto su propustili jer ne postoje.
isto ko da kazes: oni gladni u africi, mislis da je njima lose kad ni neznaju za nista bolje? tak-i-tak nikad nisu bili siti.
samo sto se ovdje govori o malo vecim ulozima i posljedicama...
__________________
its all in your head.
svijet se doima onakvim kakav je - samo tebi. kakav je on u biti nitko ne zna za sigurno osim onih koji stvari uzimaju zdravo za gotovo - kakvim ga vidi.. hint: svacija percepcija stvarnosti je individualna i zasebna. posebna. jedinstvena.

trenutno na repeat: The Higher Human Form - Neurohighways [2004]
sku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 17:31   #67
Quote:
aktovka kaže:

Inace, ja osobno mislim da nikad ne bih mogla pobaciti, ali sam apsolutno za to da imam zakonsko pravo sama donjeti tu odluku.
svatko bi htio imati sva prava. pogotovo pravo odabira. jedini problem je sto se u ovoj situaciji tvoja prava preplicu (pobijaju) sa tim istim pravima 'djeteta'... pitanje je dali mozes imati pravo odabira kod te konkretne stvari jer se nezna do kada je to tvoje pravo, a od kada je to pravo i pravo djeteta...
sad se vi zene mozda osjecate uvrijedjeno ili sta ja znam, ali jeb!ga, nisam ja stvarao covjeka... ja bi isto puno radje da se ljudi reproduciraju ko ptice.. u jajetu. pa ga mozes jednostavno dat nekom ak ga neces bez ikakvih posljedica...

--- nastavit cu jos ovaj post, moram hitno ic...
__________________
its all in your head.
svijet se doima onakvim kakav je - samo tebi. kakav je on u biti nitko ne zna za sigurno osim onih koji stvari uzimaju zdravo za gotovo - kakvim ga vidi.. hint: svacija percepcija stvarnosti je individualna i zasebna. posebna. jedinstvena.

trenutno na repeat: The Higher Human Form - Neurohighways [2004]
sku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 17:37   #68
Quote:
sku kaže:
a sto se drugog tice, nije nimalo besmisleno. njima nije lose jer im nemoze biti nikako. cak ni dobro.
niti nemogu znati sto su propustili jer ne postoje.
isto ko da kazes: oni gladni u africi, mislis da je njima lose kad ni neznaju za nista bolje? tak-i-tak nikad nisu bili siti.
samo sto se ovdje govori o malo vecim ulozima i posljedicama...
Nije isto. Ne mozes usporedjivati. Nepostojece bice nema svijest. Ne osjeca, ne boli ga, ne gladuje, ne razmislja, ne cezne, ne sluti... nije isto. Molim te, ubuduce se suzdrzi od tih banalnih usporebi.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 17:45   #69
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Nije isto. Ne mozes usporedjivati. Nepostojece bice nema svijest. Ne osjeca, ne boli ga, ne gladuje, ne razmislja, ne cezne, ne sluti... nije isto. Molim te, ubuduce se suzdrzi od tih banalnih usporebi.
Pobaci, pa onda pričaj o nepostojećem biću, o nepostojanju boli, o razmišljanju, čežnji, slutnji....
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 17:49   #70
Quote:
Dear Prudence kaže:
Pobaci, pa onda pričaj o nepostojećem biću, o nepostojanju boli, o razmišljanju, čežnji, slutnji....
Pobačaj se radi do 3 mjeseca tada u biti još ni nema zivog bica. O kakvoj boli ti pricas?Apsolutno to bice koje se razvilo u ta 3 mjeseca ništa neosjeca,a kamoli ikakvu bol
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 17:54   #71
I ti isto...
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 18:16   #72
Daj šuti...
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 18:25   #73
Quote:
Dear Prudence kaže:
Pobaci, pa onda pričaj o nepostojećem biću, o nepostojanju boli, o razmišljanju, čežnji, slutnji....
O, ne glupsaj. To je bio odgovor na tezu o tome kako mu je zao svih tih nerodjenih... zasto? Meni nikad nije zao mrtvih. Zao mi je zivih.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 18:28   #74
Quote:
young.but.dead kaže:
a daj mi reci u kojem trenutku se neživo biće pretvara u živo? i kako?
U 6 ili 7 mjesecu trudnoce. I razmisli malo,tijelo je moje vlasništvo,a ne nekih zakona i institucija. Ja snjim mogu radit sta hocu.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 18:54   #75
Quote:
sku kaže:

samo zalim one zivote cije majke nisu odlucile tako...
A ja žalim živote koji su nastali pod pritiskom (bio on nepostojanje abortusa ili njegova zabrana) i koji su sjebani da ne mogu bit sjebaniji.

Također, uopće za raspravu nije bitno kad počinje il ne počinje život u trbuhu... Bitno je (ponavljam) da se SVE razvilo u korist kvalitete ljudskog života.

Operiramo se, uljepšavamo, ugrađujemo zube, režemo tumore, stavljamo bypasse, transplatiramo bubrege, pijemo steroide, jebemo se sa zaštitom. Pa zašto ne bi pobacili????

Vidjela bi ja cijeli taj usrani kler i sve konzervativce da bilo kog od njih zadesi neka smrtonosna boleština.
Jel bi onda vijećali o božjoj providnosti, jel bi onda vijećali o prirodnosti rađanja? Jel bi se onda osvrtali na činjenicu da PRIJE žene nisu ni mogle pobaciti???

Pa prije je bila tona boleština, pokosile bi stanovništvo u hipu. Žene su rađale djecu po logici divlje mačke - samo zato jer bi ih 7 od 9 umrlo. Nažalost
Ljudi, svi živimo zahvaljujući modernoj tehnologiji i medicini.

Ako mi je omogućeno operirati rak i izvaditi zub, želim da mi se omogući i pobačaj.

Ne želim se vraćat u srednji vijek.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 19:04   #76
Quote:
Shadowfax kaže:
U 6 ili 7 mjesecu trudnoce. I razmisli malo,tijelo je moje vlasništvo,a ne nekih zakona i institucija. Ja snjim mogu radit sta hocu.
Po biologiji ovako kako ti kažeš.

Po kršćanstvu vjerojatno pri začeću.

Po budizmu pak duša ulazi u tijelo pri rođenju.

Tko je u pravu?
Nevažno.

Moj život - moj teret.
Ako ja trebam patit zbog abortusa dovoljna mi je moja vlastita grižnja savjesti, ne treba me još netko ograničavati.. I to tko.. institucija čije su časne sestre pobacile kroz povijest više djece no bilo koja ženska grupacija... institucije čiji svećenici siluju djecu stoljećima. Ma bježi
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 19:28   #77
Quote:
NoWa kaže:
odnosi naravno.
i zakosnki je kaznjivo, za razliku od abortusa.
Hrm, mislim da se infaticid u roku 24 h nakon poroda uopce ne broji kao ubojstvo. Naravno, ako ga izvrsi majka. Zbog postporodajne depresije. Tako je danas rekao moj pfor. na faksu (pravo), al ni on nije bio siguran
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 19:33   #78
Quote:
Oleander kaže:
Da. Otkud pravo crkvi da bira jedno između dva djeteta?
Ne bira izmedu dva. Nego spasava barem jedno. Nije ti jasno da tijelo devetogodisnjakinje ne moze iznijeti trudnocu, a kamoli roditi ??

Pa pogledaj kako izgledaju devetogodisnjakinje. Zamisli tu usku zdjelicu. I sad zamisli bebu od 3-3,5 kile, 50 cm i s glavicom 35 cm?!
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 19:36   #79
Quote:
young.but.dead kaže:
ok, ali ja bebu u utrobi ne doživljavam kao nečije vlasništvo
Nalazi se u mojem tijelu. Ako se nešto nalazi u mome tijelu koje je moje vlasnistvo onda se podrazumjeva da je i to što je u utrobi moje,i da ja snjim mogu radit što želim.Nego kako ti doživljavaš bebu? Crkva i ljudi koji donose zakone ponašaju se koda je žensko tijelo njihovo vlasništvo,a da nespominjem ono što je u njemu. Nisam vijernik i nejdem u tu instituciju koja se naziva crkva,al ponekad mi jednostavno nije jasno da neko može izreci neke stvari. Pobačaj treba legalizirat i to je svršena stvar,a crkva nek se drži svoje zgradurine i neka se nemješa u vanjski svijet.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 20:26   #80
Quote:
Desirée kaže:
Napisala sam post od kojih 30tak redova.. I izgubila
Idem opet
A taj post je imao veze s ovim..
Quote:
young.but.dead kaže:
... ako je porod moguć i ako ne ugrožava život majke ond atreba rodit a dijete može dat na posvajanje
Na jednom forumu je prije koji mjesec bila tema o abortusu i jedna moja poznanica je napisala komentar s kojim se i ja slazem. Sad cu napisati svoje misljenje pa cete skuziti o cemu se radi.

Meni je nekako lakse shvatiti zenu koja napravi pobacaj nego koja rodi i da svoje dijete od sebe. Jer, zena koja radi pobacaj prekida ranu trudnocu, do 10tog tjedna kada je malo koja zena bas u potpunosti svjesna te bebe. Jer, osim mucnina i mrljice na ekranu kod ginica, nema nista vise.. Ne osjeca pokrete i sl.

A zena koja rodi, pa da svoje dijete na usvanjanje.. Ona ga je nosila 9 mjeseci pod srcem, osjecala pokrete svoje bebe, osjecala kako njena beba stuca, kako se lopta s njezinim bubrezima Prosla je kroz trudove i porod (koji prvorotkinjama traje uglavnom oko 12 h ), rodila je to dijete, stavili su joj ga na grudi, vidila je njegov prvi pogled, mozda ga je i podojila.. I onda ce se okrenuti prema nekome i reci "Eto vam ga, ja ga ne zelim!?" Ili ga nakon poroda nece htjet ni vidjet?? WTF?

Ja s ovim ne zelim reci da je pobacaj bolje od davanja djeteta na usvanjanje, to nikako, samo da mi je nekako lakse shvatiti osjecaje majke koja se odlucuje na pobacaj nego ove druge..

Evo, ovo je bila prva polovica posta. Drugo mi se sad ne da pisat, mozda sutra
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.